Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 03, 2011 15:11 Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Zgłaszam problem - uważam, że z tego forum praktycznie nie da się korzystać! Duże skupienie użytkowników w małej liczbie działów powoduje, że nowe tematy szybko lądują na dalekich stronach.

Dla przykładu podam, że wczoraj wieczorem napisałem post, więc temat przeskoczył na pierwszą stronę. A dziś rano spadł już na szóstą stronę, więc raczej nie doczekam się odpowiedzi... Nikt nie zagląda na tak dalekie strony. Na szóstej stronie to mają prawo być tematy sprzed dwóch lat!

Nie rozumiem dlaczego na forum nie ma podziału na działy KARMA, DRAPAK, WETERYNARZ, PIELĘGNACJA, KUWETA, STERYLIZACJA, KASTRACJA itd. Uporządkowało by to forum (dana tematyka w jednym miejscu) i ułatwiło z niego korzystanie. Nowe tematy już nie lądowałyby tak błyskawicznie na dalekich stronach.

Obecnie każdy dział ma tysiąc stron i milion postów, co oznacza, że nikt tego nie zdoła przekopać. Wiele istotnych informacji się marnuje.

Korzystam również z forum http://www.szczury.org i chodzi mi o utworzenie podobnych kategorii, jak tam. Póki co, na http://www.forum.miau.pl mamy sterylizacje i dobór kuwety w jednym dziale, czyli groch z kapustą!

Pawwwle

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Nie cze 28, 2009 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 03, 2011 16:09 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

viewtopic.php?f=5&t=70908
viewtopic.php?t=52536
viewtopic.php?t=53924
viewtopic.php?f=5&t=60312
viewtopic.php?t=12687
viewtopic.php?f=5&t=109464

Jak widzisz, takie propozycje już padały. I upadały.
Cóż, forum miau jest specyficzne, ale w tym jego urok. Albo nie go zaakceptujesz, albo zostaniesz i pokochasz. Każdy z nas na początku się gubił, a teraz nie chce zmian.

wiewiur

 
Posty: 1492
Od: Sob cze 26, 2010 13:08
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw lis 03, 2011 19:40 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

A czemu te propozycje upadły?
I kiedy ktoś mi odpisze na mojego poprzedniego posta, który pewnie jest już teraz na około 132 stronie? :roll:
Po co mam pisać jak nikt mi nie odpisze, bo temat utonie w gąszczu stron.
To nie jest kwestia kochania forum tylko dbania o porządek, przejrzystość i czytelność.
Co będzie jak będę miał coś ważnego do ogłoszenia i będzie to sprawa życia i śmierci - też trafi to tuż po napisaniu na 156 stronę?

Pawwwle

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Nie cze 28, 2009 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 03, 2011 20:14 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Pawwwle pisze:A czemu te propozycje upadły?
I kiedy ktoś mi odpisze na mojego poprzedniego posta, który pewnie jest już teraz na około 132 stronie? :roll: Po co mam pisać jak nikt mi nie odpisze, bo temat utonie w gąszczu stron. To nie jest kwestia kochania forum tylko dbania o porządek, przejrzystość i czytelność.
Co będzie jak będę miał coś ważnego do ogłoszenia i będzie to sprawa życia i śmierci - też trafi to tuż po napisaniu na 156 stronę?

Jak zadbasz o swoj watek - trzeba zagladac i samemu go 'podnosic', tzn. samemu odpowiadac co jakis czas, zaznaczajac, ze sprawa pilna, wazna ... - to nie bedzie spadal, tylko zostanie na pierwszej drugiej stronie. To tak jak podlewanie kwiatkow.
Jesli sie zada pytanie i juz nic nie robi, to faktycznie watek odchodzi w niebyt
Bardzo duze znaczenie ma sposob, w jaki sformuluje sie temat - musi byc zwiezly i chwytliwy, podawac istote sprawy, lokalizacje, itp.
powodzenia :)

Zowisia

 
Posty: 6607
Od: Śro sty 10, 2007 19:58
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lis 03, 2011 20:26 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

No dobrze, ale podejrzewam, że przyjmując takie zasady to za chwilkę kilka tysięcy użytkowników będzie pisało PILNE, bo każdy chce otrzymać odpowiedź na swojego posta. Nie prościej zrobić kategorie tematyczne? Ja też kiedyś miałem swoje forum i od początku był tam ład i porządek. A tu jest masakra, bo ktoś zaniedbał od początku. Pomimo szczerych chęci to nie wiem, czy zdołam się tutaj dogadać z kimkolwiek i dotrwać do adopcji kota.

Pawwwle

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Nie cze 28, 2009 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 03, 2011 20:29 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Zmierzyłem. Jest tak dużo piszących, że nowy temat w ciągu dwóch minut spada już na drugą stronę.

Pawwwle

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Nie cze 28, 2009 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 03, 2011 20:30 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Pawwwle pisze:No dobrze, ale podejrzewam, że przyjmując takie zasady to za chwilkę kilka tysięcy użytkowników będzie pisało PILNE, bo każdy chce otrzymać odpowiedź na swojego posta. Nie prościej zrobić kategorie tematyczne? Ja też kiedyś miałem swoje forum i od początku był tam ład i porządek. A tu jest masakra, bo ktoś zaniedbał od początku. Pomimo szczerych chęci to nie wiem, czy zdołam się tutaj dogadać z kimkolwiek i dotrwać do adopcji kota.

oj tam oj tam,dasz radę :ok: :D
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw lis 03, 2011 20:35 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Spoko, nie jest tak źle.
Udało mi się już tu przeżyć 5 lat i nawet uzyskałam odpowiedzi na parę moich pytań :mrgreen:
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Czw lis 03, 2011 20:35 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

CoToMa pisze:Spoko, nie jest tak źle.
Udało mi się już tu przeżyć 5 lat i nawet uzyskałam odpowiedzi na parę moich pytań :mrgreen:

:D
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw lis 03, 2011 20:42 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Pawwwle pisze:Ja też kiedyś miałem swoje forum i od początku był tam ład i porządek. A tu jest masakra, bo ktoś zaniedbał od początku.

Nie zaniedbał, tylko przyjął taką a nie inną formułę forum ;)
A propozycje i próby zaprowadzenia "porządku" najczęściej skutkowały burzliwą wymianą zdań. Bo co człowiek, to opinia. A w dodatku tak się dziwnie składa, że niektórym podoba się tak jak jest ;)
Są chwile, kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć.
Alfons Allais

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 03, 2011 20:43 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Aleba pisze:
Pawwwle pisze:Ja też kiedyś miałem swoje forum i od początku był tam ład i porządek. A tu jest masakra, bo ktoś zaniedbał od początku.

Nie zaniedbał, tylko przyjął taką a nie inną formułę forum ;)
A propozycje i próby zaprowadzenia "porządku" najczęściej skutkowały burzliwą wymianą zdań. Bo co człowiek, to opinia. A w dodatku tak się dziwnie składa, że niektórym podoba się tak jak jest ;)

...bo w tym szalenstwie jest metoda :mrgreen: :D
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon lis 07, 2011 18:26 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

kotx2 pisze:
Pawwwle pisze:No dobrze, ale podejrzewam, że przyjmując takie zasady to za chwilkę kilka tysięcy użytkowników będzie pisało PILNE, bo każdy chce otrzymać odpowiedź na swojego posta. Nie prościej zrobić kategorie tematyczne? Ja też kiedyś miałem swoje forum i od początku był tam ład i porządek. A tu jest masakra, bo ktoś zaniedbał od początku. Pomimo szczerych chęci to nie wiem, czy zdołam się tutaj dogadać z kimkolwiek i dotrwać do adopcji kota.

oj tam oj tam,dasz radę :ok: :D

jeżeli będzie mu naprawdę zależało , to dotrwa :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek

edziaa.

 
Posty: 104
Od: Wto paź 04, 2011 15:24
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon lis 07, 2011 18:46 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Nie zależy mi aż tak, bo to nie jedyne forum o kotach, więc mam wybór. Nie mam ochoty zmuszać się ponad siły do robienia czegokolwiek wbrew swojej woli.
Zagadam zaraz do kogoś na forum z mojego sąsiedztwa, kto zna się na kotach i poproszę o indywidualne szkolenie. :)

Pawwwle

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Nie cze 28, 2009 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 20, 2011 0:18 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

CoToMa pisze:Spoko, nie jest tak źle.
Udało mi się już tu przeżyć 5 lat i nawet uzyskałam odpowiedzi na parę moich pytań :mrgreen:

o, CoToMa, czy ja Cię już gdzieś na forum nie spotkałam? :mrgreen:
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Nie lis 20, 2011 7:07 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Femka pisze:
CoToMa pisze:Spoko, nie jest tak źle.
Udało mi się już tu przeżyć 5 lat i nawet uzyskałam odpowiedzi na parę moich pytań :mrgreen:

o, CoToMa, czy ja Cię już gdzieś na forum nie spotkałam? :mrgreen:

a wiesz, że Ty mi też gdzieś mignęłaś :smokin:
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości