Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lut 27, 2024 21:01 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - teraz już PNN

Nie było badań. A pro po nefroloksanu to podawałam go 5 miesięcy i nie miał wpływu na stolec. Mogę śmiało stwierdzić, że nie wywołuje biegunki. Co do reszty, to nie wypowiem się , bo nie podawałam.
Ostatnio edytowano Śro lut 28, 2024 10:40 przez Kocilla de Mru, łącznie edytowano 1 raz

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Wto lut 27, 2024 21:36 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Animus pisze:Czy orientujecie się, czy nefroloxan i nefroactiv oraz porus one mogą powodować biegunki?

Porus one nie powinien powodować biegunki
Pytałam ludzi co dawali to zatwardzenia
U mnie zdążyłam tylko 4 saszetki i mój miał zatwardzenie
Tamte dwa nie wiem
W jednym jest węglan magnezu to często mogą być zatwardzenia
A chitosan to dają na odchudzanie
Może co innego dajesz.
Albo jedzenie ,trzustka , jelita

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw lut 29, 2024 8:36 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

anka1515 pisze:
Animus pisze:Czy orientujecie się, czy nefroloxan i nefroactiv oraz porus one mogą powodować biegunki?

Porus one nie powinien powodować biegunki
Pytałam ludzi co dawali to zatwardzenia
U mnie zdążyłam tylko 4 saszetki i mój miał zatwardzenie
Tamte dwa nie wiem
W jednym jest węglan magnezu to często mogą być zatwardzenia
A chitosan to dają na odchudzanie
Może co innego dajesz.
Albo jedzenie ,trzustka , jelita


hejka, dzieki za odpowiedz,
zostanę przy nefroloxanie

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie mar 03, 2024 19:10 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Nasze ostatni e wyniki z piaątku.

Obrazek
Obrazek

Cały czas nie jest dobrze. Już nie wiem, co źle robię. Kotka jest na karmie bytowej, bez zbożowej. Może tu jest kot pogrzebany? Wiem, czarny humor :mrgreen:, ale bardzo mnie martwią te huśtawki w parametrach nerkowych. Jak jest więcej kroplówek to wyniki są lepsze, jak kroplówki co 2 lub 3 dzień, to wyniki się pogarszają. Zaczęłam myśleć o barfie, bo kot lubi surowe, a barf dla nerkowców jest z powodzeniem stosowany i koty mają się dobrze. Kocilka cały czas traci na wadze, bo nie chce jeść.
Z powodu niskich leukocytów powtórzymy test na FIV i FELV za 3 tygodnie (wcześniej był ujemny). Kocurek jest wychodzący, a często podjada z jej misek i podobno to też jest ewentualna droga zakażenia.
Dzisiaj wprowadziłam Renibus Activ, chociaż wet twierdzi, że jest niewiarygodny jeśli chodzi o wartość terapeutyczną.
Kotka nie ma białkomoczu, trzustka była badana i ok, wątroba też. Tarczyca wcześniej i teraz i jest ok. Chyba wszystko miała sprawdzane. Ale cały czas z tyłu głowy mam, że to może nie tylko nerki. Nie wiem, co jeszcze można by sprawdzić.
Wcześniej pisałam, że jestem przygotowana na to, że raz będzie lepiej, raz gorzej, ale oszukiwałam samą siebie. Od 5 miesięcy jesteśmy w III stadium choroby i nic nie wskazuje na to, aby to uległo poprawie.

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Nie mar 03, 2024 20:51 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Nie możesz dawać częściej kroplówek, albo strzykawką dopajać kota?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14701
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie mar 03, 2024 21:34 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Kotka sama pije bardzo dużo. Teraz kroplówki daję co 2 dzień 100 ml. Nerki są i tak już bardzo obciążone. Przez tak długi czas brak widocznej poprawy, mimo jakiejś tam stabilizacji, która mogłaby wskazywać na kierunek ku lepszemu. Ale stoimy w miejscu. I to mnie martwi. Może coś jeszcze jest na rzeczy?

