Wątek DO ZAMKNIĘCIA-dziękujemy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 30, 2012 13:46 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

Zaznaczam sobie nowy wątek coby się mi nie zgubił :D
19.11.10 - Tosia (*) - kocie dziecko, któremu los dał tak mało czasu
26.08.11 - Czikita (*) moja pierwsza kocia miłość - przyszła, zabrała moje serce i odeszła tak szybko
14.12.12 - Felciu (*) zawsze będziesz z nami
26.04.14 - Papaja (*) najsłodsza strachliwa królewna, takiej już nie będzie
31.07.17 - Rudolf (*) moja najukochańsza kocia pierdoła

AgaPap

 
Posty: 8937
Od: Pt sie 31, 2007 6:49
Lokalizacja: Katowice i trochę Świdnica

Post » Wto paź 30, 2012 14:03 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

m&j pisze:My na razie walczymy o oczko naszej Triszki żeby je miała, stąd zadałam kilka pytań na poprzednim wątku i chciałam podziękować za wszystkie odpowiedzi i sugestie. Teraz codziennie jeździmy do weta to zawsze dzięki Wam mogę o coś nowego zapytać :) Dziś zapytam czy może inne krople nie byłyby lepsze.

Trzymamy kciuki za oczka Triszki :ok: :ok: :ok:

I witamy się, wraz z Bąbelkiem i tymczasikiem Lalkiem w nowym wątku ślepaczków :1luvu:
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Wto paź 30, 2012 14:39 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

Dominika i Gabrynia witają się z innymi niewidzącymi.

A Duża obiecuje, że coś napisze w przyszłości :wink:

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Wto paź 30, 2012 18:43 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

alessandra pisze:Prosiłabym tylko, aby ktos "umny" :wink: mógł wstawic nowy kod do bannerka przekierowującego na najnowszy watek

A może poproszę o nowy banerek? Ten się już mógł "opatrzyć" wszystkim :roll:

PS. A o FB to zapomnieli... :twisted:
Obrazek Obrazek

ewexoxo

 
Posty: 4108
Od: Nie wrz 12, 2010 10:38

Post » Wto paź 30, 2012 21:42 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

zaznaczam
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

edii

 
Posty: 2590
Od: Pon paź 04, 2010 18:05

Post » Wto paź 30, 2012 23:54 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

wolałabym,żeby banerek został ten sam...
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Wto paź 30, 2012 23:56 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

BOZENAZWISNIEWA pisze:wolałabym,żeby banerek został ten sam...

hmm... przecież mogą być dwa :wink:
Obrazek Obrazek

ewexoxo

 
Posty: 4108
Od: Nie wrz 12, 2010 10:38

Post » Śro paź 31, 2012 0:04 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

ewexoxo pisze:
BOZENAZWISNIEWA pisze:wolałabym,żeby banerek został ten sam...

hmm... przecież mogą być dwa :wink:

Nie,no jasne...najlepiej wszystko zmienić od razu,5 banerków strzelić...
Ja TAAKICH zmian nie lubie,jak dla mnie Klub Ślepaczkowy juz przestaje istnieć,nie wiem... :roll: Może jestem zacofana,stroswiecka..zrobicie co chcecie,ja się zastanowię wszak mnie tu być nie musi.Jestem tylko ciekawa jak długo zapału wystarczy do takich skoków ....stara ekipa się wykrusza jak widać...moze się starzeje,nie wiem... :oops:
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Śro paź 31, 2012 0:22 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

BOZENAZWISNIEWA pisze:
ewexoxo pisze:
BOZENAZWISNIEWA pisze:wolałabym,żeby banerek został ten sam...

hmm... przecież mogą być dwa :wink:

Nie,no jasne...najlepiej wszystko zmienić od razu,5 banerków strzelić...
Ja TAAKICH zmian nie lubie,jak dla mnie Klub Ślepaczkowy juz przestaje istnieć,nie wiem... :roll: Może jestem zacofana,stroswiecka..zrobicie co chcecie,ja się zastanowię wszak mnie tu być nie musi.Jestem tylko ciekawa jak długo zapału wystarczy do takich skoków ....stara ekipa się wykrusza jak widać...moze się starzeje,nie wiem... :oops:


