Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw gru 02, 2010 21:35 Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Chciałabym, by ten temat stał się swoistym kompendium wiedzy na temat tego, jak robić ogłoszenia i gdzie warto je umieszczać.
Czasem jest to proste, czasem trudniejsze, czasem wymaga zapłacenia, czasem jest darmowe... dzielcie się proszę swoimi doświadczeniami, gdzie ogłaszaliście Wasze tymczaski - i jaka była skuteczność tych ogłoszeń, ile ludzi się odezwało, jak szybko?

Instruktaż stworzyłam sama, na bazie własnego doświadczenia, ale gdyby ktoś potrzebował innego źródła polecam lekturę: http://www.kociadolina.pl/articles,arty ... yjna-.html

Co powinno się znaleźć w ogłoszeniu?
- Imię, wiek, płeć, miasto
- Krótki opis charakteru i historii
- Zdjęcie!
- Krótka historia choroby (jakie jest Wasze zdanie na ten temat?)
- Kontakt!

Ogłoszenie nie powinno być za długie. Najlepiej według mnie sprawdzają się takie ogłoszenia, gdzie najpierw chwytamy za serce - ale nie długaśnym opisem tego, ile kocina się nacierpiała. Takie rzeczy łapią za serce tylko na nas ;)
Najlepiej najpierw opisać charakter kota, czy jest towarzyski, co lubi, co w nim nas rozczula.
Potem obowiązkowo trzeba podać szczegóły dotyczące sterylizacji/ kastracji (jeśli zwierzę jest młode, info że jest wymagana w przyszłości), szczepień, odrobaczania. Warto wspomnieć o dodatkowych testach i wynikach na FIV i FelV, jeśli były robione.
Jeśli kot jest FIvkiem lub białaczkowcem - warto podesłać link do jakiejś strony, którą sami uważamy za dobrą w kwestiach informacyjnych. A na pewno nie powinno się zostawiać tej informacji luzem! Warto wspomnieć choćby tylko tym, że kot będzie potrzebował stałego wzmacniania odporności. Wtedy w jakiś sposób zbliżamy laikowi te choroby.

Metody ogłaszania kotów:
- klasycznie, przez wieszanie info w lecznicach, szkołach, urzędach, na przystankach, podawanie przez znajomych info o kotach... Wyjaśniać nie trzeba.

- na miau :D (dział adopcyjny na górze)
Trzeba być zalogowanym na forum, żeby dodać ogłoszenie. Dzięki temu każda tam zamieszczona treść będzie połączona z nickiem tutaj, każde ogłoszenie można obejrzeć klikając czerwony link "adopcje" pod pseudonimem.
Dodajemy ogłoszenie klikając "dodaj ogłoszenie" w panelu po lewej stronie.
To, na co trzeba zwrócić uwagę:
- zdjęcia można dorzucić po zaakceptowaniu ogłoszenia. Można i warto to robić, koty bez zdjęć są mniej popularne.
- minusem jest opcja "wiek kota" podzielona tak, że kwestią sporną jest, czy mamy kota dorosłego, kilkuletniego czy dojrzałego ;)
Link do ogłoszeń na tej stronie nie jest jednym z pierwszych linków, które wyskakują po wpisaniu haseł "adopcje koty" w google.
Cameo pisze:Plusy - mnóstwo miejsca na tekst i zdjęcia, przypomnienie o wygasającym ogłoszeniu, osobna "rameczka" na ważne info - zasięg dowozu, miasto i wiek/płeć kota.
Minusy - akceptacja ogłoszenia, zdjęcia tylko w formacie JPEG/JPG, krótki czas emisji (chyba dwa tygodnie)


Przez serwisy społecznościowe:

- przez facebook.com - robienie tak zwanych wydarzeń i fanpage'ów
Po pierwsze, trzeba mieć konto na FB - portalu społecznościowym. Siła ogłoszeń umieszczonych tam opiera się przede wszystkim na naszych własnych znajomych. Publikujemy rzeczy na tak zwanej "tablicy" i jest to widoczne przede wszystkim dla naszych najbliższych. Im więcej znajomych mamy, tym więcej osób usłyszy o problemie.
Można też publikować konkretne rzeczy na stronach grup (np grupa "prawdziwych przyjaciół zwierząt"), gdzie poinformujemy o kocie, wrzucimy zdjęcie.
Podstawą reklamowania zwierzaków w ten sposób jest robienie wydarzeń. Po zalogowaniu wchodzimy na stronę główną, w panelu po lewej klikamy "wydarzenia". Potem na środku wybieramy z samej góry przycisk "utwórz wydarzenie". Wpisujemy potrzebne dane. Co warto wiedzieć?
- po lewej wgrywamy zdjęcie wydarzenia, warto o tym pamiętać. Wgrywamy je z dysku.
- ważna jest data końca wydarzenia, którą trzeba dodać, najlepiej dość odległą w czasie. System nie pozwala jednak na wydarzenia dłuższe niż trzy miesiące. Ważne więc, by kiedy wydarzenie się kończy, przedłużyć mu czas wydarzenia, by nie zniknęło z aktualności.
- od razu warto mieć kilka osób, które będziemy zapraszać. Na FB wspieramy siebie wzajemnie w wątku Facebook - kto korzysta?, gdzie wrzucamy linki do utworzonych wydarzeń i prosimy siebie wzajemnie o uczestnictwo. Można też zaprosić wszystkich swoich znajomych, ale z czasem będą o nim albo ignorować zaproszenia, albo w ogóle ignorować naszą działalność, blokując posty... lepiej więc nie drażnić swoich własnych znajomych i zapraszać raczej tych zwierzęco zakręconych :) Albo chociaż je lubiących.
- same wzięcie udziału i aktualizowanie to nie wszystko. Warto prosić o udostępnianie na tablicy raz na jakiś czas - żeby wydarzenie znowu "wyskoczyło na wierzch" ewentualnym zainteresowanym.
- jeśli zwierzę znalazło dom, otrzymało pomoc - nie zaśmiecajmy sobie nawzajem tablic :) Można odwołać wydarzenie, ale według mnie warto zedytować tytuł (że znaleziono dom) i przesunąć datę wydarzenia tak, by trafiło do wydarzeń przeszłych - w ten sposób, jeśli kot znowu będzie potrzebował pomocy albo wróci z adopcji, można wydarzenie odświeżyć - a raz zaproszeni znajomi od razu się o tym dowiedzą :)
- jeśli jesteśmy twórcami wydarzenia, dowiemy się o każdym poście pojawiającym się na jego stronie, więc cały czas możemy trzymać rękę na pulsie. Nie dowiemy się jednak o komentarzach do tychże postów, więc jednak warto czasem do nich zajrzeć "na wszelki wypadek".

Można też poprosić o FB dla kota na fejsbukowej stronie Warszawskich Kocich Domów Tymczasowych. Można w tej sprawie pisać do kogoś z administratorów grupy lub poprosić o to na tablicy.

Drugim sposobem reklamowania zwierzaków na FB jest robienie tego tak, jak na nk.pl.

- przez nk.pl - wrzucanie fotek w galerie zdjęć z informacją, że kot jest do wzięcia i krótkim opisem. To kolejny portal społecznościowy, gdzie opieramy swoją siłę na znajomych i grupach, w których się udzielamy.

- przez grono.net - na "Koty" lub "Koty, kocięta, kotowate" w dziale adopcji. Jest tam jednak rzadki ruch i raczej więcej oferujących koty niż domy... Tutaj też trzeba być zarejestrowanym.

Przez typowe serwisy adopcyjne:

- przez adopcje.org
Wyskakuje jako pierwsze po wpisaniu w google "adopcje kota", chwalone jako jedne z lepszych, dużo zwierzaków znajduje dom właśnie tu - ale ruch tutaj jest olbrzymi i łatwo spaść z wierzchu na dół.
Wymaga zarejestrowania. Dodanie ogłoszenia jest dość proste. Jeśli podamy numer chipa - system automatycznie sprawdza go w bazie danych. Fajna jest też opcja wybrania od razu, czy zwierzak był kastrowany, szczepiony i odrobaczany - tym samym szukający od razu widzą te informacje. Ogłoszenia bez zdjęć są odrzucane. Jest opcja dodania filmiku z youtube. System nie pozwala też na dublowanie ogłoszeń, nawet jeśli treść zostanie zmieniona - każde ogłoszenie musi przejść akceptację admina. Dzięki temu nie jest taki ruch jak na gumtree, ale z drugiej strony - trochę się czeka na dodanie ogłoszenia na stronę.
Można dodać opis w języku angielskim i niemieckim, bo zwierzaki z tej strony często wyjeżdżają za granicę.
Ogłoszenia są też odrzucane, jeśli podamy dane kontaktowe bezpośrednio w ogłoszeniu, a nie w części "kontakt". Warto się więc pilnować, by jak najmniej poprawiać :) Nie wolno też ogłaszać w jednym ogłoszeniu więcej niż jednego zwierzaka (np. pary, ale mi swego czasu puszczono zdjęcie na którym były po dwa kociaki). Odrzucane są też ogłoszenia z zacytowanym utworem czy wierszem.
Wszystkie ogłoszenia można potem edytować w zakładce swojego konta.
Niestety, nie ma opcji podglądu swojego ogłoszenia bezpośrednio z listy swoich ogłoszeń - trzeba wejść w edycję, a każda edycja powoduje odstawienie ogłoszenia do zaakceptowania przez administratora. Nie ma ramek, jest zakaz podawania wieku w ogłoszeniu.
Po dodaniu pewnej liczby poprawnych ogłoszeń system oferuje prowadzenie własnej strony!

- przez przygarnijzwierzaka.pl
Wymaga rejestracji. Również wyskakuje w google. Dodanie ogłoszenia jest bardzo łatwe, ale znowu zraża ta kategoria podziału wieku :/ są tutaj dodatkowe kratki do zaznaczenia: kastracja, odrobaczanie, szczepienie, stosunek do kotów, psów, dzieci, wypuszczania. Zdjęcia można dodać i opisać :)

- przez domowe-tygrysy.info
eju pisze:Wszystkie dodawane ogłoszenia są bezpłatne i bez limitów ilościowych.

Można je dodawać bez logowania (z jednym foto), a osoby posiadające konto - mają możliwość dodania 1 zdjęcia głównego i 9-ciu dodatkowych.
Dodatkowo będąc zalogowanym użytkownikiem ma się dostęp do swojego menu ze wszystkimi wstawionymi przez siebie ogłoszeniami.
Można tam przedłużyć ważność ogłoszenia, edytować, dodać kolejne fotki, sprawdzić status ogłoszenia, skasować itp.
Co ważne - nie limitujemy wielkości wstawianych fotek oraz nie ograniczamy ilości znaków wpisu w jednym ogłoszeniu (dlatego często można u nas poczytać spore laboraty w ogłoszeniach ... )
Nie robimy przeszkód dla kont grupowych - dla nas liczą się przede wszystkim koty i to co dla nich razem robimy ...

Od stycznia wprowadziliśmy rewolucyjne rozwiązanie którego nie oferuje żaden portal - bezpłatne ogłoszenia wyróżnione tzw. KODnius.
Każdy kto nadsyła do nas jakieś informacje, w formie zredagowanego artykułu do działu nowości - w zamian otrzymuje KOD na bezpłatne ogłoszenie wyróżnione.
Wystarczy wysłać do nas artykuł z tytułem KODnius - i temat, oraz co ważne - zgodę na publikację.
Tematów do kocich nowości jest sporo: akcje adopcyjne, spotkania, pokazy - jednym słowem wszystko co ma cokolwiek wspólnego z mruczkami.

W lutym planujemy kolejne zmiany na prośbę ogłoszeniodawców (w szczególności są to pomysły wolontariuszy).
Pojawi się w końcu długo oczekiwany system przypominający o kończących się oraz zatwierdzonych przez administrację ogłoszeniach ...
Zmian zresztą w dziale nowości na przełomie luty-marzec będzie więcej ... i mamy nadzieję, że wszystkie na plus.

Bardzo chętnie zamieszczamy każde materiały z zakresu akcji pomocy zwierzakom.

Mamy też własny hosting zdjęć kotów do adopcji - też w formie bezpłatnej dla wolontariatu.
Serwer jest na szybkim łączu, ze sporą pojemnością (dlatego nie planujemy ograniczać wielkością kont użytkowników).
Wystarczy zgłoszenie z informacją co i gdzie się działa, i otrzymuje się dostęp do założenia konta.
Więcej o naszym hostingu można znaleźć w tym miejscu: viewtopic.php?f=8&t=120358

A z mojego - skorzystałam i rzeczywiście łatwe. Jedno, co mnie zdziwiło to czas ważności ogłoszenia - brakowało mi czegoś pomiędzy 1 miesiąc (za krótko) a 6 miesięcy (za długo!) :)
Ale! Jak zwróciłam na to uwagę, to w bardzo uprzejmy, szybki i konkretny sposób administracja wzięła pod uwagę moje argumenty i dodała inne opcje. W ogóle na duży plus kontakt i komunikacja z nimi :)
Jak to dokładnie robić: wchodzimy na stronę. Można się rejestrować, można nie - ja wybieram zarejestrowanie.
W panelu po lewej wybieramy "Koty - ogłoszenia" i w rozwiniętym panelu na samym dole "Dodaj bezpłatnie swoje ogłoszenie". Wypełniamy, potwierdzamy, potem w ramach edycji można dodać kolejne zdjęcia.
Jeśli jesteśmy zarejestrowani i chcemy dodać ogłoszenie wyróżnione (bo mamy kod), po wybraniu "dodaj bezpłatnie swoje ogłoszenie" nic nie wypełniamy, tylko na górze klikamy "Twoje ogłoszenia". Mamy pod swoimi ogłoszeniami opcję "dodaj ogłoszenie wyróżnione". Wpisujemy kod i dalej już normalnie :ok:

- przez koty.pl
Sis pisze:www.koty.pl
Ogłoszenia adopcyjne dostępne z głównego menu oraz stopki strony:
- kącik adopcyjny
- ogłoszenia (tutaj mozna też dać ogłoszenia kotów do adopcji, poza tym zgubiono-znaleziono, koty rasowe do sprzedaży).
Kącik adopcyjny widoczny też ze strony startowej (zajawki ostatnich ogłoszeń ze zdjęciami).

Ogłoszenia darmowe. Nie ma limitu długości ogłoszenia. Ilość zdjęć do 3. Czas ogloszenia do wyboru: 7, 14, 21, 30 dni.

- Duży serwis o kotach, z działem darmowych adopcji, ogłoszeń (koty rasowe, zgubiono-znaleziono, szukam kota), bazą lecznic, hoteli dla zwierząt, organizacji prozwierzęcych, działem porad (także specjaliści, m.in. behawiorysta), rasowym, czytelnią, forum. Ogłoszenia i wizytówki do wszystkich baz może dodać każdy.
- Miejsce spotkań miłośników kotów, hodowców, organizacji prozwierzęcych, czyli pełen przekrój "kociarstwa". Potencjalnie dużo domków - UWAGA - domki czasem trzeba poedukować, ale generalnie użytkownicy są tam jeszcze mało zakoceni i chętnie korzystają z rad.
- Miejsce przyjazne promocji fundacji, popiera R=R, jest dział SOS i odpowiadające mu działy na forum.

- Dobre statystyki strony czyli ilość odwiedzających.
- Aktywna strona na facebooku.
- Dobrze wypozycjonowany na hasła kluczowe adopcje kotów, adopcje kota, koty do adopcji (1 strona w wynikach szukania google). 1 miejsce w katalogu stron onetu stron o kociej tematyce.
- Moderacja ogłoszeń - usuwanie ogłoszeń pseudohodowców, szukania kotów do krycia itd.
- Szybka reakcja na zglaszane problemy lub propozycje publikacji o kotach.

Jest sporo niewykorzystanego potencjału - np. dział forum z SOS, gdzie można dać dodatkowo ogłoszenia kotów do adopcji, są filmiki chętnie oglądane przez użytkowników - czemu nie dodać filmu z kotem do adopcji?
Jest strona na facebooku - czemu nie dodać na tablicy ogłoszenia kota do adopcji?
To, że nie jest to strona stricte adopcyjna ale dla kociarzy - jest plusem, bo ktoś kto kota nie szuka, może zobaczyć i się zakochać w jakimś i jednak adoptować...

Niedawno jakaś dziewczyna z Podkarpackiego wpisała na fb koty.pl że szuka czarnego kociaka- warto zaglądać...


- przez cafeanimal.pl czyli metro
Cameo pisze:Plusy - mnóstwo miejsca na tekst, osobna "rameczka" na dane kontaktowe i info o sterylce/szczepieniu/odrobaczeniu zwierzaka. Bardzo duży odzew z gazety emetro.
Minusy - ciężko się dostać do gazety, czasami dzwonią oszołomy, po upływie ważności ogłoszenie, które teoretycznie powinno trafić do działu "znalazły dom", jest po prostu wywalane z portalu, w mailu przychodzą jakieś bazgroły, których nie da się odczytać (to info o wygaśnięciu ogłoszenia ;))


- przez morusek.pl
CatAngel pisze:Minus Moruska.pl jest taki, że jeżeli macie na nim konto i ogłaszacie dużą ilość zwierząt od różnych osób np: kota i podacie nr kontaktowy(do osoby u której on jest).

Dane kontaktowe
Imię / hodowla:
Strona WWW:
Telefon:

To każde następne ogłoszenie będzie miało ten sam nr tel. (czyli np: Szalony Kot gdy ja ogłaszam dzisiaj kota i podaje nr w kontakcie do np:Aśki, a jutro ogłaszam psa bądź kota i podaję inny nr tel do np: Magdy, w tym momencie kot Aśki ogłaszany dzisiaj ma nr tel Magdy od psa. Dlatego najlepiej nie wpisywać nr kontaktowego ani maila i imienia bo to pojawia się wtedy w ogłoszeniu wcześniejszym.


- Kociaczek.com.pl
id4 pisze:Adres serwisu: http://kociaczek.com.pl
Adres e-mail: adopcje@kociaczek.com.pl
Plusy:
- W pełni darmowy
- Dokładne opisy kociaków, dobrze zaprezentowane zdjęcia, dużo miejsca na opisy
- Pole z najważniejszymi danymi
- Długie terminy ważności ogłoszeń oraz możliwość wyróżnienia ogłoszenia przez fundację
- Formularze do polecania ogłoszeń oraz do kontaktu z ogłaszającym
- Integracja z portalem Facebook, każde ogłoszenie eksportowane na fanpage, lajki ogłoszenia
- Aktywny kanał RSS
- Widgety promujące najnowsze ogłoszenia
- Wybrane ogłoszenia drukowane w miesięczniku Kocie Sprawy
- Gotowe kody ułatwiające publikowanie ogłoszeń w innych serwisach (na dniach)
- Eksport ogłoszenia do pliku PDF (na dniach)[/i]Przez typowe serwisy ogłoszeniowe:

- allegro.pl
Cameo pisze:(największy odzew miałam oczywiście z wyróżnionego, tzw. tego za 12 zł z groszami. Ale ten "zwykły", standardowy też nie jest zły)
Plusy - różnorodność szablonów (są gotowe, a jeśli ktoś zna język HTML, to może sobie stworzyć. Grafika według uznania), jest dużo miejsca na tekst i zdjęcia.
Minusy - koszty, krótki czas emisji (do dwóch tygodni max), no i słynne "kup-teraz".


