Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 16, 2018 15:57 Re: Niekończąca się opowieść ...Szczecin. Pilne!! Dramat Har

tabo10 pisze:
iza71koty pisze:Ważna bardzo sprawa która się mi dzisiaj wyjaśniła.Powróciła kotka.Pisałam kilka dni temu o sytuacji z Sasanką.Zaginęła na dwa dni, wróciła i zaginęła po raz drugi.Tym razem nie było jej prawie 3 tygodnie.

Poszukiwania nie dały rezultatu ale rozmowy z ludzmi owszem i ustaliłam ze kotka została uprowadzona przez grupę młodzieży w tym chłopak i dwie dziewczyny w wieku ok.14 lat.

Te osoby pomimo ostrzeżeń wyprowadziły kotkę i ślad po niej zaginął.

Dzisiaj mało nie rozbeczałam się.Jak dziecko co czeka na upragniony prezent.Zobaczyłam ją.Biegła przy swoim budynku, gdzie zwykle przebywa/W locie poleciałam z jedzeniem drąc sie rozpaczliwie żeby przyszła.Aby się upewnić czy na pewno.....

Ona.Moja Sasanka.Schudła.Futerko przyduże prawie o rozmiar.Lekka taka.Palce lizała bo pachniały jedzeniem zanim w nerwach otworzyłam pasztecik.Dałam suchego cateluxa.Uwielbia go.

Poleciałam do znajomej z parteru od której miałam wieści o kotce.Poprosiłam że jeśli jeszcze raz zobaczy te dzieci ma od razu powiedzieć ze dzwoni na policje.Obiecała czuwać.

Kotka moim zdaniem albo była zamknięta gdzieś gdzie było jej żle i w końcu udało jej się uciec albo została tak daleko wyprowadzona ze błądziła zanim powróciła na stare śmieci.

Była bardzo głodna.Bardzo.

I to kolejny argument za adopcją.Skoro daje się brać na ręce (piszesz,że jest leciutka),liże Twoje palce,to dlaczego jej nie wyadoptujesz???
Kolejny raz takie dzieci,czy inny idiota może doprowadzić kotkę do śmierci.
A Ty się zadręczasz ,co zrozumiałe,szukasz do oblędu. A potem jedyne co robisz -to karmisz kotkę i ....zostawiasz na tej ulicy na powtórkę wydarzeń z ostatnich dni 8O 8O 8O
Dlaczego nie szukasz jej domu,na litość boską!Nie mogę tego pojąć???
Owszem,może z początku dziczyć do innych,ale to kwestia czasu,jeśli kot jest na takim poziomie oswojenia.

(art. 4 ust 21) Okazjonalne lub stałe dokarmianie takich zwierząt nie zmienia niczego w ich statusie – są to nadal koty wolno żyjące, a fakt korzystania z dokarmiania pomaga im na pewno przetrwać – ale nie powoduje, iż stają się przez to zwierzętami udomowionymi. Nie należy takich kotów oswajać na siłę i zamykać w celu ich udomowienia. Również wyłapywanie ich i umieszczanie w schroniskach jest łamaniem prawa i przykładem bezmyślności. Te zwierzęta kochają swobodę – klatka w schronisku jest dla nich męką, a stały kontakt z człowiekiem – powodem do stresów. Możemy jednak pomóc takim kotom żyć godnie w miejscu ich bytowania (w myśl Art. 21) – regularnie dokarmiając, sterylizując, zapewniając schronienie (budka, otwarte piwniczne okienko).

A tutaj link, gdzie jest więcej informacji:
https://web.facebook.com/notes/towarzys ... rdc=1&_rdr

A wszystko na podstawie Ustawy sejmowej z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.
Ostatnio edytowano Śro maja 16, 2018 17:26 przez iza71koty, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeśli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla Ciebie jedyny na świecie(...) Mały Książe

iza71koty

Od: Sob sie 30, 2008 17:27

Post » Śro maja 16, 2018 16:05 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

ser_Kociątko pisze:Tego, że ją wypuszczasz z powrotem na ulicę też nie pojmuję, niestety :(
I jestem tego samego zdania, co Tabo10. Wyadoptuj ją, skoro daje się brać na ręce, nie jest dzikiem!

