zaproś kociego seniora do domu - żeby zdążyć przed chłodem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 20, 2012 15:53 zaproś kociego seniora do domu - żeby zdążyć przed chłodem

Oto następna część wątku o kocich starszakach - szukających domu.

Cieszę się, że wraz z Bazyliszkową możemy choć trochę pomóc seniorom.

Zapraszam do czynnego udziału w życiu wątku, szczególnie proszę o aktualizacje, wszelkie informacje o kotach zgłoszonych tu do adopcji.

Wasze doświadczenia w opiece nad starszakami są bardzo mile widziane!

A jeśli adoptowałaś / adoptowałeś starszego kota - podziel się z nami wiedzą, jak Wam się układa wspólne życie.

Więcej informacji także tu:

"O kocich seniorach, ich życiu i opiece nad nimi"
viewtopic.php?p=4804506#4804506

poprzednie części wątku:
viewtopic.php?f=1&t=118406&start=0
viewtopic.php?p=4624909#4624909
viewtopic.php?f=1&t=95947&start=0
viewtopic.php?f=1&t=105064&p=6513953#p6513953
Banerek

Obrazek
Kod: Zaznacz cały
[url=http://tiny.pl/hjnrr][img]http://img18.imageshack.us/img18/3804/mttnd2.gif[/img][/url]


PROSZĘ O PODAWANIE W WĄTKU informacji o zmianach :-) oby tylko na lepsze.
Jeśli jakiegoś seniora pominęłam - proszę o informację - uzupełnię

Oto starsze koty czekające na ten DOM na zawsze....

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek



MYAMYA PISZE:
Obrazek Obrazek

Doris trafiła we wrześniu zeszłego roku do wrocławskiego schroniska jako 15-letnia kotka. Podobno jej właściciel trafił do DPS i dlatego ją oddano, ale pewności nie mam. Na pewno była kotką domową i bardzo zadbaną, jak na taką staruszkę była w świetnym zdrowiu, czyściutka i odkarmiona. W schronisku była śmiertelnie wystraszona - i agresywna. Trafiła do mnie na DT kilka dni po przyjęciu do schroniska, w bardzo nędznym stanie psychicznym.

Nie będę ukrywała, że początkowo było z nią ciężko, jakbym wiedziała, jaki będę miała z nią cyrk, to nie wiem, czy bym się zdecydowała na zostanie jej DT :oops: . Była agresywna, a do tego przy każdej próbie dotknięcia sikała pod siebie albo popuszczała kupę. Przez pierwsze tygodnie nie korzystała z kuwety. Była osowiała, apatyczna i generalnie nie za bardzo szło z nią nawiązać kontakt. Czasami jadła, a czasami nie. Nie chciała za nic wyjść z łazienki. Leżała w jednym kącie łazienki i nie ruszała się z niego. Nienawidziła mnie i moich kotów. No i oczywiście w końcu się rozchorowała, bo co innego może zrobić nieobsługiwalny kot, żeby uszczęśliwić swojego opiekuna. :roll:

Przy pomocy behawiorysty i weterynarza doszliśmy z nią do ładu gdzieś pod koniec grudnia. Wyzdrowiała. Wyniki krwi ma z dużym prawdopodobieństwem lepsze ode mnie. Wyszła z łazienki i niechętnie zamieszkała z moimi kotami. Nadal ich nie lubi, ale teraz to ona je terroryzuje, a nie one ją. Jest już całkiem sympatyczna, można ją w miarę bezpiecznie pogłaskać (testowane też na obcych ludziach ;) ), mruczy i się garnie do człowieka. Jest niekłopotliwa - większość dnia przesypia, jest zdrowa, ładnie je, kuwetkuje.

Za nic nie oddawałabym tak wspaniałego kota 8) , gdyby nie to, że ona naprawdę nie jest szczęśliwa w towarzystwie innych kotów. :( Robię jej ogłoszenia, ale jak na razie nikt się na niej nie poznał. :) Jakby ktoś znał kogoś, kto do szczęścia potrzebuje kociego emeryta, to chętnie się babcią podzielę.

Doris potrzebuje naprawdę dobrego DS - spokojnego i odpowiedzialnego, no i z cierpliwością dla niej (Doris nie jest miziakiem, który potrafi się od razu sprzedać, poza tym jak coś się jej nie podoba, to nie patyczkuje się, tylko leci od razu z zębami i pazurami). Nie za bardzo nadaje się do domu z kotami i innymi zwierzętami (moje koty toleruje, ale tylko ledwo-ledwo, i nadal na nie warczy, jak się zbliżają). Na pewno nie do domu z małymi dziećmi. Na pewno nie do domu wychodzącego. Na pewno nie do domu z problemami finansowymi - je wyłącznie mokre i jest upiornie wybredna, poza tym załatwia się tylko do drewnianego Cat's Best-a, no i oczywiście w jej wieku trzeba się liczyć z kosztami leczenia. Trafiła do schronu niewysterylizowana i z uwagi na jej podeszły wiek nie robiliśmy jej sterylki (zdaniem weterynarza ryzyko było zupełnie nieopłacalne).

Magdar 77 viewtopic.php?f=46&t=159839
Arek - Zen, w DT, z cudowną Laną:

Obrazek

MISZELINA PISZE:
Duszek:
Obrazek

Duszek ma 16 lat, jego opiekunka, samotna pani, zmarła w lutym, a kot trafił do Fundacji Stawiamy Na Łapy z opinią dzikusa, który nikomu nie daje się dotknąć. Był niekastrowany. W klatce zachowywał się faktycznie jak dzikus, syczał i bił łapą, a zębiska miał jak tygrys. Nasza wolontariuszka wzięła go po kastracji na DT i tam Duszek się powolutku otwiera. Nie jesteśmy do końca pewni, czy nadaje się do adopcji.

A to Kicia
Obrazek

Kicia też ma 16 lat, ale na swój wiek nie wygląda. Jej opiekunka poszła do domu opieki, a dzieci - chociaż same mają koty - nie chciały zaopiekować się Kicią. I nie miało tu znaczenia, że to kotka matki, a owa matka zawsze przygarniała ich koty, kiedy jechali na urlop. Kicia trafiła do nas w piątek, a już a następny weekend przeniesie się z klatki do DT. Dla niej na pewno będziemy szukać domu
Ostatnio edytowano Pt sie 22, 2014 7:17 przez czarno-czarni, łącznie edytowano 116 razy
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pt sty 20, 2012 16:28 Re: PROSZĘ jeszcze NIE pisać

W czasie trwania poprzedniej edycji naszego seniorskiego wątku dom znalazło.... 152 SENIORÓW!!!!! Trzymajmy kciuki, aby teraz było ich jeszcze więcej. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

A oto szczęśliwcy we własnych domach:

Benio
viewtopic.php?f=1&t=158913&start=60

Men
Obrazek

Kasia
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=154133

Nadzieja
Obrazek

Księciunio
Obrazek

Zool zwany Zulkiem
Obrazek

Sati
Obrazek

Dusia
Obrazek

Benek
Obrazek

Marta
Obrazek

Franusia (a właściwie Franek)
Obrazek

Trabant [']
Obrazek

Stefan
Obrazek

Julka
Obrazek


Stanisław
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=151836
http://www.facebook.com/events/103248049870800/

Pati
Obrazek

Zool zwany Zulkiem
Obrazek

Juliusz
Obrazek

Skrzekotka
Obrazek

Tiger
Obrazek

Fibi
Obrazek

Pati
Obrazek

Silver
Obrazek

Smerfik
Obrazek

Kornelek
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=143951

Dżino
Obrazek

Lila
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/16/lila4uy.jpg/]Obrazek

Ludwik
Obrazek

Inka
Obrazek

Delfin
Obrazek

Wałek
Obrazek

Ramzes
Obrazek

Misia
Obrazek

Edward
Obrazek
Morti
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=143376

Pusia
Obrazek

Puszek
Obrazek

Miluś
Obrazek

Dżekuś
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=141138

Kocurek z Wrocławia
Obrazek

RoBerta
Obrazek

Kinia
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=127188

Pyza
Obrazek


Kicia z Darłowa
Obrazek


Micia
Obrazek
viewtopic.php?f=13&t=139700


Zdziś
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=134114&p=8054041#p8054041


Brukselka
Obrazek

Sarapis

Generał
viewtopic.php?f=13&t=128579

Skrawek
Obrazek
viewtopic.php?f=13&t=139465&hilit=smutna+prawda&start=45

Salomon
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=135745

Filemon
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=135745

Tygryska
Obrazek

Kocurek
Obrazek

Pafnucy
Obrazek
viewtopic.php?f=13&t=139977

Kocurek
Obrazek

Mrówka
Obrazek

Franciszek
Obrazek

Fela [']
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=137639

Leosia [']
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=137639

Maniek
Obrazek

Yumiko
Obrazek
Ostatnio edytowano Sob kwi 26, 2014 17:34 przez Bazyliszkowa, łącznie edytowano 68 razy

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 20, 2012 22:28 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zaprasz

Kącik pamięci o seniorach, którzy odeszli....

Zapłacz,
kiedy odejdzie,
jeśli Cię serce zaboli,
że to jeszcze za wcześnie
choć może i z Bożej woli.

Zapłacz,
bo dla płaczących
Niebo bywa łaskawsze,
lecz niech uwierzą wierzący,
że on nie odszedł na zawsze.

Zapłacz,
kiedy odejdzie,
uroń łzę jedną i drugą,
i - przestań
nim słońce wzejdzie,
bo on nie odszedł na długo.

Potem
rozglądnij się w koło,
ale nie w górę;
patrz nisko
i - może wystarczy zawołać,
on może być już tu blisko...

A jeśli ktoś mi zarzuci,
że świat widzę w krzywym lusterku,
to ja powtórzę:
on wróci...
Choć może w innym futerku

Franciszek J. Klimek


Trabant [']
Obrazek

Maciejka [']
Obrazek

Fela [']
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=137639

Leosia [']
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=137639

Albert [']
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=131893&p=7848020#p7848020

Maciejka [']
Obrazek

Kropeczka [']
Obrazek

Wilczka [']
Obrazek

Alicja [']
Obrazek

Maciuś [']
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=107067&start=930

Pelasia [']
Obrazek

Nikodem [']

Obrazek

Babunia - Wilczka [']

Klara [']
Obrazek

Hanna [']
Obrazek

Czesio [']
Obrazek

Wincenty [']
Obrazek
Ostatnio edytowano Czw sie 22, 2013 7:51 przez Bazyliszkowa, łącznie edytowano 19 razy

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 20, 2012 22:36 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zapraszamy

Ja też kibicuję seniorom :ok:
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pt sty 20, 2012 23:18 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zapraszamy

Za domki :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Starsze koty są cudowne - u nas średnia wieku ok. 12 lat, więc wiem, co mówię :D

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sty 21, 2012 9:42 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zapraszamy

U mnie same małolaty ( 2-3 ), ale mam nadzieję, że dożyją ze mną sędziwej starości.

Trzymam kciuki za znalezienie dobrych domków dla wszystkich naszych staruszków. :ok: :ok:
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Sob sty 21, 2012 13:55 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zapraszamy

Witam kochanych Seniorów :1luvu: Wraz ze mną wita Maniuś, ok.14-letni senior; jutro stuknie nam roczek wspólnego życia. Apeluję do wszystkich wahających się: nie czekajcie ani minuty dłużej! Biegnijcie po kociego staruszka! Dziś Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka, zróbcie prezent kociemu seniorowi i znajdźcie najwspanialszego towarzysza i przyjaciela! Ja już znalazłam, kto następny?...
Obrazek Obrazek

Moha

 
Posty: 1675
Od: Czw sty 06, 2011 0:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 21, 2012 13:58 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zapraszamy

Czy mogę tutaj wstawić szukającą domku kocią seniorkę (10 lat) ?

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Sob sty 21, 2012 13:59 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zapraszamy

I ja się zamelduję - kocie staruszki wzbudzają moje szczególne uczucia... Mam tymczasa Misia - minimum 8 lat, utargowałam z wetką (uważa że jest dużo starszy) - pewnie jeszcze nie staruszek, ale dorosły kot. I z chorym serduchem. Szukanie domu starszym kotom to szczególne wyzwanie, bo tu juz nie może być pomyłek i "losowych wypadków"...
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob sty 21, 2012 15:49 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zapraszamy

:ok: :kotek: :1luvu:
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8082
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Sob sty 21, 2012 19:18 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zapraszamy

Bierzcie seniorów, bierzcie! Wincenty (przedtem Pan Miau) jest u nas już od jakiegoś miesiąca (a nawet dłużej) i jest przekochany! Taki wdzięczny i spokojny...
i - o dziwo - mimo swoich ponad 20 lat świetnie się trzyma! Podejrzewam, że wszystkich nas przeżyje :twisted:

natasha7a

 
Posty: 210
Od: Pt lip 01, 2011 10:13

Post » Sob sty 21, 2012 19:54 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zapraszamy

natasha7a pisze:Bierzcie seniorów, bierzcie! Wincenty (przedtem Pan Miau) jest u nas już od jakiegoś miesiąca (a nawet dłużej) i jest przekochany! Taki wdzięczny i spokojny...
i - o dziwo - mimo swoich ponad 20 lat świetnie się trzyma! Podejrzewam, że wszystkich nas przeżyje :twisted:


Ponad 20 lat? 8O :ok:
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Sob sty 21, 2012 20:00 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zapraszamy

8O też jestem w szoku! :piwa: :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob sty 21, 2012 20:02 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zapraszamy

Babcia kolegi miała kotkę, która w wieku dwudziestu lat jeszcze znienacka urodziła.
Kociak był jeden, ale i tak wszyscy byli w szoku.

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 21, 2012 20:05 Re: Koci seniorzy - szukają serca i domu - część V - zapraszamy

8O
cudnie, cudnie! :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wojtek i 179 gości