uff!
to ja zamawiam
będzie tego z 15 footer
szczegóły opiszę jakoś później
---

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy
Nevra pisze::201413![]()
![]()
no to można wirtualnie z tej okazji napić się![]()
tinga7 pisze:
Patrząc na bazarki, które na FB działały jak złoto, przyszła mi myśl, żeby zrobić coś takiego na stałe. Na FB znam się jak kura na pieprzu, ale pewnie się da i można by wystawiać rzeczy regularnie, reklamować i parę groszy by z tego było. Każdy ma coś do upłynnienia, oddania, podzielenia się z kotami. Kwestia do zastanowienia
Chiara pisze:Komentarz pod postem Ster na sterylizację na fejsie:
"Idę więc zapolować. Jesteście wspaniali. U nas 2 kocury i 2 kotki są po zabiegu. Polowanie na dzikie koty to nie lada wyzwanie ale pomalutku pomożemy dzikuskom z kontenera na śmieci. Z tegorocznych kociąt większość nie żyjenie chce więcej widzieć martwych kociaków, będę się starała wysterylizować jak najwięcej. Dziękuję za te możliwość
"
A serce się topi jak wosk...
Dziękuję za wszystkie wpłaty, za to, że możemy dalej sterylizować.![]()
Axa76 pisze:Matka to matka, wojownicza
kalewala pisze:Witajcie - proszę Was o pomoc w bardzo ważnej sprawie
W terminie 24-27 listopada - czyli od jutra - będą prowadzone konsultacje społeczne dotyczące łódzkiego budżetu na 2017 i wieloletniej prognozy budżetowej - do tego celu UMŁ otworzył forum dyskusyjne - czynne od jutra pod adresem http://www.forum.samorzad.lodz.pl
Zalogować się można już dziś - ale jeśli nie macie czegoś, co się nazywa JAVA, mogą być problemy
Uwagi do budżetu i prognozy wieloletniej można składać na piśmie, albo wysyłać w ww dniach mailem na adres budzetkonsultacje@uml.lodz.pl na podlinkowanym formularzu społecznym Formularz konsultacji [>>>.doc] [>>>.pdf]
To, co nas - prozwierzących - interesuje najbardziej - jest na dole strony 261 Budżetu miasta Łodzi na 2017 - i ma nr 2181181 - pod tym linkiem http://bip.uml.lodz.pl/_plik.php?id=46804
Dla ułatwienia wysyłam Wam formularz społeczny - a niżej to, co wpisałam do formularza, możecie z tego skorzystać - pamiętajcie o podpisie!
Tu są wszystkie dokumenty - budżet, prognoza wieloletnia i Zarządzenie Prezydenta o konsultacjach - w prognozie nic o zwierzakach nie ma, więc tylko informacyjnie .
http://uml.lodz.pl/konsultacjespoleczne/ogloszone/
Bardzo proszę, poświęćcie chwilę czasu - te stosunkowo niewielkie zmiany w budżecie znacznie poprawią los zwierzaków, pomogą utrzymać ciągłość sterylizacji i kastracji.
Od razu Wam za to dziękuję![]()
Budżet miasta Łodzi na 2017
Str.261 poz.2181181
realizacja programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt - planowane wydatki 176.961zł
Proponuję zwiększenie o 50tys środków na sterylizację / kastrację kotów wolnożyjących
W tym roku - 2016 - na ten cel 165tys na sterylizację kotów wolnożyjących. Wystarczyła na 9,5 miesiąca - od lutego do połowy listopada. Koty płodne są cały rok, kocia ciąża trwa 2miesiące - 3,5 miesięczna przerwa w akcji sterylizacji oznacza, że w tym okresie urodzą się nowe koty i w miejsce JEDNEJ kotki, której nie można z braku pieniędzy wysterylizować TERAZ - w kwietniu / maju trzeba będzie WYSTERYLIZOWAĆ I TĘ KOTKĘ, I KILKA SZTUK JEJ POTOMSTWA.
W ten sposób ciągle odbudowuje się populacja, którą staramy się wspólnie ograniczać - UMŁ finansując zabiegi, karmiciele i wolontariusze łapiąc i dostarczając koty do lecznicy, a nasze wspólne wysiłki i pieniądze idą na marne.
Kwota ta powinna objąć również odpchlenie, odrobaczenie zwierząt dostarczonych na do lecznic na zabieg - przeważnie mają one kontakt z lekarzem weterynarii RAZ W ŻYCIU, więc warto je odpchlić i odrobaczyć.
Proponowana dodatkowa kwota 50tys, umożliwi całoroczną ciągłość zabiegów sterylizacji i kastracji i jednocześnie zmniejszy napływ kociąt do schroniska - bo wiele z nich to „kocięta z ulicy”.
Leczenie zwierząt - kotów - wolnożyjących - 30tys - sondażowo
W 2016 na ratowanie zwierząt powypadkowych w godzinach popołudniowych i nocnych, kiedy nieczynne jest schronisko, przeznaczono kwotę ok.50tys zł. Natomiast nie przewidziano ANI ZŁOTÓWKI na leczenie kotów wolnożyjących ze „zwykłych” chorób - kociego kataru, zapalenia płuc, ropni i ran po pogryzieniach.
Proponuję wprowadzenie do budżetu - kwoty ok.100-150tys na sterylizację i kastrację psów i kotów właścicielskich - obecne rozstrzygnięcia prawne umożliwiają takie działania
Znaczna część zwierząt „zasilających” schronisko to psy i koty domowe, albo ich niechciane potomstwo - które urodziło się, bo opiekunowie „nie upilnowali” kotek i suczek. I nie oszukujmy się, że można wprowadzić jakieś bariery blokujące dostarczanie tych zwierząt do schroniska - jest to zwyczajnie nierealne. Opiekunów często zwyczajnie nie stać na sterylizację / kastrację. Stad propozycja wprowadzenia - sondażowo - finansowania lub znacznego dofinansowywania zabiegów dla zwierząt właścicielskich. Takie rozwiązania z powodzeniem stosuje wiele gmin, sąsiedzki Konstantynów czy Aleksandrów, Warszawa. Może warto skorzystać z ich doświadczeń? Na pewno zmniejszy to napływ zwierząt do schroniska.
Chipowanie WSZYSTKICH zwierząt właścicielskich - kotów i psów
W tym roku w ramach programu miejskiego lecznice zachipowały niespełna 600 zwierzaków - to bardzo mało, ale taki był program miejski.
Schronisko z budżetu obywatelskiego kupiło 6,5tys chipów - jak na razie w ramach różnych akcji wykorzystało ok.500 - czyli jest „zapas” jest, na kilka lat.
Czy nie możnaby w akcję chipowania włączyć lecznic i fundacji? Przekazać im nieodpłatnie część chipów? Na organizowane przez schronisko akcje chipowania trzeba specjalnie iść ze zwierzakiem, w lecznicach można zachipować przy okazji wizyty - sporo lecznic i fundacji chętnie włączyłoby się w takie działanie, wystarczyłoby, by z taką propozycja wystąpił do lecznicy Wydział Ochrony Środowiska / schronisko.
To w rezultacie opłaci się miastu - błąkający się zwierzak z chipem ma szanse wrócić do domu bardzo szybko - albo chipa odczyta najbliższa lecznica i zawiadomi właściciela, albo - jeśli trafi do schroniska - zrobi to schronisko, i zwierzak nie będzie tam siedział nie wiadomo jak długo - generując koszty - do powtórnej adopcji.
Chipowanie kotów wolnożyjących przy ich sterylizacji / kastracji / leczeniu
Rejestracja takiego kota odbywałaby się na adres i nazwisko karmiciela jako kota wolnożyjącego i umożliwiała potem realną pomoc karmicielowi - np. w karmie, wiadomo byłoby, ile kotów taka osoba ma pod opieką.
Poza tym zdarzają się - w ubiegłych latach kilkakrotnie, ostatnio na szczęście nie - lecznice, które albo wykonują zabiegi sterylizacji tak niestarannie, że koty po nich chorują / umierają, albo tylko nacinają ich uszka, nie wykonując zabiegu. Trudno udowodnić partactwo - lecznica nie przyznaje się do takiego zabiegu. Chip umożliwiałby identyfikację takiej lecznicy, która w sposób niezgodny z umową, wiedzą lekarską, prawem - realizuje umowę finansowaną ze środków miejskich.
Finansowanie ww zadań - przesunięcie ze środków przeznaczonych na schronisko
Ponieważ ww działania przyczynią się do zmniejszenia ilość zwierząt w schronisku - sfinansować je można BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW - po prostu PRZESUWAJĄC środki z budżetu schroniska na opisane działania.
Chipowanie - obecnie nie wymaga dodatkowych finansów
Schronisko z budżetu obywatelskiego kupiło 6,5tys chipów, wykorzystało ok.500szt. Można część tych chipów systematycznie przekazywać lecznicom - do chipowania zwierząt właścicielskich, a potem w ramach programu sterylizacji - lecznicom, które wygrają przetarg na te zabiegi.
Wieloletnia Prognoza Finansowa na lata 2017-2040
Poz.1.3.1.14 - opieka nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganie bezdomności zwierząt - 2017 - 176 961zł
Ponieważ jest to kwota i program identyczne z Budżetem Miasta lodzi na 2017 str.261 poz.2181181 -
Podaję identyczne uwagi z identycznym uzasadnieniem - proponuję przesunięcie 180-230tys ze środków przeznaczonych na schronisko na pogram walki z bezdomnością zwierząt
Chipowanie - obecnie nie wymaga dodatkowych finansów, wystarczy inicjatywa Wydziału Ochrony Środowiska i schroniska - oraz porozumienie z lecznicami i fundacjami.
Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, CatnipAnia, Google [Bot] i 31 gości