Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska. Dołącz do nas.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 17, 2013 12:22 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

No sama widzisz, potrzebny na tym wątku koordynator :ok:
Obrazek

alab108

 
Posty: 12890
Od: Wto lis 09, 2010 22:35
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Śro kwi 17, 2013 12:36 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

:ryk:

Julia! Proszę podać koszty transportu! :P

dana.b

 
Posty: 3583
Od: Śro lis 09, 2011 12:01
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post » Śro kwi 17, 2013 16:53 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

Nie nie nie! :)
Bardzo Wam dziękuję, ale to naprawdę wykluczone. Olsztyn jest blisko (to raz), poza tym i tak jechałam do lekarza (to dwa) :wink:
Nie szastajcie tak pieniędzmi, niedługo pojawią się maluchy to i pewnie wydatki nam się zwiększą :(

A niedługo rusza budowa kwarantanny! :piwa:
Mam nadzieję, że zdążymy ją postawić, zanim pierwsze szczylki się pojawią :ok:

I zaraz wraca ze sterylki Fretka (a może już wróciła? jutro sprawdzę), i nie chciałabym tu nic zapeszać, ale jest jedna chętna pani, która czeka specjalnie na nią. Ma przyjść ją zobaczyć jak tylko wróci. Pani chce się dokocić (ma kocura), choć trochę się boi reakcji swojego kota na nowego domownika. Zobaczymy, pogadam z nią jak przyjdzie, na razie ciiii :wink: :ok:
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno

Post » Śro kwi 17, 2013 17:54 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

:ok: :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Śro kwi 17, 2013 19:51 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

OK Julia. :1luvu:

Czy my szastamy pieniędzmi? 8O Mnie się wydaje, że nie :roll:

Cichutko trzymam :ok:

dana.b

 
Posty: 3583
Od: Śro lis 09, 2011 12:01
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post » Śro kwi 17, 2013 20:03 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

Cichutko :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

alab108

 
Posty: 12890
Od: Wto lis 09, 2010 22:35
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Czw kwi 18, 2013 16:49 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

dana.b pisze:Czy my szastamy pieniędzmi? 8O


Proponowanie mi zwrotu pieniędzy za wyjazd do Olsztyna jest szastaniem :mrgreen:


Wczoraj ruszyły pierwsze przymiarki do budowy nowej kociarni :ok:

A Fretka szybko nie wróci, bo na sterylki pojechały też psy, a niestety jedna sunia ugryzła tam kogoś i teraz jest na obserwacji. Wszystkie więc czekają na powrót.

Takie cudo mamy jeszcze, na pewno był czyjś, bo zadbany, kochany i na moje oko wykastrowany, ale nikt się po niego nie zgłosił.
Można więc porobić na szybko ogłoszenia, zanim się maluchy wysypią.
Oto on, piękny, wielki, cały biały Filemon:
Obrazek


Jest jeszcze jedna szylkreta do adopcji z leczonym okiem, wieczorem wstawię jej zdjęcia
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno

Post » Czw kwi 18, 2013 22:10 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

Nowa_Sztno pisze:
dana.b pisze:Czy my szastamy pieniędzmi? 8O

Proponowanie mi zwrotu pieniędzy za wyjazd do Olsztyna jest szastaniem :mrgreen:

A ja tam swoje wiem i na tym koniec dyskusji o pieniądzach :mrgreen:
Nowa_Sztno pisze:Wczoraj ruszyły pierwsze przymiarki do budowy nowej kociarni

:piwa: :piwa: :piwa:
Nowa_Sztno pisze:A Fretka szybko nie wróci, bo na sterylki pojechały też psy, a niestety jedna sunia ugryzła tam kogoś i teraz jest na obserwacji. Wszystkie więc czekają na powrót.

Ojej, ojej, to się porobiło 8O Za powrót ferajny :ok:
Nowa_Sztno pisze:Takie cudo mamy jeszcze, na pewno był czyjś, bo zadbany, kochany i na moje oko wykastrowany, ale nikt się po niego nie zgłosił.Można więc porobić na szybko ogłoszenia, zanim się maluchy wysypią.Oto on, piękny, wielki, cały biały Filemon:

8O 8O 8O :1luvu: :1luvu: :1luvu: Jaki on śliczny !!!
Obrazek

Trzeba ogłaszać, to będziemy ogłaszać pięknego Filemona. Szylkretkę też! :ok:
Zapodaj jakiś opis, który można będzie podrzucić naszej Monice, którą poprosimy o ten właściwy :mrgreen:

dana.b

 
Posty: 3583
Od: Śro lis 09, 2011 12:01
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post » Czw kwi 18, 2013 23:15 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

Jakie cudo , szybko znajdzie dom ...
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Pt kwi 19, 2013 7:30 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

No jakoś chętnych na razie nie ma :(
A najsmutniejsze jest, że nikt się po niego nie zgłosił, a kocur jest fajny i bardzo tęskni. Mało je i miauczy z tęsknoty :(

Znów będziemy zamęczać Monię o tekst do ogłoszeń :oops: ale czasu niewiele, bo lada moment "wysypią" się maluchy i adopcje starszych kotów znów staną (choć i teraz się za specjalnie nie ruszają).

