podział forum PYTANIE / GORĄCA PROŚBA do Opiekunów Miau.Pl

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 21, 2011 6:42 podział forum PYTANIE / GORĄCA PROŚBA do Opiekunów Miau.Pl

Wybaczcie - z góry zaznaczam - nie jest moim celem urażenie twórców ani moderatorów forum. Dodam również, że owszem - jestem tu "nowa" i z tego powodu mogę mieć mniejsze prawo zabierania głosu, ale bycie nowym ;-) ma też swoje dobre strony, a mianowicie - pozwala spojrzeć na sprawę z boku, obiektywniej.

Tak więc patrzę sobie na forum i mam pytanie do Opiekunów Miau.pl.
Drodzy moi, czy forum nie stałoby się bardziej przejrzyste, gdyby podzielić je jeszcze bardziej tematycznie i np. odrobinę zamieszać?

    W tym momencie podział wygląda następująco:
      Koty (Kocie pogawędki)Kociarnia (Koty i kotki do adopcji)
      Zwierzyniec ogólny (O wszystkich stworzeniach poza kotami)
      Weci Polecani (Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.)
      Koci-łapci (Tematy niezwiązane z kotami (OT))
      Koci Bazarek (Indywidualne aukcje na kocie potrzeby)
      Pchli Targ (Forum na prywatne aukcje, oferty i ogłoszenia.)
      Spotkania (Tu piszemy o imprezach forumowych)
      Problemy techniczne (Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.)

    Przykład na nieco inną organizację forum a poniżej wyszczególnione kilka zalet takowej:
      Koty (Kocie pogawędki)
        *podforum: Prośby (Prośby o wsparcie, pomoc finansową, DS/ST i inne.)
        *podforum: Kocie zdrowie (Miejsce, w którym znajdowałyby się wątki związane ze zdrowiem, chorobami kotów. Pytania, konsultacje z użytkownikami forum, dyskusje o najróżniejszych aspektach kociego zdrowia fizycznego i psychicznego, porady bardziej doświadczonych kocich opiekunów - TUTAJ MOŻNA BY UMIEŚCIĆ OSOBNE PodPodforum odnośnie polecanych/nie polecanych Klinik Weterynaryjnych i samych Weterynarzy.)
        *podforum: Informatory (Tematy mające na celu podzielenie się wiedzą na tematy związane z kotami.)
        *podforum: Akcje i wydarzenia (Reklamy, zapowiedzi i wątki odnoszące się ogółem do planowania, przeprowadzania i podsumowywania różnego rodzaju akcji, marszów i innych wydarzeń, które mogłyby być istotne dla społeczności miau.pl.)
        *podforum: Zgubione / odnalezione (Forum poświęcone na ogłoszenia o znalezieniu cudzego kociaka oraz na ogłoszenia o zaginięciu naszego zwierzaka.)
        *podforum: itp. (nie znam społeczności miau.pl na tyle, żeby zająć się wymyśleniem idealnego podziału wątków na drobniejsze działy, powodujące przesiew rozmów pod kątem tematycznym - jedynie pokazuję mocno okrojony przykład na to, jak mogłoby to wyglądać, zaznaczam, że zdaję sobię sprawę, że ten przykład jest ..o kant du.. ;-) chodzi mi jedynie o nakierowanie na mój tok rozumowania)
      Kociarnia (Koty i kotki do adopcji)
        *Bardzo pilne (Tematy zakładane tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy dni a nawet godziny to kwestia życia albo śmierci - te nieaktualne tematy byłyby zamykane, żeby użytkownicy nie mający multum czasu, który mogą poświęcić na forum, mogli szybko i bez zbędnego "grzebania" zorientować się w sytuacji)
        *DT/DS (Miejsce na ogłoszenia o poszukiwaniu DT/S, a także miejsce w którym osoby stwarzające kociakom DT/S mogłyby porozmawiać o wszystkim, co wiąże się z tematem DT i adopcji kotów w nich znajdujących się/mających się znaleźć)
        *Koty "trudne" (Miejsce, gdzie "cięższe przypadki" mają szansę na nagłośnienie bez zbędnego "up'owania" i tym samym "zawalania do niebotycznych rozmiarów" topiców o kotach dzikich, wymagających pomocy/ agresywnych/ ciężko chorych/ kalekich itp. itd.)
      Zwierzyniec ogólny (O wszystkich stworzeniach poza kotami)
      Weci Polecani (Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.) Przeniosłabym do do działu KOTY i umieściła tam jako podpodforum w podforum o zdrowiu kotów.
      Koci-łapci (Tematy niezwiązane z kotami (OT))
      Koci Bazarek (Indywidualne aukcje na kocie potrzeby)
      Pchli Targ (Forum na prywatne aukcje, oferty i ogłoszenia.)
      Spotkania (Tu piszemy o imprezach forumowych)
      Technikalia (Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.)
        *Informacje techniczne (ogłoszenia Opiekunów forum odnośnie jego funkcjonowania od strony technicznej)
        *Pytania oraz zgłoszenia - problemy techniczne (miejsce, gdzie użytkownik może szukać pomocy oraz zgłosić wątpliwości lub pomysły)
        *Laboratorium (tutaj można testować własne umiejętności posługiwania się narzędziami forum)

Wiem, że osobom przywykłym do aktualnego stanu może być ciężko spojrzeć obiektywnie na moje pytanie, jednak na swoją i pomysłu obronę dodam, że głębszy podział pod względem tematycznym sprzyja przejrzystości całego forum. Pewne tematy nie ginęłyby pod nawałem innych, ani mniej ani bardziej ważnych.
Pomysł wpadł mi do głowy głównie przez to, że odświeżyłam topic związany z kocią chorobą, topic sprzed ponad 2 lat. Zadałam tam kilka mniej lub bardziej ważnych pytań (dla mnie nieco bardziej, ponieważ szukam porady i konsultacji z osobami, które mogłyby mi coś KONKRETNEGO doradzić, np. konkretnego weta, który podobny przypadek wyleczył). I spotkałam się z przykrym odkryciem - topic "spłynął" na II stronę w ciągu jednego wieczora (nie wiem nawet czy ktokolwiek moje pytania przeczytał).
Owszem - na coś takiego radą jest "up'owanie" topica - jednak to paskudnie zaśmieca cały wątek i z 20 stron "samego gęstego" robi się 60 stron lektury na 4h, wypełnionej po brzegi masą OT. Więc siedząc cicho i nie upując, ani nie OTując, ani nie będąc nachalnym - otrzymujemy jedynie szansę na UTONIĘCIE w setkach innych tematów bez szans na konsultację czy choćby po prostu wymianę zdań z kimś, kto może chciałby zabrać głos, ale nie dostał możliwości zauważenia tematu.
Zwyczajny głębszy podział forum BARDZO IMHO pomógłby w tej materii.

Atja

 
Posty: 9
Od: Sob lut 19, 2011 17:05

Post » Pon lut 21, 2011 10:46 Re: podział forum PYTANIE / GORĄCA PROŚBA do Opiekunów Miau.Pl

varia pisze:http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=5&t=70908
viewtopic.php?t=52536
viewtopic.php?t=53924
viewtopic.php?f=5&t=60312
viewtopic.php?t=12687
:wink:

Wstawiam post Varii. Ten temat często powraca.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon lut 21, 2011 20:06 Re: podział forum PYTANIE / GORĄCA PROŚBA do Opiekunów Miau.Pl

Marcelibu pisze:

Wstawiam post Varii. Ten temat często powraca.

Trzeba uaktualnić. :twisted:

varia

 
Posty: 13824
Od: Sob sty 31, 2004 22:28




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości