Wacuś jest bardzo spokojnym , poważnym kotkiem . Lubi inne koty, nie dokucza im. Jego braciszek z zachowania podobny do niego , kiedy trafił do adopcji wraz z inną naszą kotką zmienił się nie do poznania . Jest kolankowym kotkiem , który jest bardzo zazdrosny o względy swoich Państwa.
Wacuś jest nie do poznania , można go miziać po całym ciele , pod bródką . Widać ,że z bojaźliwego kotka zmienia się w kochanego kocurka pragnącego tylko swojego domku, ale nie ma na niego widoku.
Dzisiaj Wacuś zaskoczył mnie bardzo mile - położył się koło mnie i kiedy przestawałam go głaskać zaczepiał mnie łapką. Do tej pory myślałam ,że tylko Zuzia tak potrafi.
Wacus to kopia mojej tymczaski Pamisi . Biedna naczekała się przez 7 miesięcy na dom stały ale za to trafiła do najwspanialszego domku. za domek dla Wacusia żeby też się taki trafił jak Pamisi.