Jestem w stanie uszanowac to, że nie chcesz nowego banerka. To była tylko propozycja wynikająca z chęci zrobienia czegoś dla popularyzacji tego wątku. Jeżeli cię tym w jakiś sposób uraziłam to przepraszam - nie to było moją intencją, wycofuję prośbę o nowy banerek.
Rozumiem, że możesz nie lubić zmian, ale osobiście uważam że czasem są one potrzebne. A jeżeli wszyscy się wykruszą, zwłaszcza najbardziej doświadczone osoby z forum to kto pociągnie to wszystko dalej? Nikt. Nie ode mnie to zależy i sama też nie wiele zdziałam. Szkoda tylko pracy włożonej w to wszystko i wielu godzin siedzenia przed laptopem...
Obrazek Obrazek

ewexoxo

 
Posty: 4108
Od: Nie wrz 12, 2010 10:38

Post » Śro paź 31, 2012 9:17 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

Pewnie ,że szkoda,FB jest bdb sprawą,nie wszyscy maja tam konta,a ja nie bardzo widze podlinkowanie tego watku tam.Na fb jest wiele osób,byc moze jakies FINANSOWE wsparcie stamtad popłynie,co jest sprawą NAJWAZNIEJSZA na chwile obecną,bo bez kasy ani rusz z pomoca kotom potrzebującym operacji,czy leczenia
-Osobiscie podniosłabym składke członkowska do minimum 10zł miesięcznie i zostawiłabym nadal sprawy finansów naszemu skarbnikowi-AgaPap.
-Prosiłabym o deklaracje CZŁONKÓW KLUBU,kto jest członkiem,a kto sympatykiem klubu.Jest to istotne co do "rozliczania-przyznawania pomocy i decyzji klubowych"
Jako ,że jestem tu od kilku lat i sama jestem niedowidzaca i to mocno- bardzo mi los tych zwierzaków lezy na sercu.Chcialabym,zeby zostalo jak było do tej pory,ale jestem jak najbardziej ZA ta stronka na FB,co nie zmienia faktu,że jesli ktos chce pomocy od naszego Klubu czy to finansowej,powinien się tu zalogowac i "udokumentowac"zajmowanie sie takim kotem.Zdjęcie,link do watku,gdzie kot przebywa.Nie jestesmy w stanie z naszych składek pomóc wszystkim kotom na swiecie,wiec zalogowanie się tutaj i założenie watku kotu szukajacemu domu,czy pmocy finansowej według mojej oceny jest jak najbardziej obligatoryjne.
Uwazam tez ,że nalezy zrobic ZMIANY w poście KOTY SZUKAJACE DOMU,i wywalic koty które od lat nie maja nowych info,albo watki ich "umarły",ostatni wpis z 2009r na przykład.
Ja jestem "niekumata"internetowo,więc prosze osoby jakie prowadziły dotad pierwsze posty i to,alby nadal je prowadziły.Oczywiście 2 osoby "Zarzadu" chociaz sa potrzebne do bierzacego uzupeniania strony.
-Nalezy zrobc liste CZŁONKÓW Klubu,zeby było wiadomo ile nas jest i tym jestesmy w stanie przewidziec ile składki mamy miesięcznie na pewno.Prosiłabym tez o regularne wpłacanie składek miesiecznych lub "pakietu pół roku-rok"Ja wiem ,ze to jest "niemiłe",ale jesli tak ma byc ,że co komu zbywa,albo zapomniał,albo za zmiesiac zapłaci no to nie możemy tak funkcjonowac.Trzeba to takich zobowiązań sie zadeklarowac.Jesli KTOS nie moze włacic w danym miesiącu ,niech wpłaci z wyprzedzeniem.
-Jeśli jest taka sytuacja ,ze KOT NATYCHMIAST POTRZEBUJE KASY TO WEDŁUG MNIE POWINIEN POMOC DOSTAC NATYCHMIAST,bo to czesto ratuje mu oczy,albo nawet życie

Wiem,ze sa potrzebne osoby robiace bazarki,bo to JEST grosz jaki mozna wykorzystac potem w okresie wiosna,kiedy jest kupa maleńtasów po kilka w miocie bezoczków,dlatego o tym okresie MUSIMY myslec juz teraz.
Prosze o przemyslenie swojej decyzji i deklaracje stałe.Jesli Ktos nie moze wpłacic 10zł miesięcznie to wiadomo,ze lepiej miec 5 niz nic,ale 10zł uwazam za minimale -w tej chwili.
Oczywiście trzeba zrobic liste na 1 stronie i wpisac:osoba -deklaracja miesięczna...i tyle.Kto nie chce tu byc tez niech napisze...

acha i jeszcze taka propozycja:jesli ktos zobowiązuje sie dzisiaj na płacenie składki np.10zł miesięcznie,a wpłaci 15,20..wiecej to nadwyzka powinna byc w "rezerwie"Klubu własnie na nagłe potrzeby...Jak się nie zgadzacie piszcie,ale PISZCIE,a nie 2-3 osoby pisza ,a reszta czyta,i krytykuje w głowie,albo sobie brzydko piszac"olewa,niech się inni głowią" :(
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Śro paź 31, 2012 11:30 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

Odnośnie FB wyjaśnie dwie rzeczy, aby nie było niepotrzebnych niejasności.
Na FB nie było do tej pory podlinkowania na watek na Miau z jednego podstawowego powodu, o którym pisałam wcześniej - wątek stał pod znakiem zapytania i cały czas toczyły się (i toczą najwyraźniej nadal) rozmowy czy warto jest to prowadzić. Zatem nie było w praktyce do czego robić odwołania. A jeżeli nadal nic się nie będzie działo to wszystko umrze smiercią naturalną...

Po drugie dzięki FB pozyskaliśmy 1 osobę, która zadeklarowała wpłacać 20 zł miesięcznie na dowolnego kota i miałam problem, zeby znaleźć takiego kota, który będzie pod opieką fundacji/stowarzyszenia, bo podając konto na prywatny DT może to kosztować więcej problemów niż to jest warte.
Wsparcie poszło na Małgosię [*], a po jej odejściu przekazane zostało na jej brata Marcinka, który już nie jest slepaczkiem, ale jest pod opieką stowarzyszenia co daje nam prawo do podania numeru konta do wpłat dla osoby zainteresowanej taką pomocą.
Nie mając konta fundacji/stowarzyszenia pieniądze możemy sobie zbierać co najwyżej pomiędzy sobą, a wsparcia z zewnątrz nie ma jak przesyłać na fundusz ślepaczkowy.
Obrazek Obrazek

ewexoxo

 
Posty: 4108
Od: Nie wrz 12, 2010 10:38

Post » Śro paź 31, 2012 11:45 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

wiesz jesli ktos chce wesprzec Klub Slepaczkowy to go wesprze logując sie tutaj.Bo wsparcie dzielimy według potrzeb,a nie jednemu kotu.Taki jest i był cel tego watklu i klubu.Ja nei mam zamiaru wpłacac moich pieniędzy do zadnej fundacji,bede wpłacał tylko i wyłacznie do skarbnika klubu.Jęsli skarbnik nie chce zbierac takich pieniedzy,nie ma sprawy,ja się wycofam i tyle.To jest forum MIAU i uwazam,ze to jest sprawa nasza klubowa i powinno zostac tak jak jest.
Co do fb to moze i ludzie pomagaja,ale akurat kiedy ja potrzebuje pomocy ,bo w moim domu sa 2 psy jakich nie maiłam serca oddac do schroniska(pewnie juz by tam nie zyły,bo jedna ze strachu gryzła,a teraz jest wspaniałym miziakiem i spia obie w domu)-to 2 osoby bębniły i dupe zawracały,po czym "znikneły"bez słowa,dla mnie jest oczywiste,że ludzie pojawiaja sie i znikaja.Tu na MIAU mniej wiecej się znamy,czy lubimy,nie wazne,wazne ,ze CEL jest bardzo potrzebny i szczytny i na tym nalezy sie skupic.April Rain o ile sie nie myle zadeklarowała w przyszłości pomoc bazarkiem...innych tez aapraszam do takiej formy pomocy.Owszem ,jesli ktos chce pomagac indywidoalnie to nikt mu tego nie zabrania,bo ja wychodze z załozenia "co czyni lewica,niech nie wie prawica",więc jesli widze kota w potrzebie to staram się prywatnie wysłac grosik,czy jedzonko,czy rzecz jaka moze się przydac i nie musze tego AKTU MIŁOSIERDZIA pokazywac wszystkim,,zeby ktos widział,że ja jestem super i dała az 10zł,czy 20zł...Wiem jednak,że jesli zanjduje sie kota to kazda złotówka się liczy...czy 5,czy 10zł.Bo za 5-taka mozna kupic kawałek kuraka,a to czasami jest tez wazne.Kiedys było mnie stac na tymczasowanie kotów,teraz sama borykam się z tym co "nazbierałam",i pomagaja mi tez dobrzy ludzie.Pomoc rozliczam,mimo,ze wiele z tych osób sobie tego nie zyczy

to tyle z mojej strony...czekam na ODZEW innych Klubowiczów,CO MYSLICIE,JAK TO WIDZICIE...
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Śro paź 31, 2012 12:12 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

Kochane, decyzja o zaprzestaniu zbierania składki przez naszą skarbniczkę została już niestety podjęta i nie mamy na nią wpływu. Jednak nasza szefowa :wink: :D Alessandra prowadzi rozmowy z fundacją by ta udostępnienie numer konta Klubowi Ślepaczków, na które będziemy mogły wpłacać comiesięczną składkę. Zasady przyznawania pomocy nie ulegają przecież zmianie, po prostu zmieni się nr konta i przybędzie troszkę biurokracji, ale wszystko będzie legalne. Sądzę, że o to AgaPap chodziło, bo przecież Ona jest osobą prywatną. Musimy to uszanować!
Jeśli chodzi o wysokość składki to sądzę, że można ją podnieść do min. 10zł, ale to wymaga zgody większości klubowiczek. Ze swojej strony deklaruję wpłaty comiesięczne i czekam tylko na nowy nr konta, pewnie jak większość z nas :wink:
Inicjatywa Eweliny :1luvu: jest nie do przecenienia :!: Ona nie zakłóca działalności Klubu, nie utrudnia niesienia pomocy, wręcz przeciwnie :D :!: :!: :!: Zanim zaczęła poświęcać się temu tematowi nasz wątek, a co za tym idzie Klub przygasał. A teraz? Teraz nawet Alessandra zaloguje się na FB :1luvu: A ja pójdę w jej ślady, choć tak się zarzekałam kiedyś :mrgreen: Na forum mamy swoje serdeczne grono oraz nowych użytkowników, którym możemy służyć pomocą. FB ma zasięg nieporównywalnie większy, choć może nie tak "swojski", "rodzinny". Połączmy więc jedno z drugim - to najlepsze co możemy zrobić dla Ślepaczków :!:
Podyskutujmy teraz, a jak już wszystko uzgodnimy można będzie zrobić przekierowanie z FB do wątku Ślepaczków na forum Miau :ok: :ok: :ok:

Bożenko :1luvu: Ty musisz być z nami, bo jesteś prawdziwą podporą Klubu Ślepaczków :1luvu:
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Śro paź 31, 2012 13:36 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

ewexoxo pisze:
Po drugie dzięki FB pozyskaliśmy 1 osobę, która zadeklarowała wpłacać 20 zł miesięcznie na dowolnego kota i miałam problem, zeby znaleźć takiego kota, który będzie pod opieką fundacji/stowarzyszenia, bo podając konto na prywatny DT może to kosztować więcej problemów niż to jest warte.


Ewelinko, na 1 stronie są kotki , które prosza o opieke wirtualną i są pod opieka fundacji:

b]SZUKAM OPIEKUNA WIRTUALNEGO[/b] [/color]

SZUKAMY SPONSORA i DT

Niewidoma - ok dwuletnia biało-bura kotka. Nie ma jeszcze imienia.Przebywa u p. Ewy chyba od trzech tygodni. Została znaleziona pod blokiem na Białostockiej, zakrwawiona. Prawdopodobnie wypadła z balkonu. Niestety nikt jej nie szuka. Kotka była zdiagnozowana (choć chyba nie do końca) i leczona. nie widzi od dawna. Teraz przyplątała jej się calciwiroza. Kicia źle znosi obecność tylu kotów, w dodatku ciągle ze sobą walczących. Stąd pewnie osłabienie organizmu. Potrzebuje spokojnego i troskliwego domu. Nie wiadomo czy była szczepiona i sterylizowana. Tego w lecznicy nie sprawdzono. Kotka jest bardzo grzeczna, spokojnie znosiła wszelkie zabiegi w lecznicy."]Obrazek

watek koteczki: viewtopic.php?t=94699

3. Niewidoma - ok dwuletnia biało-bura kotka. Nie ma jeszcze imienia.Przebywa u p. Ewy chyba od trzech tygodni. Została znaleziona pod blokiem na Białostockiej, zakrwawiona. Prawdopodobnie wypadła z balkonu. Niestety nikt jej nie szuka. Kotka była zdiagnozowana (choć chyba nie do końca) i leczona. nie widzi od dawna. Teraz przyplątała jej się calciwiroza. Kicia źle znosi obecność tylu kotów, w dodatku ciągle ze sobą walczących. Stąd pewnie osłabienie organizmu. Potrzebuje spokojnego i troskliwego domu. Nie wiadomo czy była szczepiona i sterylizowana. Tego w lecznicy nie sprawdzono. Kotka jest bardzo grzeczna, spokojnie znosiła wszelkie zabiegi w lecznicy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

jopop pisze:[Kotka pilnie potrzebuje wsparcia - najlepiej w postaci domu tymczasowego. Jest to bardzo pilne, gdyż:
- choruje chyba na kaliciwirozę, ale może jakoś powikłaną. A jej opiekunka NIE DAJE RADY wystarcząco dobrze się nią zająć
- każdy dzień zwiększa przywiązanie Ewy do kotki, będzie coraz trudniej ją zabrać. A jest tam chyba 16 kotów w niewielkim mieszkaniu. I stale pojawiają się nowe :(
- u Ewy nie ma żadnej szansy na adopcję docelową, Ewa prowadząc rozmowę rekrutacyjną odstrasza każdy potencjalny (nawet super dom).


Gdyby znalazł się ktoś chcący zabrać kotke na DT - proszę o kontakt, spróbuję pośredniczyć. Ewa ma do mnie JAKIEŚTAM zaufanie, ostatnio udało mi się ją przekonać do oddania 1 kota, może i tym razem się uda...

Kotka potrzebuje też wsparcia finansowego na badania!



Obrazek Malwinka trafiła do mnie w bardzo ciężkim stanie z rozbitą głową, wychudzona i przerażona. Lekarze nie dawali jej większych szans na przeżycie... ale jej wola życia wygrała. Niestety nie dowidzi i ma około 15 lat. Jest wysterylizowana, boi się ludzi ale zaufała psom a najbardziej mojej wilczycy do której się tuli.
Justa&zwierzaki (DT)

Dr JakyllObrazek Fundacja Miaukot kontakt BarbaraHorz, Adria


Gremlinek: Obrazekwirtualne wsparcie alessandra
andzelika1952 pisze:Gremlinek pozostanie u tymczasowej opiekunki na stałe. Tylko żeby zaakceptowały go jej pozostałe 3 koty. Kociak czuje się dobrze , nie cierpi , ma codziennie zakrapiane oczka , tylko koszt jest dość duży . Musi otrzymywać krople do końca życia . Koszt miesięczny ok. 70-80 zł. Ale tak musi być.


To link do wątku: viewtopic.php?t=98772


wystarczy skontaktowac sie z tymi osobami czy aktualne sa adopcje wirtualne, wiem,że Dr Jekyl jest nadal w miaukocie , w Azylu Św. Franciszka także jest kotek aktualny, jesli chodiz o Gremlinka, także ktoś może wraz ze mna wspomagac go-bo moje 20zł nie starcza na leki miesięcznie. Także kotki, które sa na 1 stronie w pilnych, przebywające w azylach lub schroniskach mogą byc objęte adopcja wirtualną
Wszystkie koty w pilych są aktualne do adopcji wirtualnej i rzeczywistej.
Ostatnio edytowano Śro paź 31, 2012 14:16 przez alessandra, łącznie edytowano 5 razy

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro paź 31, 2012 13:47 Re: ŚLEPACZKI cz.VI-nowy wątek, nowe życie na fb, zapraszamy

jerzykowa z tym fb jednak nie poradzę, przynajmniej w najbliższej przyszości:raz,że zabiera bardzo dużo czasu(a przez najblizsze 2-3 miesiace będe miała tego czasu b. mało ze wzgledu na zmiany prawno-podatkowe) , dwa jest bardzo nieczytelny dla mnie :? Tym bardziej dziekuję Ewelinie za ten czas na fb i że to ogarnia :1luvu:
Odnośnie bannerków-proponuje kompromis, zatem stary z przekierowaniem na nowy watek-czyli obecny, ten z fb przekierowujący oraz nowy bannerek dla tych, którym stary sie opatrzył lub chca miec dodatkowy :wink:

Co do wysokości składek; kazdy ma inna sytuację finansową, nie jestem za tym , aby zmuszać ludzi do wysokosci wpłaty stałej. Natomiast propozycja opowiedzenia sie czy ktos deklaruje wpłate , ew. w jakiej wysokości i czy stałej , tak.
Np. ja wówczas zadeklarowałabym wpłatę miesięczną 10-30zł , nie wiem bowiem jaka sytuacje finanoswa będe miała w danym miesiącu. To moga znac tylko osoby na stałej pensji i o staych wydatkach, tez nie do końca , gdyz nie pzrewidza np. choroby i kosztów własnego leczenia lub pzrypadków losowych, gdzie ta przysłowiowa złotówka może być posiłkiem lub lekiem dla własnych kotów.

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 540 gości