- ale.gratka.pl (1,22 za rok użytkowania - płatność sms)
Cameo pisze:Plusy - mnóstwo miejsca na tekst, przypomnienie o wygasającym ogłoszeniu czy wyróżnieniu, osobna "rameczka" na dane kontaktowe.
Minusy - Ograniczona liczba zdjęć (tylko do 12 sztuk), długi czas oczekiwania na wniesione poprawki czy zmiany (ostatnio czekałam godzinę)Obrazek
Ostatnio edytowano Sob mar 09, 2013 15:37 przez Szalony Kot, łącznie edytowano 18 razy

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw gru 02, 2010 21:36 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Miejsca do ogłaszania kotów - czekają na opis:

http://adoptujkota.com.pl/
http://www.adoptujkota.pl/
http://szerlok.pl
http://kocurkowo.net
http://oglosili.pl
http://www.drobny.com.pl
http://www.hodowcy.com.pl
http://www.nasze-koty.pl
http://www.adin.pl
http://owi.pl
http://www.wstawaj.pl
http://zwierzeta.azbazar.pl
http://cwirek.pl
http://www.eoferty.com.pl
http://naszezwierzaki.info
http://eszukam.pl
http://kleparz.net
http://adsy.pl
http://www.koty.org.pl
http://kokosy.pl
http://www.kupsprzedaj.pl
http://freecf.pl
http://www.nasipupile.pl
http://gumtree.pl
http://www.ojej.pl/
http://www.pajeczyna.pl/
http://www.pineska.pl/
http://petsy.pl/
http://www.oglaszamy24.pl
http://www.lento.pl/
http://www.kup-kota.pl/
http://www.123info.pl/
http://przyklej24.pl/dodajogloszenie
http://www.plogs.pl/
http://www.ogloszenia.kotypsy.pl/
http://kup-kota.pl

Wymagają rejestracji:

http://www.gieldaogloszen.pl
http://www.4lapy.pl
http://www.krakvet.pl (na forum)
http://www.ogloszenia.szukanie.pl
http://www.kupiepsa.pl
http://www.mojpupil.pl
http://www.aaaby.pl / min. 3,66 zł / ogłoszenie – płatność sms /
http://www.karusek.com.pl
http://www.novacash.pl
http://www.ogloszenia.24polska.pl
http://www.ogloszenia.adverts.pl
http://www.ogloszenia.moje.pl
http://www.ogloszenia.webd.pl
http://www.polskastrefa.eu
http://www.psy.pl
http://www.zwierzaki.org
http://www.zwierzeta.low.pl
http://www.czworonogi.eu
http://www.ogloszenia.web-marketing.pl
http://www.afisze.pl
http://www.spacerek.net
http://www.przygarnij.pl
http://www.zoonet.pl
http://www.ogloszenia.vtele.info
http://www.e-ogloszenia.pl
http://www.anonse.pl
http://www.zwierzeta.5aleja.pl
http://www.ogloszenia-drobne.com.pl
http://www.drobne.pl
http://www.isu.pl
http://www.proequo.pl/forum
http://www.swistak.pl / info jak w przypadku allegro /

Bez rejestracji:

http://www.bono-polska.pl/
http://www.animalia.pl
http://www.wegetarianie.pl
http://www.gielda.bai.pl
http://www.petworld.pl
http://www.vetmozga.com
http://www.autogielda.pl
http://www.ogloszenia.yellowpages.pl
http://www.se.com.pl
http://www.adopcjapsa.pl
http://www.emetro.pl
http://www.pupile.com
http://www.rozglos.net
http://www.anonseogloszenia.pl
http://www.najpewniej.pl
http://www.mammisia.pl
http://www.vendito.pl
http://www.e-zwierzak.pl
http://www.twoje-ogloszenia.pl
http://www.poszukiwane.pl
http://www.adpedia.pl
http://www.ogloszenia.aleokazja.pl
http://www.olx.pl
http://www.szybko-sprzedam.pl
http://www.sprzedasz.pl
http://www.tablica.com
http://www.pchlitarg.info.pl
http://www.ogloszenia.infoweb.pl
http://www.neeon.pl
http://www.ogloszenia.e-gratka.info/
http://www.psiegrane-marzenia.pl (dla psich staruszków)
http://www.oddamzadarmo.eu
http://www.tlenek.pl
http://www.top-ogloszenia.com
http://www.ogloszenia.tresura.pl

Totalnie nie znam, czekają na opis:
http://www.vegie.pl/
http://www.tusprzedaj.pl/
http://www.offer.pl/
http://www.zwierzeta.eurocity.pl/
http://www.drobne.centrumofert.pl/
http://www.ogloszenia.tasdj.pl/
http://www.allezoo.pl/
http://www.darmobranie.pl/
http://www.drobniak.pl/ 
http://www.ofertownia.pl/
http://www.oglosze.pl/
http://www.se.pl/
http://do-adopcji.pl/
http://www.tablomat.pl
www.ogloszenia.cegi.pl

Ogłoszenia lokalne:
Warszawa
http://www.ogloszeniadrobne.warszawa.pl/
http://www.warsza.pl/
http://wa.stacja.biz/

Kraków
http://www.krakusik.pl
http://www.top-ogloszenia.com
http://www.krakow.ogloszenia-info.pl
http://www.ogloszeniadrobne.krakow.pl
http://www.info-krakow.pl
http://www.terazkrakow.pl

Kielce
http://www.kielce.gablota.com

Elbląg
http://www.portel.pl

Kazimierz Dolny
http://anonse.kazimierzdolny.pl/

Szczecin
http://www.etablica.pl

Grudziądz
http://www.grudziadz.net.pl

Trójmiasto
http://www.trojmiasto.pl

Żywiec
http://www.zywiecczyzna.pl

Lublin:
http://www.lubliniak.pl/
http://www.anonse-lublin.pl/
http://www.lubliniak.com.pl/
http://lublin.top-ogloszenia.net/
http://www.infolublin.pl/
http://www.interzakupy.pl/lublin/index.php
http://www.lublinstrefa.pl/
http://4lublin.pl/
http://lsi.lublin.pl/
http://www.mmlublin.pl/

Szczecin:
http://www.prawobrzeze.info/ogloszenia
http://ogl.infoludek.pl/ogloszenia - oplata przez sms
http://www.mmszczecin.pl

Spis stron ogłoszeniowych na dogomanii: http://www.dogomania.pl/threads/122313- ... post-1-i-2
Ostatnio edytowano Czw mar 07, 2013 10:06 przez Szalony Kot, łącznie edytowano 27 razy

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw gru 02, 2010 21:36 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Pomyślałam, że w tym poście przedstawię co nieco moją historią z ogłaszaniem zwierzaków. Prawie od początku miałam do nich całkiem dobrą rękę, więc poglądowo pokażę, które ogłoszenia zaowocowały dobrymi domkami.

http://www.koty.org.pl/ogloszenia/8962, ... zabawy.htm
Tom - whiskasowy marmurek gotowy do zabawy!

Tom i Jerry to trzymiesięczne kociaki szukające domu. Tom ma półdługie futerko o charakterystycznej barwie jak z reklamy whiskasa, z ślicznymi marmurkowymi zakrętasami. Uwielbia głaskanie i branie na ręce...
Jest zaszczepiony, odrobaczony, kuwetkuje.
Może iść do domu razem z Jerrym, swoim braciszkiem lub na dokocenie jako świetny towarzysz zabaw. Obowiązkiem przyszłego domu będzie wykastrowanie kocurka. Zapewnimy transport na terenie całej Polski.

To były maluchy poza sezonem (ogłoszenie z 21.01), więc i domki się niemal biły o nie. Powiedzmy, że to jeszcze nie decyduje o jakości ogłoszenia, bo "towar chodliwy" ;) Ogłoszenia pojawiły się w sobotę z rana i od rana do popołudnia były o nie trzy telefony. Jeden z nich był tym właściwym :ok: Kotkom udało się nawet trafić razem do jednego domu.Koło 15, zachęcona sukcesem, wrzuciłam też ogłoszenie Meli - w sumie też młodej dziewczyny, poza sezonem domy powinny ciągle się bić o kotkę w tym wieku...
http://www.koty.org.pl/ogloszenia/8969, ... a-domu.htm
Mela - pięciomiesięczny miziak szuka domu :)

Mela to drobna kotka, która kocha głaskanie i branie na ręce. Jest szalenie kontaktowa i gadatliwa. Jest zaszczepiona i odrobaczona, a obowiązkiem przyszłego domu będzie sterylizacja koteczki. Mela dobrze dogaduje się z innymi kotami, będzie więc wspaniałą towarzyszką zabaw. Zapewniamy transport na terenie całej Polski.

Ogłoszenia pojawiły się pod wieczór sobotni, od tamtego czasu było zaledwie kilka telefonów - i żaden nie był tym właściwym. Ostatecznie kotka ląduje w domu z polecenia, po znajomości - więc nie jest to moją zasługą.W niecały tydzień później, w czwartek rano pojawiają się ogłoszenia Tuli.
http://www.koty.org.pl/ogloszenia/9071, ... ec-jestem-:).htm
Tula Tulina - ugniatam, więc jestem :)

Tulka to młoda koteczka, która wzięta na ręce cudownie mruczy i ugniata przestrzeń. Całą przestrzeń - ramię, bark, szyję, twarz... Ma piękne złote oczy. Kiedy widzi człowieka od razu przybiega i nie odstępuje go na krok. Uwielbia się bawić wędką i piórkami oraz wszelkiego rodzaju sznureczkami. Jest bardzo spokojna - pozwala bez problemu podać sobie ewentualne leki czy umyć brzuszek. To tak zwany kot niskopienny - nie podejmuje się wycieczek na wysokie szafki czy parapety.
Jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona, kuwetkuje.
Czeka na swoje ramię do ugniatania...

