Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 21, 2011 19:07 Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

Czy ktoś badał swojego futrzaka na alergie pokarmowe w laboklinie? widziałam gdzieś kiedyś jakiś wątek ale znaleźć nie mogę. Moja czarnula dziś już steryd dostała, drapie te nieszczęsne uszy i drapie, aż się jej pryszcze robią :( kompletne odstawienie drobiu nie pomogło, przetestowałam już wszystkie karmy bezdrobiowe i nadal to samo.

same badania to koszt 300zł, do tego 25zł za transport do Warszawy, z jednej strony jestem zdesperowana i zainwestuję każdą kasę żeby nie trzeba jej było sterydami szprycować, z drugiej nie mam teraz specjalnie żeby wyłożyć, i boję się trochę czy np. jakieś przekłamania nie wyjdą, bo nie uśmiecha mi się drugi raz tej kasy wywalać :|

czy ktoś robił te testy? czy wszystko wyszło ok, i rozwiała się tajemnica przyczyn alergii?
Obrazek ObrazekObrazek
Franek & Rysia
Zabezpieczenia okien i balkonów 3miasto- R E A K T Y W A C J A.

rambo_ruda

 
Posty: 8231
Od: Pon maja 15, 2006 16:53
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie lip 24, 2011 11:14 Re: Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

przypomnę się :) mam już info dotyczące testów w Berlinie, może ktoś jednak w Warszawie je zlecił?
Obrazek ObrazekObrazek
Franek & Rysia
Zabezpieczenia okien i balkonów 3miasto- R E A K T Y W A C J A.

rambo_ruda

 
Posty: 8231
Od: Pon maja 15, 2006 16:53
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie lip 24, 2011 12:08 Re: Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

Ja mam kotkę z alergią pokarmową i kilka lat temu robiłam jej testy. Krew była wysyłana do Warszawy, ale same testy robią chyba właśnie w Niemczech. Wyniki mam z Laboklinu, tłumaczone chyba przez nich.
Moja Alusia jest uczulona na większość pokarmów, największy wskaźnik uczulenia ma na wołowinę (a weci wcześniej kazali mi podawać jej tylko wołowinę jako niby najmniej uczulającą), jako drugi wskaźnik wyszła jagnięcina (która podobno w ogóle nie uczula, wetka wcześniej poleciła mi podawanie jej właśnie jagnięciny, na szczęście nigdzie nie znalazłam i nie podawałam). Teraz przynajmniej wiem, co kotka może jeść, a czego nie.
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Nie lip 24, 2011 16:42 Re: Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

czyli testy z krwi w zasadzie są w 100% dokładne? nie ma możliwości zafałszowania?
Obrazek ObrazekObrazek
Franek & Rysia
Zabezpieczenia okien i balkonów 3miasto- R E A K T Y W A C J A.

rambo_ruda

 
Posty: 8231
Od: Pon maja 15, 2006 16:53
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie lip 24, 2011 20:31 Re: Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

rambo_ruda pisze:czyli testy z krwi w zasadzie są w 100% dokładne? nie ma możliwości zafałszowania?

Na to pytanie Ci nie odpowiem, bo nie wiem. Ale testy z krwi zawsze są bardziej wiarygodne niż np.testy wziewne. Tylko przed wykonaniem testów muszą być odstawione sterydy, chyba 2 tygodnie wcześniej (bo one mogą zafałszować wyniki), ale już dokładnie nie pamiętam, ile wcześniej trzeba odstawić steryd, musisz zapytać weta.
Niektórzy weci twierdzą, że kotom nie robi się testów, bo nie są dokładne, inni nawet nie wiedzą, że w ogóle takie testy można zwierzętom robić.
Ja zdecydowałam się zrobić testy po roku leczenia kotki na zasadzie "prób i błędów" - przykładem owa wołowina, którą kazali mi podawać. Z jednej strony było leczenie, sterydy, a z drugiej wciąż podawałam kotce alergen. I jak miała być poprawa?
Alusia ponad rok chodziła w kubraczku, bo miała okropną ranę na karku, którą wciąż rozdrapywała i nic nie pomagało. Teraz wiem, czego nie wolno jej jeść, pilnuję diety i jakoś dajemy radę.

Jestem zadowolona, że te testy zrobiłam, chociaż fakt, tanie nie były.
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Nie lip 24, 2011 21:36 Re: Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

a powiedz, czy po zastosowaniu się do zaleceń labu objawy przeszły?
Obrazek ObrazekObrazek
Franek & Rysia
Zabezpieczenia okien i balkonów 3miasto- R E A K T Y W A C J A.

rambo_ruda

 
Posty: 8231
Od: Pon maja 15, 2006 16:53
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie lip 24, 2011 21:42 Re: Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

Kropcia też miała robione testy alergiczne , próbka jej krwi była podobno wysyłana gdzieś do Niemiec .

Obrazek

bubor

 
Posty: 23310
Od: Czw maja 24, 2007 18:25
Lokalizacja: Kraków :)))

Post » Nie lip 24, 2011 22:42 Re: Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

kurcze, bubor, czym ją karmisz teraz?
Obrazek ObrazekObrazek
Franek & Rysia
Zabezpieczenia okien i balkonów 3miasto- R E A K T Y W A C J A.

rambo_ruda

 
Posty: 8231
Od: Pon maja 15, 2006 16:53
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie lip 24, 2011 22:45 Re: Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

Od mniej więcej dwóch lat tym : http://www.vet-concept.com/Cat-fit-sens ... &ci=000214
Aaa , u nas testy w 2008 roku kosztowały bez mała 500 zł .

bubor

 
Posty: 23310
Od: Czw maja 24, 2007 18:25
Lokalizacja: Kraków :)))

Post » Nie lip 24, 2011 23:07 Re: Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

Bardzo ciekawy temat, sama mam kota alergika pokarmowego, z uczuleniem na wiele karm, w tym dla alergików oraz na kurczaka.
Przeszliśmy przez wiele karm i marek oraz cierpień Brucka.

Obecnie je Renala RC który (ma w składzie hydrolizat białka zwierzęcego) i nie ma obajwów alergii od dwóch lat.
Choć był czas, że odpadała mu skóra, nawet nie musiał się drapać :(.

Wątek dodaję do ABC z nadzieją, że pojawi się się tu więcej informacji w temacie testów :)
CZĘŚĆ IV
KOCIE ZDROWIE: profilaktyka, diagnostyka, leczenie

25. KOCIA ALERGIA
/.../
c. Testy na alergie pokarmowe - Laboklin *NOWE
Ostatnio edytowano Pon lip 25, 2011 0:45 przez Anja, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Nie lip 24, 2011 23:49 Re: Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

mój wet sam przyznał że musi się o nich więcej dowiedzieć bo nie są zbyt popularne, a ja chcę je zrobić, bo szkoda mi kota. nie chcę go szprycować sterydami, jeśli można poznać co jest alergenem i zapobiec odczynom to czemu nie.
Obrazek ObrazekObrazek
Franek & Rysia
Zabezpieczenia okien i balkonów 3miasto- R E A K T Y W A C J A.

rambo_ruda

 
Posty: 8231
Od: Pon maja 15, 2006 16:53
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pt paź 14, 2011 10:44 Re: Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

news z dzisiejszego poranka.
ponad miesiąc temu została wysłana próbka do laboklinu. dzwonił do nich wet, dzwoniłam ja, podobno już czekały na wysyłkę tylko lekarz miał zatwierdzić wyniki. dziś do weta zadzwonił lab i powiedział, że wyników nie będzie bo zgubili próbkę. jest zarejestrowana, i owszem, ale gdzieś im zaginęła :evil: w zamian mogą zaoferować 20% rabatu. :|
Obrazek ObrazekObrazek
Franek & Rysia
Zabezpieczenia okien i balkonów 3miasto- R E A K T Y W A C J A.

rambo_ruda

 
Posty: 8231
Od: Pon maja 15, 2006 16:53
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pt paź 14, 2011 19:35 Re: Testy na alergie pokarmowe- Laboklin, robił ktoś?

Łaskawcy ........ :roll: :evil:

bubor

 
Posty: 23310
Od: Czw maja 24, 2007 18:25
Lokalizacja: Kraków :)))




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: włóczka, Wojtek i 175 gości