BRYLANT nasz kochany. Zamienił TDT w DS :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 21, 2012 19:56 BRYLANT nasz kochany. Zamienił TDT w DS :)

22 stycznia forumowa horacy 7 (Basia) wypatrzyła go w schronisku w Szczytnie. Obraz nędzy i rozpaczy :cry: Kot co do którego wydawało się, że nie przeżyje tam ani chwili dłużej... :(

Obrazek Obrazek Obrazek

Basia zabrała go do siebie.

23 stycznia pierwsza wizyta u weterynarza

"Burasek to obraz niecodzienny, cały w odchodach, chyba krowich, masa wszołów czegoś takiego ja jeszcze nie widziałam, ogromne zmiany skórne od tego właśnie,straszny świąd skóry. Ile się dało tych dredów z gówienek tyle ogoliłyśmy z doktor, wyniszczony bardzo w morfologii anemia. Brak większości zębów, kamień który nie pozwalał jeść, troszkę najgorszego usunięto. Otrzymał steryd na ten świąd, antybiotyk tylko inny niż chłopcy na skórę i biegunkę, tabletki na odrobaczenie na 3 dni z kolei,szampon i dzisiaj jeszcze kąpiel nas czeka i wyczesywanie tych wszołów, pastę z witaminami."

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dostał na imię Brylant - po to by odczarować złą przeszłość i mógł jeszcze błyszczeć. Wydawało się, że będzie lepiej, że musi być lepiej...

"Burasek wykapany i został na trochę w łazience by wyschnąć. Tak strasznie się bał wody, że o mało na zawał nie zszedł, myślał chyba, że chcę go utopić. W piwnicy położył się na półce na polarze i sobie leżał szczęśliwy. Jeszcze tylko wysuszyć i zakroplić na kark."

"Burasek jest teraz na etapie miziania,na jedzenie dosłownie się rzuca. Nadstawia się do głaskania jemu nawet zastrzyki nie przeszkadzają. :twisted:"


Obrazek Obrazek Obrazek

I nagle dziś wyrok - testy felv pozytywne ...

Co dalej? Brylant na cito potrzebuje miejsca gdzie mógłby być izolowany od innych kotów i leczony.

Liczymy chyba na cud :cry:

"Kot jest chory i w tej chwili wygląda nadal tragicznie na cito potrzebuje miejsca gdzie może być izolowany od innych zdrowych kotów. W piwnicy jest razem z Kuro niestety. Jeżeli nie znajdzie miejsca gdzie ktoś ma możliwość izolacji ja nie wezmę już żadnego kota bo jedyną kwarantannę jaką posiadam jest piwnica. Zresztą jego pobyt jest tam czasowy i robię to w ukryciu jeżeli ktoś się zorientuje, że tam są koty, będzie klapa. Piwnica służy mi jak są nowe nieprzebadane koty, później zabieram je do mieszkania, a jego zabrać nie będę mogła. Trafiając do schroniska może zakażać lub zostanie uśpiony."


Brylant nie ma niezwykłego koloru futerka, jest po prostu buraskiem i to jeszcze niezbyt urodziwym :( Gdyby został w schronisku pewnie już by go tu nie było. Dostał szansę na nowe, lepsze życie i nagle wszystko runęło :cry: Brylant nie może zostać w miejscu, w którym jest.

Prosimy o pomoc... Jeszcze może być z niego łabędź...

Ostatnie wyniki badań:

"Morfologia dobra, nieco podwyższone leukocyty, stan zapalny w pyszczku okropny, zapalenie cewki moczowej i pęcherza. Miał usg, nerki dobre, przytył prawie kilogram. Dostał antybiotyk na 2 tyg. i kontrola wtedy, nadal walczymy z wszołami, drogami moczowymi."

Lokalizacja: Szczytno
kontakt: horacy 7
Ostatnio edytowano Sob sie 18, 2012 11:47 przez po_prostu_kaska, łącznie edytowano 6 razy
po_prostu_kaska
 

Post » Wto lut 21, 2012 20:08 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

Kasiu dziękuję. :P
Brylant to niezwykły kot nie da się na niego patrzeć tylko oczami bo cóż zobaczymy brzydkiego,zaniedbanego,łysego kota ,on jest przy tym wszystkim cudowny,kocha człowieka cieszy się nawet w lecznicy bo tam może na siebie zwrócić uwagę i ktoś go pogłaszcze.Jego oczy śmieją się na widok człowieka,jemu chyba nigdy nie było tak dobrze jak teraz.On z wszystkiego jest zadowolony,nie wie ,że wynik testu to dla niego może być wyrok.On bardzo chce żyć i walczy dzielnie z każdą infekcją.Po wyleczeniu tych stanów zapalnych i odnowie sierści pewnie jeszcze wszystkich zadziwi .Czy będzie miał taką możliwość?
[/url]ObrazekObrazekObrazek

horacy 7

 
Posty: 6708
Od: Śro cze 02, 2010 16:01

Post » Wto lut 21, 2012 21:34 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

jestem i zaczynamy znów modlitwy o miejsce na ziemi dla Brylanta
Obrazek Obrazek

ewexoxo

 
Posty: 4108
Od: Nie wrz 12, 2010 10:38

Post » Wto lut 21, 2012 22:04 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

Jestem i ja :!:

dana.b

 
Posty: 3583
Od: Śro lis 09, 2011 12:01
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post » Wto lut 21, 2012 22:17 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

Brylant, najbardziej przyjacielski z piwniczaków.
Pierwszy wybiega do każdego odwiedzającego i okazuje swoją radość ocierając się o nogi mrucząc jak traktor.
Tak bardzo chce żyć i tak się cieszy z uratowanego życia.

Obrazek[/quote]
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

meksykanka

 
Posty: 6532
Od: Wto mar 08, 2011 1:13
Lokalizacja: Prawie Wa-wa

Post » Wto lut 21, 2012 23:10 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

Tak bardzo potrzebuje pomocy.
Już raz mu się udało dzięki horacy7.
Może jeszcze raz los się do niego uśmiechnie....
* Semper eadem *

ksb

 
Posty: 18911
Od: Wto cze 29, 2010 13:48

Post » Śro lut 22, 2012 9:36 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

To taki wspaniały przyjacielski kot.I tak niewiele potrzeba mu do szczęścia trochę bezpiecznego miejsca.
[/url]ObrazekObrazekObrazek

horacy 7

 
Posty: 6708
Od: Śro cze 02, 2010 16:01

Post » Śro lut 22, 2012 9:41 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

Zawsze winny jest człowiek... a potem... ech

A on tak lgnie do człowieka :(
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

meksykanka

 
Posty: 6532
Od: Wto mar 08, 2011 1:13
Lokalizacja: Prawie Wa-wa

Post » Śro lut 22, 2012 12:56 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

Czyli jakby ktos mial bezpieczna piwnice to by mogl zamieszkac w piwnicy?
Oto jeden z kotów wystraszony wielką liczbą cisnacych się do klatki widzów, wyrwał się z niej i skoczył na otwarte okno. Rozszalałe zwierzę udało się jednak niebawem ułaskawić i sprowadzić z powrotem do klatki, zanim pomyślało o dalszej ucieczce. (z wystawy kotów - Bruksela styczeń 1894 r.)

tomek_k

 
Posty: 427
Od: Wto wrz 27, 2011 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 22, 2012 14:14 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

tomek_k pisze:Czyli jakby ktos mial bezpieczna piwnice to by mogl zamieszkac w piwnicy?

:kotek:
Czy to oznacza, że mógłbyś go wziąć?
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź Basi(horacy7).Oby to było możliwe. :ok:

dana.b

 
Posty: 3583
Od: Śro lis 09, 2011 12:01
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post » Czw lut 23, 2012 12:06 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

U Brylancika cisza,a chłopiec trwa. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
[/url]ObrazekObrazekObrazek

horacy 7

 
Posty: 6708
Od: Śro cze 02, 2010 16:01

Post » Czw lut 23, 2012 12:23 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

Z tomkiem pisałam na pw,więc proszę nie martwcie się ,że nie odpowiedziałam.
[/url]ObrazekObrazekObrazek

horacy 7

 
Posty: 6708
Od: Śro cze 02, 2010 16:01

Post » Czw lut 23, 2012 12:25 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

To daj znać jak wynik tego pisania.... coś się pomyśli, w razie czego
ObrazekObrazekObrazekObrazek

spinca

 
Posty: 1429
Od: Pon paź 19, 2009 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 23, 2012 12:31 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

spinca pisze:To daj znać jak wynik tego pisania.... coś się pomyśli, w razie czego

Nadal szukamy ponieważ tomek_k może pomóc w tej chwili finansowo ,domem ew.po wakacjach lecz nie wiem czy ma możliwośc izolacji i czy ma inne koty.Nie ma go chyba teraz na forum.
[/url]ObrazekObrazekObrazek

horacy 7

 
Posty: 6708
Od: Śro cze 02, 2010 16:01

Post » Czw lut 23, 2012 12:32 Re: BRYLANT który chce być łabędziem. Na CITO DT FELV+

Brylant to kot który bardzo chce żyć,bardzo,dobrze znosi leczenie i przyjmowanie leków,kąpiele.Jest bardzo dzielnym kotem.
[/url]ObrazekObrazekObrazek

horacy 7

 
Posty: 6708
Od: Śro cze 02, 2010 16:01

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kotcsg, Meteorolog1 i 251 gości