Dream i Salem. Sytuacja opanowana!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 11, 2011 0:36 Dream i Salem. Sytuacja opanowana!

Zachęcona przez dziewczyny z hodowlanego,postanowiłam założyć temat moim kotom :)

Przedstawiam

Cohena Armentarius*PL MCO n
http://imageshack.us/photo/my-images/94/dsc0051wti.jpg/

Day Dream Armentarius*PL MCO a 22
http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 49guz.jpg/


Cohen zwany dalej Salemem,jest słodziakiem o sporej wadze,ciągle wymuszającym przysmaki od nas :P Przyjechał do nas w zeszłym roku,a pod koniec tego roku przyjechała do nas Dream,oba koty są z jednej hodowli - ograniczyliśmy tym samym ryzyko jakichkolwiek chorób itp. Dreamuś jest rozrabiaką :mrgreen: Biega,skacze jak piłeczka i gada. Jak każda kobieta - dużo. Rozmawiamy ze sobą o różnych rzeczach np. dlaczego miski są puste,a kuweta pełna,kiedy ją wezmę na ręce i podrapie po brzuszku,a także - dlaczego Salem ciągle za nią łazi :wink: Dream jest młodsza od salema o prawie rok. Zakochaliśmy się w naszej Chmurce,choć jest u nas od tygodnia :lol: Początkowo były bitki,ale po dwóch dnia koty uspokoiły się,Młoda ustawiła Czarnuszka dając Mu solidnie kilka razy po pyszczku ;) Teraz pilnują siebie nawzajem - jak jedno znika z pola widzenia,to drugie chodzi i nawołuje. Bawią się razem,śpią i gadają po kociemu,poprzez gruchanie :lol:
Śmiesznotki z nich kochane :) Szczególnie z ciapy Salema,większego,starszego,a jednak podporządkowanego Dream :)

W tym temacie będę opisywać ich przygody,wstawiać zdjęcia i ewentualnie radzić się was,Cioteczki :D Zapraszam do podczytywania nas :kotek:
Ostatnio edytowano Nie maja 13, 2012 22:56 przez Nirris, łącznie edytowano 2 razy
My Little Coon :)
Salem i Dreamcia :)

Nirris

 
Posty: 1558
Od: Czw mar 25, 2010 12:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie gru 25, 2011 13:09 Re: Dream i Salem

Cześć, dopiero teraz znalazłam wątek :)
Zaznaczam i liczę na to że czasem coś o kociastych napiszesz ;)
[

kasumi

 
Posty: 2562
Od: Pt sty 15, 2010 23:19
Lokalizacja: Kraków Bieżanów

Post » Pon sty 02, 2012 19:20 Re: Dream i Salem

Witamy,witamy w skromnych progach ;)

Po prawie miesiącu od przeprowadzki Dream do nas,koty mają się dobrze. Skaczą,biegają,jedzą i śpią razem :) Choć zabawy mają czasem dziwne :lol: Np. wrestling,a w związku z tym,że Salema "troszkę" jest,to raczej wygrywa te walki :ryk:

Dreamka nabiera ciałka i nic tylko w misce siedzi :P czasami wygląda to tak jakby miała tasiemca (choć je normalnie tak naprawdę ;) ).

Muszę przyznać wszystkim,tym którzy radzili mi wziąć drugiego kota,rację: jeden jest fajny,ale dwa to pełnia szczęścia :ryk: Dream z Salemem są lepsi od telewizora :ryk:
My Little Coon :)
Salem i Dreamcia :)

Nirris

 
Posty: 1558
Od: Czw mar 25, 2010 12:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 02, 2012 19:26 Re: Dream i Salem

Śliczna para, szałowe maja kitki na uszach :mrgreen:
Obrazek

Yasmin

 
Posty: 3505
Od: Pon lip 07, 2003 13:35
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 02, 2012 19:28 Re: Dream i Salem

sik 8)
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon sty 02, 2012 20:16 Re: Dream i Salem

Muszę przyznać,że wygląd moich kotów zawsze mnie wprawia z rozkwitlanie się nad nimi :mrgreen:
Mamy sąsiadkę,która bardzo chciała zobaczyć moje koty,więc zaprosiliśmy ją do siebie :) I panikowała,że to takie olbrzymy,że na pewno ją zjedzą :ryk: Gdyby tylko wiedziała,że z MCO takie ciapy.... :mrgreen: :kotek:

Oba moja kociaki uwielbiają dzieci,więc od czasu do czasu zapraszam moich małych uczniów (uczę angielskiego),aby mogły zobaczyć kotki :wink: A później zatruwają życie swoim rodzicom błagając o kota :ryk: :mrgreen:


Uwaga! Koty uzależniają :ryk: :ok:
My Little Coon :)
Salem i Dreamcia :)

Nirris

 
Posty: 1558
Od: Czw mar 25, 2010 12:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw sty 12, 2012 21:33 Re: Dream i Salem

No i mamy kłopot :(

Salem ma biegunkę. Najrpawdopodobniej po karmie Sanabell :x dzisiaj byliśmy u wetki i dostał Diarsanyl.
Mamy andzieję,że szybko mu minie.

Młoda nie ma tego kłopotu - kupsztale robi normalne :roll:
My Little Coon :)
Salem i Dreamcia :)

Nirris

 
Posty: 1558
Od: Czw mar 25, 2010 12:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 13, 2012 13:19 Re: Dream i Salem

jak Salem? polepszyło mu się?
Obrazek

Yasmin

 
Posty: 3505
Od: Pon lip 07, 2003 13:35
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 13, 2012 13:35 Re: Dream i Salem

Wydaje się,że jest lepiej,choć ciężko mi powiedzieć,bo nie robił po tym specyfiku dzisiaj jeszcze kupska :roll:
My Little Coon :)
Salem i Dreamcia :)

Nirris

 
Posty: 1558
Od: Czw mar 25, 2010 12:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 05, 2012 22:55 Re: Dream i Salem

Ratunku! Może któraś z Was pomoże,bo się martwię o Dreamcię :(

Dzisiaj wróciłam z majówki,ale kontaktowałam się z mamą i jakies 2-3 dni temu Niunia zaczęła się dziwnie zachowywać. Grymaszenie z jedzeniem,obojętność i ospałość. Nie było i nadal nie ma problemów z kuwetką. Za to wczoraj Młoda zwymiotowała i wg mamy nie było tam kłaków (tak jak w przypadku Salema). Doszłyśmy do wniosku,że to z tęsknoty za mną. Ale. Dzisiaj wróciłam a Dreamoń owszem cieszyła się na mój widok,nawet poszła coś zjeść (gdzie od 3 dni z własnej woli do jedzenia raczej nie podchodziła,więcej piła),ale zaraz poszła spać.


Nie wiem,czy jest o co się zamartwiać,czy może rpzesadzamy :(

Pomocy?
My Little Coon :)
Salem i Dreamcia :)

Nirris

 
Posty: 1558
Od: Czw mar 25, 2010 12:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie maja 06, 2012 6:42 Re: Dream i Salem. HELP??

Na pewno nie przesadzacie i kotkę jak najszybciej powinien wet obejrzeć.
Omacać, zmierzyć temperaturę, super byłoby zbadać krew.
Na pewno coś się złego dzieje i kotka powinna trafić do lekarza.

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie maja 06, 2012 7:01 Re: Dream i Salem. HELP??

Blue pisze:Na pewno nie przesadzacie i kotkę jak najszybciej powinien wet obejrzeć.
Omacać, zmierzyć temperaturę, super byłoby zbadać krew.
Na pewno coś się złego dzieje i kotka powinna trafić do lekarza.

Też jestem za wizytą u weta.Nie ma co czekać.To najlepsza decyzja tym bardziej,że od kilku dni są powody do niepokoju.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie maja 06, 2012 10:34 Re: Dream i Salem. HELP??

Rozmawiałam z hodowczynią i twierdzi,że to może być z tęsknoty - jej mama ma dokładnie tak samo,plus foch na jakiś czas... :roll: :|
My Little Coon :)
Salem i Dreamcia :)

Nirris

 
Posty: 1558
Od: Czw mar 25, 2010 12:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie maja 06, 2012 13:21 Re: Dream i Salem. HELP??

A mierzyłaś jej choć temperaturę? Obmacałaś i zajrzałaś w gardło z uwzględnieniem dziąsełek?jak kuweta?

Trzymam kciuki za to by była to tęsknota.Ale powyższe powinnaś zrobić ku swej spokojności.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie maja 06, 2012 23:18 Re: Dream i Salem. HELP??

Obmacać obmacałam,sprawdziłam tez gardło i dziąsła - niczego się nie doszukałam. Temperatury nie zmierzę,bo nie mam termometra. Jutro najprawdopodobniej skoczymy z Młodą do wetki,żeby to zrobiła.

Z kuwetką tak jak mówiłam - nie ma problemu. Robi siku,kupa twarda z dużą ilością kłaka.

Pod wieczór jakaś bardziej ożywiona sie zrobiła...
My Little Coon :)
Salem i Dreamcia :)

Nirris

 
Posty: 1558
Od: Czw mar 25, 2010 12:38
Lokalizacja: Kraków

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Lifter i 91 gości