M. pisze:Czy zamontowanie zabezpieczenia balkonu, wbijanie kołków w strop i sam ciężar siatki i ram nie naruszy konstrukcji balkonu i nie obciąży go ponad normę? To pytanie raczej do inżynierów budownictwa.
Ciężar jest nieistotny - obciążenie użytkowe balkonu to chyba przynajmniej 500 kg/m2, więc trudno wyobrazić sobie nawet taką konstrukcję, która mogłaby to przekroczyć. O to więc nie ma co się obawiać.
Kołki też nie zaszkodzą, o ile nie będą dobrane kilka rozmiarów za duże i kilka razy za gęsto mocowane. Jak się nie ma doświadczenia, to najlepiej znaleźć jakieś wskazówki montażowe od fachowców. Wtedy, nawet jak się da kołki nawet trochę większe i rozmieści się je trochę gęściej, to też się nic nie stanie.
No, chyba że konstrukcja balkonu jest w złym stanie technicznym, ale wtedy to lepiej i kotów nawet tam nie wypuszczać!
Mogą być natomiast pewne ograniczenia natury prawnej, ale o tym było już pisane szeroko, chyba także w tym wątku. Trzeba trochę pogrzebać.