Niechciane, 8 maluszków-6 w DS.+1 malusia.Zmiana adresu!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 20, 2023 17:16 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka w DS.

Od wczoraj Zuzia jest w swoim domku. Domek super, mają już jednego uratowanego kotka w wieku Zuzi oraz bardzo przyjaznego pieska też wziętego bardzo wylęknionego co bał się wszystkiego.
Zabrałam też Kubusia, bo oba kotki im się podobały, tak do decyzji.
Zuzia wyszła spod łóżka a Kubuś cały czas pod kaloryferem siedział. :(
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Wiadomość z nowego domku Zuzieńki, że kotka w nocy zrobiła siku, zjadła i chyba powoli zaprzyjaźnia z domownikami. :1luvu:
Obrazek

Obrazek

Ostatnie zdjęcia jeszcze u mnie.
Obrazek Obrazek

W oczekiwaniu na wyjazd do nowego domku.
Obrazek

Najbardziej bolało (mnie) gdy Kubuś miauczał w transporterku a braciszek chciał go ratować. :(

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Po przyjedzie z powrotem do domku poszedł zestresowany pod drapak.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40264
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon lut 20, 2023 17:56 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

Gratulacje dla Zuzi :)

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 614
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31

Post » Pon lut 20, 2023 18:48 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

Oby się kotce szczęściło w nowym domku!!! A Kubuś biedny, chyba nie ma co fundować mu takich atrakcji :(

aga66

 
Posty: 6180
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pon lut 20, 2023 19:22 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

Świetnie, że Zuzia znalazła dom :)


Kubusia szkoda, że tak przeżył tę podróż, pewnie dobrze byłoby go spróbować wyadoptować razem z bratem, by się wspierali ( wiem, wiem, marzenie ściętej głowy..., ale probowac tak ogłaszac zawsze można :) )
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7147
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto lut 21, 2023 21:24 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

ziuku pisze:Gratulacje dla Zuzi :)

Dziękuję :201461
aga66 pisze:Oby się kotce szczęściło w nowym domku!!! A Kubuś biedny, chyba nie ma co fundować mu takich atrakcji :(

Dzięki Aga, :201461 Zuzia już coraz lepiej, ze zwierzakami miała kantak i chyba polubią się. :ok:
Do ludzi ostrożna ale nic na siłę, u mnie było podobnie.

maczkowa pisze:Świetnie, że Zuzia znalazła dom :)
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. :201461
Kubusia szkoda, że tak przeżył tę podróż, pewnie dobrze byłoby go spróbować wyadoptować razem z bratem, by się wspierali ( wiem, wiem, marzenie ściętej głowy..., ale probowac tak ogłaszac zawsze można :) )

One miały ogłoszenia i pojedynczo i razem. Teraz zawiesiłam te pojedynczo i zostało razem choć uważam, że to zły pomysł ze względu na syndrom głodu u Milusia, bo przecież ktoś może nie dopilnować i Kubuś będzie chodził głodny.
https://www.olx.pl/779046477/?bs=olx_pro_listing

Obrazek

Już sama muszę mieć oczy dookoła głowy co gdzie który i ile.
Tola problemy z pęcherzem, nie mam już urinary. Staruszka bezzębna po zmarłych nie chce jeść karmy którą mam, jest chudzieńka, ona lubi mięsne i samo mięso. viewtopic.php?f=1&t=199845&hilit=umrze%C4%87+tego

Inne bezzębne zjedzą tą co mam, ale jedzą też suchą a ona nie może bo wymiotuje.

W piątek byłam z Maciejkiem u weta, bo miał mocniej zaczerwienione oczko. Doktor zbadał, obejrzał ząbki i osłuchał i potrzebny byłby test na chlamydię. Zapytałam też o jego serduszko i jest kiepsko i ząbki nie będą zrobione bez narkozy wziewnej. Mam mu smarować narazie pastą w buzi
Obrazek

W samochodzie gdy jechałam do domu, tak ziapał, że myślałam że mi zejdzie. :(
Kiedyś było zbierane na ząbki ale pieniądze przeznaczone na klatkę (po uzgodnieniu)
viewtopic.php?f=1&t=214523

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40264
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto lut 21, 2023 22:14 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

Dołożę Ci się do testu. Chlamydia to straszne świństwo, mieliśmy :( Może się roznieść na resztę
Gdyby wyszła, to poza antybiotykiem krople do oczu azyter, nawet nie warto bawić się w inne
Jeśli chcesz powstrzymać zielony (nie)ład, podpisz petycję https://stopgreendeal.org/pl/

Katarzynka01

 
Posty: 4695
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro lut 22, 2023 9:51 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

Anna61 pisze:Tola problemy z pęcherzem, nie mam już urinary. Staruszka bezzębna po zmarłych nie chce jeść karmy którą mam, jest chudzieńka, ona lubi mięsne i samo mięso. viewtopic.php?f=1&t=199845&hilit=umrze%C4%87+tego


Aniu
jakiej konkretnie karmy potrzebujesz? Napisz, będzie łatwiej zamówić.
Urinary dla Toli
A ta starsza kotka jakie ma imię?
Moje koty za TM: Gaja - 4 lata; 21.09.2009 Bobik - 8 lat; 16.08.2018 Myszka - 14,5 lat; 17.01.2020 Szymek - 19 lat; 07.05.2021 Kuba - 17 lat; 28.03.2022

Koty z Opola pod moją wirtualną opieką: Skarbinka - 16.02.2010 Maskotka - 22.10.2010 Fatimka - 01.11.2010 Irenka - 29.06.2012
Roki - 16.08.2012
Henio ze Szczecina - lipiec 2022
Bibi - 17.08.2022

Szymkowa

 
Posty: 4667
Od: Pon lis 21, 2005 17:06
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Post » Śro lut 22, 2023 17:25 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

Katarzynka01 pisze:Dołożę Ci się do testu. Chlamydia to straszne świństwo, mieliśmy :( Może się roznieść na resztę
Gdyby wyszła, to poza antybiotykiem krople do oczu azyter, nawet nie warto bawić się w inne

Bardzo dziękuję Kasiu :1luvu:
Wiem, lekarz przepisał unidox ale nigdzie od miesiecy podobno nie ma w hurtowniach. Pojechałam w poniedziałek tylko po zamówiony na wizycie ten Protector, bo nie miał wet w lecznicy.
Jak dotrę do lecznicy to zrobię mu ten test i powiadomię Cię Kasiu okey?

Szymkowa pisze:
Anna61 pisze:Tola problemy z pęcherzem, nie mam już urinary. Staruszka bezzębna po zmarłych nie chce jeść karmy którą mam, jest chudzieńka, ona lubi mięsne i samo mięso. viewtopic.php?f=1&t=199845&hilit=umrze%C4%87+tego


Aniu
jakiej konkretnie karmy potrzebujesz? Napisz, będzie łatwiej zamówić.
Urinary dla Toli
A ta starsza kotka jakie ma imię?

Ja ją nazwałam Kaja ale mówię do niej Maleńka.
Kupuję na rynku co jakiś czas mięsne puszki czy tacki, bo inne koty saszetki mają, ale jak nie mam to też musi saszetki.
Ona lubi wszystkie mięsne Rafi czy inne z Doliny Noteci a potrzebuje 1 na dzień 400g bo nic suchej nie je z racji wymiotów.
Obrazek
Obrazek Obrazek
11 letnia Tola je suchą purina one urinary Jolu, oczywiście inne też podjadają, bo lepsza niż whiskas czy inne podobne, a na josera niestety nie mam.
Obrazek

Niestety problemy nie odpuszczają, bo w piątek gdy przyjechałam od weta z Maciejkiem, to tak gdzieś za pół godziny, jak walnęło i był huk niesamowity.
Okazało się, że metalowa, długa podtrzymująca słup belka z ogrodzenia i piłkochwytów boiska spadła na nasz samochód. Boisko nowe, odebrane 3 miesiące temu puścił spaw u góry.
Na szczęście to tylko auto nie człowiek, mamy problemy z tym związane ale trzeba przetrwać jak wszystko inne. :( Ubezpieczenie oc i ac mamy i także wykonawca boiska ma ubezpieczenie.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Była straż pożarna i usunęła belkę z auta odkręcając wcześniej drugi koniec, wypisała też papier aby było do ubezpieczyciela.
Obrazek

Teraz przykrywamy folią, aby jak pada nie zalało silnika. :(
Obrazek
Ostatnio edytowano Śro lut 22, 2023 17:41 przez Anna61, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40264
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro lut 22, 2023 17:30 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

Ania, zaklejcie to silvertapem od srodka i z góry, naprawdę skuteczne.
i koniecznie załatwiajcie to z ubezpieczenia wykonawcy, zeby po składkach Wam nie polecieli.
Przykro mi bardzo :(
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7147
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lut 22, 2023 17:37 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

maczkowa pisze:Ania, zaklejcie to silvertapem od srodka i z góry, naprawdę skuteczne.
i koniecznie załatwiajcie to z ubezpieczenia wykonawcy, zeby po składkach Wam nie polecieli.
Przykro mi bardzo :(

Już załatwiam wszystko, oni powiadomieni i dali numer ubezpieczenia ale jeszcze pismo pzu musi dostać od gminy czy wykonawcy boiska. PZU występuje w moim imieniu, bo oni też w tej samej.
Dopiero co auto zmieniane(szkoda była całkowita) po uderzeniu w tył, gdy zatrzymałam się na pasach przypuścić pieszą i teraz to. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40264
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro lut 22, 2023 18:40 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

Aniu, czekam w takim razie na wieści.
Ja musiałam przeleczyć całe stado Unidoksem gdy u Nemisi wyszła chlamydia :(
Jeśli chcesz powstrzymać zielony (nie)ład, podpisz petycję https://stopgreendeal.org/pl/

Katarzynka01

 
Posty: 4695
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro lut 22, 2023 19:22 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

Katarzynka01 pisze:Aniu, czekam w takim razie na wieści.
Ja musiałam przeleczyć całe stado Unidoksem gdy u Nemisi wyszła chlamydia :(

Doktor też tak nadmienił, ale miesiąc podawania unidoxu całemu stadu to niewykonalne. :strach:
Doxycyclina może być jako zamiennik, ale trzeba dobrze podzielić. Najpierw postaram się Kasiu zrobić ten test (też mi zależy) aby może niepotrzebnie nie faszerować go lekami, bo i wtedy też osłonowo leki.

Obrazek

Taki był bidulek po wypadku gdy go przywiozłam z lecznicy 29 listopada 2018r.
viewtopic.php?f=1&t=183699&start=1020#p12100008
a teraz dostojny Pan Kot którego nikt nie chce.
Ma też chore serduszko.
Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40264
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw lut 23, 2023 18:49 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

Dziękuję maczkowa za 50 serduszek dla kotków (data 22 luty) :1luvu:
Kupiłam kotkom a właściwie Kajusi/Maleńkiej karmę na rynku.
Obrazek Obrazek

Wsadziłam do klatki aby ją przypilnować z jedzeniem, bo jest chudzieńka i widać wystający grzbiecik. :(
Ma 3 ogłoszenia i nikt jej nie chce. :cry:
Obrazek Obrazek

Katarzynka01 pisze:Aniu, czekam w takim razie na wieści.
Ja musiałam przeleczyć całe stado Unidoksem gdy u Nemisi wyszła chlamydia :(

Kasiu, pytałam weta i koszt testu PCR na Chlamydię felis kosztuje 180zł.
Oczywiście ''zbił mnie z tropu'' gdy powiedział, że wcale może nie wyjść chlamydia, bo może być co innego.
Powiedział też o innym teście PCR ale za 370zł. ale na 4 choroby czyli Chlamydia felis, Calicivirus, Herpesirus i Mycoplasma spp.
Jest jeszcze trzeci test na więcej chorób ale koszt około 500 :strach: aczkolwiek ten odradzał.

I teraz nie wiem co mam zrobić, bo jak się zrobi tylko na Chlamydię i nic nie wyjdzie? A oczko ewidentnie nie takie jak być powinno. :(
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40264
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw lut 23, 2023 19:41 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

Ciężka sprawa z tym niewiadomo jakim choróbskiem. Diagnostyka jest trudna :(

aga66

 
Posty: 6180
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw lut 23, 2023 21:29 Re: Niechciane...takie tam biedy... Milka i Zuzia w DS.

Anna61 pisze:
Katarzynka01 pisze:Aniu, czekam w takim razie na wieści.
Ja musiałam przeleczyć całe stado Unidoksem gdy u Nemisi wyszła chlamydia :(

Kasiu, pytałam weta i koszt testu PCR na Chlamydię felis kosztuje 180zł.
Oczywiście ''zbił mnie z tropu'' gdy powiedział, że wcale może nie wyjść chlamydia, bo może być co innego.
Powiedział też o innym teście PCR ale za 370zł. ale na 4 choroby czyli Chlamydia felis, Calicivirus, Herpesirus i Mycoplasma spp.
Jest jeszcze trzeci test na więcej chorób ale koszt około 500 :strach: aczkolwiek ten odradzał.

I teraz nie wiem co mam zrobić, bo jak się zrobi tylko na Chlamydię i nic nie wyjdzie? A oczko ewidentnie nie takie jak być powinno. :(
Obrazek Obrazek

Aniu, nie mam pojęcia co Ci poradzić. Ja robiłam ten test za 180 zł, ale u nas była praktycznie pewność, że to chlamydia bo Nemi miała ją jako małe kocię jeszcze u Lidki. Więc na dobrą sprawę chodziło o potwierdzenie. Pierwsze podejrzenie to była chlamydia i faktycznie to się potwierdziło.
Trudno, wet musi zdecydować co będzie najlepsze.
Spytaj też w jakim laboratorium robią. Vetcomplex odradzam, nie mam zupełnie do nich zaufania, a większość lecznic w Łodzi o ile nie zaznaczysz, że chcesz inaczej, z automatu wysyła właśnie tam.
Porozmawiaj z wetem, niech zdecyduje.
Jeśli chcesz powstrzymać zielony (nie)ład, podpisz petycję https://stopgreendeal.org/pl/

Katarzynka01

 
Posty: 4695
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 123 gości