Wątek dla nerkowców - VII

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon paź 03, 2011 20:48 Re: Wątek dla nerkowców - VII

Jutro po 10 targam Azora na biochemię.
Mam nadzieję, że szkoła dana przez Henia na coś się zda i zrobię pierwszy w życiu samodzielny wlew. Azor nadal wymiotuje, jak dotrę do domu, to policzę pawie.
Boję się, że jednak zeżarł tę tasiemkę. Cokolwiek, to jednak Częstochowa i mam najlepszego znanego mi weta.
najszczesliwsza
 

Post » Pon paź 03, 2011 20:52 Re: Wątek dla nerkowców - VII

casica pisze:...
I jeszcze - rubenal też bym wprowadziła. Oczywiście po konsultacji z wetem, ale ja tam nie mam do niego zastrzeżeń.

Zrobię to natychmiast po uzyskaniu wiarygodnego uzasadnienia do męczenai futrzaka dodatkowymi wrzutami. Już z Azodylem muszę się nieraz nawalczyć.
Ostatnio edytowano Pon paź 03, 2011 20:53 przez PcimOlki, łącznie edytowano 1 raz

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 03, 2011 20:53 Re: Wątek dla nerkowców - VII

A jakie są jeszcze opcje? Bo do głowy przychodzi mi tylko ketosteril, którego działanie jest wątpliwe.

PcimOlki pisze:Henio dostaje Azodyl.


A od kiedy? Bo nie wiem czy pamiętasz ale u kilku kotów tutaj było tak, ze po włączeniu azodylu mocznik najpierw na krótko spadał, potem szybko rósł i dopiero zaczynał spadać na dłużej.

PS. ja mam zastrzeżenie do rubenalu- ma fosfor (skład z ulotki: fosfor 42 mg,) :wink:
Do zobaczenia Yennefer- czekaj na mnie w bytowniku przy ognisku.
10.02.2013 mój świat się zawalił.

Kto Ci tam Krokerku brzuch miętosi? Komu ćwierkasz? Do kogo się przytulasz w nocy? W czyich ramionach czujesz się bezpieczny?
09.11.2015r. odszedł Kroker

Slonko_Łódź

 
Posty: 5664
Od: Pt cze 10, 2005 7:36
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 03, 2011 20:56 Re: Wątek dla nerkowców - VII

Slonko_Łódź pisze:A jakie są jeszcze opcje? Bo do głowy przychodzi mi tylko ketosteril, którego działanie jest wątpliwe.

PcimOlki pisze:Henio dostaje Azodyl.


A od kiedy? ....

~ 3 tyg.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 03, 2011 21:00 Re: Wątek dla nerkowców - VII

Przede wszystkim pierwszych efektów podawania azodylu oczekiwać można po minimum miesiącu stosowania.

Ja stosuję rubenal u Puti od listopada 2009, u Dracula stosowałam przez prawie 3 lata. Żadne nie miało problemów z fosforem. To się raczej tak nie przekłada. Muszę poprosić jeszcze raz koleżankę o wyjaśnienie jak to z tym jest.

Puti przyjmie każdy lek, szczęśliwie nie mam z tym żadnego problemu, nieobsługiwalny zaś, ale żarłoczny do końca Dracul, jadł po prostu wkruszony do jedzenia.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 03, 2011 21:10 Re: Wątek dla nerkowców - VII

casica pisze:....
Ja stosuję rubenal u Puti od listopada 2009, u Dracula stosowałam przez prawie 3 lata. Żadne nie miało problemów z fosforem. To się raczej tak nie przekłada. Muszę poprosić jeszcze raz koleżankę o wyjaśnienie jak to z tym jest....

Pewnie się nie przekłada, ale cel podawnia pozostaje niejasny. Zagadnienie Rubenalu było rozważane dość dokładnie. Badań dotąd nie opublikowano. Nikt oprócz producenta nie domniema skuteczności. Producent stosuje mechanizmy marketingowe podobne do RC - uderza do wetów wciskając ciemnotę. Ja się na to nie zgadzam. Nie będę męczył kota z powodów "ekonomicznych".

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 03, 2011 21:17 Re: Wątek dla nerkowców - VII

Z omawiania na miau pl wiele jednak nie wyniknęło :wink: Jeśli opublikują w końcu badania, może wówczas.
Nie wiem, ja mam dobre odczucia i tyle.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 03, 2011 21:36 Re: Wątek dla nerkowców - VII

casica pisze:Z omawiania na miau pl wiele jednak nie wyniknęło :wink: Jeśli opublikują w końcu badania, może wówczas.
Nie wiem, ja mam dobre odczucia i tyle.

