Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Przygotowania do jesieni

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 19, 2019 22:48 Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Przygotowania do jesieni

Witam serdecznie Wszystkich :D

Osoby zainteresowane moją historią z kotami- historią jak to się zaczęło zapraszam tutaj:

viewtopic.php?f=1&t=159681

Poprzednia część wątku:

viewtopic.php?f=1&t=181383

Kotami zajmuję się już od bardzo dawna. Na większą skalę dokarmiam koty od 2000 roku.
Pierwszy wątek na temat kotów wolnożyjących, które są pod moją opieką powstał w 2007roku( wtedy stado liczyło około 150 kotów). Na początku wątki były prowadzone przez inne Osoby. Osobiście prowadzę wątki od 2009roku.

Wieloletnie dokarmianie kotów wolnożyjących bez niczyjej pomocy doprowadziło mnie i męża niemal na skraj bankructwa- do dzisiaj mamy olbrzymi kredyt bankowy do spłacenia. Dzięki pomocy z Forum jestem obecnie w stanie utrzymywać stado oraz pomału spłacać należności do banku.

Obowiązki, które wykonuję w związku z kocim stadem:

1. Codzienny posiłek. W sezonie jesienno- zimowym ciepły.
Dbam także o to żeby wszędzie znajdowały się miseczki ze świeżą wodą.

2. Sterylizacje/ kastracje oraz leczenie-podawanie leków, wizyty u weterynarza.

3. Przygotowania jesienno- zimowe, które obejmują m.in. budowę budek styropianowych( w razie zapotrzebowania).
W zeszłym roku złożyłam odpowiednie podanie i dostaliśmy kilka naprawdę dobrych drewnianych budek wydanych nam od Schroniska Szczecin. Prawie wszystkie zostały dostarczone w pobliże kocich stołówek i ich miejscówek oraz odpowiednio zabezpieczone. Oprócz tego naprawiłam uszkodzone budki styropianowe, które już w terenie są.Co roku, na jesień budki mają wymieniane wyścielenia- ścinki polarowe. Wszystkie budki -bez wyjątku mają minimum raz w roku wymieniany komplet wyściółki- cała operacja trwa kilka dni-do 2-óch tygodni. Budki są regularnie sprawdzane- a w razie potrzeby wyścielenia wymieniam, a mniejsze uszkodzenia naprawiam.

4. Poszukiwania kotów zaginionych.

5. Zabieranie kotów, które wymagają leczenia, lub nie nadają się już z racji wieku, czy innych dolegliwości do bytowania jako kot wolnożyjący.
Ostatnio edytowano Nie wrz 08, 2019 12:32 przez iza71koty, łącznie edytowano 5 razy

iza71koty

Od: Sob sie 30, 2008 17:27

Post » Nie maja 19, 2019 22:52 Re: zakładam wątek- proszą nie pisać.

Obecna lista kociaków , które są pod moją opieką.
Lista może ulegać zmianie- w razie potrzeby będzie aktualizowana.
Lista obejmuje tylko koty, które regularnie przychodzą do jedzenia.
Nie obejmuje kotów, które zaginęły, lub pojawiają się na stołówce "raz kiedyś".

Braki będą uzupełnione.
Obrazek
Ostatnio edytowano Pt maja 24, 2019 21:21 przez iza71koty, łącznie edytowano 5 razy

iza71koty

Post » Nie maja 19, 2019 22:59 Re: zakładam wątek- proszą nie pisać.

Obrazek

Jedną z moich pasji jest malowanie obrazów na płótnie- techniką olejną.Dziewczyny z forum dość mocno i skutecznie mnie zmotywowały. Obrazy, które maluję są potem oferowane na sprzedaż na kocim bazarku, a zysk z obrazów przeznaczam do kociej skarbonki;Część zysku przeznaczam na zakup kolejnych materiałów do malowania( podobrazia, pędzle, farby, oleje itp.).
W moim wypadku kocia skarbonka oznacza bieżące kocie potrzeby- zakup jedzenia, zakup polarków( w sezonie przygotowawczym na jesień ),wizyty u weterynarza i zakup leków w razie potrzeby, a także paliwa i wielu innych...

Żeby pozyskać środki na opiekę nad stadem propaguję Adopcje wirtualne organizuję bazarki- najczęściej z perfumami, lub srebrną biżuterią- kupowane przeze mnie taniej z myślą o odsprzedaży na bazarku. Niewielki zysk przeznaczam na potrzeby stada, natomiast wkład w zakup zazwyczaj ponownie inwestuję.
Zdarza się, że okazjonalnie "Ktoś" zorganizuje dla nas bazarek, lub podaruje nam jakieś fanty za co bardzo serdecznie
dziękuje :1luvu:
Dziękuję Opiekunom wirtualnym :1luvu: i Darczyńcom :1luvu: , którzy wspierają nas w formie karmy i/lub pomocy finansowej.
Dziękuję również wszystkim "Kupującym' :1luvu: oraz "Wspierającym" :1luvu: za to, że jesteście.

Nasze aktualne bazarki:

Bazarek nr. 1
Moje prace- obrazy olejne:
viewtopic.php?f=20&t=190892&p=12171671#p12171671

Bazarek nr. 2
viewtopic.php?f=20&t=191250

Bazarek nr. 3
viewtopic.php?f=20&t=191432

Bazarek nr. 4
viewtopic.php?f=20&t=191477

Bazarek nr. 5
viewtopic.php?f=20&t=191935&p=12196935#p12196935
Ostatnio edytowano Wto cze 18, 2019 15:54 przez iza71koty, łącznie edytowano 4 razy

iza71koty

Post » Nie maja 19, 2019 23:05 Re: zakładam wątek- proszą nie pisać.

Oprócz kociego stada wolnożyjącego mam także koty w domu. Ze wszystkimi jestem mocno zżyta.
W ciągu każdego dnia muszę znaleźć czas żeby nakarmić wszystkie koty na dworze- 4 wyjazdy z kocim jedzeniem, sprawdzam obecność oraz kontroluję stan zdrowia wolnożyjących.
Muszę także oporządzić wszystkie koty domowe.

Obecnie u mnie w domu na kociej emeryturze są;
Mona, Niedźwiadek, Myszka oraz Czarna Biedroneczka

Mona
W zeszłym roku zaginęła-udało mi się ją odnaleźć w schronisku- sprowadziłam ją stamtąd najpierw do domu aby wydobrzała .Potem ponieważ teskniła za dworem odniosłam ją na jej miejscówkę. Prawdopodobnie wylądowała w schronisku bo uległa jakiejś kolizji . Cały czas do tej pory ma problem z bioderkiem.Kiedy zaczyna biec po prostu sie przewraca.
Po jakimś czasie przestała przychodzić do jedzenia- drugiego dnia jej nieobecności poprosiłam właściciela
firmy, na której Mona miała schronienie o możliwość wejścia i poszukania kotki. Znalazłam ją w dość kiepskim stanie-Była bardzo chora przemoknięta i nie jadła.Była niedotykalska ale wtedy z racji choroby dała się zabrać do domu. Było to jesienią- więc postanowiłam, że jak
wydobrzeje to i tak zostanie u mnie na zimę. Obecnie Mona nie wykazuje chęci powrotu na zewnątrz. Teren firmy,
gdzie przebywała uległ też sporym zmianom- jest tam obecnie dobrze prosperujący warsztat samochodowy- a wiec ryzyko,
że Ktoś nieuważnie mógłby Monę tam poturbować tym bardziej ze jak wspominałam kotka nie ma możności szybkiego poruszania.
Mona ma 5 lat.

Niedźwiadek
Kocurek miał tendencję przychodzenia do mnie na podwórko- nawet w czasie silnego nasilenia ruchu samochodowego przechodził przez jezdnię.Czasem kilka razy dziennie. W czasie ochłodzenia był już przeze mnie zabierany do domu- spędził w 2017 roku całą zimę u mnie w domu( przez naprawdę bardzo długi czas nie potrafił zaakceptować kuwetki). Wiosną sam usilnie domagał się wypuszczenia na dwór. Jezdnia była zamknięta z powodu remontu mostku nad rzeką Płonią, wiec nie obawiałam się, że będzie duży ruch samochodowy.
W zeszłym roku na zimę przyszedł na podwórko i siedział patrząc prosto w okna. Zabrałam go domu.Przezimował jak zwykle prawie cały czas przy piecu.Od tego czasu niespecjalnie wykazuje już chęć wyjścia na dwór.A obecnie-
bałabym się ryzyka, ponieważ ruch samochodowy jest już duży( korki dwa razy w ciągu doby).A kocurek już z racji wieku do zbyt szybkich nie należy.
Niedźwiadek ma 19 lat

Czarna biedroneczka.
Kicia nigdy nie pokazywała się u mnie na podwórku. Mniej więcej na przełomie stycznia/ lutego kotka pojawiła się wieczorem na podwórku- nie byłam jeszcze wtedy jednak pewna, czy jest to ona. Zachowywała się jakby mnie nie znała.Następnego dnia ją zauważyłam.Znowu przyszła i było już to w czasie nasilenia ruchu.Kilka minut wcześniej słyszałam jak trąbią na coś samochody.Była przemarznięta i mocno przeziębiona.Zabrałam ją do domu.Przeleczyłam.Wygrzałam przy piecu i już została nie wykazują chęci powrotu .Myślę że już z racji wieku uznała mój dom za lepszą miejscówkę.
Czarna biedroneczka ma już około 17 lat

Myszka.
Kotka, która mieszkała u mnie na działce. Kicia została przeze mnie stamtąd zabrana, ponieważ teren działek jest zalewowy i często występuje cofka z jeziora. Myszka ma już około 17lat i ze względu na wiek zaczęła mieć problemy ze stawami.
Z pewnością czuła się na działce samotna, po jakimś czasie straciła apetyt i prawie przestała jeść. Podejrzewałam depresję i zabrałam ja do domu.Dopiero w domu sytuacja uległa poprawie i unormował się apetyt jak i ogólne samopoczucie kotki.

Domowe kotki:
Obrazek
Ostatnio edytowano Pon maja 20, 2019 10:29 przez iza71koty, łącznie edytowano 12 razy

iza71koty

Post » Nie maja 19, 2019 23:06 Re: zakładam wątek- proszą nie pisać.

Koty posiadające już Wirtualnych Opiekunów :D

W kolejności alfabetycznej:

Aisza
Obrazek Willow_
Biedroneczka
Obrazek haw5
Borysek
ObrazekMegana
Czarnuszka
Obrazek wiora
Dorcia
Obrazek MonikaSt.
Franuś
Obrazekinaid
Frodo
ObrazekMarmolada18
Fruzia
Obrazekinaid
Madzia
Obrazekultra75
Maksiu
Obrazekaga66
Malinka
Obrazek Afatima
Mama Bakusia i Bakusia
Obrazek alicat
Merlinka
Obrazek Jola Sz.
Merlin
Obrazek aistionnelle
Misiu
Obrazek Baltimoore
Niusia
Obrazek Aksamitne_Futerko
Stary miś
ObrazekMadie
Szaruś
Obrazek Afatima
Ostatnio edytowano Pon maja 27, 2019 20:28 przez iza71koty, łącznie edytowano 2 razy

iza71koty

Post » Nie maja 19, 2019 23:06 Re: zakładam wątek- proszą nie pisać.

Koty do Adopcji Wirtualnej

Kiciula
Obrazek

Szarusia

Obrazek

Dzikusek
Obrazek

Murzynek
Obrazek

Węgielek
Obrazek

iza71koty

Post » Nie maja 19, 2019 23:07 Re: zakładam wątek- proszą nie pisać.

Kotki które odeszły[*] za TM.

Niunia
Obrazek Megana

Szogun
Obrazek

Franuś2
Obrazek

Plażowicz

Okocim
ObrazekMegana

Kotki które zaginęły.

Bobo
Obrazek

Zdzisiu
Obrazek

Pędzelek
Obrazek

iza71koty

Post » Nie maja 19, 2019 23:08 Re: zakładam wątek- proszą nie pisać.

Tutaj będzie comiesięczne rozliczenie wpłat od Opiekunów wirtualnych, Darczyńców. Rozliczenia bazarkowe oraz rozliczenia karmy.

Kochani.Rozliczam karmę oraz dary rzeczowe otrzymane w miesiącu lipiec 2019r.

alicat

20kg joesra catelux leger
Podłoże do kuwet. 2 duże worki pelletu.

Madie- dostarczona w czerwcu na konto lipcowe.
10kg Josera Sensitive

Baltimoore
10kg josera Catelux
drapaczek kartonowy, mały

aistionnelle
32kg karmy Concept for life
50 pasztecików Animonda
2kg RC dla Franusia

taizu
20kg karmy Smilli
7kg karmy Concept for life

ultra 75
kocyk wełniany
pościel
ręczniki frotte

Dziękuję.
:1luvu: :1luvu: :1luvu:
Ostatnio edytowano Czw sie 01, 2019 21:47 przez iza71koty, łącznie edytowano 1 raz

iza71koty

Post » Nie maja 19, 2019 23:18 Re: zakładam wątek- proszą nie pisać.

Banerek jest podlinkowany- klikając na banerek zostaniecie przeniesieni na stronę wątku.

Obrazek.

Kod do banerka z podpisu, gdyby ktoś chciał umieścić w swoim podpisie:

Kod: Zaznacz cały
[url=https://tiny.pl/t9lxb][img]https://i.imgur.com/UjYkYA4.gif[/img].[/url]

iza71koty

Post » Nie maja 19, 2019 23:25 Re: zakładam wątek- proszą nie pisać.

Witam Kochani i zapraszam serdecznie do nowej części wątku :D

iza71koty

Post » Pon maja 20, 2019 9:23 Re: Co w trawie piszczy.....Koty Szczecin

Dziewczyny chciałam zapytać jak Wam się podoba nowa forma wątku?Oczywiście ja tam jeszcze kilka rzeczy zmienię w trakcie ale to już takie techniczne dopracowania - jak wymiana zdjęć na ładniejsze lub zmiana formatu.Ale ogólnie jestem ciekawa czy jest dobrze -czytelnie i treściwie?

iza71koty

Post » Pon maja 20, 2019 9:30 Re: Co w trawie piszczy.....Koty Szczecin

Bardzo fajnie to wygląda!Przejrzyście.I kociaki też wspaniale zaprezentowane :201461

aistionnelle

Od: Nie mar 31, 2019 17:53

Post » Pon maja 20, 2019 15:55 Re: Co w trawie piszczy.....Koty Szczecin

Meldujemy się na wątku
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Od: Śro gru 30, 2009 23:05

Post » Pon maja 20, 2019 17:31 Re: Co w trawie piszczy.....Koty Szczecin

Przywitam się w nowym wątku :D
Obrazek
Maciuś 05.2012 - 15.07.2016 ['] - żegnaj Promyczku
Mała Matylda (FeLV +) ma już dom! - viewtopic.php?f=13&t=186630