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Nie mar 03, 2024 21:37 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Oj ciesz się ,żeby się nie pogarszało
A robiłaś wapń ?
Ja nie mogę rozczytać w tel

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie mar 03, 2024 21:44 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

anka1515 pisze:Oj ciesz się ,żeby się nie pogarszało
A robiłaś wapń ?
Ja nie mogę rozczytać w tel

Tak. Jest 11,1
Jeśli mówisz, że powinnam się cieszyć, to wyciągasz mnie z (chwilowego mam nadzieję) dołka :)

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Nie mar 03, 2024 22:01 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Nie martw się, u nas też jest 3 stadium już od jakiegoś... pół roku? Na początku było lepiej, później Nesto miał prawdopodobnie jakiś zator w łapce i wyniki strasznie poleciały w górę, od tamtej pory wyniki stoją w miejscu. Najważniejsze, że nie rosną, tylko jesteście w stanie trzymać je w ryzach :D

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 258
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie mar 03, 2024 22:05 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Kocilla de Mru pisze:Kotka sama pije bardzo dużo. Teraz kroplówki daję co 2 dzień 100 ml. Nerki są i tak już bardzo obciążone. Przez tak długi czas brak widocznej poprawy, mimo jakiejś tam stabilizacji, która mogłaby wskazywać na kierunek ku lepszemu. Ale stoimy w miejscu. I to mnie martwi. Może coś jeszcze jest na rzeczy?

A sika też dużo? Nerki nie zatrzymują wody i ta przez kotkę przelatuje. Jesteś pewna, ze nie jest odwodniona? Dajesz niewiele tych kroplówek. Mój nerkowiec dostawał dwa razy dziennie po 125ml, co prawda startował ze znacznie gorszymi wynikami.
Edit
Twoja kotka ma indeks CaxP nie taki tragiczny 58,8. Fosfor ma w normie, czyli trzeba obniżyć wapń.
I może oznaczyć PTH - teraz już chyba robią i u nas. Tu wątek o Biri, ktora z pnn żyła ponad 7 lat.
viewtopic.php?p=7762340#p7762340
Ostatnio edytowano Nie mar 03, 2024 22:22 przez mziel52, łącznie edytowano 2 razy
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14701
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie mar 03, 2024 22:15 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Skoro jest problem z jedzeniem, kotka lubi surowe, to moze faktycznie temat barfa, stopniowo wprowadzanego, bylby do rozwazenia?

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Nie mar 03, 2024 22:16 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

A sika też dużo? Nerki nie zatrzymują wody i ta przez kotkę przelatuje. Jesteś pewna, ze nie jest odwodniona? Dajesz niewiele tych kroplówek. Mój nerkowiec dostawał dwa razy dziennie po 125ml, co prawda startował ze znacznie gorszymi wynikami.[/quote]
Ona starowała z wynikami Mocznik 562 kreatynina 16,61. Sika bardzo dużo. Żwirek kupuję co chwilę :) Nie jest odwodniona.

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Nie mar 03, 2024 22:19 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Ale przy jakiej górnej normie ?
Nie przekracza ?

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie mar 03, 2024 22:27 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

FuterNiemyty pisze:Skoro jest problem z jedzeniem, kotka lubi surowe, to moze faktycznie temat barfa, stopniowo wprowadzanego, bylby do rozwazenia?

Tak. Nawet spróbowałam. Problem w tym, że suplementy Feinini Renal (na początek, bo jeszcze nie mam odpowiedniej wiedzy) sprawiły, że mięsko inaczej pachnie i kotka tylko liże i coś na ząbek wrzuci i tyle. Surowe bez dodatków jak najbardziej. A przecież to za mało.

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Nie mar 03, 2024 22:36 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

anka1515 pisze:Ale przy jakiej górnej normie ?
Nie przekracza ?

Ca nie przekracza Aniu. Norma jest od 8 do 12. Fakt, jest w górnej granicy. I trzeba tego pilnować.

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 140 gości