Wynikneły następujące wnioski:

- Rubenal jest drogi
- tabletki są duże, stąd kłopotliwe do podawania (gdy byłem jeszcze głupi, Olkowi dawałem w 2 wrzutach)
- nic nie uzasadnia jego stosowania (miały być opublikowane badania na wiosnę)

Istotność wniosków, dla mnie, jest odwrotna do powyższej kolejności.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 03, 2011 21:42 Re: Wątek dla nerkowców - VII

casica pisze:No i co z tego, że jest jak sikawka?

Dla Ciebie nic, oczywiście :roll:
Slonko_Łódź pisze:(...)

PS. ja mam zastrzeżenie do rubenalu- ma fosfor (skład z ulotki: fosfor 42 mg,) :wink:

Ja też mam.
I jeszcze jedno - rubenal może zakwaszać. Długo stosowany może doprowadzić do tworzenia się szczawianów.
Nawet jeśli nie powstaną szczawiany to taka "dieta" jest dla nerkowych (i nie tylko) kotów niewskazana - (fakt, że szczególnie wtedy kiedy poziom potasu jest niski) może doprowadzić do większego uszkodzenia nerek albo pogłębienia się pnn. DiBartola o tym pisał.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pon paź 03, 2011 22:53 Re: Wątek dla nerkowców - VII

pixie65 pisze:.....
I jeszcze jedno - rubenal może zakwaszać. Długo stosowany może doprowadzić do tworzenia się szczawianów.
Nawet jeśli nie powstaną szczawiany to taka "dieta" jest dla nerkowych (i nie tylko) kotów niewskazana - (fakt, że szczególnie wtedy kiedy poziom potasu jest niski) może doprowadzić do większego uszkodzenia nerek albo pogłębienia się pnn. DiBartola o tym pisał.

Gdzie - w FEABD? Jakie jest słowo kluczowe?

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 03, 2011 22:57 Re: Wątek dla nerkowców - VII

Nie.
Chyba w artykule: Development of chronic renal disease in cats fed a commercial diet.
Nie chce mi się szukać.
Ale on nie pisał o rubenalu tylko o zakwaszaniu.
To, że rubenal zakwasza wiadomo z innych źródeł.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pon paź 03, 2011 23:07 Re: Wątek dla nerkowców - VII

Thnx.

Nie wiem czy było.
http://www.felipedia.org/~felipedi/wiki ... al_disease
Strasznych durnot chyba nie ma.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 04, 2011 0:16 Re: Wątek dla nerkowców - VII

pixie65 pisze:Nie.
Chyba w artykule: Development of chronic renal disease in cats fed a commercial diet.
Nie chce mi się szukać.
Ale on nie pisał o rubenalu tylko o zakwaszaniu.
To, że rubenal zakwasza wiadomo z innych źródeł.

Badania naukowe oparte na próbie 9-11 kotów? :roll:
Development of chronic renal disease in cats fed a commercial diet.
DiBartola SP, Buffington CA, Chew DJ, McLoughlin MA, Sparks RA.
Source
Department of Veterinary Clinical Sciences, College of Veterinary Medicine, Ohio State University, Columbus 43210.
Abstract
Chronic renal failure was observed in 10 young adult client-owned cats that had been fed 1 commercial cat food exclusively since weaning. The diet contained 40% protein and 0.32% potassium on a dry matter basis, and phosphoric acid was added during production. We attempted to determine whether exclusive feeding of this diet would induce clinical and laboratory evidence of renal dysfunction in clinically normal adult cats. Over a 2-year study, 3 of 9 of these cats developed clinical and laboratory evidence of renal dysfunction and renal lesions. Two additional cats developed renal lesions, but had normal laboratory values. The renal lesions consisted of lymphoplasmacytic interstitial nephritis and interstitial fibrosis. We concluded that chronic renal disease may develop in clinically normal adult cats fed diets high in protein and acid content, but marginally replete in potassium.


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8454506


Więcej na ten temat na stronie 308
http://tnij.org/nog3
Krzysiekbolo
 

Post » Wto paź 04, 2011 6:45 Re: Wątek dla nerkowców - VII

pixie65 pisze:
casica pisze:No i co z tego, że jest jak sikawka?

Dla Ciebie nic, oczywiście :roll:

Owszem, to co napisałam poskutkowało już kilka razy :roll:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto paź 04, 2011 8:03 Re: Wątek dla nerkowców - VII

Krzysiekbolo pisze:Badania naukowe oparte na próbie 9-11 kotów? :roll:

No faktycznie, fstyd.
U nas w Polsce to przypadek Puti będzie punktem odniesienia.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości