Za TM :(Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 20, 2012 7:23 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

DomAlusia pisze:Witajcie,

Z tej strony nowy dom Alusia :-)

Od czego tu zacząć? :-)
Aluś - jest typowym facetem po przejściach, może początkowo nieufny, może trochę szorstki w obejściu, może najpierw musi lepiej kogoś poznać, żeby się zaprzyjaźnić, ale widać że na dnie serduszka jest ciepłym, kochanym zwierzaczkiem....
Mnie się serce ściska, kiedy patrzę jak niezgrabnie się bawi, jak patrzy zaciekawiony tym jednym oczkiem, jak słodko śpi a potem wstaje, przeciąga się i rozgląda ciekawie .....

Od soboty w relacjach dyplomatycznych na linii Daleka Syberia (Misza) - Europa Środkowa (Aluś) - daje się zaobserwować swojego rodzaju ocieplenie. Po pierwszym szoku, strachu, kocich grzbietach :evil: , odgłosach odkurzacza na wolnych obrotach - mamy wreszcie wąchanie nosków, spanie na jednej kanapie (choć w odległości przepisowych 40 cm), korzystanie z jednej kuwety (choć z ostentacyjną walką na niezakopane kupy - "ja tu rządzę" :twisted: - w efekcie czego cierpi moje powonienie), swobodne odkrywanie nowych kątów i wreszcie plażowanie i wygrzewanie na dywaniku balkonowym lub krzesełku ..... Jest cudnie :-) :ok:
Alutek dostał swoją i tylko swoją wyprawkę, w drodze jest karma Senior 1st Choice: zadbamy o drogi moczowe, wagę Alusia, wzrok i w ogóle. Aktualnie doraźnie wcina karmę dla kastratów wzbogaconą przeze mnie o witaminy z tauryną - smakuje, że oj :-) A jak smakuje budyń mleczny witaminowy Gimpeta? Coś pięknego..... :kotek:

Chyba się lubimy..... tak myślę :-) Dostaję "strzała" z głowy i cieszę się, że nie jest tygrysem, bo nie utrzymałabym równowagi, ociera się, daje głaskać, dziś nawet wskoczył (!) na sofę, żeby się położyć koło mnie :-) To już nie byle co. Poważna sprawa.

Tak więc, drogi Fan Clubie Alusia - Wasz Podopieczny ma się super 8) . W piątek idziemy kontrolnie do "veta rodzinnego" żeby poznał Alusia, wczytał się w choroby, zaszczepił, zajrzał w ucho....i umył nosek. Ja nie chcę psuć naszych kruchych na razie relacji, a veta i tak nie będzie kochał - więc co tam :-))))

Serdecznie pozdrawiamy: ja oraz Aluś i Misza, z tym, że Ci ostatni właśnie siedzą na balkonie i obserwują latające jerzyki :-)
I na koniec w imieniu Alusia (bo prosił na ucho, żeby napisać) bardzo dziękuję Wszystkim Dobrym Aniołom, które pomogły w leczeniu, dały pieniążki na utrzymanie naszej "krówki" i w inny sposób - zaangażowanie na forum, banery, własny czas - wspierały małego Aluśka.
Wysiłek się opłacił, trafiliśmy na niego, on ma domek, Misza ma kumpla, który w długie wieczory mu będzie miauczał kocie przygody, a my mamy dwa zadowolone kocury :-)))))

Buziaki! :1luvu:

Kurcze blade, żem się prawie popłakała, no ale w pracy trzymam fason :ryk: Niemniej jednak chce mi się aż objąć monitor z radości :D
W 2016 wysterylizowałyśmy 109 kotów (stan na 11.07) - 2015 - 222, 2014 - 130, 2013 - 126, 2012 - 85, 2011 - 107, 2010 - 108, w sumie 887 :)

Kalinuwka

 
Posty: 973
Od: Pon lis 24, 2008 18:10
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post » Czw cze 21, 2012 7:27 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

Z samego rana obejrzałam nową porcję alusiowych fotek.
Ale że jestem lebiega w ich wstawianiu, poprosiłam Agę :)
W 2016 wysterylizowałyśmy 109 kotów (stan na 11.07) - 2015 - 222, 2014 - 130, 2013 - 126, 2012 - 85, 2011 - 107, 2010 - 108, w sumie 887 :)

Kalinuwka

 
Posty: 973
Od: Pon lis 24, 2008 18:10
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post » Czw cze 21, 2012 10:01 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

Aluś, tak się cieszę, że znalazłeś domek :D . Mizianki od Misia pieluszkowego dopiero co adoptowanego :P !
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Paulina0409

 
Posty: 149
Od: Nie wrz 14, 2008 14:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 21, 2012 10:45 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

Brawo dla Misia :-))) i oczywiście dla jego Domku.

My jestesmy dalej na etapie docierania-dokacania - co nie jest tak trudne jak myślałam, ze bedzie, ale prosto tez nie jest, bo obaj Panowie mają swoje charakterki i na razie dalej czujnie się badają, obserwują, jedzenie jest lepsze w misce tego drugiego, w efekcie czego Misza 3-latek je karme dla seniorów, a Aluś wcina karmę Miszy. Cóż wymieszam im póki co i niech jedzą jak chcą i gdzie chcą :-)

Pozdrowiamy :D :kotek: :kotek:
Gabriela

DomAlusia

 
Posty: 14
Od: Wto cze 19, 2012 19:44
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post » Czw cze 21, 2012 12:26 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

To niesamowite, tak długo ten kocurek czekał i w końcu trafił się fantastyczny domek :1luvu: :ok:
[/url]Obrazek
Kupując w naszym sklepie pomagasz zwierzakom. Sklep SzopFilantrop. Karmy dla kota, żwirek, karmy dla psa, akcesoria dla zwierząt
Fundacja Stawiamy na Łapy

mikela

 
Posty: 1224
Od: Czw sty 13, 2011 20:33
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw cze 21, 2012 15:24 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

:)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

agusia_1

Avatar użytkownika
 
Posty: 321
Od: Pon lip 30, 2007 18:30
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Czw cze 21, 2012 18:06 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

Alusiu :love: :love: :love:
Obrazek

bulba

Avatar użytkownika
 
Posty: 22953
Od: Pt paź 09, 2009 8:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 21, 2012 20:06 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

Jak dobrze że choć niektóre wątki z forum mają szczęśliwe zakończenie :mrgreen:
Oby domek był do końca kocich szczęśliwych dni :ryk:
Obrazek Obrazek Obrazek
Toffie [*] 15.03.2016r. , Kubuś [*] 07.12.2016r. , Julia (Dżulia) [*] 15.01.2018r.

Miraclle

Avatar użytkownika
 
Posty: 12355
Od: Wto maja 10, 2011 10:47
Lokalizacja: Jaworzno

Post » Czw cze 21, 2012 21:32 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

Witajcie,

Jest dobrze, ale żeby było lepiej ja i Misza musimy unikać dzikich harców.
Alusiowi, - przynajmniej na razie - potrzebny jest spokój.
Widzę, że chłopak się stresuje na hasło "dawać kota" kiedy Misza ucieka, chowa się, żeby potem mnie dopaść i "upolować" a potem zrobić gruntowny demakijaż na szorstko - no taki mały rytuał od paru lat ..... Ale cała akcja stresuje Alusia. Zatem: pora spoważnieć, przynajmniej na czas adaptacji :mrgreen:
Myślę sobie, że Aluś musiał być skrzywdzony nie przez zwierzę, a przez człowieka. Miszka jest obserwowany, Aluś się go bardzo nie boi - bardziej boi się być zaskoczony z powodu ograniczonej percepcji. Do mnie podchodzi, mizia się, ociera o nogi, daje bródkę do głaskania, uszy, ale głaskanie po grzbiecie czy nie daj Boziu po brzuchu - nie wchodzi w grę. Boi się ludzi.
Zastanawiam się, czy rzeczywiscie nie doznał krzywdy od ludzi.
Pani Maria zrobiła na pewno kawał dobrej roboty i iskierka wiary w człowieka zapaliła się w kociaku, ale niestety .... długa droga przed nami.
Wczytywaliśmy się z mężem w zdjęcie rtg i na moje oko tam jest jakiś śrut w czaszce w okolicy zranionego oka.
A może to tylko odprysk kości, alebo czegoś innego po wypadku? Kalinuwka będzie wiedzieć czego dopatrzył się lekarz.
Jesli śrut: rozumiem nieufność Alucia :cry: - ja nie chciałabym powachać człowieka do końca życia.
Jesli uda się odbudować więź człowiek-kot - tym bardziej bedzie smakowało kocie zaufanie :kotek:
Mamy pierwsze kroki za sobą: to nie Misza wstaje mnie witać - on ma wtedy juz inne zajęcia, - to Aluś przychodzi powiedzieć "dzień dobry" :1luvu: , Misza przybiega pod drzwi kiedy wracam z zakupów, ale Aluś je ze mną rozpakowuje :)
To ciekawski kocio, ciekawy nowego domu, nas, naszych zwyczajów.

Niczego bardziej teraz nie chce niz tego zeby nam zaufał, odprężył, odpoczął po stresującym życiu.
Takie niekończące się kocie wczasy All inclusive - w Nowym Dworze Mazowieckim - nie tam w jakimś Egipcie ...(choć egipska figurka kota strzeże dom:-))

Trzymajcie kciuki
Gabryśka
Gabriela

DomAlusia

 
Posty: 14
Od: Wto cze 19, 2012 19:44
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post » Czw cze 21, 2012 21:44 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
www.pomagam.pl/przeponazosi młoda kotka adoptowana ze schroniska pilnie zbiera na operację przepukliny przeponowej

Karolek(ona)

 
Posty: 22686
Od: Wto lip 05, 2011 19:33

Post » Pt cze 22, 2012 7:11 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

Trzymamy :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
:D
Obrazek

bulba

Avatar użytkownika
 
Posty: 22953
Od: Pt paź 09, 2009 8:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 22, 2012 8:09 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

oczywiście trzymamy :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
piękne zdjęcia :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek

SASZEŃKO NA ZAWSZE BĘDZIESZ W NASZYCH SERCACH [*]

Edytka1984

 
Posty: 13550
Od: Czw cze 17, 2010 19:13
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt cze 22, 2012 9:10 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

Aluś, trzymam kciuki :D
Dzielne kocisko :1luvu:
W 2016 wysterylizowałyśmy 109 kotów (stan na 11.07) - 2015 - 222, 2014 - 130, 2013 - 126, 2012 - 85, 2011 - 107, 2010 - 108, w sumie 887 :)

Kalinuwka

 
Posty: 973
Od: Pon lis 24, 2008 18:10
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post » Wto cze 26, 2012 6:48 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

widać,że Aluś rozkwita w nowym domku :)

a ja mam skromną prośbę Aluś kliknij na Ciotkę Edytę 10 głosów

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/g ... d0f0c327a8
Obrazek

SASZEŃKO NA ZAWSZE BĘDZIESZ W NASZYCH SERCACH [*]

Edytka1984

 
Posty: 13550
Od: Czw cze 17, 2010 19:13
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto cze 26, 2012 13:50 Re: Aluś z jednym oczkiem ma swój DOM :))

Edytka1984 pisze:widać,że Aluś rozkwita w nowym domku :)

a ja mam skromną prośbę Aluś kliknij na Ciotkę Edytę 10 głosów

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/g ... d0f0c327a8

zrobione
W 2016 wysterylizowałyśmy 109 kotów (stan na 11.07) - 2015 - 222, 2014 - 130, 2013 - 126, 2012 - 85, 2011 - 107, 2010 - 108, w sumie 887 :)

Kalinuwka

 
Posty: 973
Od: Pon lis 24, 2008 18:10
Lokalizacja: Mińsk Maz.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa i 536 gości