Nowy wirus?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 10, 2005 23:08 Nowy wirus?

Wlasnie rozmawialam z pania ktora opiekuje sie kotami w okolicach ulicy Woronicza - w Warszawie.
Kilka dni temu stracila szesc doroslych kotow. Kotow dotychczas zdrowych jak konie, otoczonych naprawde dobra opieka, odkarmionych i w swietnej kondycji.
Wszystkie szesc kotow umarlo na jedna chorobe, przebiegala ona u nich identycznie.
Jednego dnia kot kicha i ma niewielka wydzieline z nosa, ale naprawde niewielka (wygladalo tak jakby koty podlapaly lekki katar). Nastepnego kot juz leje sie przez rece, z nosa cieknie gesta zielona wydzielina - a co gorsze taka sama (??? skad to sie bierze???) wycieka z pyska. Kilka godzin pozniej kot nie zyje.
Wet stwierdzil ze to jakas bardzo zlosliwa mutacja kataru kociego.
Mialam nadzieje ze to moze jakies zatrucie - ale to chyba malo prawdopodobne.
Umarlo prawie w jednym czasie szesc zdrowych, silnych kotow. Jeden kot chorobe przezyl.
Na tym terenie pozostalo osiem - na razie wygladaja na zdrowe, ale choroba przebiega tak gwaltownie ze to jeszcze nic pewnego - nie wiadomo jak dlugo sie wykluwa :(.
Nie wiadomo czy ten co przezyl - nie zakaza.

Tak pisze - bo moze ktos stad dokarmia koty w tamtym rejonie - czy chocby tam mieszka - zeby byl ostrozny...
Diabli wiedza co to za pierunstwo :( :(
Sekcji nie bylo - pani zmarle koty po prostu pochowala :(

Blue

 
Posty: 23501
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw lis 10, 2005 23:17

o boże, to moja okolica mniejwięcej...
Tymek jeszcze nie szczepiony, jak ja to przyniose na butach to sobie coś zrobię! od dzisiaj dezynfekcję obuwia przeprowadzam po wejściu do domu albo nawet przed! czym można przetrzeć buty? zanim ja je zdąrzę zdjąć i do szafy schowac to Tymek się 10 razy poociera :(

fruuu

 
Posty: 5623
Od: Wto wrz 13, 2005 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 10, 2005 23:30

Ożesz...

Blue, głupie pytanie zadam - ale czy te koty były szczepione?

Zresztą, pewnie to ganz egall, skoro się tak błyskawicznie to wszystko potoczyło :?
smil
[Obrazek

smil

Avatar użytkownika
 
Posty: 8138
Od: Czw lip 14, 2005 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 10, 2005 23:36

a to na pewno była wirusówka? Może koty zostały otrute jakimś wyjątkowym paskudztwem?

Daga

 
Posty: 25458
Od: Pon lut 04, 2002 15:46
Lokalizacja: Mysiadło

Post » Czw lis 10, 2005 23:59

fruuu pisze:od dzisiaj dezynfekcję obuwia przeprowadzam po wejściu do domu albo nawet przed! czym można przetrzeć buty? :(


Proponuje udac sie do sklepu z artykulami medycznymi (nie apteki :wink: ) i kupic srodek do dezynfekcji powierzchni.
Byl watek na temat takich srodkow, tylko nie moge go znalezc, jak wpisuje dezynfekcja to sie tylko lampa znajduje, a jak wpisuje nazwe srodka, o ktorym pisalam (do rak) to nic nie znajduje.
Nie pamietam teraz nazw srodkow, ale na Gorczewskiej jest taki sklep, tam Ci doradza co kupic :)
Obrazek

lorraine

 
Posty: 5629
Od: Pt lis 14, 2003 16:33
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Pt lis 11, 2005 0:01

To musialoby chyba byc cos wziewnego - tez o tym myslalam.
Ale biorac pod uwage ze nie ma takiej pewnosci - to wole zalozyc ze to wirus - tym bardziej ze poczatek choroby jest typowo kataralny ponoc :(
I boje sie ze to jakies paskudztwo zmutowalo faktycznie :(

Blue

 
Posty: 23501
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt lis 11, 2005 0:02

Czy te zdarzenia miały miejsce na Woronicza,pomiędzy Bełską a Etiudy Rewolucyjnej,w pobliżu działek?

Czy objawy zatrucia,przebiegają zawsze w ten wyżej opisany sposób,tzn.katar i wydzielina z nosa?

8738

 
Posty: 239
Od: Sob paź 29, 2005 21:41
Lokalizacja: Warszawa-Powiśle

Post » Pt lis 11, 2005 0:05

mam w domu Polodine-R, czy to może być? Na ulotce jest że tego w szpitalach używają do mycia podłóg nawet....

fruuu

 
Posty: 5623
Od: Wto wrz 13, 2005 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 11, 2005 0:29

Te koty sa dokarmiane na terenie Telewizji - nie wiem dokladnie w ktorym punkcie - a to jest dosc duzy obszar.
I wszystkie koty mialy dokladnie te same objawy - tak jak pisalam -najpierw pokichiwanie i niewielka wydzielina z nosa, przy zachowanym super apetycie i samopoczuciu - a nastepnego dnia podczas kolejnego karmienia, byly juz w agonii lub martwe - z bardzo duza wydzielina o kolorze zielonym - z pyska i zalepionym nosie.

Blue

 
Posty: 23501
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt lis 11, 2005 0:41

srodki do dezynfekcji kupicie w kazdej hurtownii artykulow fryzjerskich i kosmetycznych.maja cala game takic srodkow w psikaczach.i mydla do rak takie jak w szpitalach itd itp...dziewczyny jak dzialacie w piwnicach to moze w ochraniaczach foliowych na stopy co?
wiem ze to smiesznie wyglada ale w miare mozliwosci moze pomoc w akcji..
kupcie w aptece pojemniczek z patyczkiem do wymazow.
jak kota jakiegos znajdziecie nawet martwego to pobiezcie te wydzieline na taki patyczek i do pojemniczka.wymaz z nosa-srodek i wymaz z gardla w miare mozliwosci.wtedy to juz jest jakis material do badania.na gagarina jest labolatorium.jak z ulicy nie beda chcieli zrobic to trzba isc do weta i poprosic skierowanie.ale na ogol robia.
tylko tyle udalo mi sie wymyslec....

gagucia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3633
Od: Śro lip 20, 2005 2:54
Lokalizacja: Krasnygród

Post » Pt lis 11, 2005 0:43

Jeśli to wirus to nie dobrze;-(
Do dezynfekcji obuwia nie wiem co polecić uważaj wiele substancji odbarwia lub zabarwia
Na wirusy to chyba musi być specjalne laboratorium :?:
"Nie szanujemy jakoś w ludziach miłości do zwierząt,pokpiwamy sobie z czyjegoś przywiązania do kotów.Czyż jednak nie jest tak,że najpierw przestajemy lubić zwierzęta, a potem-tracimy serce do ludzi?
Obrazek

zorro

 
Posty: 1536
Od: Sob gru 25, 2004 21:49
Lokalizacja: wrocław

Post » Pt lis 11, 2005 1:06

nie wiem na stronie jest tak:

"Dysponujemy laboratorium analitycznym, które w ciągu dwóch godzin jest w stanie wykonać badanie krwi i moczu co jest szczególnie przydatne w przypadkach ostrych.

Pracownia patomorfologiczna wykonuje badania histopatologiczne w ciągu 5-10 dni zależnie od rodzaju materiału. Wykonujemy również biopsje cienko igłowe pozwalające ustalić rodzaj zmiany (GUZA).

W diagnostyce dermatologicznej wykonujemy testy cytologiczne, mikrobiologiczne, trichogramy, hormonalne, parazytologiczne, alergologiczne oraz stosujemy najnowsze metody leczenia alergii i innych chorób skóry"

to robia czy nie robia?

gagucia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3633
Od: Śro lip 20, 2005 2:54
Lokalizacja: Krasnygród

Post » Pt lis 11, 2005 1:10

http://www.animal.waw.pl/bakteriologia.html

tu robia wymazy.przynajmiej sa w cenniku.wiec lekarze musze z nich korzystac...

gagucia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3633
Od: Śro lip 20, 2005 2:54
Lokalizacja: Krasnygród

Post » Pt lis 11, 2005 7:59

Ja sie o tych kotach dowiedzialam juz po ich smierci :(
Dzisiaj jade zawiesc odkazacz tej pani - to dowiem sie wiecej szczegolow...
Wczoraj rozmawialismy glownie o zabezpieczeniu jej domowych kotow przed zarazeniem - wet sprzedal jej Virkon ale nie powiedzial -a ona nie doczytala - ze go trzeba zuzyc zaraz po zrobieniu i obawiam sie ze mial srednia skutecznosc gdy go uzywala :(

Jesli zachoruje i umrze kolejny kot - to bedzie juz mial sekcje..

Blue

 
Posty: 23501
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt lis 11, 2005 12:08

moja mama uzywa w gabinecie aerodesin

http://mediweb.pl/sklep/index.php/marka_id/222

mowi ze najlepsza ze wszystkich jest lizoformina.sa dwa rodzaje do narzedzi i do powierzchni(niestety tylko tu znalazlam i jest droga).

tu

http://www.fryzjer-sklep.pl/?cat=258&pr ... ts&mode=cp

i tu

http://www.medyczny.pl/sklep/product_in ... ts_id=1985


tego nie testowalam ale opis brzmi dobrze

http://www.medyczny.pl/sklep/product_in ... s_id=2283&

wofole mozna sobie wybrac

http://www.medyczny.pl/sklep/default.php?cPath=10&

i tu mozna tez plyn do mycia rak dla chorurgow;]

http://www.dlapacjenta.pl/sklep/product ... deaea62d4e

gagucia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3633
Od: Śro lip 20, 2005 2:54
Lokalizacja: Krasnygród

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: mt85 i 679 gości