Wypuszczam...nie.Ona żyje na wolności od 4 lat i widać ta wolność to jest to czego kotka potrzebuje.Kotka była u mnie miesiąc po sterylizacji.Już o tym pisałam.Chciałam sprawdzić na ile jest adopcyjna.Męczyła się.Odżyła kiedy odzyskała wolność.
Myślę że kotka nadal chce wolności i dlatego uciekła z miejsca gdzie była.To że wróciła tutaj świadczy tylko o tym że tego właśnie potrzebuje.

Jeszcze wcześniej kotka mieszkała u starszej kobiety.Dla jednej i drugiej strony była to niekomfortowa sytuacja.Kotka uciekała.Wolała się zadomowić w przydomowej komórce.

Proszę o rzeczowe a nie pobieżne ocenianie sytuacji.

Powrót. Lizanie rak itd świadczy tylko o tym ze kotka ufa.Widać nie każdemu skoro powróciła.
Obrazek
Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeśli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla Ciebie jedyny na świecie(...) Mały Książe

iza71koty

Post » Śro maja 16, 2018 17:47 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Lecimy na stołówkę po "papu"

Obrazek

iza71koty

Post » Śro maja 16, 2018 17:52 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Wyglądają na zadowolone z życia kotki, są zadbane i ładnie wygldają. Widć ogrom pracy jaki wykonujesz Izuniu.

aga66

Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Śro maja 16, 2018 17:54 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Ja chce tą czarną kicię! Piękna! :love:
Twoje koty Cię kochają. Biegną za/przed/obok Ciebie jak koto-psy :201432
Do cats eat bats?

Muireade

Od: Pon sie 08, 2016 17:26

Post » Śro maja 16, 2018 18:55 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Dorcia- Opiekun Wirtualny- MonikaSt.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

iza71koty

Post » Śro maja 16, 2018 19:03 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Sasanka

ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

iza71koty

Post » Śro maja 16, 2018 19:13 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Dorcia jest bardzo podobna do mojego Alika. Nawet rozmieszczenie czarnych łat sie w miare zgadza :)
Do cats eat bats?

Muireade

Post » Śro maja 16, 2018 19:13 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Kilka zdjęć z dzisiejszego karmienia

Zdzichu
Obrazek
Feluś
Obrazek
Ida
Obrazek
Kacper
Obrazek
Obrazek

iza71koty

Post » Czw maja 17, 2018 9:59 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Muireade pisze:Dorcia jest bardzo podobna do mojego Alika. Nawet rozmieszczenie czarnych łat sie w miare zgadza :)

Pokażesz go nam?
Obrazek

iza71koty

Post » Czw maja 17, 2018 12:45 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

iza71koty pisze:
Muireade pisze:Dorcia jest bardzo podobna do mojego Alika. Nawet rozmieszczenie czarnych łat sie w miare zgadza :)

Pokażesz go nam?

Jak wróce do domu i ogarnę wstawianie zdjęć :wink:
Do cats eat bats?

Muireade

Post » Czw maja 17, 2018 16:26 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Obrazek
To jest mój Alik na nowym obrusie od teściowej :mrgreen:
Do cats eat bats?

Muireade

Post » Czw maja 17, 2018 17:41 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Muireade pisze:Obrazek
To jest mój Alik na nowym obrusie od teściowej :mrgreen:

Ach co tam obrus. :D Ale Alik....fajnie ma umaszczony pysio...jak pirat :lol: Tłuściutki czy dobrze zachowana waga?
Obrazek

iza71koty

Post » Czw maja 17, 2018 17:46 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Dużo je i jest masywny, ale nie nazwałabym go grubym :wink:. Mimo młodego wieku (9 miesięcy) jest dość duży, sporo większy od dwóch moich pozostałych kotów i waży 5,5 kg, ale nic mu nie wisi, nie dynda i nie ma brzucha, więc chyba jest dobrze, ale ja mogę być nieobiektywna :wink:.
Do cats eat bats?

Muireade

Post » Czw maja 17, 2018 19:37 Re: Niekończąca się opowieść...Szczecin.

Szaruś-Opiekun Wirtualny- Afatima
ObrazekObrazekObrazek

Fruzia-Opiekun Wirtualny- inaid
ObrazekObrazek

Maks
ObrazekObrazek

Liza
Obrazek

Bobo
Obrazek

Szarusia
ObrazekObrazek

Andzia-Opiekun Wirtualny- alicat

Czarna rodzinka(2 kocurki i kotka-rodzeństwo). Od zawsze trzymają się razem.
Obrazek
Obrazek

iza71koty

[poprzednia][następna]