ŚLEPACZKI cz.V-"mój ślepaczek" - wołam do tablicy opiekunów

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Czy potrzebny jest Klub Ślepaczków?

Ankieta wygasła Nie lis 18, 2012 12:15

1.Bardzo-to skarbnica wiedzy o kotach niewidzących i wsparcie
28
93%
2.Tak sobie - bez klubu tez można sobie poradzić
2
7%
3. Nie - po co zajmować sie kotami chorymi lub kalekimi
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 30

Post » Pon paź 29, 2012 10:15 Re: ŚLEPACZKI cz.V-"mój ślepaczek" - wołam do tablicy opieku

m&j pisze:Potrzebuję Waszej pomocy :oops: moja mała tymczaska przyszła do mnie z kocim katarem, miała 2 oczka zaropiałe, jedno następnego dnia wyglądało lepiej za to drugie z każdym dniem coraz gorzej :( dzisiaj usłyszałam, że może stracić to oko, co robić by do tego nie dopuścić?? Przemywam i zakrapiam ale dopiero dzisiaj się dowiedziałam, że to trzeba mocno przemywać żeby to oko się otwierało, wcześniej tak nie przecierałam bo wydawało mi się, że jej sprawiam ból, a teraz się okazuje, że przeze mnie może stracić oko :( brałam ją ze schroniska byłam kilka razy u weta a dopiero dziś dowiedziałam się o potrzebie intensywnego przemywania :( podpowiedzcie co mam robić może znacie jakieś super krople itd


Witaj m&j!!!
Jeżeli kicia straci oczko to na pewno nie przez Ciebie, Ty ją uratowałaś i robisz wszystko by pomóc :!:
Samo przemywanie niestety nie wystarczy, malutka musi dostawać antybiotyk do oka (najlepiej Floxal), prawdopodobnie lek na obniżenie ciśnienia w gałce ocznej (jeśli występuje jej obrzęk) oraz coś na pozbycie się herpesa (wirusa) np. interferon koci, Braunol (różne są możliwości u różnych wetów). Tylko
lekarz weterynarii, który widzi oczko może zaordynować odpowiednio dobrane leki.
Mam nadzieję, że oczko uda się uratować, a jeśli jednak nie to i tak na pewno koteńka będzie ślicznością :ok: :ok: :ok:
Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Pon paź 29, 2012 11:41 Re: ŚLEPACZKI cz.V-"mój ślepaczek" - wołam do tablicy opieku

mamy krople Gentamicin i Ciloxan, 4 razy dziennie po 1 kropli. Mam nadzieje, że mała będzie miała oba oczka. A czym lepiej przemywać wodą czy herbatą czy czymś innym?
Obrazek

m&j

 
Posty: 906
Od: Czw paź 30, 2008 18:21
Lokalizacja: gdynia

Post » Pon paź 29, 2012 11:48 Re: ŚLEPACZKI cz.V-"mój ślepaczek" - wołam do tablicy opieku

m&j pisze:mamy krople Gentamicin i Ciloxan, 4 razy dziennie po 1 kropli. Mam nadzieje, że mała będzie miała oba oczka. A czym lepiej przemywać wodą czy herbatą czy czymś innym?

4 razy dziennie to bardzo rzadko. Ja w takich ostrych stanach - za zaleceniem weta - zakraplam dużo częściej. Mój wet twierdzi, że lek utrzymuje się na gałce ocznej ok. 15 minut. Może dopytaj o częstotliwość? O lekach się nie wypowiadam, bo nie leczymy przez forum, wspomnę jedynie, że genta to nie jest mocny lek...
Obrazek
UWAGA - Angalia to IKA 6 (na FB Krystyna Kowalska) nie wysyłajcie kotów!!!
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=117164

Zofia.Sasza

 
Posty: 15958
Od: Wto wrz 09, 2008 15:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 29, 2012 11:50 Re: ŚLEPACZKI cz.V-"mój ślepaczek" - wołam do tablicy opieku

m&j pisze:mamy krople Gentamicin i Ciloxan, 4 razy dziennie po 1 kropli. Mam nadzieje, że mała będzie miała oba oczka. A czym lepiej przemywać wodą czy herbatą czy czymś innym?


To dobrze, choć Floxal byłby lepszy od Genty, ale oczywiście decyzja należy do lekarza :D .
Pamiętaj żeby podając kropelki robić przerwę ok. 10 min pomiędzy podaniem poszczególnych leków. Czyli wkrapiasz jedne, a po 10 minutach dopiero drugie.

Czy gałka oczna jest powiększona?

Również uważam, że przydałoby się częstsze zakraplanie (na podstawie własnych doświadczeń i zaleceń "moich" wetów), ale o to trzeba dopytać weterynarza prowadzącego.
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Wto paź 30, 2012 12:42 Re: ŚLEPACZKI cz.V-"mój ślepaczek" - wołam do tablicy opieku

czas na nowy wątek, jak boiwme z ankiety wynika, klub raczej jest potrzebny, zatem wiekszością głosów sie kierując - założę nowy watek go jako klub, aby każda z osób posiadających hasło do tego nicka, mogła zmieniać także pierwszy post i tytuł wątku, wklejać bazarki, etc.
Prosiłabym tylko, aby ktos "umny" :wink: mógł wstawic nowy kod do bannerka przekierowującego na najnowszy watek , na który zapraszam tutaj:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto paź 30, 2012 12:59 Re: ŚLEPACZKI cz.V-"mój ślepaczek" - wołam do tablicy opieku

Ostatnio edytowano Sob mar 09, 2013 23:43 przez aassiiaa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zamykam wątek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 199 gości