Filemon to kot ok 3-4 letni jak sądzę. Jest naprawdę dużym kotem, czego tak może na zdjęciu nie widać. Chociaż przymila się i prosi o głaskanie, nie chce być brany na ręce (ja nie wiem, ostatnio żaden kot nie chce być brany na ręce - może to ze mną coś jest nie tak???), myślę jednak, że w domu był i będzie kotem nakolankowym, takim, z którym można sobie porozmawiać w chwilach smutku i radości ;)

A tu jeszcze jedna koteczka, o której wspominałam wczoraj i już tu pisałam wcześniej, Szila.
Szila tak wyglądała po kilku dniach, jak trafiła do nas z okiem w opłakanym stanie i początkach poważnego przeziębienia :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tak wygląda teraz, właściwie gotowa do ogłaszania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ta "blizna" na oku trochę jeszcze wyblaknie (Szila ma wciąż podawane krople do oka), ale zawsze będzie trochę widoczna.
Szilka, jak to szylkrety, jest... no wiecie, "wyjątkowa" :mrgreen:
Potrafi łasić się i rozwalać cała do głaskania, po czym pacnie łapą, ale taką bez pazurów :wink:
Jak podaję jej jedzenie, to też mnie pospiesza pacnięciem łapy w moją rękę. Śmieszna jest, taki młody koci charakterek :mrgreen:
Jest młodziutka i filigranowa. Myślę, że ma koło roku. Kuwetkowa, wszystko jedząca, lubi się bawić przyczepionymi zabawkami. I nie boi się psów :D "naszą" sunię, która wciąż zagląda jej do klatki z nadzieją na wylizanie miseczek po kurczaku, dzieli łapą po pysku. Ale bez syczenia i łapą bez pazurów. Taka towarzyska kicia, choć na ręce też nie chce :oops:
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno

Post » Pt kwi 19, 2013 7:39 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

Filemon jest powalająco piękny :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

magdar77

 
Posty: 4892
Od: Wto sty 08, 2013 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 19, 2013 8:37 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

Za domki dla pieknej pary Szili i Filemona :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazek

marysienka

 
Posty: 2526
Od: Pt gru 10, 2010 3:08
Lokalizacja: Szwecja

Post » Pt kwi 19, 2013 10:32 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

Szila :1luvu:

Poprosiłam Monikę o teksty do ogłoszeń.
Dziś wyjeżdżam i wracam w niedzielę, więc zacznę je ogłaszać dopiero w poniedziałek :roll:

dana.b

 
Posty: 3583
Od: Śro lis 09, 2011 12:01
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post » Pt kwi 19, 2013 10:51 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

Machnę im tylko wieczorem - Filemon cuuudnym blondynem jest 8)
a Szila - wiadomo szylkretowa , więcej nie trzeba by pisać dla znawcy :ryk:
Ogłoszenie :
Oto Szila - wiecie , rozumiecie : szylkretowa . :ryk:
I wszystko jasne, a tak to trzeba pisać laikom tekst :wink: i tłumaczyć drukowanymi.
Ech 8) fajnie się pisze o fajnych kotach .

Filemon ile może ważyć tak na oko ? ( wagę chyba można na oko oceniać :mrgreen: c'nie ? )
Z lęku przed rusycyzmem wielu naszych braci, nie mówi „kot się czai”, lecz „kot się herbaci” ---- Jan Sztaudynger
Obrazek...ObrazekA tu znajdziesz nasz koci wątek: http://tiny.pl/hk6cq

Monika_Krk

Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Od: Wto lis 27, 2012 12:51
Lokalizacja: Kraków - tu żyją Smoki, Lajkoniki i Koty .

Post » Pt kwi 19, 2013 11:08 Re: SZCZYTNO. POMAGAMY KOTOM ZE SCHRONISKA! POTRZEBNE IM DOM

Monia, Danusiu :1luvu:

Waga Filemona na oko? No na moje oko to z 7kg waży lekko :mrgreen:
Za to Szilka to nie wiem czy ma chociaż 3 kg, jest bardzo drobniutka, choć apetyt jej dopisuje :)
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, skaz i 254 gości