Znoooowu balkon! cokolwiek OT - już nie ;)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 21, 2003 2:47 Znoooowu balkon! cokolwiek OT - już nie ;)

Kochani, poradźcie.
Mieszkam na 9 piętrze, mam balkon wysunięty, niestety, ponad 2,5 m na 90 cm.
Nie mogę narazie zrobić porządnej zabudowy - spółdzielnia meszkaniowa zapowiada (od kilku lat zresztą) remont elewacji, w tym balkonów i rozebranie wszystkich istniejących okratowań.
W którymś wątku widziałam informację o zabezpieczeniu balkonu siecią rybacką. Nie mogę go znaleźć!
Nie chcę sieci zakładać od samej góry, tzn. od balkonu sąsiada z góry. Balkony się sypią, przy ewentualnym wwiercaniu się do sąsiada moglibyśmy pozbawić go balkonu :wink:
Dzisiaj w reklamówce NOMI znalazłam idealne chyba dla mnie rozwiązanie - pergola ogrodowa, tzn. dwa ażurowe boki szerokości akurat mojego balkonu z ażurowym daszkiem. Zaraz po świętach pojadę to zobaczyć, myślę, że na to dałoby się "zarzucić" sieć i oczywiście dokładnie uszczelnić wszystkie szpary.
Czy ktoś z Was ma zabezpieczenie z sieci? Oczywiście oprócz tego kogoś, kto o tym pisał - nie wiem, gdzie, bo nie w wątkach o zabezpieczeniach :oops: Czy taka "klatka" z sieci jest wystarczająco wytrzymała?
Moja Kissa pokochała ostatnio balkon, ale tylko w szelkach i na smyczy, oczywiście. Potrafi tam siedzieć na parapecie godzinami, a ja przecież nie mogę godzinami nad nią tam stać! Raz przedłużyłam jej smycz sznurkiem i przywiązałam, ale po minucie pobiegłam spowrotem na balkon, z wizją zwisającego z balkonu kota na szelkach, ewentualnie zwisającej samej smyczy z urwanym karabinkiem :x . Oczywiście zastałam Kissę śpiącą spokojnie na parapecie, ale od tej pory nie spuszczam z niej oka, kiedy tam jest, a ona mogłaby tam siedzieć cały dzień.
Mam dobrze wyrobiony nawyk pilnowania okien i balkonu (latający po domu ptak), ale kot jest pod tym względem dużo cwańszy od papugi, i o ile przy samym ptaku mogłam bezpiecznie uchylać okna, to teraz zabezpieczenie ich jest już koniecznością. Tylko narazie nie może to być nic stałego - niestety.
Ostatnio edytowano Nie kwi 27, 2003 15:03 przez ani, łącznie edytowano 2 razy

ani

 
Posty: 3491
Od: Pon mar 10, 2003 23:31
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon kwi 21, 2003 3:14

Siedze i kombinuje...
A gdyby wziac gesta siatke ogrodzeniowa, i zrobic tak:
Tuz nad oknem przybic solidna listwe, na cala dlugosc balkonu, i zamocowac w niej haki, tak co 15-20cm...
Takie samy listwy, z kilkoma hakami w kazdej, pionowo po obu stronach balkonu przy oknie...
Rozpiac siatke (moze trzeba bedzie sztukowac, jesli szerokosc siatki nie okaze sie wystarczajaca wysokoscia dla zabezpieczenia), pokrywajac "ramy" balkonu, i przymocowac do hakow w listwie...
Naciac na gorze w miejscach, gdzie siatka tworzy kat, na tyle, aby brzeg siatki zagietej ze strony "frontu" balkonu, dotykal poziomej listwy nad oknami...boki przyciac...
I mocowac...w szwach i do listewek.
Czy pozostanie duza szpara miedzy siatka a oknem?
Piekne to pewnie nie bedzie... :roll:
Taka konstrukcja kowala, ale moze naprowadzi cie na inne, lepsze rozwiazanie...?

Inka

 
Posty: 22707
Od: Pon lut 10, 2003 2:29

Post » Pon kwi 21, 2003 3:16

No nie...jesli siatka bedzie miekka, to jeszcze problem przy podlodze...

Inka

 
Posty: 22707
Od: Pon lut 10, 2003 2:29

Post » Pon kwi 21, 2003 3:17

O sieci pisała Druidess –> http://forum.rokcafe.pl/viewtopic.php?t=6020&start=0

Postaram się w nadchodzącym tygodniu umówić z Druidami na obfotografowanie zabezpieczenia.

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon kwi 21, 2003 11:55

Dzięki Wam, nocne Marki :wink:

Ineczko, siedziałam tu bladym świtem, główkując, co napisałaś, aż spojrzałam na zegar i pojęłam, że czytanie ze zrozumieniem jest mi o tak wściekle wczesnej porze niedostępne. Teraz zrozumiałam 8)

Czy pozostanie duza szpara miedzy siatka a oknem?


Tu nawet w mieszkaniu nie ma ani jednego kąta prostego :evil: A wymiary balkonu co kilka centymentrów są inne - listwy czy cokolwiek innego musiałoby być z gumy, i to mocno rozciągliwej, żeby nie było szpar. Szpary będą, i to bardzo duże i bardzo różne. Trzeba je będzie jakoś sztukować, trudno.

Co do mocowania siatki na dole :evil: boki balkonu mają metalowe szczebelki, mocowane na listwie "równoległej" do podłogi... po jednej stronie balkonu ta "równoległa" listwa przy ścianie wewnętrznej znajduje się 1cm nad podłogą, a od zewnątrz...8 :evil: Po drugiej stronie odwrotnie :evil: :evil:

Piekne to pewnie nie bedzie...


Ano, nie będzie, ale tu nic nie będzie piękne :twisted: Nad czymś cokolwiek piękniejszym pomyślę po remoncie elewacji, narazie nawet nie wiem, jak po tym remoncie będą wyglądały balkony. Pomyślę może o oszkleniu boków i osiatkowaniu frontu, jeśli się da, to siatką na tyle drobną, żeby i papug mógł skorzystać z balkonu :P

Postaram się w nadchodzącym tygodniu umówić z Druidami na obfotografowanie zabezpieczenia.


Estravenie, prooooooszę :!: :D

Inko, tak przy okazji, pozdrów ode mnie Ålesund! Jest piekny :!: A gdybys byla w Ånadalsnes, to go ode mnie ucaluj :wink: Kiedys tam bywalam, a teraz od paru lat jakos nie moge dojechac, nosi mnie w inych kierunkach, ostatnio, kiedy tam z cala stanowczoscia chcialam dojechac - zawrocilam w Hamar :wink: i pojechalam na Haugesund :evil: W tym roku pewnie znowu bedzie inny kierunek - moze w przyszlym :wink:

ani

 
Posty: 3491
Od: Pon mar 10, 2003 23:31
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon kwi 21, 2003 21:26

Takk, ani :D
No popatrz, jaki ten swiat maly :lol:
Do Åndalsnes jezdze czasem na kawe z kolezanka.
Piekna wycieczka, wlasnie ten odcinek Åndalsnes-Ålesund...fiordy, gory, doliny, perly natury i wszystkie naraz.
Zatrzymujemy sie w tej malej knajpce niedaleko stacji kolejowej, w stylu country - moze pamietasz?
Wycieczka do Haugesund tez pewnie nie byla strata, bo tam jest rownie pieknie :D (i daja filmowa nagrode Amanda :wink: )
Jesli znow zawitasz w moje strony - zapraszam :D

Inka

 
Posty: 22707
Od: Pon lut 10, 2003 2:29

Post » Pon kwi 21, 2003 22:42

Jesli znow zawitasz w moje strony - zapraszam

Tusen takk, Inko :wink:
Ale chyba niepredko, ostatnio jakos wyrzuca mnie w zupelnie innym kierunku - poludnie zamiast pn. W ostatnie wakacje tez planowalam, i znowu wyszedl inny kierunek. W te tez planuje i tez watpie, ale moze w nastepne... W kazdym razie caly czas jest to w planach na "niedlugo" Bo musze w koncu kiedys "wlasnorecznie" przejechac Trollstigveien - dawniej wolalam zamykac oczy 8) Ostatnio jak pojechalam tam tylko (no, glownie) w tym celu, to zachcialo mi sie nagle ogladac nowe fiordy :evil: A najpiekniejsze sa w Åndalsnes! Haugesund sie nie umywa :!:

Piekna wycieczka, wlasnie ten odcinek Åndalsnes-Ålesund...fiordy, gory, doliny, perly natury i wszystkie naraz.

Przepiekna :!: Czy to na tej trasie jest ten prawie 7 kilometrowy tunel?
W Ålesund bylam tylko raz, ale jest przepiekne :!: :!: Eh, chyba zaraz wyciagne stare zdjecia...

w tej malej knajpce niedaleko stacji kolejowej, w stylu country - moze pamietasz?

Glowy nie dam, ale... w kazdym razie stacja majaczy mi sie gdzies w tle (i we mgle, oczywiscie :wink: )

Przy okazji nastepnej kawy pomachaj ode mnie calemu miasteczku, a szczegolnie takiemu malemu, bialemu, staremu domkowi przyklejonemu do skaly po drugiej stronie fiordu
No i oczywiscie pozdrow trolle :!: :D

ani

 
Posty: 3491
Od: Pon mar 10, 2003 23:31
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon kwi 21, 2003 22:46

:D

Inka

 
Posty: 22707
Od: Pon lut 10, 2003 2:29

Post » Czw kwi 24, 2003 11:20

A ja ponawiam swoją prośbę
do Druidess i ewentualnie Estravena -
może w najbliższym czasie udałoby się
opisać przynajmniej i/lub obfotografować
zabezpieczenie balkonu siatką rybacką...

Plizz... :)
kawa

kawa

 
Posty: 581
Od: Śro mar 19, 2003 20:35
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 24, 2003 13:39

kawa pisze:A ja ponawiam swoją prośbę
do Druidess i ewentualnie Estravena -
może w najbliższym czasie udałoby się
opisać przynajmniej i/lub obfotografować
zabezpieczenie balkonu siatką rybacką...

Plizz... :)


I ja! Dzisiaj zamówiłam sieć :D

ani

 
Posty: 3491
Od: Pon mar 10, 2003 23:31
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob kwi 26, 2003 14:39

Dla zainteresowanych siecią na balkonie - zobaczcie http://gourock.com/testimonials.htm zdjęcie mniej więcej w połowie strony.
Spróbuję coś takiego, niedługo będę miała sieć.

ani

 
Posty: 3491
Od: Pon mar 10, 2003 23:31
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob kwi 26, 2003 15:57

a ja mam taki problem (juz pisalam o nim kiedys) , ze mam ogromny balkon, oraz wymog calej rodziny, ze balkon nie moze byc zabudowany na stale! Zabezpieczenie musialoby sie przesowac np na jakis szynach... Zrobienie tego na pewno bardzo duzo by kosztowalo..... ja nie mam tyle swojej kasy ani koncepci jak i z czego to wykonac, obecnie leczymy naszego strauszka Kibica... I nie wiem co mam z tym zrobic.... :(

A zaboczcie sami jak to wyglada..... 8O

Obrazek

I inne:
http://koty.rokcafe.pl/upload/kaskaderzy4M.jpg
http://koty.rokcafe.pl/upload/kaskaderzy6M.jpg
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

Post » Sob kwi 26, 2003 16:05

Chyba pisaliśmy już kiedyś - zaadoptuj rozwiązanie, które wybrała Hana, z przesuwnymi panelami.

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob kwi 26, 2003 16:11

:oops: hana chyba sporo zaplacila za swoje zabezpieczenie.... Nie stac mnie na takie.... Bo kurcze jakbym sama mieszkala to bym zrobila siatke na stale i koniec , a tak to wszyscy w domu patrza na mnie jak na glupia jak o tym mowie.... Dla nich ten problem zupelnie nie istnieje.
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

Post » Sob kwi 26, 2003 17:29

lidiyo, tak sobie myślę, o ile dobrze widzę, masz loggie, co ułatwia sprawę. A może taka siatka jak w linku podanym wyżej przeze mnie, podwieszona do balkonu wyżej, opuszczana na zasadzie rolety?
Sama siatka niedroga, ja za ok. 9mx4m zapłacę ok 30 - 40 zł, a konstrukcja i założenie rolety chyba też nie majątek - zrobi Ci to każdy zakład zajmujący się roletami

Chciałabym mieć loggię... :(

ani

 
Posty: 3491
Od: Pon mar 10, 2003 23:31
Lokalizacja: Gdynia

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 487 gości