Kicia pije mało wody

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 16, 2004 8:08 Kicia pije mało wody

Witam Szanownych Grupowiczów :)

Mam pytanko dotyczące ilości picia wody przez kociaki. Ninkę jest z nami od roku - jest przeradosnym, :kotek: zdrowym i slicznym kociakiem. Jedno mnie tylko niepokoi - nie widzę, zeby piła wodę i wiem, że poza miseczką, w której ma codziennie świeżą wodę (wypróbowane wszystkie gatunki mineralnej) nie ma innych źródeł z których by tę wodę popijała - a jeżeli już, to na pewno bym to zauważyła :) Dodam tylko, ze ma wadę jelit i nie może suchej karmy jeść.... Jest karmiona tylko "mokrym" jedzonkiem. Przed decyzją veta o niepodawaniu suchej karmy chlipała sobię wodę - ale z innych źródeł. Teraz mam wrażenie, że wcale jej nie pije... Czy jest to spowodowane może własnie tym, że nie jada suchej karmy a woda zawarta (a raczej jej śladowe ilości)w galaretkach, sosikach, miasku i rybkach są dla niej wystarczające?
To juz trwa od ok. roku - a kota jest na prawdę w doskonałej fomie :)

Czy mam się niepokoić tym faktem, czy niektóre koty tak po prostu mają?
Mruknięcia
Aga&Ninka

Agat

 
Posty: 43
Od: Wto wrz 16, 2003 8:24
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw wrz 16, 2004 8:12

tak też może być :)

u mnie było podobnie - ale okazalo się, że Dyzio "tankował" z kibelka.. od tamtej pory pilnujemy, żeby klapa była zawsze opuszczona. W końcu są tam jakieś kostki zapachowe, a to szkodliwa chemia.
Obrazek

Szelmaa

 
Posty: 15821
Od: Pon maja 24, 2004 10:59
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Post » Czw wrz 16, 2004 8:16

u mnie było podobnie - ale okazalo się, że Dyzio "tankował" z kibelka.. od tamtej pory pilnujemy, żeby klapa była zawsze opuszczona.


Nie - nie ma mowy o "tankowaniu" z kibelka :) Spuszczona klapka - to tak jak zamykanie drzwi na klucz. Zawsze jes zamknięta :)
Mruknięcia
Aga&Ninka

Agat

 
Posty: 43
Od: Wto wrz 16, 2003 8:24
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw wrz 16, 2004 8:29

Kiedys mnie to tez zaniepokoilo. W ksiazce o kotach przeczytalam latwy sposob jak sprawdzic ile kot pije. Odmierzona wode wlac do miseczki kota i po 24 godzinach przelac ja z spowrotem do miernika. Tak tez zrobilam i okazalo sie, ze Macka pije niewiele wody 8O ale nie trwalo dlugo kiedy zauwazylam, ze poczwara wypija np. z jakiegos talerza, ktory lezy w zlewie albo cieknacego kranu. Teraz gdy tylko sie kladzie pod drzwiami lazienki to wiem, ze musze jej puscic delikatny strumyczek wody z kranu. Inaczej sie nie napije a miseczka z woda zawsze stoi obok jedzenia.

Mordunia

 
Posty: 203
Od: Czw wrz 02, 2004 20:51
Lokalizacja: Hamburg

Post » Czw wrz 16, 2004 8:42

Dyio tez to trenuje - jeżeli w w zlewie jest talerz, a w talerzu woda, to oznacza, że na pewno w tej wodzie znalazł się koci język ;)

Forumowicze podpowiadali mi też, żeby stawiać miseczkę z wodą nie tylko przy jedzonku, ale także w innej części mieszkania. Z reguły kociak chęnie pije z tej miseczki, która jest dalej od jedzonka.
Obrazek

Szelmaa

 
Posty: 15821
Od: Pon maja 24, 2004 10:59
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Post » Czw wrz 16, 2004 8:44

Jeżeli jada mokre to ma mniejsze zapotrzebowanie na wode.
Dolewaj jej troche wody do miseczki z mokrym, na pewno coś pochlipie razem z jedzonkiem.
Obrazek

Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy by się nie spotkali.

Katy

 
Posty: 16034
Od: Pon sie 05, 2002 18:57
Lokalizacja: Kocia Mafia Tarchomińska

Post » Czw wrz 16, 2004 15:19

Czupa i Dyzio piły doniedawna wodę z akwarium z narybkiem.Póżniej akwarium stało specjalnie tylko dla nich wypełnione po brzegi wodą-z miski niebardzo im smakuje.W tej chwili akwarium zastępuje wielki gar :P Wracając do tematu to kociaki ogólnie piją mało a już zdecydowanie mniej od psów.A jeśli twój kotek je tylko mokrą karmę to znaczną część zapotrzebowania na wodę pokrywa właśnie ta karma.Ale najlepiej zrobisz konsultując to z weterynarzem

proska

 
Posty: 482
Od: Śro sie 18, 2004 17:11
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post » Czw wrz 16, 2004 15:24

Mysza opracowała specjalną technikę picia wody z nawilżaczy na kaloryferach. Siedzi przed nawilżaczem godzinami, wkłada łapę i glamie - wysysa i wylizuje wodę z namoczonej łapki. Praktykuje to tylko w sezonie grzewczym, a mlaskanie słychać w całym mieszkaniu. Zeszłej zimy podpatrzyła to Całka i dołączyła do towarzystwa :)

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw wrz 16, 2004 15:37

Nasza Puma ma skłonność do tworzenia się w moczu kryształów, dlatego bardzo ważne jest, żeby dużo piła. Jak odkryliśmy u niej to schorzenie, to wpadłam w panikę, bo nigdy nie widziałam kici pijącej Od tego czasu po domu rozstawione jest kilka poidełek. Zauważyłam , że najmniej lubi pić ze swojej miski w punkcie jedzeniowym. Najchętniej z kubeczka na blacie w kuchni (moja mam kupiła jej specjalny kubek z kotami ). Ma też miskę z wodą w pokoju, a także w łazience, taką małą miedniczkę. Uwielbia jak się jej puści troszkę wody z prysznica (wtedy pije bieżącą). A jak nie widziałam, że pije, to "brała" kąpiel bez detergentów (bardzo zawsze lubiła taplać się w wodzie) no i wtedy sporo "wypijała" nie z wanny, ale z własnego futerka, jak się już chciała dosuszyć
Zauważyłam też, że uwielbia "sprzątać" przypadkiem rozlaną na podłodze wodę. Więc czasem te "przypadki" zdarzały się częściej. Oczywiście uwielbia wypijać wodę np. z konewki, z talerzy itp. itd.
Generalnie zauważyłam, że kicia znajduje sobie różne "poidełka", a mnie się wydawało, że mało pije... :?


Ale się rozpisałam :oops:
Obrazek PumaObrazekOhana
Koty i psy ;) są jak powietrze: wszędzie ich pełno i nie da się bez nich żyć...

Aki

 
Posty: 1610
Od: Pon paź 06, 2003 8:50
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw wrz 16, 2004 17:13

a ja wspomagam słabe picie wody przez kociambry, mleczkiem dla kotów ..gimpetu i animondy..to wciagaja pierwszorzednie, raz na dwa dni dostaja miseczke i jest wylizana do dna :lol:

Ada

 
Posty: 3248
Od: Wto lis 18, 2003 13:25
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Czw wrz 16, 2004 20:37

Ada pisze:a ja wspomagam słabe picie wody przez kociambry, mleczkiem dla kotów ..gimpetu i animondy..to wciagaja pierwszorzednie, raz na dwa dni dostaja miseczke i jest wylizana do dna :lol:



A do jakiego wieku małe koty powinny pić mleko?
Lucynka+ Lisek, Prozac, Rysiek, Kitka, Misia oraz za TM: Kota, Ptyś, Czika, Fredzio, Piracik, Imbir,Pysia, i Borysek/jedyny mój piesek/

Lucynka

 
Posty: 3376
Od: Czw sie 05, 2004 21:21
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post » Czw wrz 16, 2004 20:52

Mój Antoś do ok 5 roku życia nie pił prawie wogóle - no sporadycznie, ale gdy odkrył wannę i mały strumyczek na języczku to pije kilka razy dziennie juz od ok 3 lat - tak to polubił :-) http://upload.miau.pl/20758.jpg
Obrazek

dasza

 
Posty: 1121
Od: Wto mar 02, 2004 21:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 16, 2004 20:56

Ja też już o tym kiedyś pisałam. Miłki wogóle nie pije wody. :( . Szogun pije czasem ale bardzo mało. Nie ma innych źródeł skąd by mogła pić. Kibel zamknięty, krany nie kapią, talerzy w zlewie niet, itd. Nie ma szans. Czasem pije śmietankę, też wylizuje sosiki, podlewaj jej mięso wodą, itd.
I też mnie to martwi. Od pwnego czasu podaję moim kotom wodę z zakraplacza codziennie lub co 2 dni. Nie są zachwycone, ale trudno.
Już kiedyś pytałam, ale chyba nie było jednoznacznej odpowiedzi, ile płynów powinien przyjmować dziennie kot (jakie jest to minimum, a jaka norma)
Proszę nie cytować moich postów.
Dziękuję.

Agni

 
Posty: 22294
Od: Wto mar 19, 2002 15:13
Lokalizacja: Kraków-Krowodrza

Post » Czw wrz 16, 2004 21:02

Nasza wypija wodę z... konewki. ;-)


Obrazek
Obrazek
Obrazek

maijka

 
Posty: 1141
Od: Śro wrz 01, 2004 20:41
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw wrz 16, 2004 21:03

Moja Czarna bardzo slabo pije... dowadniam ja na dwa sposoby (bo pic musi, bo nerki) jeden to kurczak z rosolu (kociego, juz dla niej specjalnie gotuje...) po prostu z tym rosolem. Rosolek pije, czemmu nie. A drugie - to mleko kozie. Bo to plyn, ktory akceptuje.
Bialas pije wode, mleko tez, ale malo.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84885
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bells, kasiek1510, kicalka i 540 gości