Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 28, 2011 19:59 Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

Właściwie nie do końca wiem, o czym ma być ten wstępniak.
Chociaż kiedy się zaczęłam do niego przymierzać - wiedziałam. Miał być potokiem żalu i rozpaczliwym wołaniem o pomoc i wsparcie. Miał być morzem łez wylanych nad tym, co mogło się udać, a z powodu cudzego zaniechania i arogancji będzie musiało przestać istnieć. Miał być moim przyznaniem się do błędu i własnego zadufania, że to co sobie wymarzyłam, w takim kształcie, jak sobie wyobrażałam - nie może istnieć.
Krótko mówiąc, ten wstępniak miał być o tym, że w związku z tym, jak postąpiły wobec mnie ARGOS i Jana, Hospicjum dla Kotów Bezdomnych przestanie działać.
Jednak ten wstępniak będzie o czymś innym. Bowiem wystarczyło małe słowo, drobny sygnał z mojej strony, że kłopoty znowu są ponad moje siły, by magia zaczęła działać.
Bo dla mnie to ciągle jest magiczne...
To, że otaczają mnie - realnie i wirtualnie - wspaniali ludzie. To, że ktoś troszczy się o moje koty i o mnie również. To, że tylu osobom zależy na tym, by Hospicjum przetrwało i przezwyciężyło problemy.
To, że ktoś jeszcze podziela moje marzenie...
...by spokojne umieranie też było wartością.

Czyżby nadszedł czas na wstępniak pod tytułem: `Koty i filozofia`?

W jakimś filmie dokumentalnym pojawiła się informacja, która zwróciła moją uwagę. Dotyczyła historii udomowienia kota i psa. Wedle tezy tam postawionej pies został udomowiony przez człowieka celowo, ze względu na korzyści, jakie człowiek miał z tej relacji. Natomiast kot, udomowił się niejako sam, wybierając życie przy człowieku. Pomyślałam sobie, że za ten `oportunizm` kot zapłacił jednak o wiele wyższą cenę niż gdyby na zawsze pozostał gatunkiem nieudomowionym. Ludzie mają bowiem zwykle dość ambiwalentne podejście do kotów, jakby cierpieli na swoistą schizofrenię. Z jednej strony kot bywa obiektem ogromnej miłości, staje się towarzyszem, `członkiem rodziny`, staje się też zabawką, gadżetem umilającym życie, z drugiej jego obecność w piwnicach, na podwórkach jest często traktowana jako coś `naturalnego`. Żaden chyba gatunek zwierzęcia nie spotyka się z dwulicowym traktowaniem na taką skalę - jednocześnie jako domowy i jako dziki. O bezpańskich psach mówi się `zdziczałe`, zaś o kotach, po prostu: `dzikie`. O stereotypach na temat `dzikich` kotów można by w nieskończoność snuć opowieść...
Jednak te `dzikie` koty ciągle mieszkają gdzieś przy człowieku i wiele z nich, mimo że powinny mieć `dzikość w genach`, jest oswojona lub daje się oswoić i przysposobić do mieszkania w domu. Nawet te, które od urodzenia przez całe swoje długie życie dawały sobie radę na wolności.
Co właściwie spowodowało, że moją uwagę przykuły przede wszystkim te, którym niewiele zdrowia i w związku z tym życia pozostało? Mogłabym analizować i wyliczać długą listę powodów. Wiele z tych powodów to moje przeszłe doświadczenia i drobne zdarzenia, które ciągle mają miejsce. Pomyślałam kiedyś, że niewielu kotom jestem w stanie dać dom, niewielu jestem w stanie zagwarantować, że znajdą dobry dom. Natomiast wielu kotom jestem w stanie zapewnić... spokojne umieranie.

Ale właściwie nie o powodach chciałabym napisać, co o konsekwencjach i o potwierdzeniu przyjętych, po części intuicyjnie, podstawowych założeń mojej pracy.
A założenia są w zasadzie dwa.
Po pierwsze - kot ma mieć dom, swój dom, w którym będzie mógł doczekać śmierci. A po drugie - kot ma jeść, przyswajać i wydalać bez problemów.
Z tych dwóch założeń wynikają pewne konsekwencje.
Z pierwszego. Kot bezdomny nie jest dla mnie `naturalnym elementem środowiska miejskiego`. Bezdomny kot, który jest chory wymaga pomocy, bezdomny kociak - bezwzględnego zabrania z ulicy, bezdomna kotka, nawet w ciąży - sterylizacji. To są z grubsza ramy ingerencji - na miarę możliwości - każdego człowieka, którego w ogóle obchodzi sytuacja bezdomnych kotów. W przypadku tego konkretnie gatunku nie ma absolutnie mowy o `selekcji naturalnej`. Samochód, pies, człowiek - to nie są czynniki selekcji naturalnej, w wyniku której przetrwa silniejszy egzemplarz doskonaląc tym samym zdolności przystosowawcze gatunku. Gdyby tak było - wszystkie koty wolnożyjące unikałyby kontaktu z człowiekiem jak ognia. A tak przecież nie jest.
Z racji tego, że moje domowe stado wymaga opieki niekiedy całodobowej, nie zajmuję się `działaniami w terenie`, czyli celowym odławianiem kotek na sterylki. Trafiają więc do mnie koty chore i stare, oraz kocięta.
Z drugiego. Jeśli kot je normalnie, czyli ma apetyt, przyswaja, czyli - w przypadku kociąt - rośnie i nie choruje, w przypadku kotów dorosłych - nie chudnie i nie choruje, wydala bez problemu, to znaczy, że jego sytuacja osiągnęła pewien stabilny stan. Jeśli do tego wykazuje chęć kontaktu z człowiekiem i innymi kotami - stan jest bliski ideału. Wszelkie zaburzenia takiej równowagi wymagają konsultacji i diagnostyki czy to medycznej, czy to behawioralnej.

Jednakże większość moich kotów nie została przeze mnie wybrana i przygarnięta tylko z tego względu, by mi towarzyszyć, nie po to, bym je [i:1zbzwy2l]miała[/i:1zbzwy2l]. Kocięta są brane z założeniem, że jeśli będą zdrowe, znajdą swój własny dom.
Koty dorosłe i kociaki z wadami - z założeniem, że w moim domu umrą.
Wymarzyłam sobie, że zdrowe kocięta i koty będą oddawane do adopcji w dość wysokim standardzie - odrobaczone, zaszczepione, wysterylizowane.
Zaś dla kotów hospicyjnych, które jako takie były brane, wymarzyłam sobie, że na tyle, na ile to będzie możliwe zostaną zaopatrzone medycznie, będą miały dobre jedzenie i czyste kuwety, stałą obecność i opiekę człowieka, a przede wszystkim - święty spokój, również w tych ostatnich chwilach, które spędzą ze mną.
Niezależnie od reguł, jakim według niektórych, powinno podlegać prowadzenie kotów w Hospicjum, dla mnie najważniejsze jest, by to koty czuły się w moim domu dobrze. I zdaje się, że tak jest. Nigdy nie chciałam osiągnąć stanu idealnego - wszystkie kotki absolutnie zdrowe i zawsze zdrowe i przez długie lata zdrowe. Jest to po prostu niemożliwe, biorąc pod uwagę to, że koty te pochodzą z różnych miejsc, w których trudno o certyfikat zdrowotności, a trafiają do mnie często w stanie, który nie rokuje długiego życia. To nie są koty [i:1zbzwy2l]dla mnie[/i:1zbzwy2l] - to ja jestem dla tych kotów.
To jest zawsze `coś za coś`, zawsze jest kalkulacja zysków i strat, i świadomość, że nie nad wszystkim da się zapanować i nie każdy przypadek da się przewidzieć. Ale nerwy i wątpliwości są po mojej stronie, zaś koty żyjące tym, co aktualnie mają dane wydają się być szczęśliwe. Jednym z dowodów na to jest przede wszystkim to, że nie mam w stadzie kotów, które są permanentnie zastraszane. Moje koty nie sikają po kątach ze stresu, nie ma sytuacji, że któryś z nich nie może pójść do kuwety, czy dostać się do misek.

To ogólniki. Być może zbyt krągłe zdania. Ale o moich pomyłkach, niedociągnięciach, potknięciach staram się pisać na bieżąco. Niczyje postępowanie nie jest wolne od błędów i niedopatrzeń. Jednak ja znajduję w swoim życiu z kotami również potwierdzenie słuszności przyjętych założeń oraz postępowania.
Jednym z takich potwierdzeń jest to jak umierają moje koty.
Jeszcze nie tak dawno sądziłam, że moje zadanie przy kotach hospicyjnych będzie polegało przede wszystkim na tym, by - gdy skończą się możliwości wyleczenia, czy ustabilizowania stanu danego kota - zdążyć z ostatnim zastrzykiem u weta. Tak, jakby eutanazja była jedynym właściwym wyborem.
Dobrze jest mieć takie narzędzie. Taki wytrych. Bo eutanazja jest narzędziem, z którego możemy skorzystać, bądź nie. Ale nie jest obligatoryjna. Nigdy. I nie powinna być. Powinna być narzędziem ułatwiającym przekroczenie tego progu jakim jest śmierć, ale powinna ułatwiać to temu, który odchodzi, a nie nam. Jeśli ułatwia cokolwiek nam - staje się wytrychem.
Chciałabym, aby każdemu z moich podopiecznych dany był spokój umierania. Nie śmierci ale właśnie umierania. Czasami się udaje. Kiedy przestałam histeryzować, żeby za wszelką cenę zdążyć do weta na ostatni zastrzyk, kiedy nauczyłam się odczytywać drobne sygnały, kiedy nauczyłam się fizjologii umierania, coraz częściej moje koty odchodzą spokojne w domu.
Makabra? Otóż nie. Z całym przekonaniem to piszę.
Ewo... katowicka FIV-ka. Płochliwa kotka, która przebywała `gdzieś obok`, kiedy była w dobrej formie najchętniej pomieszkiwała w kuchni lub łazience, przedkładając towarzystwo innych kotów. Umierać przyszła na moją poduszkę. Nie wcisnęła się w jakiś ciemny, odosobniony kącik - wybrała miejsce najbardziej `ludzkie`.
Zdarzało się też, że wybierałam źle. Łudząc się, że `to jeszcze nie teraz` i czekałam aż zadziałają leki, które miały oddalić nieuniknione - taki błąd popełniłam przy Riddicku, przy ToTym, Io. Albo też odwrotnie - decydowałam, że to `teraz` i albo wiozłam umierającego ale przytomnego, płaczącego ze strachu kota na eutanazję, czy też wzywałam weta do domu - takiego strachu przysporzyłam Ravenowi, Sagali, Boguszowi.
Tak jak nie ma przepisu na życie, tak też nie ma go na umieranie. Nigdy nie wiem, czy decyzje które podejmuję nie obrócą się przede wszystkim przeciwko tym, w imieniu których je podejmuję. Ale tak jak muszę decydować o tym, który kot trafi do hospicjum, a który nie, o tym jak będzie leczony, tak też muszę decydować o tym, jak będzie umierał.
Ciężko jest trwać przy takim odchodzeniu. Kot jest zwierzęciem, nie człowiekiem. Czuje ból, strach, ale nie ma - jak człowiek - możliwości nadać sensu temu, co czuje i temu, co się w okół niego dzieje.
Staram się, by moi umierający podopieczni nie czuli bólu i strachu. By, ciągle będąc przytomni, mieli to, do czego byli przyzwyczajeni w ostatnim okresie swojego życia u mnie - by byli u siebie, by byli ze mną, by byli ze stadem. I coraz częściej moje koty odchodzą spokojnie, gasnąc stopniowo we własnym domu.

Próbowałam o tym wszystkim pisać parokrotnie na forum. Jednak to ciągle temat tabu. O wiele łatwiej jest pisać i czytać o tym jak zdrowieją, jak rosną, a nawet jak się rodzą [oczywiście te uprzywilejowane], jak znajdują nowe domy. O tym, jak umierają [nie - `że umarły`] i pisać trudniej, a i czytać niewiele osób chce. Tak, jakby pisanie, a zwłaszcza czytanie o odchodzeniu podopiecznych przypominało o własnej śmiertelności, z czym niektórzy nie mogą się pewnie pogodzić.
Umieramy od dnia narodzin, nasze życie jest byciem ku śmierci [nie, nie lubię Heideggera] i niezależnie od tego, jak planujemy sobie nasze trwanie [i czy w ogóle] po niej, jest to próg, który przestępujemy wszyscy - i my i nasi podopieczni. To doświadczenie, które nas zrównuje.
Nie wiem, jak jest z kotami [i z ludźmi] `po drugiej stronie`, wiem jedno - nikt z nas tego nie uniknie. Świadomość oczywistości i nieuniknioności tego doświadczenia pozwala mi przezwyciężyć mój strach i pomaga trwać przy moich kotach. Pomaga też skupić się na tym, co [i:1zbzwy2l]przed[/i:1zbzwy2l], na tym, co [i:1zbzwy2l]zanim[/i:1zbzwy2l]. Przede wszystkim na tym, by nie było bólu i strachu w tych ostatnich wspólnie dzielonych chwilach.


Ten wstępniak można traktować oczywiście jako kolejny tekst marketingowy. Albo filozoficzne wypociny. Albo dorabianie ideologii. Można go też potraktować jako kolejną próbę mojego zmierzenia się z tym, czym się zajmuję przez większa część mojego dnia. Ja naprawdę nieprzypadkowo skończyłam takie a nie inne studia - narzędzia, które tam otrzymałam, świetnie się sprawdzają, gdy staję wobec rzeczy nieuniknionych. Staram się, by moje życie stanowiło jak najbardziej zwartą i świadomą opowieść. Usiłuję zrozumieć dlaczego właśnie tak, a nie inaczej się toczy.
Chciałabym móc się dzielić tym, co mi `się myśli`, szczególnie w sferze moich relacji z podopiecznymi i w odniesieniu do tego, jak wygląda moja praca przy kotach, nawet ryzykując każdorazowo niezrozumienie, ale też licząc na akceptację, która - jeśli ją otrzymuję - jest dla mnie... magiczna.

Dziękuję.
Tym, którzy trwają przy nas, na których czujną uwagę i troskę zawsze mogę liczyć.
Tym, którzy dotarli do nas w ślad za którymś kotem i pozostali.
Tym, którzy w tajemnicy i skrytości ale są z nami.
Tym, którzy sporadycznie lecz z życzliwością dają znać o sobie.

Dzięki Wam magia działa.
Dzięki Wam te koty mają dom i mają stałą obecność człowieka.
Dzięki Wam spokojne umieranie staje się wartością.

Wrogom i oponentom tym razem nie dziękuję.

