Ile zjada kot?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 22, 2005 22:32 Ile zjada kot?

No, to mówcie: ile kosztuje miesięczne utrzymanie kota? Może nawet dwóch kotów?...

Sun

 
Posty: 133
Od: Czw sie 18, 2005 9:46

Post » Pon sie 22, 2005 22:39

hmmm,niech sie wypowiedza experci.ale ja cois wtrace-mam 3 koty,dwa kroliki i dwa psy-jeden maly a drugi to dog niemiecki.Nie umiem policzyc dokladnie ile kosztuje mnie utrzymanie kotów,ale w sumie z witaminkami itp.kosztuje mnie to cale towarzystwo w granicach 400 zł,moze z kawałkiem.
i to zalezy tez czy sie karmi gotowanym jedzonkiem czy gotowym.

Insomnia

 
Posty: 85
Od: Nie maja 22, 2005 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 22, 2005 22:40

Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 22, 2005 22:44

Dzięki, zajrzę.

Sun

 
Posty: 133
Od: Czw sie 18, 2005 9:46

Post » Pon sie 22, 2005 22:45

oo,dzieki wielkie :-) tez chetnie poczytam co i ile wychodzi.
Wow,tylko 100 zł kosztuje utrzymanie dwóch kotów?tzn,.jedzonko?to w takim razie gdzie mi znikaja pieniadze ;-)

Insomnia

 
Posty: 85
Od: Nie maja 22, 2005 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 22, 2005 22:47

Insomnia pisze:oo,dzieki wielkie :-) tez chetnie poczytam co i ile wychodzi.
Wow,tylko 100 zł kosztuje utrzymanie dwóch kotów?tzn,.jedzonko?to w takim razie gdzie mi znikaja pieniadze ;-)

w extrasach :wink:
typu; myszki, witaminki, i inne szczegoliki

przynajmniej mnie tam znikaja
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 22, 2005 23:02

:D wlasnie chyba moje zwierzaki sa za bardzo rozpieszczone ;-)

Insomnia

 
Posty: 85
Od: Nie maja 22, 2005 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 22, 2005 23:03

Insomnia pisze::D wlasnie chyba moje zwierzaki sa za bardzo rozpieszczone ;-)

wg mnie nie istnieje takie pojecie u kotow 8)
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 22, 2005 23:09

Kaska pisze:http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=28858
tu sa wyliczenia Wojtka

Obliczenia z uwzględnieniem nowych cen są tutaj: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=93 ... &start=435 (przedostatni post na stronie).

Dodam tylko coś, co powtarzam przy każdej okazji: nie jest ważna cena 1 kg (lub 1 puszki) karmy, ważny jest koszt dziennego wyżywienia kota.
Jeśli miałbym do wyboru dwie karmy (przykłady fikcyjne):
a) po 10 PLN za 1 kg, która wystarczy kotu na 5 dni
b) po 20 PLN za 1kg, która wystarczy kotu na 20 dni
to kupując "tanią" karmę wydałbym miesięcznie 60 PLN, a za "drogą" zapłaciłbym tylko 30 PLN w ciągu miesiąca.

Wojtek

 
Posty: 23959
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Wto sie 23, 2005 6:48

ja nie wiem, ale moje koty codziennie zjadaja (teraz) po 100 gramow miesa (filet z kurczaka najczesciej) kazdy
to daje ok 5 kg miecha na miesiac (filrt po 12-14 zł za kg = 70 zł)

do tego suche (dawno nie kupowalam, ale wlasnie sie zbliza czas wiekszej inwestycji w tej materii - tylko nie mam pojecia ktore chrupki kupic)

Zwiek - 3 paczki benka
witaminki kupuje zadko, calopet wsadzam na sile po pyszczka jak mi sie przypomni (drogie to łooooo)
pasta odkladczajaca raz na dwa miesiace po 18-20 zl

myszki i ine jako prezenty glownie mamy :)
Innych "przysmaczkow" nie kupuje, bo moje koty nie za bardzo
Obrazek

carmella

 
Posty: 15566
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Wto sie 23, 2005 7:03

Jeśli chodzi o wyżywienie, to najprostszy przelicznik to chyba na przykładzie samej suchej karmy zrobić. Ja tak właśnie przeliczam. Np. gdyby karmić kota cały dzień tylko Royalem, to na opakowaniu jest podane dawkowanie - około 60 g. na dzień. Pomnożymy to przez ilość dni w miesiącu i wychodzi około 1800 g suchej karmy na jednego kota. 2 kg paczka suchego jedzenia klasy RC czy Hills kosztuje około 50 zł, a więc tyle kostuje miesięczne wyżywienie 1 kota. Oczywiście, jeśli żywisz kota również mięsem i innym domowym żarełkiem, to te koszty spadają, bo wtedy suchego idzie mniej, a np. z udek kurczaka za 7 zł/kg potrafię zrobić jedzenie dla kota na 5-6 dni. Więc na pewno opłaca się raz po raz kotom coś upichcić.

Co do Benka, to nie wiem jeszcze, bo mam na razie jednego kota, ale sądzę, że paczka 10l za 20 zł powinna na dwa koty przez cały miesiąc starczyć.

Tak więc miesięczne utrzymanie dwóch kotów powinno się zamknąć w 100-120 zł, jednego: 50-60 zł.

Nie liczę tu ekstra wydatków jak witaminki, pasty odkłaczające (ale kupuję je raz na kilka miesięcy, więc trudno wyliczyć ile miesięcznie na nie przeznaczam), zabaweczki. No i raz na rok trzeba też kota zaszczepić, raz na pół roku odrobaczyć, co też wyniesie kilkadziesiąt zł.
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight, dwa książątka półkrwi i mała czarownica :)
http://emberiza.deviantart.com/

Obrazek


Istnieję na szczątkach zapomnienia...

Pleiades

 
Posty: 5086
Od: Czw lip 29, 2004 13:07
Lokalizacja: Kórnik

Post » Wto sie 23, 2005 8:47

moje aktualne wyliczenia dla 1 kota :

Źwir : 4x9 zł = 36 zł
Suche jedzenie 2 kg Eukanuba lub Leonardo = 55 zł
Mokre, puszki (okazjonalnie) Gimpet lub Leonardo = 20 zł
Malt pasta, smakołyki = 15 zł

razem : 126 zł miesiecznie karmiąc najlepszymi karmami.
Obrazek

Kichol

 
Posty: 583
Od: Pon lis 08, 2004 19:42

Post » Wto sie 23, 2005 8:49

Z mojego doswiadczenia z Rudym wynika, ze kot zjada dokladnie tyle, ile wlasciciel zechce mu dac ;)

A tak serio, to karmie chlopakow Hill'sem, Iamsem i Purina Pro Plan.
Zwirek kupuje Catsan, jeden z najdrozszych.
Past odklaczajacych kupowac nie musze, bo Iamsa jedza tego z odklaczaczem.
Za ostatni miesiac utrzymanie obu (jedzenie + zwirek) wynioslo ca. 140 zl, czyli 70 zl na kota.
abluo ergo sum

Beliowen

 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Wto sie 23, 2005 8:55

RC Suche = 20 zł kg wystarcza na m-c
CBE+ = 75 zl 40l wystarcza na 4-5 m-cy (opcja mala paczka koszt.30zl wystarcza na 1,5 m-ca)
mięso =ok 60 zl
puszki =ok 30 zl


Ilość kotow nie ma znaczenia-przy jednym sporo zostawalo, bo to wybredny kotecek jest, teraz przy trzech nic sie nie marnuje i koszt utrzymania pozostal podobny :lol:
Obrazek
Obrazek

kameo

 
Posty: 3871
Od: Pt maja 30, 2003 14:22
Lokalizacja: Bydgoszcz/Zakole Dolnej Wisły

Post » Wto sie 23, 2005 9:10

2 kg RC starcza na około miesiąc i kosztuje coć koło 60 zł, z tym, że ja robię zapasy, jak jest propocja 400g+400g i wychodzi trochę taniej czasem(poki się zapasy nie skończą :wink: ). Mięso- powiem szczerze, że nie wiem, ile zjada moj kot miesa miesiecznie :oops: puszki to baaaaaaaaaardzo rzadko, żwir benek 20l za 15 zł, do tego jeszcze jakies glupotki typu smakolyki(ktorych moj krolewicz oczywiscie nie je :? :wink: ), czyli około 70 zł miesięcznoie, może troszkę mniej na jednego wybrednego kocurka :wink: I jeszcze raz w roku szczepienie i odrobaczania 2 razy w roku.

Axel

 
Posty: 3434
Od: Pt mar 07, 2003 20:59

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości