Kotka od tygodnia nieprawidłowo się załatwia

Kocie pogawędki

Moderator: Estraven

Post » Pon sty 18, 2010 11:23 Kotka od tygodnia nieprawidłowo się załatwia

Witam! Od zeszłego tygodnia mamy kotkę adoptowaną z domu tymczasowego. Problem w tym, że kotka robi bardzo miękką kupkę (zbliżoną w konsystencji do rozwolnienia :( ). Myśleliśmy, że to kwestia stresu i unormuje się to w miarę czasu... no i niestety nic z tego. Wczoraj podrzuciliśmy jej trochę węgla leczniczego do miski, dało to tylko efekt czarnej kupki ;P konsystencja nadal niezadowalająca. Nie wiem co dalej robić. Może zostawić ją o samej wodzie przez dzień?
Kot w domu zastępczym wcinał Royala Pure Feline, a u nas dostała Royal Junior (zostało nam po poprzedniej kotce). Mysląc, że to wina raptownej zmiany karmy kupiliśmy jeden woreczek Pure Feline, ale nadal kupka miękka :(
Może macie jakieś propozycje (oprócz wizyty u weta)

BringerOfLight

 
Posty: 36
Od: Śro lis 25, 2009 20:18

Post » Pon sty 18, 2010 11:30 Re: Kotka od tygodnia nieprawidłowo się załatwia

BringerOfLight pisze:Witam! Od zeszłego tygodnia mamy kotkę adoptowaną z domu tymczasowego. Problem w tym, że kotka robi bardzo miękką kupkę (zbliżoną w konsystencji do rozwolnienia :( ). Myśleliśmy, że to kwestia stresu i unormuje się to w miarę czasu... no i niestety nic z tego. Wczoraj podrzuciliśmy jej trochę węgla leczniczego do miski, dało to tylko efekt czarnej kupki ;P konsystencja nadal niezadowalająca. Nie wiem co dalej robić. Może zostawić ją o samej wodzie przez dzień?
Kot w domu zastępczym wcinał Royala Pure Feline, a u nas dostała Royal Junior (zostało nam po poprzedniej kotce). Mysląc, że to wina raptownej zmiany karmy kupiliśmy jeden woreczek Pure Feline, ale nadal kupka miękka :(
Może macie jakieś propozycje (oprócz wizyty u weta)



u mnie INtestinal Royala załatwiał sprawę, ale tak jest po zmianie karmy u wielu kotów.
Intestinal dostaniesz u weta

PearlRain

 
Posty: 6184
Od: Pt gru 11, 2009 12:06
Lokalizacja: Duża Wyspa

Post » Pon sty 18, 2010 11:32 Re: Kotka od tygodnia nieprawidłowo się załatwia

mnie się świetnia sporawdza Taninal - lek ziołowy kupisz za pare złotych w aptece bez recepty.

Wszystkie schroniskowce ze s....ką tym wyprowadzałam. I jeszcze polecam : płatki ryżowe (takie dla dzieci + gotowany kurczak : smakuje i kupke ładnie reguluje :D

piccolo

Avatar użytkownika
 
Posty: 5840
Od: Czw kwi 03, 2008 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 18, 2010 11:37 Re: Kotka od tygodnia nieprawidłowo się załatwia

Najpierw dieta, czyli sucha karma (tu najlepszy byłby Intestinal Royal Canin, ale spróbuj zostać przy Kittenie) + gotowany kurczak
Ewentualnie sam kurczak (gotowany, nie surowy)
Absolutnie nic innego, zadnych puszek, wędlinek, serków i mleka

Do tego kup w aptece Smectę z 5 saszetek (to dla niemowląt) i strzykawkę 2ml.
Smectę rozrabiaj z jak najmniejszą dawką wody w 3-4 porcjach saszetkę i podawaj jej strzykawką do pyska. To nie jest złe w smaku, wstrzykuj w bok pyszczka by sie nie zakrztusiła.
Dawka to 1 saszetka na dobę właśnie w 3-4 porcjach, dawaj jej z 5 dni.
Do kurczaka możesz jej dodać Trilac albo jakis inny probiotyk (jak Triliac to po pół kapsułki 2xdziennie)
Jak po 5 dniach smecty kupa nadal będzie brzydka, to bez wizyty u weta się nie obędzie.
Jak kupa się trochę poprawi to nadal dieta i probiotyk aż do unormowania.
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pon sty 18, 2010 12:16 Re: Kotka od tygodnia nieprawidłowo się załatwia

Spróbujemy Smecty :) miejmy nadzieję, że pomoże bo wczoraj kicia czekała na ostatnią sekundę i nie doniosła do kuwety :P

BringerOfLight

 
Posty: 36
Od: Śro lis 25, 2009 20:18

Post » Pon sty 18, 2010 16:51 Re: Kotka od tygodnia nieprawidłowo się załatwia

Przede wszystkim - trzeba sie spytac osoby ktora sie kotka zajmowala wczesniej - czy koteczka miala rozwolnienia.
Jesli tak lub nie do konca wierzysz ze nie (nie wiem skad masz kotke) - to przede wszystkim trzeba kotce zbadac kal w kierunku pierwotniakow.

Poza tym dieta - najlepiej moim zdaniem - samo ugotowane mieso, ja nie jestem zwolennikiem suchej karmy przy takich problemach - moze podrazniac sluzowke.
Albo specjalna karma dla kotow z problemami jelitowymi - tez bedzie super.

Jednak przede wszystkim - badanie kalu.
Bo moze po prostu ma lamblie, lepiej to wykluczyc od razu :)

Blue

 
Posty: 23969
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon sty 18, 2010 17:36 Re: Kotka od tygodnia nieprawidłowo się załatwia

Kot pochodzi z dobrego źródła, tylko jak wiadomo przy 8 kotach w domu ciężko dojść do tego który ma rozwolnienie, więc nawet jeśli kotka miała je w domu tymczasowym to opiekunowie mogli tego nie zauważyć. Wiem na pewno że miała podawane leki podnoszące odporność, ale my jej tego nie dajemy bo nie wiemy o co chodzi i nie widzę w tym sensu osobiście, bo kot rezyduje w ciepłym mieszkaniu. Do piątku pociągniemy na RC juniorze i smekcie, a jeśli się przeciągnie to wtedy się do weta pójdzie

BringerOfLight

 
Posty: 36
Od: Śro lis 25, 2009 20:18

Post » Nie sty 24, 2010 13:14 Re: Kotka od tygodnia nieprawidłowo się załatwia

No w dalszym ciągu lipton. 5 dni podawaliśmy kotu smectę i nic. Teraz próbujemy loperamid, i po 3 dawkach jak na razie nie ma poprawy. Jeszcze spróbujemy zamiast kittena podawać kotu pure feline, ale nie wiem czy to cokolwiek da.

BringerOfLight

 
Posty: 36
Od: Śro lis 25, 2009 20:18

Post » Nie sty 24, 2010 16:41 Re: Kotka od tygodnia nieprawidłowo się załatwia

Ja mam takiego kota, który jak do mnie trafił to ciągle miał, za przeproszeniem :oops: , sraczkę. Badania nic nie wykazywały, zdrowy kot :roll: . W końcu wetka stwierdziła, że on jest bardzo żywym, emocjonalnym kotkiem i może miec to podłoże psychiczne. Pomogła zmiana diety: surowa (przemrożona!) wołowinka ma właściwości zatwardzające, trochę suchego, ew. gotowany kurczak. Nie daje mu żadnego mleka "ludzkiego", bo po każdym ma rozwolnienie, w ogole żadnych wynalazków typu kawałek szyneczki, czy pieczonego kurczaczka. On by chętnie zjadł, bo on jest wszystkożerny :evil: , więc muszę go pilnować, no i chyba się już przyzwyczaił do miejsca i teraz jest ok, ale przez jakieś pół roku się męczylismy.

moni_f

 
Posty: 584
Od: Pt sie 08, 2008 19:59
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon lut 15, 2010 16:00 Re: Kotka od tygodnia nieprawidłowo się załatwia

Żadna z powyższych metod nie pomogła, ale problem sam się rozwiązał ostatnio (co mnie jeszcze bardziej zadziwiło, bo od 2 tygodni mieszkamy z 8-miesięcznym psem rasy Husky i nie zdziwiłbym się gdyby miała nadal obstrukcje wywołane stresem). Co dziwne kot je ostatnio wolniej i mniej (dokarmiamy go na łóżku, bo chcemy żeby dojadał swoje porcje do końca), ale za to kupki robi spore :P Czasami wydaje mi się, że kot wydala więcej niż zje :P to chyba nie jest normalne?

BringerOfLight

 
Posty: 36
Od: Śro lis 25, 2009 20:18




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Meteorolog1, puszatek i 56 gości