Poprzednia część:
viewtopic.php?f=1&t=123501
Ostatnio edytowano Nie sty 01, 2012 22:52 przez Agn, łącznie edytowano 1 raz
Kocie Hospicjum -1% - KRS 0000408882

'Pijcie swe niezaznane szczęście
chcąc nie być tym, kim jesteście'

Agn

Avatar użytkownika
 
Posty: 22355
Od: Pt paź 21, 2005 14:01
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto cze 28, 2011 20:00 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

Kochani, Hospicjum dla Kotów Bezdomnych staje przed największym chyba wyzwaniem finansowym. Nie z własnej winy, nie przez brak odpowiedniej organizacji, mam u naszego Doc dług w wysokości ok. 4 000 zł.
Historia powstania tego długu jest tu:
viewtopic.php?f=1&t=127821

Jeśli ktokolwiek jest w stanie pomóc w jego spłacie - będę niezmiernie wdzięczna. Wpłaty należy kierować wyłącznie na konto Fundacji Viva! z dopiskiem "Agn-faktury Doc" zamieszczone na końcu tego posta, gdyż zwrócone przez fundację ARGOS korekty faktur pozwolą na ponowne wystawienie faktur na grupę "koty-sos", a tym samym umożliwią mi rozliczenie się z darczyńcami.

Zestawienie faktur odrzuconych przez ARGOS:
1. FK-5/2011 korekta do faktury nr 187/V/10 z dn. 31.08.2010 - na kwotę 731,88
2. FK-1/2011 korekta do faktury nr 270/V/10 z dn. 14.12.2010 - na kwotę 548,70
3. FK-2/2011 korekta do faktury nr 278/V/10 z dn. 22.12.2010 - na kwotę 485,78
4. FK-3/2011 korekta do faktury nr 8/2011 z dn. 11.01.2011 - na kwotę 981,72

Łącznie należność za zwrócone faktury: 2 748,08

Wpływy na konto `koty-sos`:
4.07.2011 - Monika P. - 200zł
4.07.2011 - Joanna K. - 50zł
5.07.2011 - Justyna P. - 100zł
Uregulowane za pośrednictwem tego konta fakturą 171/2011 na kwotę 349,92

Z prywatnych wpłat uregulowane 1 500zł.

Pozostało: 898,16zł.

_________________________________________________________
Oprócz tego długu, codzienna działalność Hospicjum jest uzależniona od Waszej przychylności.
Pamiętajcie o nas, proszę.


W ogólnym zarysie to, czego potrzeba, by Hospicjum mogło sprawnie funkcjonować w trybie ciągłym:
Wokół kuwet:
1. żwirek drewniany typu `Pinio` - 7l/dzień
RAZEM w miesiącu - 220l
2. worki na śmieci 1szt. - 35l + 1szt. - 60l
RAZEM w miesiącu: 30[31]szt. - 35l + 30[31]szt. - 60l
3. odkażacz do żwiru CERTECH 1/10dni
RAZEM w miesiącu 3szt.

Wokół misek:
1. 40-50kg karmy suchej na miesiąc [obecnie przede wszystkim RC Adult Young + RC Fibre Response]
2. 1kg mielonych serc drobiowych lub wołowych dziennie = 30-31kg mięsa na miesiąc.

Sprzątanie:
1. płyn do mycia podłóg - 1l/tydzień = 4l na miesiąc
2. odkażacze do podłóg i innych powierzchni: Virkon, DesresonAF, Incidin Liquid lub Virusolve+
[Ilość zużywanych w miesiącu odkażaczy - przy dostępnych w domu różnych preparatach - trudna do policzenia, bo stosuję na zmianę. Jeśli mam tylko Virkon - 1-1,5op./miesiąc]
3. `Dodatki`
- inne środki czyszcząco-myjące: Frosch `Grape` 2szt./miesiąc
- koncówka od mopa: 1szt/tydzień do 10dni
- ściereczki do przecierania na mokro: 3szt/na tydzień do 10dni
- gabki do naczyń [dodatkowo]: 4-5szt./na miesiąc
- papier toaletowy: 1rolka/dzień [30rolek/miesiąc]
- proszek do prania: ok. 4kg/miesiąc
- rękawice jednorazowe: 5-7par/miesiąc

Pieluchowe:
1. pieluchy: Rossmanowskie `3`: 60szt./miesiąc
2. Sudocrem: 2-3op.[125g]/miesiąc
3. płyn do mycia pupy: Seni Care 3w1 lub inny dla niemowląt [w zależności od pojemności] 1op./miesiąc, półtora

Sprzęt medyczny [musi być dostępny w domu na bieżąco]:
- igły i strzykawki różnej śrenicy i pojemności
- wenflony
- wlewniki
- plaster bez opatrunku
- patyczki higieniczne do uszu
- materiały opatrunkowe - gaziki, bandaże, wata.
- środki odkażające i gojące
- płyny do wlewów

Preparaty:
- immunostymulatory [obecnie: Scanomune i ThymUvocal]
- Apto-balance
- Ipakitine, Rubenal
- RC Convalescence Support
- pasta odkłaczająca, parafina, Duphalac
- preparat czyszczący do uszu
- na odpchlenie/odrobaczenie

[color=#FF0000:3nefoc19][size=100:3nefoc19][b:3nefoc19]Datki dla kotów można wpłacać na konto:[/b:3nefoc19]
[/size:3nefoc19][/color:3nefoc19]
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42a
03-772 Warszawa
KRS 0000135274

Bank DnB NORD Polska S.A.
49 1370 1109 0000 1706 4838 7303

tytuł przelewu: "darowizna na działalność statutową - koty Agn"
Ostatnio edytowano Nie sty 01, 2012 22:53 przez Agn, łącznie edytowano 5 razy
Kocie Hospicjum -1% - KRS 0000408882

'Pijcie swe niezaznane szczęście
chcąc nie być tym, kim jesteście'

Agn

Avatar użytkownika
 
Posty: 22355
Od: Pt paź 21, 2005 14:01
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto cze 28, 2011 20:00 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

Większość kotów mieszkających ze mną, to koty z różnymi przypadłościami i/lub stare. Bo mój dom to hospicjum. Chciałabym móc robić więcej, ale jak każdy mam swoje ograniczenia - fizyczne, czasowe, lokalowe i finansowe. Cały czas staram się, by moim kotom niczego nie brakowało, by jadły odpowiednią karmę, miały zapewnione właściwe leczenie, by warunki w jakich mieszkamy spełniały jakieś standardy. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc otaczających mnie realnie i wirtualnie osób.

Oto koty, które są obecnie pod moją opieką [pogrupowane, żeby było mi łatwiej wymienić i z zalinkowanymi wątkami, jeśli miały osobne wątki na forum, a także z wymienionymi schorzeniami]:

[b:47jobog0]"REZYDENCI"[/b:47jobog0]
1. Didoo FIV(-)/FeLV(-) [2006]
[url=http://img35.imageshack.us/img35/229/pict0078swf.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img35.imageshack.us/img35/229/pict0078swf.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Ur. ok. 06. 2002 - trafił jako małe kocię.

2. Nova FIV(+)/FeLV(-) [28. 02. 2011]
[url=http://img32.imageshack.us/img32/1382/p1220758i.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img32.imageshack.us/img32/1382/p1220758i.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Ur. ok. 09. 2002 - trafiła jako małe kocię.
Resekcja gałki ocznej po infekcji wirusowej.

3. Norman FIV(-)/FeLV(-)[luty 2010]
[url=http://img22.imageshack.us/img22/2812/pict0054prx.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img22.imageshack.us/img22/2812/pict0054prx.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Ur. ok. 08. 2003 - trafił jako małe kocię.
Alergia kontaktowa.

4. Zizou
[url=http://img22.imageshack.us/img22/1169/pict0048mdv.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img22.imageshack.us/img22/1169/pict0048mdv.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Ur. ok. 09. 2004 - przyszedł jako podrostek wiosną 2005.

5. Biały - viewtopic.php?t=51893
[url=http://img200.imageshack.us/img200/8625/pict0066ewp.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img200.imageshack.us/img200/8625/pict0066ewp.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Ur. ok. 03. 2005 - przyszedł 7. 11. 2006.
Amputacja łapy - rozległe urazy w wypadku komunikacyjnym.

6. Kudłata - viewtopic.php?f=1&t=65053
[url=http://img140.imageshack.us/img140/1296/pict0041r.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img140.imageshack.us/img140/1296/pict0041r.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Ur. ok. 2000 - przyszła 29. 08. 2007
[color=#BF4000:47jobog0]Pod wirtualną opieką kirke18.[/color:47jobog0]
Martwica rozpływna naskórka.

[b:47jobog0]"BOGUSZKI" - koty z przytuliska `Ostatnia Szansa`, z Boguszyc [/b:47jobog0] viewtopic.php?t=94084

7. Liściu FIV(+) ur. ok. 2007 - przyszedł 01. 04. 2009
[url=http://img91.imageshack.us/img91/9038/pict0032h.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img91.imageshack.us/img91/9038/pict0032h.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
[color=#BF0080:47jobog0]Pod wirtualną opieką Iwony66.[/color:47jobog0]

8. Goldie FIV(+) - ur. ok. 2005 - przyszła 14. 11. 2009
[url=http://img340.imageshack.us/img340/3707/pict0010o.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img340.imageshack.us/img340/3707/pict0010o.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
[color=#BF0080:47jobog0]Pod wirtualną opieką Iwony66.[/color:47jobog0]

9. Tanieczka ur. ok. 2004 - przyjechała 15. 01. 2010
FIV(-)/FeLV(-) [kwiecień 2010]
[url=http://img594.imageshack.us/i/pict0041x.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img594.imageshack.us/img594/5167/pict0041x.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
[color=#BF0080:47jobog0]Pod wirtualną opieką Iwony66.[/color:47jobog0]
Zwyrodnienie kręgosłupa w odcinku krzyżowo-lędźwiowym i zmiany w stawach biodrowych [najprawdopodobniej powypadkowe].


[b:47jobog0]"PIELUCHOWE"[/b:47jobog0] - określenie jest mylące, bo niektóre tylko chodzą z pieluchą na pupie. Selka nie chodzi wcale [turla się], a Hopi tylko w połowie ma na czym chodzić.

10. Orzech - viewtopic.php?t=54403
ur. ok. 05. 2005 przyszedł 03. 01. 2007
FIV(+)/FeLV(-) [luty 2011]
[url=http://img7.imageshack.us/img7/2484/pict0055mul.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img7.imageshack.us/img7/2484/pict0055mul.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0] [url=http://img197.imageshack.us/img197/5669/pict0058d.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img197.imageshack.us/img197/5669/pict0058d.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Uraz kręgosłupa - nietrzymanie moczu i kału [najprawdopodobniej okaleczenie przez psa].
[color=indigo:47jobog0]Pod wirtualną opieką malgosiab[/color:47jobog0]

11. Płomyk - viewtopic.php?t=78032
ur. ok. 04. 2008 - przyszedł 19. 07. 2008
[url=http://img10.imageshack.us/my.php?image=dscf8278x.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img10.imageshack.us/img10/9208/dscf8278x.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Uraz kręgosłupa - nietrzymanie moczu i kału [najprawdopodobniej celowe okaleczenie].
[color=#FF00BF:47jobog0]Pod wirtualną opieką milu.[/color:47jobog0]

12. Selka - viewtopic.php?t=61873
ur. ok. 05. 2007 przyszła - 23. 06. 2007
http://www.vimeo.com/1532298
[url=http://img10.imageshack.us/my.php?image=dscf8193.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img10.imageshack.us/img10/3982/dscf8193.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Ataksja móżdżku po wrodzonej panleukopenii.
[color=#FF0040:47jobog0]Pod wirtualną opieką Jarki.[/color:47jobog0]

13. Hopi - viewtopic.php?t=79643
ur. 2006 - przyszła 8. 11. 2008
http://www.youtube.com/watch?v=71CTQvUvL7Q
[url=http://img18.imageshack.us/img18/2790/pict0008jog.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img18.imageshack.us/img18/2790/pict0008jog.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0][url=http://img267.imageshack.us/img267/8164/pict0010.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img267.imageshack.us/img267/8164/pict0010.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Dla przypomnienia - tak Hopi wyglądała przed zabiegiem:
[url=http://img17.imageshack.us/my.php?image=obraz006o.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img17.imageshack.us/img17/4106/obraz006o.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Amputacja obu tylnych łap i ogona w następstwie wypadku komunikacyjnego.
[color=indigo:47jobog0]Pod wirtualną opieką Livy i Berni.[/color:47jobog0]

[b:47jobog0]"ZEWSZĄD"[/b:47jobog0]
14. Audio - zgłoszenie do Fundacji KOT - ur. ok. 04. 2008 - przyszła 28. 08. 2008
[url=http://img22.imageshack.us/img22/5170/pict0061z.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img22.imageshack.us/img22/5170/pict0061z.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]

15. Ori - schronisko Elbląg - viewtopic.php?t=80807
ur. 2003 - przyszedł 2. 11. 2008 FIV(-)/FeLV(-) [18. 07. 2011]
[url=http://img198.imageshack.us/img198/3526/pict0014oru.jpg:47jobog0][img:47jobog0]http://img198.imageshack.us/img198/3526/pict0014oru.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Oddany do schroniska z zadawnionym urazem szczęki - miał wybite zęby.

16. Bakoo - ur. ok. 15. 04. 2010 - przyszła 14. 08. 2010.
FIV(-)/FeLV(-) [18. 07. 2011]
[url=http://img266.imageshack.us/i/obraz1618.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img266.imageshack.us/img266/600/obraz1618.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Wypadek komunikacyjny, silne stłuczenie miednicy, kości krzyżowej i stawów biodrowych.
[color=#FF0040:47jobog0]Pod wirtualną opieką annadagmara[/color:47jobog0]

17. Dark - ur. 25. 08. 2010 - przyszły 20/21. 09. 2010
[url=http://img840.imageshack.us/i/obraz1727.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img840.imageshack.us/img840/8058/obraz1727.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
[color=#FF0000:47jobog0]Pod wirtualną opieką kasiek252[/color:47jobog0]

18. Chani - ur. 30. 03. 2011 - przyszła 18. 04. 2011
[url=http://img600.imageshack.us/i/obraz2291p.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img600.imageshack.us/img600/8517/obraz2291p.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
[color=#FF0000:47jobog0]Pod wirtualną opieką Merolik.[/color:47jobog0]

19. Basquiat - schronisko Toruń - ur. 25. 05. 2011 - przyszedł 21. 06. 2011
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/89/obraz2451portret.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img89.imageshack.us/img89/3364/obraz2451portret.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]

20. Moai - schronisko Toruń - ur. 18. 05. 2011 - przyszła 21. 06. 2011
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/27/obraz2422.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img27.imageshack.us/img27/4792/obraz2422.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
[color=#FF0000:47jobog0]Pod wirtualną opieką: karolka00[/color:47jobog0]

21. Kin - ur. ok. 03. 2011 - przyszedł 17. 07. 2011
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/837/obraz2492w.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img837.imageshack.us/img837/2851/obraz2492w.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]

22. Curran - ur. 13. 06. 2011 - przyszedł 8. 08. 2011
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/40/obraz2493.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img40.imageshack.us/img40/8217/obraz2493.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
[color=#FF0000:47jobog0]Pod wirtualną opieką Broszki.[/color:47jobog0]

23. Orfan - ur. 15. 05. 2011 - przyszedł 12. 08. 2011
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/199/obraz2494.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img199.imageshack.us/img199/6338/obraz2494.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]

24. Neno - ur. 1. 07. 2011 - przyszła 14. 08. 2011
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/854/obraz2498.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img854.imageshack.us/img854/2205/obraz2498.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]

25. Vlado - ur. ok. 2006 - przyszedł 7. 09. 2011
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/511/obraz2538.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img511.imageshack.us/img511/2059/obraz2538.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]

26. Mścicia - ur. ok. 06. 2008 - przyszła 16. 10. 2011.
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/716/obraz2560.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img716.imageshack.us/img716/9151/obraz2560.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]

27. Sun - ur. ok. 05. 2007 [przyszła 09. 07. 2008 - adopcja 19. 01. 2009] - zwrot z adopcji 16. 10. 2011
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/249/obraz2553.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img249.imageshack.us/img249/8562/obraz2553.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]

28. Hector - ur. ok. 1. 07. 2011 - przyszedł 8. 11. 2011

29. Daktyl - ur. ok. 15. 09. 2011 - [przyszedł 30. 10. 2011 - leczenie do 7. 11. 2011] - powrót 15. 11. 2011
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/842/obraz2565.jpg/:47jobog0][img:47jobog0]http://img842.imageshack.us/img842/7680/obraz2565.th.jpg[/img:47jobog0][/url:47jobog0]
Ostatnio edytowano Nie sty 01, 2012 22:53 przez Agn, łącznie edytowano 27 razy
Kocie Hospicjum -1% - KRS 0000408882

'Pijcie swe niezaznane szczęście
chcąc nie być tym, kim jesteście'

Agn

Avatar użytkownika
 
Posty: 22355
Od: Pt paź 21, 2005 14:01
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto cze 28, 2011 20:00 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

[u:24f9bf5p]WYADOPTOWANE/`PODMIENIONE`[/u:24f9bf5p]
Lista od 1. 05. 2008.
1. Koniczynka - ur. ok. 05. 2007 - przyszła 15. 10. 2007 - adopcja 18. 01. 2009 [malgosiab]
2. Fonik - ur. ok. 11. 2007 - przybył jako kociak - adopcja 10. 05. 2008 ([`] 08. 2008 - w trakcie narkozy przy kastracji)
3. Chudy - ur. ok. 15. 06. 2008 - przyszedł 08. 07. 2008 - adopcja 01. 01. 2009
4. Sun - ur. ok. 05. 2007 - przyszła 09. 07. 2008 - adopcja 19. 01. 2009 [lolak]
5. Czaj - ur. ok. 15. 06. 2008 - przyszła 30. 07. 2008 - adopcja 24. 09. 2009 [agnieszka74]
[url=http://img268.imageshack.us/i/obraz990.jpg/:24f9bf5p][img:24f9bf5p]http://img268.imageshack.us/img268/8190/obraz990.th.jpg[/img:24f9bf5p][/url:24f9bf5p]
6. Światełko - 1. 08. 2008 - przyszła 12. 09. 2008 - adopcja 05. 12. 2008
7. Bokira - ur. ok. 15. 08. 2008 - przyszła - 21. 09. 2008 - adopcja 07. 03. 2009 [vega013] ([`] 08. 01. 2010 chłoniak)
8. KotaKłopota - ur. ok.03. 2008 - przyszła - 10. 10. 2008 - adopcja 07. 11. 2008 [karolinaaa]
9. Grażynka - ur. ok. 03. 2008 - przyszła 07. 02. 2009 - adopcja 12. 03. 2009
10. Despi - przyszła 08. 03. 2009 - powrót do anna57 - 13. 03. 2009
11. Pajączek ur. ok. 05. 2008 - przyszedł 08. 03. 2009 - `podmianka` 01. 09. 2009 do Iwci ([`]16. 10. 2009 FIP)
[url=http://img22.imageshack.us/img22/8691/pict0063eyx.jpg:24f9bf5p][img:24f9bf5p]http://img22.imageshack.us/img22/8691/pict0063eyx.th.jpg[/img:24f9bf5p][/url:24f9bf5p]
12. Karmel[Oskar] ur. ok. 2006 - przyszedł na przechowanie 22. 03. 2009 - pojechał 01. 04. 2009 do kristinbb
13. Paddy ur. 2005 - przyszedł 04. 05. 2009 - `podmianka` 11. 06. 2009 do AniZ
14. Cynka ur. ok. 01. 04. 2009 - przyszła 13. 05. 2009 - wyjechała 22. 05. 2009 do CoolCaty ([`] 25. 05. 2009 PP)
15. Go ur. ok. 15. 03 2009 - przyszedł 18. 05. 2009 - wyjechał 22. 05. 2009 do CoolCaty ([`] 25. 05. 2009 PP)
16. Rosen ur. ok. 08. 2009 - przyszedł 19. 10. 2009 - adopcja 28. 11. 2009 [mmk]
[url=http://img190.imageshack.us/i/obraz1166.jpg/:24f9bf5p][img:24f9bf5p]http://img190.imageshack.us/img190/8100/obraz1166.th.jpg[/img:24f9bf5p][/url:24f9bf5p]
17. Kikuju ur. ok. 05. 2008 - przyjechała 09. 04. 2009 - `podmianka` 17. 06. 2010 do mpacz78.
[url=http://img30.imageshack.us/img30/2165/p1220739.jpg:24f9bf5p][img:24f9bf5p]http://img30.imageshack.us/img30/2165/p1220739.th.jpg[/img:24f9bf5p][/url:24f9bf5p]
18. Powodzianka [Pepa] ur. ok. 15. 04. 2010 - przyszła 21. 05. 2010 - adopcja 5. 09. 2010 [mefimej z dogo]
[url=http://img682.imageshack.us/i/obraz1572.jpg/:24f9bf5p][img:24f9bf5p]http://img682.imageshack.us/img682/7223/obraz1572.th.jpg[/img:24f9bf5p][/url:24f9bf5p]
19. Ansu ur. ok. 11. 06. 2010 - przyszła 23. 07. 2010 - adopcja 13. 10. 2010
[url=http://img713.imageshack.us/i/obraz1576.jpg/:24f9bf5p][img:24f9bf5p]http://img713.imageshack.us/img713/4164/obraz1576.th.jpg[/img:24f9bf5p][/url:24f9bf5p]
20. Akela ur. ok. 11. 06. 2010 - przyszedł 23. 07. 2010 - adopcja 23. 04. 2011
[url=http://img443.imageshack.us/i/obraz1574.jpg/:24f9bf5p][img:24f9bf5p]http://img443.imageshack.us/img443/5479/obraz1574.th.jpg[/img:24f9bf5p][/url:24f9bf5p]
[color=#FF4000:24f9bf5p]Był pod wirtualną opieką Merolik[/color:24f9bf5p]
21. Inuk ur. ok. 2005 - przyszedł 23. 12. 2010 - adopcja 29. 10. 2011
[url=http://img843.imageshack.us/i/p1250978.jpg/:24f9bf5p][img:24f9bf5p]http://img843.imageshack.us/img843/9530/p1250978.th.jpg[/img:24f9bf5p][/url:24f9bf5p]
[color=#FF4000:24f9bf5p]Był pod wirtualną opieką karolka00[/color:24f9bf5p]
22. Ganesha - schronisko Toruń - ur. 25. 05. 2011 - przyszła 21. 06. 2011 - adopcja 19. 11. 2011 [midnight100]
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/269/obraz2425.jpg/:24f9bf5p][img:24f9bf5p]http://img269.imageshack.us/img269/3706/obraz2425.th.jpg[/img:24f9bf5p][/url:24f9bf5p]
Ostatnio edytowano Nie sty 01, 2012 22:54 przez Agn, łącznie edytowano 4 razy
Kocie Hospicjum -1% - KRS 0000408882

'Pijcie swe niezaznane szczęście
chcąc nie być tym, kim jesteście'

Agn

Avatar użytkownika
 
Posty: 22355
Od: Pt paź 21, 2005 14:01
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto cze 28, 2011 20:00 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

Koty, które odeszły - od 1. 05. 2008.
Wymieniam je nie po to, by epatować ilością, ale by odnotować w jednym miejscu ich imiona, żeby
ich obecność trwała nie tylko w mojej pamięci.

[i:23idw2lr]"Wypowiadając imiona umarłych przywołujemy ich, tchniemy życie w tych, którzy odeszli."[/i:23idw2lr]


1. ToTu - ur. 02. 05. 2008 - przyszła 18. 05. 2008 - [`] 21. 05. 2008 niewydolność wielonarządowa, infekcja GDO.
2. Burasek [`Kolejny`] - ur. 23. 05. 2008 - przyszedł 28. 05. 2008 - [`] 01. 06. 2008 zapalenie płuc.
3. Chudszy - ur. ok 15. 06. 2008 - przyszedł 08. 07. 2008 - [`] 31. 07. 2008 ogólna niewydolność organizmu.
4. Zet - ur. ok. 15. 07. 2008 - przyszedł 20. 07. 2008 - [`] 2. 08. 2008 objawy jelitowe, PP niepotwierdzona
5. Agrypina - ur. ok. 1. 03. 2008 - przyszła 08. 08. 2008 - [`] 19. 08. 2008 wycieńczenie, PP niepotwierdzona
6. Trajan -ur. ok. 1. 04. 2008 - przyszedł 08. 08. 2008 - [`] 21. 08. 2008 zarobaczenie i wycieńczenie, wrodzona wada serca, PP niepotwierdzona
7. Amal - ur. ok. 15. 06. 2008 - przyszła 10. 08. 2008 - [`] 06. 09. 2008 wada genetyczna, chłoniak.
8. JD - kilkuletnia - przyszła 17. 09. 2008 - [`] 19. 09. 2008 niedokrwistość, niewydolność nerek
9. Niran - ur. ok. 04. 2008 - przyszedł 13. 09. 2008 - [`] 23. 09. 2008 nadostra PP
10. Achot - ur. ok. 04. 2008 - przyszła 12. 09. 2008 - [`] 24. 09. 2008 PP
11. Hahi - ur. ok. 03. 2008 - przyszła 12. 09. 2008 - [`] 27. 09. 2008 PP
12. Ashir - ur. ok. 15. 08. 2008 - przyszedł - 21. 09. 2008 - [`] 06. 10. 2008 PP
13. Nahar - ur. ok. 15. 08. 2008 - przyszedł - 21. 09. 2008 - [`] 06. 10. 2008 PP
14. Aditi - ur. ok. 15. 08. 2008 - przyszedł - 21. 09. 2008 - [`] 12. 10. 2008 PP
15. Riddick - ur. 17. 01. 2006 - przyszedł 03.2006 - [`] 26.10. 2008 wrodzona wada ukł. krążenia.
16. Lucius - ur. ok. 09. 2008 - przyszedł 18. 12. 2008 - [`] 22. 12. 2008 PP
17. Mim - ur. ok. 03. 2007 - przyszła 04. 10. 2007 - [`] 27. 12. 2008 wady wrodzone
18. Momo - ur. ok. 10. 2008 - przyszła 23. 01. 2009 -[`] 25. 01. 2009 PP
19. Waligóra - ur. ok. 15. 07. 2007 - przyszedł 15. 09. 2007 - [`] 11. 03. 2009 chłoniak
20. Raven - ur. ok. 1994 - przyszedł 10. 01. 2009 - [`] 27. 03. 2009 niewydolność wielonarządowa.
21. Felix ur. 02. 05. 2008 - przyszedł 14. 04. 2009 - [`] 22. 04. 2009 chłoniak
22. Lu ur. ok. 01. 04. 2009 - przyszedł 15. 05. 2009 - [`] 20. 05. 2009 PP
23. Petit ur. ok. 01. 04. 2009 - przyszła -20. 05. 2009 - [`] 21. 05. 2009 PP
24. Kaa ur. ok. 01. 04. 2009 - przyszła -20. 05. 2009 - [`] 21. 05. 2009 PP
25. Zuzel ur. ok. 2002 - przyszedł 30. 05. 2009 - [`] 28. 07. 2009 FAIDS jelita
26. eM.Mi [Mała Mi] ur. 05. 2008 - przyjechała 01. 09. 2009 - [`] 15. 09. 2009 FAIDS jelita
27. Io [dawniej Kejti] - ur. ok 15. 06. 2009 - przyjechała 10. 08. 2009 - [`] 20. 09. 2009 wady wrodzone
viewtopic.php?t=96869
http://www.youtube.com/watch?v=0PD3DE07JbA
[url=http://img14.imageshack.us/i/pict0002ghb.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img14.imageshack.us/img14/2760/pict0002ghb.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
28. Tuiuq - ur. ok. 2002 - przyjechał 11. 06. 2009 [`] 25. 09. 2009 niewydolność wielonarządowa
viewtopic.php?t=89290 -
[url=http://img189.imageshack.us/img189/8496/pict0001wab.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img189.imageshack.us/img189/8496/pict0001wab.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr] [url=http://img267.imageshack.us/img267/2893/pict0005.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img267.imageshack.us/img267/2893/pict0005.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=indigo:23idw2lr]Był pod wirtualną opieką Justyny_m.[/color:23idw2lr]
29. Fifty - ur. ok. 2005 - przyszedł 15. 03. 2009 - [`] 28. 09. 2009 sepsa, prawdopodobny FAIDS.
[url=http://img36.imageshack.us/img36/2350/p1220787.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img36.imageshack.us/img36/2350/p1220787.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
30. Mała Tri z Fundacji - ur. ok. 05. 2009 - przyszła 07. 10. 2009 - [`] 07. 10. 2009 powikłania po zabiegu usunięcia ciała obcego z jelita.
31. ToTen - ur. 02. 05. 2008 [brat ToTu] - przyszedł 04. 06. 2008 - [`] 17. 10. 2009 bakteryjne zapalenie płuc, sepsa.
[url=http://img440.imageshack.us/img440/4984/pict0081e.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img440.imageshack.us/img440/4984/pict0081e.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=indigo:23idw2lr]Był pod wirtualną opieką Agneski.[/color:23idw2lr]
32. Forty - FIV(+) ur. ok. 2000 - przyszedł 15. 03. 2009 - [`] 21. 10. 2009 mocznica
[url=http://img269.imageshack.us/img269/5223/pict0068aim.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img269.imageshack.us/img269/5223/pict0068aim.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
33. Nanina - ur. ok. 2001 - przyjechała 18. 04. 2009 - [`] 30. 10. 2009 FIP
[url=http://img11.imageshack.us/img11/6418/pict0079f.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img11.imageshack.us/img11/6418/pict0079f.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
34. Otruty - 15. 12. 2009 - [`] 15. 12. 2009 zatrucie środkami kumarynowymi.
35. Aby-Baby FIV(+) ur. ok. 2003 - przyjechała 14. 11. 2009 - [`] 27. 12. 2009 niewydolność wątroby, sepsa
[url=http://img689.imageshack.us/img689/8027/pict0004y.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img689.imageshack.us/img689/8027/pict0004y.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#BF0080:23idw2lr]Była pod wirtualną opieką Iwony66.[/color:23idw2lr]
36. Sagala - ur. ok. 1989 - przyjechała 09. 04. 2009 - [`] 29. 12. 2009 niewydolność wielonarządowa
viewtopic.php?t=91208
[url=http://img4.imageshack.us/img4/8950/p1220743.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img4.imageshack.us/img4/8950/p1220743.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
37. Re`tu ur. ok. 15. 09. 2009 - przyszedł 27. 10. 2009 - [`] 17. 02. 2010 FIP
[url=http://img23.imageshack.us/i/obraz1198.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img23.imageshack.us/img23/5996/obraz1198.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
38. Ofin FIV(+) - ur. ok. 1999 - przyjechał 20. 12. 2009 - [`] 11. 02. 2010 niewydolność wielonarządowa
viewtopic.php?f=13&t=105072
[url=http://img707.imageshack.us/i/brzydalek.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img707.imageshack.us/img707/5636/brzydalek.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=indigo:23idw2lr]Był pod wirtualną opieką pixie65.[/color:23idw2lr]
39. Czarny z Łazienki ur. ok. 2007 - przyszedł 17. 02. 2010 - [`] 19. 02. 2010 niewydolność oddechowa; grzybica płuc.
40. Ognik ur. ok. 09. 2009 - przyjechał 07. 02. 2010 [`] 29. 03. 2010 perforacja pęcherza moczowego, krwotok wewnętrzny.
[url=http://img717.imageshack.us/img717/107/pict0076t.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img717.imageshack.us/img717/107/pict0076t.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
41. Bogusz ur. ok. 1996 - przyszedł 22. 03. 2009 - [`] 12. 04. 2010 - niewydolność nerek i wątroby.
[url=http://img37.imageshack.us/img37/8586/pict0034i.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img37.imageshack.us/img37/8586/pict0034i.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#BF0080:23idw2lr]Był pod wirtualną opieką Fanaberii.[/color:23idw2lr]
42. Sonek - ur. ok. 2002 - przyszedł 01. 03. 2009 - [`] 27. 04. 2010 niewydolność nerek.
viewtopic.php?t=89150
[url=http://img6.imageshack.us/i/obraz1092.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img6.imageshack.us/img6/416/obraz1092.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#BF40BF:23idw2lr]Był pod wirtualną opieką Satoru.[/color:23idw2lr]
43. NoName - przyszła 2. 05. 2010 - [`] 3. 05. 2010 powikłania po starylce aborcyjnej.
44. Leto FIV(+) - ur. ok. 2007 - przyjechał 14. 11. 2009 - [`] 27. 05. 2010 FAIDS niewydolność nerek i wątroby.
[url=http://img267.imageshack.us/img267/2854/pict0001v.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img267.imageshack.us/img267/2854/pict0001v.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#BF0080:23idw2lr]Był pod wirtualną opieką Iwony66.[/color:23idw2lr]
Trójka ur. ok. 7. 04. 2010 - przyszły 21. 05. 2010.
45. Pierwszy - [`] 29. 05.2010 krwotoczne zapalenie jelita grubego, PP niepotwierdzona
46. Trzeci - [`] 08. 06. 2010 skręt żołądka, PP niepotwierdzona
47. Drugi - [`] 09. 06. 2010 calici, PP niepotwierdzona
48. Fuksja - przyszła 16. 06. 2010 - [`] 29. 06. 2010 krwotoczne zapalenie pęcherza moczowego, sepsa.
49. Otak - ur. ok. 12. 2009 - przyszedł 24. 02. 2010 - [`] 7. 08. 2010 FIP
[url=http://img191.imageshack.us/img191/2166/pict0037w.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img191.imageshack.us/img191/2166/pict0037w.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#BF4000:23idw2lr]Był pod wirtualną opieką taizu.[/color:23idw2lr]
50. Habibi - viewtopic.php?t=93178
ur. 26. 03. 2009 - przyjechała 27. 06. 2009 - [`] 7. 09. 2010 niewydolność wielonarządowa, wady wrodzone.
[url=http://img189.imageshack.us/img189/2571/pict0014kyz.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img189.imageshack.us/img189/2571/pict0014kyz.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr] [url=http://img36.imageshack.us/img36/2578/pict0016s.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img36.imageshack.us/img36/2578/pict0016s.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
51. Twilight FIV(+) ur. ok. 2008 - przyjechał 15. 01. 2010 - [`] 22. 09. 2010 niewydolność wielonarządowa, FAIDS.
[url=http://img43.imageshack.us/img43/5580/pict0042s.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img43.imageshack.us/img43/5580/pict0042s.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#BF0080:23idw2lr]Pod wirtualną opieką Iwony66.[/color:23idw2lr]
52. Mtoto - ur. ok. 05. 2010 - przyszła 16. 09. 2010 - [`] 10. 10. 2010 wady wrodzone: niewydolność trzustki, kardiomiopatia.
[url=http://img801.imageshack.us/i/obraz1745.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img801.imageshack.us/img801/1299/obraz1745.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
53. Przemyś - ur. 08. 01. 2008 przybył 28. 02. 2008 - [`] 2. 11. 2010 limfocytarne zapalenie wątroby.
[url=http://img200.imageshack.us/img200/1550/pict0073h.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img200.imageshack.us/img200/1550/pict0073h.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
54. Hava - ur. ok. 1995 - przyszła 15. 07. 2010 - [`] 8. 11. 2010 nowotwór sutka [rozsiany], przerzuty do narządów wewnętrznych.
[url=http://img251.imageshack.us/i/obraz1557.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img251.imageshack.us/img251/5066/obraz1557.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
55. Cinek - ur. ok. 11. 2008 - przyjechał 20. 04. 2009 - [`] 10. 11. 2010 idiopatyczna nadwrażliwość jelit.
[url=http://img41.imageshack.us/img41/1294/pict0052tsp.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img41.imageshack.us/img41/1294/pict0052tsp.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr] [url=http://img528.imageshack.us/img528/3368/pict0053m.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img528.imageshack.us/img528/3368/pict0053m.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
56. Aru - ur. ok. 11. 06. 2010 - przyszła 23. 07. 2010 - [`] 26. 11. 2010 wrodzona karłowatość, niewydolność nerek i wątroby.
[url=http://img135.imageshack.us/i/obraz1579.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img135.imageshack.us/img135/964/obraz1579.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
57. Noel ur. ok. 2008 - przyszedł 21. 05. 2010 - [`] 4. 12. 2010 sepsa i niewydolność nerek na tle permanentnej, nieleczącej się infekcji pęcherza.
[url=http://img375.imageshack.us/i/obraz1642.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img375.imageshack.us/img375/8558/obraz1642.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr].
58. Ewo FIV(+) - ur. ok. 2004 - u mnie od 18. 03. 2010 - [`] 17. 12. 2010 FAIDS, jelita.
[url=http://img684.imageshack.us/i/pict0003ao.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img684.imageshack.us/img684/4002/pict0003ao.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#BF0040:23idw2lr]Była pod wirtualną opieką jerzykowki i Ani_NSP[/color:23idw2lr]
59. Baszka ur. ok. 1997 - przyszła 06. 07. 2010 - [`] 18. 12. 2010 nowotwór złośliwy sutków.
[url=http://img534.imageshack.us/i/obraz1547.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img534.imageshack.us/img534/9009/obraz1547.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
60. Grey ur. 25. 08. 2010 - przyszła 20. 09. 2010 - [`] 21. 01. 2011 wrodzona wada ukł. krążenia.
[url=http://img213.imageshack.us/i/obraz1723.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img213.imageshack.us/img213/7825/obraz1723.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
61. Onesz - ur. 1. 07. 2010 - przyszedł 2. 11. 2010 - [`] 30. 01. 2011 FIP
[url=http://img710.imageshack.us/i/obraz1958.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img710.imageshack.us/img710/4379/obraz1958.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
62. Rewo FIV(+) - ur. ok. 2002 - u mnie od 18. 03. 2010 - [`] 10. 02. 2011 FAIDS jelita.
viewtopic.php?f=1&t=108106
[url=http://img210.imageshack.us/i/pict0001xt.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img210.imageshack.us/img210/1228/pict0001xt.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#FF4000:23idw2lr]Była pod wirtualną opieką Jarki.[/color:23idw2lr]
63. Sky ur. 25. 08. 2010 - przyszły 20/21. 09. 2010 -[`] 15. 03. 2011 FIP
[url=http://img375.imageshack.us/i/obraz1725.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img375.imageshack.us/img375/3832/obraz1725.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
64. Ogion - ur. ok. 3. 2010 - przyszedł 19. 11. 2010 - [`] 28. 03. 2011 FIP
[url=http://img88.imageshack.us/i/obraz2049.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img88.imageshack.us/img88/4568/obraz2049.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
65. Tofu FIV(+) ur. ok. 2006 - przyszedł 22. 03. 2009 -[`] 30. 04. 2011 FAIDS - niewydolność nerek i wątroby.
[url=http://img194.imageshack.us/img194/6710/pict0028gqc.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img194.imageshack.us/img194/6710/pict0028gqc.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#BF0080:23idw2lr]Był pod wirtualną opieką Iwony66.[/color:23idw2lr]
66. Sofijka FIV(+) - ur. ok. 2006 - przyszła 14. 11. 2009 - [`] 6. 05. 2011 - FAIDS niewydolność wątroby, krwotok wewnętrzny.
[url=http://img340.imageshack.us/img340/7240/pict0007p.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img340.imageshack.us/img340/7240/pict0007p.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#BF0080:23idw2lr]Była długo pod wirtualną opieką Kwiatkowej, później - Iwony66.[/color:23idw2lr]
67. Grendel FIV(+) - ur. ok. 2004 - przyszedł 29. 08. 2010 - [`] 6. 06. 2011 - FAIDS niewydolność wielonarządowa.
[url=http://img214.imageshack.us/i/obraz1746.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img214.imageshack.us/img214/194/obraz1746.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#FF0000:23idw2lr]Był pod wirtualną opieką woodpeck z TZ-em[/color:23idw2lr]
68. Erroi FIV(+) - ur. ok. 2005 - przyszedł 5. 07. 2011 - [`] 22. 07. 2011 Niewydolność nerek, anemia.
[url=http://img89.imageshack.us/i/obraz2458.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img89.imageshack.us/img89/887/obraz2458.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
69.Rotten - ur. ok. 2003 - przyszedł 30. 03. 2011 -[`] 16. 08. 2011 Niewydolność oddechowo-krążeniowa.
[url=http://img819.imageshack.us/i/p1250970.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img819.imageshack.us/img819/7884/p1250970.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#FF0000:23idw2lr]Był pod wirtualną opieką Pixie65[/color:23idw2lr]
70.Gajina - ur. ok. 1. 05. 2008 - przyszła 08. 08 2008 - [`] 17. 08. 2011 Limfocytarne zapalenie dróg żółciowych.
[url=http://img197.imageshack.us/img197/5418/pict0069d.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img197.imageshack.us/img197/5418/pict0069d.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr] [url=http://img34.imageshack.us/img34/572/p1220755.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img34.imageshack.us/img34/572/p1220755.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#FF0040:23idw2lr]Była pod wirtualną opieką Agneski.[/color:23idw2lr]
71. Pita - ur. ok. 08. 2003 - przyszła jako dorosła 13. 01. 2006 - [`] 20. 09. 2011 anemia odnerkowa
[url=http://img8.imageshack.us/my.php?image=dscf8237.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img8.imageshack.us/img8/273/dscf8237.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
72.Torquemada FIV(+) - ur. ok. 2004 - przyjechał 15. 01. 2010 - [`] 22. 10. 2011 - niewydolność nerek - FAIDS
[url=http://img718.imageshack.us/img718/4688/pict0040t.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img718.imageshack.us/img718/4688/pict0040t.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
[color=#BF0080:23idw2lr]Pod wirtualną opieką Iwony66.[/color:23idw2lr]
73. Pikkewyn - ur. 1. 07. 2011 - przyszedł 13. 07. 2011 - [`] 14. 11. 2011 - uraz, martwica, sepsa.
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/7/obraz2473.jpg/:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img7.imageshack.us/img7/9960/obraz2473.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
74. Mbati - ur. ok. 1999 - przyjechał 09. 04. 2009 - [`] 3. 12. 2011 - wylew, niewydolność krążeniowo-oddechowa [kardiomiopatia rozstrzeniowa]
viewtopic.php?t=91208
[url=http://img217.imageshack.us/img217/2428/pict0089i.jpg:23idw2lr][img:23idw2lr]http://img217.imageshack.us/img217/2428/pict0089i.th.jpg[/img:23idw2lr][/url:23idw2lr]
Ostatnio edytowano Nie sty 01, 2012 22:54 przez Agn, łącznie edytowano 8 razy
Kocie Hospicjum -1% - KRS 0000408882

'Pijcie swe niezaznane szczęście
chcąc nie być tym, kim jesteście'

Agn

Avatar użytkownika
 
Posty: 22355
Od: Pt paź 21, 2005 14:01
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto cze 28, 2011 20:03 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

Najpierwsiejsza się witam i wracam przeczytać

Edit: doczytałam ...
Agn, trochę smutny ten wstęp ale jakże prawdziwy.

Przypomniałam sobie moją/naszą największą kocią miłość - 16-letnią Tusię [*]
I to, jak bacznie ją obserwowałam w ostatnich dniach jej życia i jak prosiłam siływyższe by odeszła spokojnie we śnie ... bym nie musiała wybierać tego czasu, a potem nie gryźć się, że może za wcześnie wybrałam.
Tak bardzo ją kochałam ale i dobrze ją znałam, dlatego musiałam jej pomóc ...
Bolało bardzo, że już nigdy jej nie dotknę, ale to ona była ważniejsza i to dodawało siły.

Agnieszko, pozdrawiam serdecznie
Ostatnio edytowano Wto cze 28, 2011 20:33 przez Amika6, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

Każda przykrość nas dotyka, tylko niektóre szczególnie.

Amika6

Avatar użytkownika
 
Posty: 10613
Od: Śro sty 24, 2007 18:48
Lokalizacja: Chełm (Lubelskie)

Post » Wto cze 28, 2011 20:03 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

:kotek: - tylko tyle, bo za dużo na raz, żebym coś sensownego napisała :oops:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto cze 28, 2011 20:05 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

puk puk? można? :kotek: :kotek: :kotek: :kotek: :kotek:
ka_towiczanka
 

Post » Wto cze 28, 2011 20:09 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

przywitam się w nowym wątku :ok:

PearlRain

 
Posty: 6184
Od: Pt gru 11, 2009 12:06
Lokalizacja: Duża Wyspa

Post » Wto cze 28, 2011 20:11 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

Zaznaczam :)

milu

 
Posty: 3881
Od: Nie lis 30, 2008 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto cze 28, 2011 20:13 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

Obrazek

Theodora

Avatar użytkownika
 
Posty: 1886
Od: Pon kwi 30, 2007 10:49

Post » Wto cze 28, 2011 20:17 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

Zaznaczę. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
---
Każdy ma takiego kota, na jakiego sobie zasłużył. ;-)

siriwan

 
Posty: 1731
Od: Wto sty 08, 2008 16:33
Lokalizacja: Nakło

Post » Wto cze 28, 2011 20:19 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

:kotek:
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto cze 28, 2011 20:21 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

czekałam na kolejną część :ok:
melduję się w wątku :kotek:

Mała1

 
Posty: 19740
Od: Wto wrz 12, 2006 8:56
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto cze 28, 2011 20:23 Re: Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.

Przysiądę w kącie.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10927
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 370 gości