Pruszkowianki, cmentarniaczki i pers ;-)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 28, 2012 2:22 Pruszkowianki, cmentarniaczki i pers ;-)

Edycja 23.07.2012:
W związku z tym, że stadko się rozmnożyło :wink:, treść pierwszego posta przeniosłam do drugiego, a tutaj krótko przedstawiam pruszkowianki i cmentarniaki:

Maja
Obrazek


Zara:
Obrazek


Tola
Obrazek


Tosia
Obrazek


Luna - już w domku
Obrazek


"Szylkrecia" - Cudo
Obrazek


Tasiemka
Obrazek


Bonifacy - w domku z Rafałkiem :)
Obrazek


Franek - w nowym domu ze Stasiem
Obrazek


Renia - w nowym domku
Obrazek


Stefcia - już w domku :)
Obrazek


Staś - w nowym domu z Frankiem
Obrazek


Filipek - "ET" (*) 2.11.2012
Obrazek


Zuzia - "Siostrzyczka ET" - już w DS
Obrazek


Rafałek - w domku z Bonifacym - [*]
Obrazek


Jack Sparrow - już w domu
Obrazek


Will Turner - w nowym domku
Obrazek


Elizabeth Swann - w DS
Obrazek


Tia Dalma - w nowym domu zwana Ofelią :wink:
Obrazek


Pąsia - w domku w Łodzi
Obrazek


Elza - w DT u iskra666
Obrazek


Rózia - w nowym domu
Obrazek


Ajuto [*]
Obrazek


Farmacja - już w domku
Obrazek
Ostatnio edytowano Wto mar 05, 2013 3:07 przez monikah, łącznie edytowano 15 razy

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Śro mar 28, 2012 2:23 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

Pruszkowianki złapałam do sterylki, na prośbę Pana, który je dokarmiał.
Mamuśka Maja rodziła dwa, trzy razy do roku - większość kociaków nie przeżywała.

Udało się jednak przeżyć sześciu córeczkom z zeszłorocznego, wiosennego lub letniego miotu, oraz rodzynkowi urodzonemu w grudniu. Rodzeństwo rodzynka utopiło się w beczce z deszczówką .

Maluch trafił do DT u Anuk i powoli pakuje już walizki na wyjazd do własnego domku. Dwie córeczki - Kola i Sasza zostały tymczasowo krakowiankami - są na DT u iskry666.

Mamuśka i pozostałe córeczki są u mnie. Miałam je wypuścić, gdy zrobi się cieplej, ale... nie powinny wracać tam, gdzie do tej pory żyły. Nie jest tam bezpiecznie...

Koteczki nie są dzikimi dzikunami. Nie pozwalają się dotykać (chociaż Tola i Tosia już się przełamują), ale widać, że sprawia im przyjemność mieszkanie w domu. Wykładają się swobodnie przy mnie, chodzą z podniesionymi ogonkami, bawią się zabawkami. Tola i Tosia bawią się nawet ze mną .
U mnie czeka je długa droga do pełnego oswojenia - mieszkają razem w jednym pokoju i nakręcają się wzajemnie, a ja nie mam dla nich dużo czasu.

Świetnie nadają się na dokocenie - spotkania z moimi kotami przebiegają pomyślnie - ze strony pruszkowianek ciekawość i luz, ze strony moich kotów przekleństwa .

Koteczki są wykastrowane, odrobaczone (czekam jeszcze na wynik badania kału), zaszczepione i zaczipowane. Wszystkie mają ujemne wyniki testów FIV/FeLV. Korzystają bezbłędnie z kuwety i to nawet krytej .

Mamuśka ma 2-3 lata, a dziewczynki - 10 miesięcy, do roku.

Szukam im tymczasów lub domów stałych, które trochę popracują nad ich stosunkiem do ludzi







Mamuśka Maja
Obrazek

Majeczka jest młodą koteczką, ma może 2-3 lata. Biedulka rodziła bez przerwy, a jej dzieci ginęły ciągle w niewyjaśnionych okolicznościach. Jest jeszcze nieufna, chowa się przede mną, ale według mnie musiała mieć kiedyś dom. Świadczy o tym jej zachowanie - podczas łapania do szczepienia i czipowania, próbowała się schować, ale kiedy już została złapana poddała się wszystkiemu bez walki, nawet słownej.
Zdjęcie na razie niezbyt dobrej jakości, bo Maja nie lubi aparatu :wink:. Jest piękna - czarna z prześwitującym pod spodem białym.
Ostatnio edytowano Pon lip 23, 2012 3:28 przez monikah, łącznie edytowano 3 razy

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Śro mar 28, 2012 2:23 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

Zara

Obrazek

Obrazek

Zara to piękna, misiowata panienka z lekko spłaszczonym pyszczkiem. Kolor sierści ma podobny do mamusi, zachowanie zresztą też :wink:. Chowa się i czasem syczy, ale już coraz częściej nie przejmuje się moją obecnością, szczególnie w porze kolacji :wink:.
Ostatnio edytowano Śro mar 28, 2012 2:42 przez monikah, łącznie edytowano 2 razy

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Śro mar 28, 2012 2:23 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

Luna

Obrazek

Obrazek

Luna to niebieska panienka. Jest już wyluzowana na tyle, że wykłada się przy mnie na parapecie, obserwuje mnie z ciekawością, szczególnie jak mam coś do jedzenia :wink:. Kiedy próbuję ją pogłaskać, woli jednak na wszelki wypadek się schować - to postęp, bo na początku syczała i pacała łapą :wink:.
Ostatnio edytowano Śro mar 28, 2012 2:41 przez monikah, łącznie edytowano 1 raz

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Śro mar 28, 2012 2:24 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

Tola

Obrazek

Obrazek

Tola jest ciekawską koteczką, pięknie się bawi piórkami i wędkami. Na początku dawała się głaskać i nawet mruczała przy smyraniu pod bródką, ale po wielkiej rzezi niewiniątek (zwanej akcją szczepionkową) trochę przestała mi ufać i na wszelki wypadek ucieka przed ręką.
Ostatnio edytowano Śro mar 28, 2012 2:48 przez monikah, łącznie edytowano 1 raz

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Śro mar 28, 2012 2:24 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

Tosia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tosia jest najodważniejsza z calego towarzystwa. Uwielbia patyczek z piórkami. Kiedy wchodzę, ustawia się po drugiej stronie drzwi, oczekując, że wsunę piórka pod drzwi, a ona będzie polować :wink:. Wychodzi czasem na wycieczki poza pokój - sama albo w towarzystwie Toli.
Ostatnio edytowano Śro mar 28, 2012 2:57 przez monikah, łącznie edytowano 1 raz

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków


Post » Śro mar 28, 2012 5:49 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

piękna Lunka ... szkoda że tak póżno pokazałaś kotkę , bo już mamy w domku komplet

Kocie

 
Posty: 28
Od: Wto lut 21, 2012 16:16

Post » Śro mar 28, 2012 7:05 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

Piękne wszystkie :1luvu:
Obrazek

livy

 
Posty: 1537
Od: Pon paź 03, 2005 13:15

Post » Czw mar 29, 2012 23:13 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

ładne te siostrzyczki moich tymczasików ;)

iskra666

 
Posty: 7699
Od: Wto sty 10, 2006 12:13
Lokalizacja: Krk-Wwa

Post » Pt mar 30, 2012 0:40 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

Witamy gości na wątku :).

Dziewczynki jakiś czas temu dostały kawałek drapaka. A dokładniej dolną część wielkiego drapaka, który wyżej się połamał. To tylko budka na podwyższeniu i hamaczek, ale dziewczynkom bardzo się podoba i chętnie z niego korzystają. Trikotki wylegują się w hamaczku, a budkę okupują na zmianę Maja, Luna i Zara :).

Obrazek

Obrazek

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Pt mar 30, 2012 0:50 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

Dzisiaj kolej Luny na okupację budki :):
Obrazek


Tosia pokazała mi język, a potem upolowała piórka :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zajęli mi wszystkie miejsca, muszę przycupnąć w kąciku
Obrazek


Zara zaspana i wkurzona: Czego mnie budzisz i świecisz po oczach?
Obrazek

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Pt mar 30, 2012 13:46 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

witam
szukam niebieskiego kociastego do adopcji (dokocenie)
Luna jest bardzo piękna wiec prosze o bliższe informacje na temat jej charakteru
nie kryje ze troche boje sie oswajania bo takze nie mam duzo czasu
w domu sa dwa koty - 5 letni Rolex i 3 letnia Kara
ale z drugiej storny Kara jak przyszla to tez niezbyt towarzystka była i dopiero od kilku miesiecy jest prawdziwym miziakiem a jest u mnei juz prawie 2 lata
prosze o inf. o koteczce - szczególnie czy jest dominujacym charkterem czy nie, jak ma sie do obcych kotów i dzieci, czy nie ma problemu z kuwetą i posikiwaniem poza nią ? niestety Rolexik posikuje w ramach protestu do róznych sytuacji i nie mogę pozwolić sobie na podobne zachowanie drugiego kota - Kara nie ma żadnych w tym kierunku problemów
czy kotka jest żywiołowa czy raczej spokojna ?
pozdrawiam

vilinskonov

 
Posty: 569
Od: Śro sty 20, 2010 11:39

Post » Pt mar 30, 2012 15:57 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

Witaj vilinskonov :).

Wieczorem (a właściwie już w nocy) napiszę więcej o Lunie.
Teraz niestety wpadłam tylko na chwilę i zaraz muszę wyjść.

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Sob mar 31, 2012 21:55 Re: Kolorowe pruszkowianki szukają DT a może nawet DS?

witam
czekam zatem na inf.
ostatnio tez mam malo czasu na neta wiec rozumiem
pozdr

vilinskonov

 
Posty: 569
Od: Śro sty 20, 2010 11:39

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Fayerka i 120 gości