Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro lut 06, 2019 22:50 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Może i tak być. Kizia śpi ze mną, oczekuje czułości od nas, przychodzi na kolanka, ale koty ma gdzieś.
Obrazek

_________________________________________________________________________________

Koki-99

Od: Pt mar 23, 2007 13:48

Post » Śro lut 06, 2019 23:20 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

A jak z sikaniem? Uspokoiło się?

U nas bez zmian ;)
Dziewczynki szaleją z resztą młodzieży.
Jestem cała w krwawe szramy - komuś kotka? Może dwupak?
Ogólnie mam mało czasu ostatnio, bo ferie, więc latam na catsittingi ;)

Ale muszę się pochwalić, bo aż mnie roznosi z radości :)

W skrócie: w poniedziałek, na najdziwniejszej łapance ever, przypadkowo wlazła do klatki nie ta kotka, co trza ;)
Trisia, z poharatanym pyszczkiem i b. ciasno zapiętą starą obróżką przeciwpchelną, brudna jak nieszczęście (no, ale pogoda była taka, że wszystko brudne).
Dzisiaj namierzyłam na fb ogłoszenie o zaginięciu Miśki <3
Zaginęła we wrześniu ubiegłego roku, ok. 5 km od miejsca znalezienia :o
Wędrowniczka już w domu, a ponieważ przekazanie kotka odbyło się w lecznicy, gdzie pannę wstawiłam na parę dni i ew. kastrację, to od razu namówiłam państwa na czipowanie :)
Kotka już wcześniej była wykastrowana, przyjechała po nią cała rodzina - radość nie z tej ziemi :1luvu:
Wracałam do domu ucieszona od ucha do ucha ;) aż się ludzie dziwnie na mnie patrzyli :lol:
I cały czas się śmieję :)
Obrazek
Pan zadzwonił do mnie jeszcze raz już z domu, że wszystkich poznała, dom poznała, przywitała się z resztą zwierzaków (mają jeszcze jednego kota i dwa psy) i ogólnie się zachowuje jakby wróciła po kilkugodzinnej wycieczce. Koty ;)
Pełna historia i więcej fotek tutaj https://web.facebook.com/KotFort/posts/2323257894572532

Młodziutka śliczna szylka, której od początku dotyczyła łapanka, weszła do klatki wczoraj i też już czeka na sterylkę ;)

OKI

Od: Śro gru 23, 2009 19:05

Post » Czw lut 07, 2019 17:03 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

No to ogólnie u Ciebie dobrze jest :ok:
U nas z sikaniem na razie bez wpadek. Za to dziś były wrzaski na pięterku. Ja nie wiem, który kot się tak drze. Na szczęście futro nie fruwalo. Skończyło się na pyskówce.
Obrazek

_________________________________________________________________________________

Koki-99

Post » Czw lut 07, 2019 18:50 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Jak nie sikają i futro nie lata, to już jest dobrze.
Muszą sobie widocznie wyjaśnić pewne sprawy :twisted:
Strasznie trzymam kciuki, żeby u Was znormalniała sytuacja :)

OKI

Od: Śro gru 23, 2009 19:05

Post » Czw lut 07, 2019 19:38 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Dzięki.
Ciekawe co u Macieja :kotek:
Obrazek

Koki-99

Post » Czw lut 07, 2019 19:48 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Dokładnie tak. Jak krew się nie leje dłużej niż 10 minut i żadne nie posikuje ze stresu/nie znaczy, to może warto pozwolić im się dogadać. Niech sami ustalą, kto i kiedy ustępuje i co jest czyje. Obydwoje dopieszczać, by nie czuły się pokrzywdzone.
U mnie wycie nie ustaje. Whiskasia nie uznaje innych kotów, a że Maciej jest wszędobylski i każdą miskę musi sprawdzić po kilka razy, to wrzeszczy non-stop. Nerwówka udziela się Frajdzie, więc i ona co i raz włącza buczenie i syczenie. Na szczęście Maciej po początkowych próbach zaprzestał ataków (bo był czas, że próbował lać Frajdę) i jedynie wrzaski od szarego świtu pokazują, że nie wszystko wszystkim sie podoba.

Zdrowotnie w miarę. Maciejowi przestaje lecieć z oka, ale za to pokazały mu się łyse placki za uchem i na szyi. Skóra wygląda na zdrową, nie podrażnioną. On tego ani nie drapie, boleć też go to nie boli. Co ciekawe, podobną przypadłość zauważyła opiekunka Zuzi. Więc niebawem wet. Pewnie w przyszłą sobotę, bo zapisać się musimy. Maciejowi oczywiście apetyt dopisuje jak nie wiem co. Idzie na rekord, już ma 7-8 kilo, tak myślę.

Frajda wyżywa się w polowaniu, ostatnio dobijała się z gronostajem w paszczy. A ja się martwiłam, że rano jakoś nie dojada swojej porcji - co jest bardzo dziwne, bo ona wciąga żarcie nosem w oka mgnieniu. Ale podpatrzyłam - rano złapie ze dwie myszy, a jak jeszcze jakąś łasicą czy innym gronostajem poprawi, to już domowe śniadanko nie wchodzi w całości...

Petka ma nową kilkumiesięczną koleżankę. Na początku był foch, ale teraz jest wielka miłość - przynajmniej ze strony młodej. Pecia łaskawie pozwala sobie wylizywać łepek, angażuje się za to całym kotem w zabawy i gonitwy.

megan72

Od: Śro kwi 18, 2007 12:41

Post » Czw lut 07, 2019 23:32 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

O kurczę, wesoło u Ciebie :wink:
Obrazek

Koki-99

Post » Sob lut 09, 2019 12:10 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Dziś 'wyciszyłam' Whiskasię unieruchamiając Macieja. Rano dostał michę suchego i 0,5 kg mięsa, więc mam nadzieję, że jeszcze ze 2 godziny spokoju mam. Maciej to super kot, muszę nagrać jego ćwierkanie - coś takiego pierwszy raz słyszę. Gdyby nie wyjąca Whiskasia, to szukanie mu domu wcale nie byłoby takie pilne.

megan72

Od: Śro kwi 18, 2007 12:41

Post » Pon lut 11, 2019 17:22 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Chciałabym zobaczyć ćwierkającego Macieja. Pako też wydaje takie dziwne dźwięki, coś jak gruchanie.
Obrazek

Koki-99

[poprzednia]