Dostałam ok. 6 maili, w tym kilka naprawdę obiecujących, od samego rana dzwoniono do mnie 5 razy, już na ten dzień byłam umówiona na wizytę - jak się okazało, do tego domu. Tula jest już szczęśliwa i na swoim - do domu dotarła następnego dnia po tym, jak ją ogłosiłam...Zaraz następnego dnia przyszedł czas na Mojita - znowu jego ogłoszenia pojawiły się rano, w sobotę.
http://www.koty.org.pl/ogloszenia/9085, ... -do-glowy-:).htm
Mojito - uderza do głowy :)

To wspaniały i rozczulający kot - wiecznie mało rąk do głaskania i mało czasu aby go wymiziać.. Wywala się "do góry kołami" w pierwszej minucie po wejściu do jego pokoju, kocha głaskanie po brzuszku i zabawy z piłeczką. Mojito ma ok. 2,5 roku, zdrowy, szczepiony, kastrowany, odrobaczony, kuwetkujący. Chyba musi być jedynakiem - tak twierdzi dom który się go pozbył... w Domu Tymczasowym po dwóch dniach bardzo chciał się zaprzyjaźnić z innym kocurkiem.

Było kilka telefonów oraz jedna pani uparcie mailująca - gdy w końcu przygotowała swój dom, mogła przyjąć Mojita... jest już szczęśliwy i na swoim :)We wtorek rano pojawiły się ogłoszenia Zosi i Klary - dwa oddzielne, chociaż koteczki chowały się razem. Niestety, prawie pół roku szukano im wspólnego domu i w końcu DT zrezygnował z tego pomysłu z ciężkim sercem. Zrobiłam dwa oddzielne ogłoszenia, ale już pierwszego dnia zadzwonił dom gotowy do wzięcia ich razem!
http://www.koty.org.pl/ogloszenia/9128, ... w-ramiona-:).htm
Zosia - wskoczy Ci w ramiona :)

Zosia to pięknooka burasia, która sama skacze do ręki, aby ją pogłaskać. Ma skrzywiony ogonek, ale to tylko dodaje jej uroku :)
Jest zdrowa, odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana, kuwetkowa. Uwielbia być głaskana. Najchętniej trafiłaby do domu z Klarą, którą zna od małego lub na dokocenie. Istnieje możliwość organizacji transportu, więc niech odległość nie będzie przeszkodą...

To był TEN dom. Dziewczyny już na swoim.A teraz przedstawię moje dwie porażki - koty, które szukają domu na "moich" ogłoszeniach prawie dwa miesiące. Chciałabym na ich przykładzie się czegoś nauczyć i obiecuję sobie, że poprawię dziewczyny tak, że jeszcze trafią na swoje :ok:

Jedna z nich to Buba.
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1023690 ... dobry.html
Enklawa, kotka która mówi "dzień dobry"...

Ze zredagowaniem tekstu mam problem.
Ale Buba liże łzy jak się płacze.
I śpi na swoim człowieku.
I gada - mówi "dzień dobry"
I wiecznie gada przy miskach...

Sterylka - tak
Szczepienia - nie
Zdrowa - tak, tylko 2 zastrzyk przeciw świerzbowi pod koniec grudnia trzeba podać.
Zaszczepiona będzie po tym drugim zastrzyku.
A i oczywiście odrobaczona.

Z diety, to potrzebuje diety, znaczy żeby nie dawać jej dużo na raz i na żądanie.
No i uroda jej taka, że czasami ma z oczu zaschniętą wydzielinę, ale podkreślam jest zdrowa.
Do dzieci obojętna, znaczy udaje, że nie istnieją, ale potrafi ugryźć synka, jak mu się zbiera na "kocham Bubę".
Ma niecałe 2 lata...

To był jeden z niewielu tekstów, które nie ja pisałam. Zadzwonił jeden telefon - do domu wychodzącego. Więcej NIC.
Ogłoszenie jak wszystkie moje pojawiło się z rana, bodajże czwartek czy piątek.Drugą z nich jest Pusia.
http://www.koty.org.pl/ogloszenia/8802, ... zuka-domu-:).htm
Whiskasowa Pusia szuka domu :)

Pusia to spokojna, pręgowana (whiskasowa) koteczka. Jest łagodna, bardzo grzeczna i posłuszna (reaguje na "NIE", nie niszczy). Lubi się bawić sznurówką lub grzechoczącą myszką, podoba jej się szczotkowanie.
Jest wysterylizowana, odrobaczona, zaszczepiona. Jeśli chodzi o inne zwierzęta (także psy) z początku jest nieufna, ale z czasem po prostu się przyzwyczaja. Może być kotką wychodzącą w bezpiecznej okolicy, jest bardzo łowna. Ma około ośmiu lat.

Były trzy maile, co jakiś czas pojawiają się nowe, kilka telefonów. Wydaje mi się, że ogłoszenie jest dobre i przyznaję, że tu być może wiek jest zniechęcający. Może też nie doprecyzowałam, że kotka nie musi być wychodząca..?Podsumowując:
- ogłoszenie powinno być krótkie, ale nie zbyt krótkie!
- przede wszystkim istotny jest charakter, o nim powinny być 2-3 zdania, potem krótkie info o SOKK (szczepienia, odrobaczenie, kastracja, kuwetkowanie), ewentualnie o transporcie czy stosunku do innych zwierząt/ dzieci/ wypuszczania
- dobre zdjęcia to podstawa!!
- dla mnie, jeśli pierwszego - drugiego dnia nie ma telefonów - to już jest sygnał, że z ogłoszeniem jest coś nie tak i być może warto wtedy zmienić jego treść..?
- według mnie ważny jest też tytuł. Na wesoło, pokazujący złoty charakter kota - bo przecież wszystkie koty taki mają :twisted:
- ogłoszenie powinno pokazać się rano. Dobre są wtorki, środy, czwartki.
- ja nie umieszczam informacji o przeszłości kota, choćby nie wiem jak dramatyczna by była. Dla przyszłego domu na teraz ważne jest to, co teraz - o przeszłości dowie się już w trakcie poznawania zwierzaka
- nie umieszczam też informacji o umowie adopcyjnej i wizycie przedadopcyjnej - a jednak we wszystkich domach to się odbyło. Kwestia odpowiedniego dogadania się w trakcie :)


Mam nadzieję, że użyteczne są dla Was te informacje. Jak mi się coś przypomni, dorzucę :)
Ostatnio edytowano Śro lut 16, 2011 21:16 przez Szalony Kot, łącznie edytowano 2 razy

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto gru 28, 2010 0:16 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

A ja zapisuję - bo super temat :P
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 28, 2010 0:19 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Tylko będzie bardzo powolnie szedł do przodu, tak coś czuję ;)

I zapraszam się do dzielenia doświadczeniami. Jak szybko ludzie się odzywają po ogłoszeniach, kiedy najlepiej dodawać (dzień tygodnia, pora dnia), jakie portale mają skuteczność wysoką...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto gru 28, 2010 0:57 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Chętnie poczytam - zapisuję :)
Jestem kocurem ;) Obrazek

Obrazek Obrazek

anduk

 
Posty: 441
Od: Pon kwi 26, 2010 2:39

Post » Śro sty 05, 2011 15:51 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Zapisuję sobie - może mi się przydać instrukcja o tworzeniu wydarzeń na FB :1luvu:
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 08, 2011 23:47 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Zaznaczę sobie - przydatny temat :ok:

Alyaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 5834
Od: Śro paź 22, 2008 18:24
Lokalizacja: Kielce

Post » Nie sty 09, 2011 0:49 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Podstawą sukcesu adopcyjnego są zdjęcia, ich urok, ujęcie kota w fajnej pozie itp.
Obrazek ObrazekObrazek


.../\„,„/\ εїз ~
...( =';'=)
.../*♥♥*\
.(.|.|..|.|.)...(◕◡◕) ɯǝʇsǝɾ ɔęıʍ ęzɔnɹɯ

halbina

Avatar użytkownika
 
Posty: 7001
Od: Śro maja 23, 2007 22:26
Lokalizacja: Zabrze


Post » Wto sty 18, 2011 8:59 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Rewelacyjny pomysł! Bardzo przydatna instrukcja dla laików i nie tylko.

Betaka

 
Posty: 3803
Od: Nie lut 28, 2010 12:32
Lokalizacja: Tychy


Post » Wto sty 18, 2011 15:36 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Bardzo fajny temat :)

Z własnego doswiadczenia, warto dołączyć do listy bardziej znane portale ogłoszeniowe:
www.alegratka.pl
www.allegro.pl
www.koty.pl
www.cafeanimal.pl
www.eoferty.pl

i jeszcze sporo innych (z tych powyżej był zawsze największy odzew).

Sis

 
Posty: 15956
Od: Pon paź 08, 2007 13:03
Lokalizacja: poza Łodzią


Adopcje: 1 >>

Post » Wto sty 18, 2011 15:45 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Zaznaczę, przyda mi się :kotek:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 18, 2011 15:57 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Jesli ktoś opisze jakiś portal w sposób nieco bardziej rozbudowany - jak ja - obiecam dokleić w pierwszych postach. Linki bez opisu z czasem sama będę sprawdzać i opisywać, ale to więcej zajmie ;)

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

[następna]Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elmas i 50 gości