Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 01, 2012 9:54 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

Beliowen pisze:Skoro w kwestii autorstwa bana nie zadowala Cię oświadczenie lrafala, to jaka prawda Cię zadowoli, Marcelibu?
Naprawdę jestem ciekawa.

lrafal pisze:Nie ma powodów, żeby miało być inaczej, ban (czasowy) dla casicy, był dyskutowany na forum moderatorów i wszyscy rozmówcy opowiedzieli się za, więc nie była to samowolka jak to w tym wątku się sugeruje.

W momencie, kiedy ban został założony, administracja Miau składała się z 8 osób, z których jedna wówczas przez dłuższy czas była nieobecna (więc można założyć, że przy tej dyskusji także)
to nadal jest 7 osób
nie 2.

ana pisze:Marcelibu, krótko:
podważasz prawdziwość słów Admina?

Beliowen pisze:Zważywszy, że nawet do cytowanego w dyskusji oświadczenia administratora były zastrzeżenia, nie wiem, czy istnieją odpowiedzi na postawione tu pytania, które zadowoliłyby pytających ;)
(...)

Przepraszam za powtórną dłuższą nieobecność i niemożliwość odpisania od razu.
Nie chodzi o to, czy oświadczenie Admina mnie zadowala. Nie podważam również prawdziwości Jego oświadczenia. Dlaczego? Bo to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Jak widzę kilka osób zrozumiało moje intencje :wink: - dlatego dla pozostałych wyjaśnię raz jeszcze: wklejony przez alix76 post lrafala nie jest odpowiedzią na moje pytanie: ilu modów "pracowało" nad konkretną, 4-tą karą w ciągu 12 godzin dla casicy?
Belio, ja wiem, jaka jest obsada moderatorska w ogóle. Mnie interesuje ten szczególny moment, kiedy zastosowano tę czwartą już karę wobec casicy i stąd moje pytanie: ilu modów nad nią "pracowało". Uważam, że wyjaśnienie tej sprawy zamiast wklejania ogólnego oświadczenia Admina jest jednym ze sposobów na oczyszczenie bardzo niejasnej sytuacji i niemiłej atmosfery. Mam nadzieję, że teraz już jest jasno :wink: .
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Wto maja 01, 2012 9:58 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

alix76 pisze:Nieprawda, Marcelibu.
lrafal pisze:Nie ma powodów, żeby miało być inaczej, ban (czasowy) dla casicy, był dyskutowany na forum moderatorów i wszyscy rozmówcy opowiedzieli się za, więc nie była to samowolka jak to w tym wątku się sugeruje.


Marcelibu pisze:To napisz prawdę.
Edit: bo co jest nieprawdą?
1. nie alix76 zbanowała casicę?
2. nie było tylko dwóch moderatorów rozpatrujących tego bana?
3. gdy są dwie osoby, to jedna może bardzo łatwo nakręcić drugą?
4. powód był jednoznaczny? Jakieś chamskie odzywki i temu podobne?

Odpowiedź lrafala, którą wstawiłaś ma się nijak do tego, co napisałaś o nieprawdzie, tzn. co może być nieprawdziwe w mojej wypowiedzi.
Bardzo proszę, napisz - chętnie poznam tę prawdę.

Alix76 - zarzuciłaś mi nieprawdę. Zapytałam grzecznie co jest nieprawdą, którą mi zarzucasz. Czy mogłabyś mi odpowiedzieć, bo chyba Ci umknął mój post. Bo inaczej uznam Twój post o moim kłamstwie za insynuację i zgłoszę do Moderatorów.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Wto maja 01, 2012 10:09 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

Macelibu, zarzuciłam Ci nieprawdę odnośnie tego postu: viewtopic.php?f=5&t=139730&p=8825801#p8825801 - nie pamiętasz? Zacytowany powyżej napisałaś potem.
Marcelibu pisze:Była taka informacja: wiemy, że alix76 w porozumieniu z drugim moderatorem. Z tym, że ja uważam, że przy tak dotkliwym (długotrwałym) banie - (podobny dostał chyba tylko PcimOlki za totalne chamstwo z poważną rozpierduchę z tym związaną), z powodów trudno-jednoznacznie-przekonywalnych (niejednoznacznych) jak w przypadku casicy - dwóch modów to za mało. Jeżeli są tylko dwie osoby, to jedna może bardzo łatwo przekonać drugą. To naprawdę łatwe :wink: :| .

Wytłuszczone jest nieprawdą. Oczywiście możesz zgłosić wszystko, co uważasz, za naruszenie swego dobrego imienia.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto maja 01, 2012 10:14 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

Pamiętam, tyle, że mój post poruszał kilka kwestii i trudno było mieć pewność, która rzecz jest wg Ciebie nieprawdą.

Czyli jak rozumiem było więcej niż dwóch Modów?
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Wto maja 01, 2012 10:17 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

alix76 pisze:Macelibu, zarzuciłam Ci nieprawdę odnośnie tego postu: viewtopic.php?f=5&t=139730&p=8825801#p8825801 - nie pamiętasz? Zacytowany powyżej napisałaś potem.
Marcelibu pisze:Była taka informacja: wiemy, że alix76 w porozumieniu z drugim moderatorem. Z tym, że ja uważam, że przy tak dotkliwym (długotrwałym) banie - (podobny dostał chyba tylko PcimOlki za totalne chamstwo z poważną rozpierduchę z tym związaną), z powodów trudno-jednoznacznie-przekonywalnych (niejednoznacznych) jak w przypadku casicy - dwóch modów to za mało. Jeżeli są tylko dwie osoby, to jedna może bardzo łatwo przekonać drugą. To naprawdę łatwe :wink: :| .

Wytłuszczone jest nieprawdą. Oczywiście możesz zgłosić wszystko, co uważasz, za naruszenie swego dobrego imienia.

Udowodnij, że to co pisze Marcelibu jest nieprawdą. Napisz otwartym tekstem, kto z moderatorów brał udział w dyskusji nad banem dla casica. Proste. Ale niewykonalne ze względu na tajemnicę forum moderatorskiego.

No i mamy pat. Słowo przeciw słowu. Niestety to za mało by komuś zarzucić nieprawdę. Na to trzeba dowodów.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38303
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto maja 01, 2012 10:32 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

MariaD, teraz oczekujesz ujawnienia informacji z podforum modowskiego? Swego czasu bardzo oburzyło Cię takie zachowanie moderatorki forum zamkniętego.
Belio słusznie podsunęła wcześniej jedyną możliwość weryfikacji :wink:
Swoją drogą - na zarzut dowodu mieć nie trzeba, na obronę już tak :wink: ?

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto maja 01, 2012 10:41 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

alix76 pisze:MariaD, teraz oczekujesz ujawnienia informacji z podforum modowskiego? Swego czasu bardzo oburzyło Cię takie zachowanie moderatorki forum zamkniętego.
Belio słusznie podsunęła wcześniej jedyną możliwość weryfikacji :wink:
Swoją drogą - na zarzut dowodu mieć nie trzeba, na obronę już tak :wink: ?

alix76 - to co piszesz jest insynuacją. Nic takiego ani nie oczekuję ani nie napisałam.
MariaD pisze:Ale niewykonalne ze względu na tajemnicę forum moderatorskiego.

Mod posługujący się insynuacją i przekręcający wypowiedź? Brawo.

Na zarzut pisania nieprawdy trzeba dowodu, a to Ty zarzuciłaś Marcelibu. Marcelibu stwierdzała pewien fakt, nie stawiała zarzutów.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38303
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto maja 01, 2012 10:44 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

Femka, bany i ostrzeżenia to nie są kary za nie uznawanie osoby moderatora, tylko za łamanie regulaminu
regulamin na tym forum obowiązuje wszystkich, jest taki sam dla wszystkich i zadaniem moderatorów jest pilnowanie jego przestrzegania, co wiąże się również ze zmuszaniem za pomocą systemu kar, jeśli :!: zachodzi taka potrzeba.

Co do autorefleksji
podobnie, jak z grzecznością, dobrze byłoby, gdyby każdy z nas był do niej skłonny
gdyby każdy był w stanie zastanowić się nad tym, co pisze, do kogo, po co i jakie mogą być tego pisania konsekwencje
i gdybyśmy wszyscy chcieli uczyć się na błędach nie tylko swoich, ale i cudzych.

Jeśli chodzi o przewidywania rozmaitych opcji - przychodzi mi do głowy nawet kilka różnych, która z nich się sprawdzi, czas pokaże.

Co do pełnienia funkcji moderatora przez alix76
to jest jedna z kwestii, w których - moim zdaniem - wypowiadać się mogą wyłącznie alix76 i lrafal.

Mario, Twoje pytanie, zadane wcześniej również przez Marcelibu, to także jest - w mojej opinii, rzecz jasna - pytanie do lrafala.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Wto maja 01, 2012 10:48 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

wskazanie ilu modów brało udział w dyskusji o banie dla Casicy - 2, 3 czy 7 nie jest wynoszeniem informacji z podforum moderatorskiego
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto maja 01, 2012 11:04 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

Beliowen pisze:Femka, bany i ostrzeżenia to nie są kary za nie uznawanie osoby moderatora, tylko za łamanie regulaminu
regulamin na tym forum obowiązuje wszystkich, jest taki sam dla wszystkich i zadaniem moderatorów jest pilnowanie jego przestrzegania, co wiąże się również ze zmuszaniem za pomocą systemu kar, jeśli :!: zachodzi taka potrzeba.



No i byloby pieknie ,gdyby tak bylo. Ale nie jest.
Moglabym podac pare przykladow na lamanie regulaminu, bez zadnych konsekwencji dla łamacza.
Przykladem koronnym jest dla mnie Pcimolki, ktory mimo swoich chamskich i niegrzecznych odzywek, nadal byl, jest uzytkownikiem forum miau. To jest i bedzie dla mnie zadziwiajace.
Jestem w kropce....... zgadnij w której
Obrazek

aga9955

Avatar użytkownika
 
Posty: 15462
Od: Czw sie 14, 2008 18:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto maja 01, 2012 11:08 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

Ok, Belio, restrykcje to konsekwencje łamania regulaminu.
Ale w przypadku tym konkretnym, jakakolwiek ingerencja nieuznawanej moderatorki to kolejna afera. Z założenia, z zasady.
I w konsekwencji ban, przynajmniej dla mnie, ponieważ respektować alix76 jako moda nie zamierzam, mało tego, będę otwartym tekstem wyrażać się o tej moderacji tak samo lekceważąco, a w przypadku najmniejszej niezręczności, również szyderczo.
W tym sensie pisałam o banach jako konsekwencji nieuznawania "moderacji"*.

Według mojej opinii alix76 już wypowiedziała się na temat swojej moderacji i ewentualnego zrzeczenia się. Zrobiła to w sposób potwierdzający, że w zielonym kolorze jej zupełnie nie do twarzy i jest pomyłką.
Ale bardzo chętnie wysłuchałabym (wyczytałabym) opinię Admina, chętnie też porozmawiałabym z nim na ten temat.


*cudzysłów zawsze, gdy mam na myśli parodię moderacji.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Wto maja 01, 2012 11:12 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

aga9955 pisze:
Beliowen pisze:Femka, bany i ostrzeżenia to nie są kary za nie uznawanie osoby moderatora, tylko za łamanie regulaminu
regulamin na tym forum obowiązuje wszystkich, jest taki sam dla wszystkich i zadaniem moderatorów jest pilnowanie jego przestrzegania, co wiąże się również ze zmuszaniem za pomocą systemu kar, jeśli :!: zachodzi taka potrzeba.



No i byloby pieknie ,gdyby tak bylo. Ale nie jest.
Moglabym podac pare przykladow na lamanie regulaminu, bez zadnych konsekwencji dla łamacza.
Przykladem koronnym jest dla mnie Pcimolki, ktory mimo swoich chamskich i niegrzecznych odzywek, nadal byl, jest uzytkownikiem forum miau. To jest i bedzie dla mnie zadziwiajace.

PcimOlki ma bana stałego i kolejne jego wcielenia staramy się wyłapywać na bieżąco.
Jeśli gdzieś się pojawia, można zgłaszać podejrzenia, jesteśmy w stanie je zweryfikować i zareagować.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Wto maja 01, 2012 11:14 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

MariaD pisze:[ciach]
Udowodnij, że to co pisze Marcelibu jest nieprawdą. Napisz otwartym tekstem, kto z moderatorów brał udział w dyskusji nad banem dla casica. Proste. [...]

MariaD, odniosłam się do tej części Twojej wypowiedzi, która z uwagi na rozkazującą formę i długość ma większy ciężar gatunkowy niż ostatnie zdanie. Nie rozumiem bowiem, dlaczego w ten sposób zachęcać kogoś do czegoś, czego zrobić nie może.
Jeżeli źle zrozumiałam treść Twojej wypowiedzi to przepraszam.

PcimOlki ma bana stałego - wiedzę, ze Beliwoen już dodała.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto maja 01, 2012 11:56 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

Beliowen pisze:
aga9955 pisze:
Beliowen pisze:Femka, bany i ostrzeżenia to nie są kary za nie uznawanie osoby moderatora, tylko za łamanie regulaminu
regulamin na tym forum obowiązuje wszystkich, jest taki sam dla wszystkich i zadaniem moderatorów jest pilnowanie jego przestrzegania, co wiąże się również ze zmuszaniem za pomocą systemu kar, jeśli :!: zachodzi taka potrzeba.



No i byloby pieknie ,gdyby tak bylo. Ale nie jest.
Moglabym podac pare przykladow na lamanie regulaminu, bez zadnych konsekwencji dla łamacza.
Przykladem koronnym jest dla mnie Pcimolki, ktory mimo swoich chamskich i niegrzecznych odzywek, nadal byl, jest uzytkownikiem forum miau. To jest i bedzie dla mnie zadziwiajace.

PcimOlki ma bana stałego i kolejne jego wcielenia staramy się wyłapywać na bieżąco.
Jeśli gdzieś się pojawia, można zgłaszać podejrzenia, jesteśmy w stanie je zweryfikować i zareagować.


A nie wiedzialam, bo on wracal po nadanym banie wiec myslalam ,ze tym razem tez tak bedzie.
Jestem w kropce....... zgadnij w której
Obrazek

aga9955

Avatar użytkownika
 
Posty: 15462
Od: Czw sie 14, 2008 18:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto maja 01, 2012 17:16 Re: Wątki: regulaminowy i rozliczeniowy

Femka pisze:A jeśli nie odpuszczą: czy Administracja chce nas zmusić do uznania moderacji alix76 kolejnymi banami, restrykcjami czy co tam jeszcze? Czy wyobrażasz sobie, że wystarczy autorytetu choćby nawet Admina, żeby nas, dorosłych ludzi, wyrażających konkretne zarzuty, zwyczajnie spacyfikować?


Femka, z doświadczenia Ci powiem, opartego na w sumie podobnej sytuacji.
Opcja 1: Admin nie potrzebuje nikogo pacyfikować, jak się znudzi awanturką to powyrzuca niechciane osoby z forum i cześć pieśni. To tak oczywiste rozwiązanie, że dziwię się, iż go nie wymieniłaś.
Opcja 2: Niezadowolona grupa ma jaja, nie trzyma się kurczowo framugi i sama odchodzi z forum. Czasowo lub na stałe.
Tak jak pisałam wcześniej - miau jest stare, wszystko już było (prawie wszystko :roll: ).
W takich konfliktach Admin zawsze jest wygrany. Póki czas, pozostałe strony sporu muszą się zastanowić nad tym, co dalej: zgodnie ze sztuką zarządzania konfliktem muszą nastąpić decyzje - chyba będą one dość oczywiste w aspekcie dotychczasowego rozwoju sytuacji.
“Kwiecień słodki nadchodzi, niech się zacznie święto głupców!”
Jestem satyrykiem.
Obrazek

https://www.sklepjubilerski.com/porady- ... jubilerski, cytat: Joker

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13946
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości