ŚLEPACZKI cz.V-"mój ślepaczek" - wołam do tablicy opiekunów

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Czy potrzebny jest Klub Ślepaczków?

Ankieta wygasła Nie lis 18, 2012 12:15

1.Bardzo-to skarbnica wiedzy o kotach niewidzących i wsparcie
28
93%
2.Tak sobie - bez klubu tez można sobie poradzić
2
7%
3. Nie - po co zajmować sie kotami chorymi lub kalekimi
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 30

Post » Sob maja 14, 2011 12:33 ŚLEPACZKI cz.V-"mój ślepaczek" - wołam do tablicy opiekunów

[/b]Ideą klubu jest pomoc kotkom niedowidzącym i niewidomym, zapraszam opiekunów i sympatyków do Klubu Ślepaczków
"(...)Często ludzie nie decydują się na przygarnięcie niewidomego lub w inny sposób okaleczonego kota - bo boją się jego kalectwa. Ja postaram się udowodnić że koty doskonale przystosowują się do tego co mają :)
Czasem trzeba kotu troszke pomóc, lekko dostosować mieszkanie do jego możliwości i potrzeb - ale to nie jest wiele za ogrom milości jakim kot się odpłaci za te starania." Anija
zapraszam do poczytania : http://kocia_stronka.republika.pl/inne.html


kontynuacja KKNiN,
poprzednie części:
viewtopic.php?p=4707586#4707586
viewtopic.php?p=4707241#4707241
viewtopic.php?f=1&t=105275
viewtopic.php?f=1&t=113902&p=6169177#p6169177

aktualny bannerek : Obrazek Wymiary banerka: 230px × 100px
Kod: Zaznacz cały
[url=http://tiny.pl/h449x][img]http://img26.imageshack.us/img26/2158/slep1.png[/img][/url]

bazarki dla ślepaczków:


viewtopic.php?f=20&t=140950ArpilRain
viewtopic.php?f=20&t=128124 AprilRain


zaprzyjaźniony wątek o wyjątkowych kotach

Fundusz Immunologiczny:
viewtopic.php?f=1&t=108710

OGŁOSZENIA








annskr pisze:Mrówcia 2 - to nie nasza fundacyjna podopieczna. Jest w schronisku. Ale bardzo, bardzo potrzebuje domu, więc pomóżmy …

Kiedy ją zobaczyłam - to jakby deja vu... Już kiedyś poznałam taka Mrówcię... już kiedyś płakałam nad jej losem... i choć to inna Mrówcia - bardzo mi tamtą przypomina... Mrówcia 2 ma lat 10 i jest niewidoma... Błąkała się po ulicach Łodzi, aż wreszcie trafiła do schroniska... Miała kiedyś dom i człowieka, który ją kochał. Na pewno. Teraz - chudziuteńka, z brzydkimi ząbkami, nienajpiękniejszym burym futerkiem, z podejrzeniem choroby nerek - nie ma nikogo... Ale ma wolę życia... Mrówcia 2 jest przekochana - tak delikatna, tak krucha, tak słodka, tak bardzo spragniona człowieka... Kiedy wchodzi się do jej boksu - wychodzi ze swego azylu w wiklinowej budce, ostrożnie podchodzi sie przywitać, a potem - z radością poddaje głaskom, przytulankom i pieszczotom... Chce choć przez chwilę poczuć, ze jeszcze komuś na niej zależy... choć przez chwilę łudzić się, że jest kochana... Choć przez chwilę. Cudowna koteczka, zagubiona w ciemności... Nie sposób się w niej nie zakochać... Szukamy dla Mrówci 2 domku niewychodzącego i odpowiedzialnych opiekunów o wielkim sercu, którzy zapewnią kici leczenie, którego potrzebuje, otoczą ja opieką i przywrócą jej wiarę w to, że starość nie musi być zła i smutna... Tamta Mrówka taki dom znalazła... Czy Mrówci 2 też sie uda? czy znajdzie się ktoś, kto rozświetli jej ostatnie miesiące, lata życia?
Proszę o to z całego serca anetylak@yahoo.com
Mrówcia 2 przebywa w łódzkim schronisku dla zwierząt przy ul.Marmurowej 4 w Łodzi
przy adopcji wymagane jest posiadanie zamykanego transportera, dowodu osobistego, pobierana jest też opłata w wysokości 36,- zł
Nr 159, wiek - 10 lat, maść - bura, przyjęta - 17.04.2012r., znaki szczególne - niewidoma, nr czip - 939000010292924, przebywa - boks na hotelu

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




ZASADY ZGŁASZANIA ŚLEPACZKÓW W POTRZEBIE- prosimy stosować podajac jak najwiecej danych zwiększamy szanse kotka na domek [/b][/color]
- zdjęcie małe lub link do zdjęcia np. imageshack, fotosik itp.
- imię (jeśli posiada) lub "bezimienny"
- płeć (jeśli b. mały kociak można napisać, że jeszcze nie określona)
- wiek
- stan zdrowia: opis wady wzroku tj. przed operacją, po operacji, utrata stała, niedowidzenie, usunięcie gałki ocznej, wszystko co najważniejsze co dotyczy wzroku.
Plus inne informacje zdrowotne przydatne dla potencjalnych DT czy w przypadku pomocy finansowej, np. inne urazy, brak łapek, schorzenia neurologiczne, cukrzyca, padaczka, nerki itp. Po prostu to co o kocie wiadomo. Jak wiadomo niewiele (bo np. kot ze schroniska) to można wpisać, że w trakcie diagnostyki
- schronisko/szpital/ulica (jeśli określona data, kiedy kot traci schronienie np. musi być wypisany ze szpitalika to podać datę)
- miejscowość (plus w przypadku małych miejscowości województwo) - to dla potenjalnych DT, które chciałyby kotu pomóc
- link do wątku na miau lub innej strony np. dogomania, facebook itp.
- kontakt: w przypadku osób z miau - nick; w przypadku osób z zewnątrz (karmicielek, weterynarzy itp.) imię i telefon lub e-mail. W każdym razie jakiś kontakt
- wsparcie finansowe: tak/nie
- informacje pozostałe: np. relacje z innymi kotami, psami, charakter, bojaźliwość, coś co jest ważne w przypadku poszukiwania DT lub DS.
Ostatnio edytowano Czw paź 25, 2012 14:55 przez alessandra, łącznie edytowano 130 razy

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob maja 14, 2011 12:36 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

ABC ślepaczka i okuliści polecani
okuliści polecani:

Warszawa- dr Garncarz i dr Buczek http://www.garncarz.pl/ tel. 22 858 80 62 w godz. 9-13 i 17-21, sob. 10-14; jacek@garncarz.com.pl

Szczecin - dr Marcin Cichocki - Przychodnia Weterynaryjna ul. Chopina 53A, tel. 91 454 18 06 http://www.praktyka-wet.com.pl/
Wrocław
Katowice -doktor nauk wet. specjalista chirurg Aleksander Gierek
Lecznica dla Zwierząt , przy ul. Ceglanej 67c
(boczna od ul.Kościuszki )tel (032) 757 47 47 pon-pt : 10.00-13.00 i 15.00-19.00,soboty : 10.00-13.00

Kraków Arka na ul. Chłopskiej, Kraków tel.126588365 polecił go dr Garncarz
dr Pawel Stefanowicz

Poznań Lek.wet. Jarosław Juszczak
Gabinet Weterynaryjny,61-371 Poznań,Os. Armii Krajowej 85 a
(061) 8720781;(0-61) 867-50-97

Wrocław dr Zdzisław Kiełbowicz, Wrocław
Lecznica ul. Karłowicza 36, Zalesie, Wrocław;
tel. (0-71) 348-39-58

Trójmiasto http://www.cafeanimal.pl/weterynarze/ta ... a,32?&pg=1
SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA WETERYNARYJNA DR MARCIN PIKIEL Adres:ul. Gałczyńskiego 18,80-524 Gdańsk Telefon:(0-58) 522-12-54
Email:Wyślij email Strona www:
http://www.pikiel.info

-prosze o namiary
************************************************

w tym poście zamieszczę małe ABC jak zyć ze ślepaczkiem oraz zebrane wiadomości na temat chorób powodujących utratę wzroku-warto miec taka wiedzę :wink:

za zebranie wiadomosci dziekujemy avalid:

* Niedobór aminokwasu tauryny prowadzi do stanu zwyrodnienia siatkówki bardzo przypominającego PRA w ostatnich stadiach. Obecnie jest to rzadkie schorzenie odkąd tauryna dodawana jest do składu sprzedawanych karm. Może wystąpić u kotów karmionych mało wartościowym pokarmem lub karmą dla psów. Niedobór tauryny skutkuje powolną utratą wzroku.
* Odwarstwienie siatkówki jest to oddzielenie siatkówki od leżącej pod nią naczyniówki, prowadzące do znacznego pogorszenia wzroku i ślepoty. U kotów najczęstszą przyczyną tego stanu jest wysokie ciśnienie krwi. Dotyka na ogół starsze koty, a postęp choroby jest zazwyczaj szybki.
* Zapalenie siatkówki jeżeli dotyczy dużej powierzchni siatkówki u obu oczu może powodować ślepotę. Rozwija się na skutek wniknięcia bakterii, grzybów (cryptococcosis, histoplasmosis), wirusów (wirus białaczki FeLV, wirus niedoboru immunologicznego FIV, wirus zapalenia otrzewnej FIP), pierwotniaków (toxoplasmosis), pasożytów czy toksyn do siatkówki i przylegającej do niej naczyniówki.
* Zapalenie nerwu wzrokowego spowodowane jest infekcją bakteryjną, wirusową lub zatruciem chemicznym. Gdy dojdzie do zniszczenia obu nerwów skutkuje to całkowitą ślepotą. Utratą wzroku postępuje zwykle szybko.
* Jaskra również może powodować ślepotę, rzadko jednak dotyka obu oczu równocześnie.
* Uszkodzenie siatkówki może nastąpić wskutek przyjęcia toksycznych substancji lub spożycia trujących roślin.

postępujący zanik siatkówki- link do całości:

http://www.felinologia.org.pl/artykul-022

************************************************
ABC życia ze ślepaczkiem

Klara pieknie opisała krok po kroku,zatem przeniosłam Jej post do nowego watku :D :

Po pierwsze primo!
KOT NIEWIDZĄCY OD WCZESNEGO DZIECIŃSTWA, TO NIE INWALIDA SPECJALNEJ TROSKI! TO PO PROSTU KOT TROCHĘ INNEGO RODZAJU!
POZOSTAŁE ZMYSŁY DZIAŁAJĄ LEPIEJ NIŻ U ZWYKŁEGO KOTA.

2.Pierwsze kroki w domu i życie codzienne.

tak jak każdy kot potrzebuje spokoju żeby obejść i obwąchać mieszkanie
początkowo nie wchodzi na krzesła i wyższe kondygnacje, uczy się terenu. Dobrze jest na początku zadbać o to by kuweta stała blisko miejsca od którego kociak zaczyna rozpoznawanie terenu tzw. bazy wypadowej
Mały kot będzie brykał, jak to kociak, więc nie panikujmy, że „rozbił się”o ścianę, to głównie z rozpędu. Bardzo szybko zapamięta gdzie co stoi.
- meble ruchome
już po kilku-kilkunastu dniach będzie wiedział, które meble zmieniają miejsce. Pamiętajmy nasze koty do badania terenu używają węchu, wąsów i całego ciała i „tajemniczego” zmysłu. Idący normalnym krokiem kot w mieszkaniu, które już poznał ominie każdą niespodziewaną przeszkodę w odległości kilku centymetrów do pół metra. Nie pytajcie mnie skąd wiedzą , że na środku stoi puf, który godzinę temu był pod oknem.
- wyższe kondygnacje
najpierw wchodzą macając łapką, z czasem zapamiętują zbadane wysokości i po prostu wskakują, przeskakują z szafki na stół a nawet na krzesło, które wczoraj stało gdzie indziej.
Najwyższy poziom jaki osiągnęły moje koty to wysokości ok.180-190 cm.
Ale Kawka pracuje nad tym wynikiem.

3.Czego nie lubi kot niewidzący?!

- Nie znosi jak gwałtownie podnosi się go z podłoża na którym stoi, siedzi lub leży. Gwałtowna utrata gruntu jest dla niego większym stresem niż dla kota widzącego.
Bierzmy go na ręce powoli i łagodnie, żeby miał poczucie kontroli nad tym co się z nim dzieje. Szczególnie ważne, gdy kociak leży nam na kolanach, nie wolno go zsunąć od tak lub podnieść do góry, bo może wbić się wszystkimi czterema łapkami w kolanko.
Znam też widzące koty, które nie znoszą jak je się gwałtownie usuwa z kolan bez pytania.
- Jeśli kot ma resztki widzenia w oku tak jak np. Kawka pamiętajmy, że zbliżająca się z góry ręka wywołuje uczucie lęku. Kawka reaguje tak jak by coś na niego spadało poprostu. Wtedy lepiej głaski zaczynać od środka kota lub od dołu podbródka.

4. Na co należy zwrócić szczególną uwagę!Gdyby nie Frotka, pięciomiesięczna, doskonale widząca „zemsta nietoperza”, napisałabym, że to dotyczy głównie kotów niewidzących
- małe przedmioty ruchome na wyższych kondygnacjach takie jak:
szklanki z gorącymi i nie tylko płynami
talerze z jedzeniem itp.
Szansa, że kot niewidzący wskoczy w talerz z zupą stojący na stole jest teoretycznie większa niż dla kota widzącego. Piszę teoretycznie, bo Kawior nigdy się tego nie dopuścił a Frotka ciągle próbuje. Ale mam świadomość, że Frotka ma to zwyczajnie w nosie a Kawior nie jest pewien czy tam na pewno nic nie stoi. Uważać trzeba i tyle.
- kuchnia i włączone palniki - niebezpieczne dla każdego kota.


5. Podstawowe różnice między kotem niewidzącym a zwykłym.

- jest subtelniejszy
- lepiej wyczuwa ogólnie panującą atmosferę
- wolniej biega -korekta : teoretycznie :wink:
- dłużej przymierza się do skoku
- jest spokojniejszym towarzyszem dla osoby starszej -korekta :jest dobrym towarzyszem dla b.energicznej osoby starszej :wink:
- jeśli rozrabia nie mówisz „co znów zniszczyłeś łobuzie” tylko „ Moje kochanie, niedobra pańcia postawiła głupio szklankę! Nic ci się nie stało?”

6.Czego się nie spodziewasz a może cię zaskoczyć?
- polowanie
Kicia bez problemu chwytała papużki faliste jeśli tylko zapuściły się na nieco niższe rejony. Nigdy nic im nie zrobiła, ale za inne koty nie ręczę, bo Kicia była wyjątkowa, ustępowała szczurkom miejsca na wersalce itp.

Wszystko to co tu napisałam to tylko moje niespełna piętnastoletnie obserwacje dwóch niewidomych kotów.
Napisałam to „od ręki” więc jak tylko sobie coś przypomnę będę modyfikować ten post.

7.Pielęgnacja oczodołów ( dodane 02.02.06)

Spora część ofiar kk traci całkiem gałki oczne. Tak było w przypadku mojej Kici, a Kaweczka ma jeden pusty oczodół. 14 lat temu nikomu nie przyszło do głowy żeby zaszywać Kici oczodoły, dziś też jest to chyba zależne od wielu czynników. W każdym razie moi weci nie upierają się, żeby zaszyć oczodół Kawce. Wiem, że ten zabieg wymaga wielu przygotowań nie całkiem miłych dla kota. Ale napewno, w znacznym stopniu, ogranicza ryzyko infekcji i według niektórych poprawia estetykę, ale ten drugi argument jest co najmniej dyskusyjny wg. mnie.
Ja miałam i mam dużo szczęścia, bo mój dom jest wielozwierzęcy i wielogatunkowy. Oczodołami Kici zawsze zajmowała się suczka, która ją wykarmiła i wychowała, a po jej śmierci przejęły to kolejne psy, w ostatnich 3 latach życia Maksio. Jak tylko się pojawił Kawiorek Maksio już po kilku dniach podjął próby pielęgnacyjne, bo „oczko” rzeczywiście się sączy,ale młody nie był tym zachwycony. Dziś po dwóch miesiącach łaskawie pozwala się Maksowi popielęgnować ale nie za często. Wszystko jednak jest na dobrej drodze i mam nadzieję, że za jakiś czas „oczko” będzie w takim stanie w jakim zawsze były „oczka” Kici.
W ostatnich tygodniach życia, kiedy Kicia już nie mogła korzystać z pomocy Maksa, przemywałam jej „oczka” świetlikiem.
Dobrze by było żeby wypowiedzieli się też ci, których koty mają zaszyte „oczka”.
dodane 21.09.06 Teraz to mogę już być ja - jak dotąd z zaszytymi oczkami nie ma najmniejszych problemów na szczęście, żadnego sączenia itp.

NIE BÓJCIE SIĘ KOTÓW NIEWIDZĄCYCH BO ONE WIDZĄ WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁE KOTY.
Ostatnio edytowano Czw cze 30, 2011 13:11 przez Klub Ślepaczkowy, łącznie edytowano 42 razy
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Sob maja 14, 2011 12:36 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

Jak zostać klubowiczem?
1. Klubowiczem może być kotek niewidzący lub niedowidzący ze swoim opiekunem. "Wkupne" to fotka kotka

Jak pomagać?
1. Można płacić comiesięczne składki na Fundusz Ślepaczkowy (od 5 zł do 100000000000000 zł a nawet więcej) - ja jestem skarbnikiem czyli AgaPap i zbieram składki na specjalnym koncie (jeśli chcesz, numer na pw ).

2. Można wystawiać bazarki przeznaczone na Fundusz Ślepaczkowy.
3. Można śledzić wątki na forum i informować tu o ślepaczkach potrzebujacych wsparcia.
4. Można brać ślepaczki na dom tymczasowy.
5. Można zaadoptowac ślepaczka.
6. Można pomagać w ogłaszaniu ślepaczków i szukaniu im domów.
7. Można... no sama już nie wiem, ale na pewno coś jeszcze można
Zapraszamy :D
Ostatnio edytowano Czw cze 30, 2011 13:20 przez Klub Ślepaczkowy, łącznie edytowano 27 razy
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Sob maja 14, 2011 12:37 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

OGŁOSZENIA

PILNE!!!!!!!!!!!!!!



PILNE: poszukiwane domy oraz pilne kwestie zdrowotne (operacje, leczenie)



1.

data dodania:30-01-2012r.
felis pisze:Niewidoma jest w schronisku od lata. Jest kotką nienajmłodszą. Oceniana na 7, 8 lat. Możliwe, że jest starsza.
Nie wiadomo co jest przyczyną takiego stanu jej oczu.
Zdjęcia które widzicie poniżej są robione od sierpnia do stycznia, a można odnieść wrażenie, że robione są w jednym czasie. Dlaczego? Ona się praktycznie nie rusza. Dlaczego? Boi się. Boi się podejść do miski z jedzeniem, czy wodą bo zaraz dostanie po głowie. W jej stanie i przy tak dużym zagęszczeniu nie ma możliwości, by nie dotknęła innego kota. To samo dzieje się, gdy chce wejść czy wskoczyć na legowisko na podłodze czy na półce. Dlatego zrezygnowała już z prób znalezienia sobie miękkiego posłania, czy najedzenia się do syta.
Szuka... litości


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek





2.
- data zmiany: 27-07-2011
- Obrazek Obrazek
- bezimienna
- kotka
- wiek: ok. 2 latek
- stan zdrowia: jednooczka
- miejsce przebywania: Koci Azyl w Konstancinie
- Konstancin, ok. Warszawy
- http://101kotow.pl/index.html
- kontakt: tel: 22-754-64-95, 22-756-48-82, 505-068-640, 502-020-913
e-mail: azyl101@tlen.pl
- wsparcie finansowe: nie
- informacje pozostałe: Koteczka straciła oczko jako kocię po ataku agresywnego ptaszyska i trafiła do Azylu w głębokim szoku. Dzielnie przebyła rekonwalescencję, zachowała pogodę ducha, jest całkowicie oswojona i przymilna



3.
-data dodania 17-11-2011
ObrazekObrazek
- płeć: kotka
- imię: Tosia
-ur.lato 2010r.
-stan zdrowia: Usunięta gałka oczna.Drugie oczko udało się uratować maściami i kropelkami, została jednak blizna na rogówce. Tosia ma niedomykalność 4 zastawek serca, dlatego codziennie dostaje tabletkę, którą chętnie zjada w kąsku karmy.
-przebywa w Fundacji KOT w Toruniu
-kontakt: becia_73
- inne informacje: Tosia ma piękne, jedwabiste, czarne futerko, przytyła i już nie czuć samych kosteczek. Bardzo domaga się uwagi człowieka i czeka na delikatne pieszczoty. Jest żwawa, wesoła i pogodna, nie lubi agresywnych kocich zabaw i być może dlatego świetnie dogaduje się z Pełzaczkiem i chętnie razem spędzają czas.Pełzaczek i Tosia poznali się i zaprzyjaźnili w fundacji. Obydwa koty trafiły do nas w ciężkim stanie, przeszły leczenie i rekonwalescencję; obecnie są gotowe do adopcji. Byłoby wspaniale, gdyby znalazły domek razem, bo wyjątkowo do siebie pasują. Wykastrowane, zaszczepione, odrobaczone(zdjęcie drugie)
-link do wątku: viewtopic.php?f=13&t=135573

4.
- data dodania: 31 maja 2011 r.
- Obrazek
- Marcysia
- kotka
- 4 lata (ur. 2007)
- stan zdrowia: nie widzi na jedno oko w wyniku powikłań po kk. nie operacyjne, skonsultowane z dr Garncarzem.
- przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie, Gajowa 7a
- Konin, wielkopolskie
- http://www.schroniskokonin.fora.pl/koty,6/marcysia,2134.html
- kontakt: cynamon i wanilia
- wsparcie finansowe: nie
- informacje pozostałe: dość płochliwa w stosunku do ludzi, ale moim zdaniem rokuje dobrze, z kotami dogaduje się świetnie, po sterylce
wątek koteczki : viewtopic.php?f=13&t=116404&p=7535089#p7535089

5.
data dodania 09-08-2011r.
Obrazek Obrazek
Pimpusia - 1 rok
Kotka bardzo przyjacielska do ludzi i kotów, miziaczka-bardzo :1luvu: :cry: szuka domku stałego
bezdomna - przebywa w stodole itp.
Miejscowość Pabianice
viewtopic.php?f=1&t=116775&start=1170
kontakt- pw Anna61, mogę podać też e-mail
Wsparcie finansowe - tak
Stan zdrowia .Badanie kliniczne.
Zrośniecie spojówek z gałką oczną, w lewym oku zrost powiek - po przebytym kocim katarze.
Zalecenia.
Ze względu na utrzymanie kota (kot wolnowychodzący)wskazana plastyka powiek i spojówek


7.
- data dodania: 4 marca 2011 r.
- Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
- Narzeczona Morfa
- kotka
- około 6-7 miesięcy
- stan zdrowia: "jedno oko - drugie było wyszarpane - przez człowieka? Psa? Kota? Nie wiadomo..."
- schronisko w Kaliszu
- Kalisz
- viewtopic.php?uid=21586&f=1&t=124991
- kontakt: dagmara-olga
- wsparcie finansowe: brak danych
- "Ale kotka jest zwinna, szalona i ogromnie chętnie się bawi - jak każde kocie dziecko. Dymna w lekkie pasy w czerni ach....ślicznotka. Nie ma czasu na jakieś głupotki jak mizianki ale na rękach mruczy i barankuje - ale tylko trochę, bo czas mordować myszy!"

8.

- data dodania: brak danych
- Obrazek
- Amisza
- płeć: brak danych
- wiek: brak danych
- stan zdrowia: brak danych
- Fundacja Azyl Nadziei w Opolu
- Opole
- link do wątku: brak danych
- kontakt: Fundacja Azyl Nadziei w Opolu
CoToMa lub e-mail: azylnadziei@gmail.com, a tel. do fundacji: 603079984
- wsparcie finansowe: brak danych
- informacje pozostałe: brak danych

9
- data dodania: brak danych
- Obrazek
- Pirat Czarny
- kot
- wiek: brak danych (wątek)
- stan zdrowia: brak oczka, wykastrowany, zdrowy
- miejsce przebywania: przytulisko , brak dt
- miejscowość: brak danych (wątek)
- viewtopic.php?f=13&t=118582
- kontakt: biuro@fundacjakaruna.org
- wsparcie finansowe: brak danych
- informacje pozostałe: Znajduje się pod opieką Fundacji KARUNA
tel. kom: 0-660-452-101

10.
- data dodania: brak danych
- Obrazek
- Gucio
- kot
- wiek: ok 2 lata (?)
- stan zdrowia: "Jego lewe oczko było w fatalnym stanie po przebytej chorobie w dzieciństwie. Najprawdopodobniej będzie usunięte."
- miejsce przebywania: Fundacja Kocia Dolina
- miejscowość: Inowrocław / Kujawsko-Pomorskie
- http://www.kociadolina.pl/adopcje,59,Gucio.html
- kontakt: Fundacja Kocia Dolina 603-045-826 (bez SMS) e-mail: adopcje@kociadolina.pl
- wsparcie finansowe: brak danych
- informacje pozostałe: "jest niezwykle zabawowy, lgnie do ludzi, uwielbia grać z człowiekiem w "łapki", sam układa się do drapania po brzuszku. Lubi oglądać się w lustrze, gdy biega po pokoju, co chwilę przychodzi do człowieka. To bardzo ciekawy świata koteczek - taki mały zdobywca. Jest bardzo pomysłowy i inteligentny, co udowodnił pijąc wodę ze szklanki lub samodzielnie wysyłając informacje przez Gadu Gadu. Ma białą plamkę na klatce piersiowej i białą końcówką ogonka. (...) Gucio jest w pełni sprawny, co często udowadnia uciekając przed innymi kotami w czasie zabaw i chowając się w najdziwniejsze zakamarki. A przede wszystkim jest pogodny i nic sobie nie robi z niesprawnego oczka - przecież on nawet nie wie, że powinno być inaczej. Poznał świat widząc tylko z jednej strony, więc według niego ten świat taki trzeba zaakceptować. Czy jego nowy dom też zaakceptuje go takiego - kotka bez jednego oczka? Wierzymy, że tak."
Ostatnio edytowano Pon maja 14, 2012 13:26 przez Klub Ślepaczkowy, łącznie edytowano 61 razy
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Sob maja 14, 2011 12:39 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

Dotychczas wsparcie finansowe otrzymali:
ROK 2012
MARZEC
1.Fidel - kontakt Magija
wątek: viewtopic.php?f=1&t=139714
2.Munio = dt Lacia
wątek: viewtopic.php?f=13&t=140017
LUTY
1.Bąbelka pod opieką _bubu_
wątek ogólny viewtopic.php?f=1&t=115798
2. Iza - pod opieką Werneu
watek ogólny viewtopic.php?f=1&t=139311&start=60
3. Miki - pod opieką bubu_
watek ogólny : viewtopic.php?f=1&t=115798
4.Niebieska koteczka pod opieka Werneuwatek ogólny viewtopic.php?f=1&t=139311&start=60
STYCZEŃ
1. kotek Filuś pod opieką lidka02 viewtopic.php?f=1&t=137041&start=435
2. Tytus dt missieek -zabieg entropium -
3.Rafael Rafael jest pod opieką wolontariuszy z grupy "Bezbronne Zwierzęta" od 25.01.2012 r.
Wątek Rafaela viewtopic.php?f=1&t=138364
ROK 2011
GRUDZIEŃ
1.mały czarnuszek z Palucha- kontakt - jamkasica
wątek ogólny schroniska na Plauchu
2.koty z Chorzowa pod opieką p. Ewy-kontakt- kaja555
wątek: viewtopic.php?f=1&t=136880
3. Bałwanek i Blondynek pod opieką magaaaa
4. maluszki u jopop
LISTOPAD
1. Blackie/Czarnuszek u Bożeny
2. Jokotowe maluszki -4kolory-
viewtopic.php?f=1&t=135320&start=30
3.Pimpusia u Anny61
viewtopic.php?f=1&t=132675&start=510[/quote]
4.Jokotowe maluszki -Tofik i Irysek pod opieką Hania66
viewtopic.php?f=1&t=135320&p=8244649#p8244649[/quote]
PAŹDZIERNIK
1.Trikolorka - koteczka pod opieką jopop
2. kociaki u marta20
ttp://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13& ... 6#p8048016
3. Bezdomny Tinek -kontakt fiona.22
viewtopic.php?f=1&t=134318[/quote]
WRZESIEŃ
1. Ślepaczek u paula_t
viewtopic.php?f=1&t=131973&start=30
SIERPIEŃ
1. Pimpusia - kontakt Anna61
viewtopic.php?f=1&t=116775&start=1170[/quote]
2. kociaki u Anny Rylskiej- 6 maluszków
viewtopic.php?f=1&t=129406&hilit=brwin%C3%B3w&start=60
3. Kefirek - dt missieek
viewtopic.php?f=13&t=131799
4. Małgosia, Mila i Kosmita - dt jopop
LIPIEC
1.trzy maluszki dt jopop
viewtopic.php?f=1&t=127452&p=7607876#p7607876
2. Fifi w lecznicy - dt anita5
viewtopic.php?f=13&t=129842
3. Mia - kontakt joanna 521
viewtopic.php?f=1&t=130129
4.Malutka - dt magaaaa
viewtopic.php?uid=14526&f=13&t=130704&start=0
5. Zgredek - dt cynamon i wanilia
viewtopic.php?f=1&t=106675&p=7758644#p7758644
6. Hania - dt andzelika1952
wątek: viewtopic.php?f=13&t=116282&start=750[/quote]
CZERWIEC
1.Alex -dt kotika Gdańsk
viewtopic.php?f=13&t=128514
2. malutka tri -lecznica, opieka Budrysek
wątek: viewtopic.php?f=13&t=128971
3.Kubuś dt Lidka02
viewtopic.php?f=1&t=129326
MAJ
1.Gucio - kontakt Dyktatura
viewtopic.php?f=1&t=127624
2.Ślepinka - kontakt Migota
viewtopic.php?f=1&t=127553
3. Albert- kontakt joshua_ada
viewtopic.php?f=1&t=127572
KWIECIEŃ
1. Lucuś - kontakt Budrysek
viewtopic.php?f=13&t=125906&start=0
2. Burasek przemiły - dt delfinka
viewtopic.php?f=1&t=126423
3. Luna dt emgatto (była forumowiczka) nie ma wątku- kontakt Never
4. Bajka - dt Anielka G
viewtopic.php?f=1&t=127037
5. Hyzio, Dyzio, Zyzio -dt Werneu
viewtopic.php?f=1&t=126715&start=15[/quote]
MARZEC
1. 2 buraski - sisay
viewtopic.php?f=13&t=125685
LUTY
1. Nutka
viewtopic.php?f=1&t=107479
2. Szarotek
viewtopic.php?f=1&t=124134[/quote]
3.Bulinki
viewtopic.php?f=1&t=124885
4. Napoleon,kontakt ruru
viewtopic.php?f=1&t=124184&start=870[/quote]
STYCZEŃ
1.Laura i Meksyk - kontakt Werneu
viewtopic.php?f=13&t=121720&p=6899874#p6899874
2. 2.Toffik - dt ifciastu
viewtopic.php?f=13&t=122588
3.Fanszetka, Smoczek u kotiki -
viewtopic.php?f=13&t=112647
4.Bruno - kontakt Werneu
viewtopic.php?f=13&t=123034
5.Remik - kontakt Werneu

Lata poprzednie są w IV wątku.
viewtopic.php?f=1&t=113902[/quote]
Ostatnio edytowano Pon maja 21, 2012 19:24 przez Klub Ślepaczkowy, łącznie edytowano 17 razy
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Sob maja 14, 2011 12:40 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

ROZLICZENIA:

Stan na 29.02.2012r. - 300,69 zł
Saldo pomniejszone o wpłatę 100 na Bąbelkę

Wpłaty na fundusz + bazarki = 345,00 zł
Wpłaty na fundusz + bazarki + rezerwa = 400,69 zł

Wpłaty na Fundusz Klubu - 233,00

Anita5 ( III)
joluka
alessandra
karolinaS
Liwia_
Aleksandra59
Cynamoni Wanilia
Bozena z wisniewa
AgaPap
Lidka
AprilRain
Jerzykowka
Lutencja x2
Hania 66


Bazarki - 112,00 zł
AprilRain i KMagda

Rezerwa z stycznia 2012 :55,69
Ostatnio edytowano Czw mar 08, 2012 20:05 przez Klub Ślepaczkowy, łącznie edytowano 16 razy
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Sob maja 14, 2011 12:47 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

SZUKAM OPIEKUNA WIRTUALNEGO

kwota na opieke wirtualną wg mozliwości, kilku opiekunów dla jednego kotka także nie stanowi problemu :wink:

Obrazek

Filuś z Azylu św Franciszka w Konstancinie od 15-03-2011 kotek ma wirtualnego opiekuna-p. Anię z Warszawy :1luvu:

Niewidzący Filuś - 4-ro miesięczny kotek - prawdopodobnie na skutek nieleczonego kociego kataru stracił wzrok i jako jedyny przeżył z całej rodziny. Pozostałe kocięta zginęły pod kołami samochodów (też miały chore oczy). Jest bardzo wesoły, lubi się bawić myszkami i ma bardzo dobry apetyt.


Kotek jednooczek tez do wirtualnej adopcji czeka w Azylu św Franciszka w Konstancinie

KOTEK JEDNOOCZEKObrazek

Szukamy Wirtualnego Opiekuna dla tego ślicznego, kilkumiesięcznego kotka. Kocurek, uratowany z piwnicy, wskutek przebytej choroby ma uszkodzone jedno oczko. Jest bardzo nieufny, unika kontaktu z ludźmi i zwierzętami w Azylu. Może Ty się nim zaopiekujesz ?

kontakt Asia Ronda

SZUKAMY SPONSORA i DT

Niewidoma - ok dwuletnia biało-bura kotka. Nie ma jeszcze imienia.Przebywa u p. Ewy chyba od trzech tygodni. Została znaleziona pod blokiem na Białostockiej, zakrwawiona. Prawdopodobnie wypadła z balkonu. Niestety nikt jej nie szuka. Kotka była zdiagnozowana (choć chyba nie do końca) i leczona. nie widzi od dawna. Teraz przyplątała jej się calciwiroza. Kicia źle znosi obecność tylu kotów, w dodatku ciągle ze sobą walczących. Stąd pewnie osłabienie organizmu. Potrzebuje spokojnego i troskliwego domu. Nie wiadomo czy była szczepiona i sterylizowana. Tego w lecznicy nie sprawdzono. Kotka jest bardzo grzeczna, spokojnie znosiła wszelkie zabiegi w lecznicy."]Obrazek

watek koteczki: viewtopic.php?t=94699

jopop pisze:[Kotka pilnie potrzebuje wsparcia - najlepiej w postaci domu tymczasowego. Jest to bardzo pilne, gdyż:
- choruje chyba na kaliciwirozę, ale może jakoś powikłaną. A jej opiekunka NIE DAJE RADY wystarcząco dobrze się nią zająć
- każdy dzień zwiększa przywiązanie Ewy do kotki, będzie coraz trudniej ją zabrać. A jest tam chyba 16 kotów w niewielkim mieszkaniu. I stale pojawiają się nowe :(
- u Ewy nie ma żadnej szansy na adopcję docelową, Ewa prowadząc rozmowę rekrutacyjną odstrasza każdy potencjalny (nawet super dom).


Gdyby znalazł się ktoś chcący zabrać kotke na DT - proszę o kontakt, spróbuję pośredniczyć. Ewa ma do mnie JAKIEŚTAM zaufanie, ostatnio udało mi się ją przekonać do oddania 1 kota, może i tym razem się uda...

Kotka potrzebuje też wsparcia finansowego na badania!



Obrazek Malwinka trafiła do mnie w bardzo ciężkim stanie z rozbitą głową, wychudzona i przerażona. Lekarze nie dawali jej większych szans na przeżycie... ale jej wola życia wygrała. Niestety nie dowidzi i ma około 15 lat. Jest wysterylizowana, boi się ludzi ale zaufała psom a najbardziej mojej wilczycy do której się tuli.
Justa&zwierzaki (DT)

Dr JakyllObrazek Fundacja Miaukot kontakt BarbaraHorz, Adria


Gremlinek: Obrazekwirtualne wsparcie alessandra
andzelika1952 pisze:Gremlinek pozostanie u tymczasowej opiekunki na stałe. Tylko żeby zaakceptowały go jej pozostałe 3 koty. Kociak czuje się dobrze , nie cierpi , ma codziennie zakrapiane oczka , tylko koszt jest dość duży . Musi otrzymywać krople do końca życia . Koszt miesięczny ok. 70-80 zł. Ale tak musi być.


To link do wątku: viewtopic.php?t=98772

Remik
To 4 miesięczny samczyk, który pochodzi z Gdańskiej stoczni. Choroba uszkodziła mu oczko. Koci katar to nasz największy wróg. Kicia przejdzie długie leczenie, lecz niewiadomo czy oczko nie będzie do usunięcia . Zmuszona jestem prosić o pomoc finansową. W miarę własnych możliwości poświęcam kociakom swój czas, dbam o nie, podaje leki, troszczę się, daje miłość i ciepło. Lecz najważniejsze są pieniądze, bo miłością ich nie wyleczę.
DT Weronika 519-653-920 werneu@wp.pl
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kopernika 6/8,
00-367 Warszawa
81 1370 1109 0000 1706 4838 7309
z dopiskiem „PKDT- Wirtualna adopcja Remika”

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Pon lis 14, 2011 14:12 przez Klub Ślepaczkowy, łącznie edytowano 3 razy
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Sob maja 14, 2011 13:02 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

ŚLEPACZKI W DT SZUKAJĄCE DOMU:

WYMAGANE ZASADY ZGŁASZANIA!
- zdjęcie małe lub link do zdjęcia np. imageshack, fotosik itp.
- imię lub "bezimienny"
- płeć
- wiek
- stan zdrowia: opis wady wzroku plus inne informacje zdrowotne przydatne dla potencjalnych DT czy w przypadku pomocy finansowej
- miejsce przebywania: schronisko/szpital/ulica (jeśli określona data, kiedy kot traci schronienie np. musi być wypisany ze szpitalika to podać datę)
- miejscowość (plus w przypadku małych miejscowości województwo)
- link do wątku na miau lub innej strony np. dogomania, facebook itp.
- kontakt: w przypadku osób z miau - nick; w przypadku osób z zewnątrz (karmicielek, weterynarzy itp.) imię i telefon lub e-mail.
- wsparcie finansowe: tak/nie
- informacje pozostałe: np. relacje z innymi kotami, psami, charakter, bojaźliwość, coś co jest ważne w przypadku poszukiwania DT lub DS



1.
- data dodania: 3 czerwca 2011 r.
- Obrazek
- Rambo
- kocurek
- data urodzenia: 9.03.2011
- stan zdrowia: niedowidzący w ok. 50%, pod opieką okulistyczną dr Łobaszewskiej, z szansą na poprawę widzenia
- miejsce przebywania: DT Warszawa
- viewtopic.php?f=13&t=128561
- kontakt w sprawie adopcji: pani Renata 0-660 923 649
- wsparcie finansowe: brak danych (wątek)
- informacje pozostałe: brak danych (wątek)

2.

data dodania: 12-03-2012
Obrazek
- Munio
- kocurek, kastrowany
- 6 m-c
- Munio miał pękniętą gałkę, która została usunięta. Na drugim oku było dużo wrzodów ale po regularnym zakraplaniu oczko wygląda już niemal idealnie. Poza tym kot jest zdrowy, póki co został odrobaczony i "odświerzbiony"
- DT u Laci Najgorsze jest to, że maluch mieszka obecnie w piwnicy (razem z dwoma innymi kociakami) bo w reszcie domu mam wszystko pozajmowane już przez koty.. :( To sprawia, że oswajanie trwa dłużej bo koty przez większość dnia i tak siedzą same.. :(
- Leszno (wielkopolska)
- miau: viewtopic.php?f=13&t=140017
dogo: http://www.dogomania.pl/threads/224473- ... o-wsparcie!
- Lacia - tel. 603 716 582
- wsparcie finansowe: tak - operacja była robiona tuż po znalezieniu i pozostał po niej dług.. :(
- kociak jest narazie wystraszony, przy gwałtownych ruchach od razu się chowa ale wzięty na ręce nie ucieka, przy dobrej opiece - chwila i będzie z niego przytulas. Z innymi kotami ok, psa się jeszcze boi.


3.
- data dodania: 9 sierpnia 2010 r.
- Obrazek
- Willy
- kot
- kocię
- stan zdrowia: "w końcu powstały stałe zrosty powiek z trzecią powieką i rogówką, a brzegi powiek wywinęły się tak, że rzęsy rosną do wewnątrz i ciągle drażnią gałkę oczną." maj 2011: "Nie mam niestety dobrych wiadomości. W niedzielę Willy dostał ostatnią dawkę doksycykliny. Skoro będąc na niej zaczął kichać na nowo, to nie było sensu podawać jej dłużej niż te 6 tygodni. Dzisiaj już miał zaklejony nos, a jak mu odetkałam, to wykichał mi w twarz krwistego gluta. Drugiego wykichał na ścianę.
Ja się już poddaję. Wyczerpałam wszystkie dostępne mi badania i środki. Willy został przeleczony wzdłuż i wszerz przeróżnymi antybiotykami, w tym 2x z antybiogramu.
Szkoda go bo ma genialny charakter kota przytulanki. Faszerowanie go ciągle lekami nie ma sensu."
- w DT bluerat
- Rybnik
- viewtopic.php?f=1&t=115527
- bluerat
- wsparcie finansowe: tak
- informacje pozostałe: "Willy jest bardzo towarzyski i kontaktowy. Lubi się tulić. Śpi ze mną w łóżku od ok tygodnia (koty wcześniej mieszkały w łazience ale na ultimatum rodziny musiałam ją opróżnić). Dogaduje się z kotami i z psem. Idealnie korzysta z kuwety."

4.
- data dodania: brak danych
- było:Obrazek Obrazek
jest:Obrazek Obrazek
- Olaf
- kot
- wiek: brak danych (wątek)
- stan zdrowia: brak danych (wątek)
- DT u berni
- Bielsko-Biała
- viewtopic.php?f=1&t=112705
- kontakt: berni
- wsparcie finansowe: brak danych (wątek)
- informacje pozostałe: brak danych (wątek)


5.
- data dodania: brak danych
- Obrazek
- Marysia
- kotka
- wiek: brak danych (wątek)
- stan zdrowia: brak danych (wątek)
- dt u Duszek686
- Łódź
- viewtopic.php?f=1&t=106392&start=150
- kontakt: brak danych (wątek)
- wsparcie finansowe: brak danych (wątek)
- informacje pozostałe: brak danych (wątek)

6.
- data dodania: brak danych
- Obrazek
- Burasia
- kotka
- ok. 4 lata
- stan zdrowia: "Kotka ma problem z oczkami – cierpi na obuoczną zaćmę. Burasia jest zaszczepiona, odrobaczona. Korzysta z kuwetki."
- DT u dellfinki
- Warszawa
- viewtopic.php?f=1&t=84368
- kontakt: dellfinka
- wsparcie finansowe: brak danych (wątek)
- informacje pozostałe: "jest płochliwa, bardzo ostrożna, jednak lubi trzymać się blisko człowieka. Potrzebuje spokojnego domu, wyrozumiałego opiekuna, który pozwoli jej żyć obok siebie, otoczy opieką i da jej dużo czasu na zaakceptowanie nowej przyjaźni. Po kilku tygodniach lub miesiącach kotka okaże wdzięczność, sympatię i zaufanie. Jest kotką bardzo spokojną i cichą."


7.
- data dodania: brak danych
- Obrazek
- Kluseczka
- kotka
- wiek: brak danych (wątek)
- stan zdrowia: brak danych (wątek)
- DT u magu
- Poznań
- viewtopic.php?t=91374
- kontakt: magu
- wsparcie finansowe: brak danych (wątek)
- informacje pozostałe: brak danych (wątek)


8.
- data dodania: luty 2009 r.
- Obrazek
- Julcia
- kotka
- wiek: brak danych (wątek)
- stan zdrowia: brak danych (wątek)
- DT u Budryska
- Żywiec/Wrocław
- viewtopic.php?t=88728
- kontakt: Budrysek
- wsparcie finansowe: brak danych (wątek)
- informacje pozostałe: brak danych (wątek)

9.
- data dodania: maj 2010 r.
- Obrazek
- Ofka
- kotka
- ok. 1 roku
- stan zdrowia: wątek
- miejsce przebywania: DT saskia
- miejscowość: Łódź
- viewtopic.php?f=1&t=110903
- kontakt: saskia
- wsparcie finansowe: brak danych
- informacje pozostałe: brak kontynuacji wątku

10.
- data dodania: lipiec 2009 r.
- Obrazek Obrazek
- Szaruś
- kot
- wiek: ok 2 lat (?)
- stan zdrowia: wątek (brak kontynuacji)
- miejsce przebywania: dt sibia
- miejscowość: Warszawa
- viewtopic.php?t=96930
- kontakt: sibia
- wsparcie finansowe: brak danych
- informacje pozostałe: wątek (brak kontynuacji)


11.
data dodania:17-01-2012r.
ObrazekObrazek
-imię :Piracik
-płeć : kot
-wiek: 5 miesiecy
-stan zdrowia: Ilekroć przygarniamy zwierzę, stajemy się odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy. Nie każdy właściciel jest otwarty na tą prostą prawdę. Konsekwencje braku odpowiedzialności do końca życia będzie ponosił również 5-miesięczny kocurek Pirat, który w wyniku zaniedbań ze strony swego opiekuna stracił jedno oczko.
-miejsce pobytu: dt Wielkopolska
-kontakt: Marta tel: 607 675 893 (nie zawsze może odebrać, prosimy o sms)
mail: adopcje@animal-security.pl

-informacje dodatkowe:Obecnie kotek znajduje się w domu swej tymczasowej opiekunki, która zadbała o kocie zdrowie i dobrą kondycję. Dzięki jej staraniom, Pirat odzyskał zaufanie do ludzi i spędza czas w sposób typowy dla każdego kociego małolata. Jest bardzo wesoły, chętnie się bawi i lubi towarzystwo innych zwierząt. Zmęczony gonitwami za myszką, chętnie wtula się w ramiona człowieka i uruchamia rozkoszny traktorek, choć pewnie wolałby, by były to ramiona kogoś, kto zechce go adoptować i będzie tulił go już zawsze.
Pirat ma książeczkę zdrowia, jest zaszczepiony, odrobaczony i odpchlony. Posiada również znaczną część wyprawki (książeczka zdrowia, kuweta, karma), którą zabierze ze sobą do nowego domu.

12

- zmiana 21-11-2011
- Obrazek
- Misia
- kotka
- 4 lata
- stan zdrowia: "Ma uszkodzone oczka po nieleczonej chorobie. Możliwe, że zachowała trochę wzroku w jednym oku. Jednak nie przeszkadza jej to w życiu i w normalnym funkcjonowaniu :) . Daje sobie radę ze wszystkim i nie odstaje od reszty. Jest wysterylizowana i czeka na nowy dom!"
- DT (?)
- Zielonka Warszawa
- viewtopic.php?uid=14526&f=13&t=119104&start=195
- kontakt: iwona66
- wsparcie finansowe: nie
- informacje pozostałe: "Jest zdrowa, ma miły charakter. Kicia jest śliczna, drobna i bardzo elegancka. "Niestety, sytuacja zmieniła się o tyle, że opiekunka, pani Elżbieta, już nie chce wydawać kotów do adopcji :( Dlatego sprawa nie należy do "pilnych", ale podobno można pertraktować z panią, gdyby znalazł się dobry dom stały.

13..Obrazek
-imię : REJCIA
- płeć : kotka
- wiek : 1 rok
- stan zdrowia: oczy po powikłanym KK , uszkodzona rogówka obu oczu. Sterylizacja :TAK ; Szczepienie :TAK ;Odrobaczana regularnie .
- miejsce przebywania: DT seja, Gdańsk /Władysławowo od 1.02.2012 , Pomorskie.
- viewtopic.php?f=1&t=137655 ; jej własny , prywatny profil na FB: http://www.facebook.com/#!/profile.php? ... 2961426910
- kontakt: forum miau.pl : seja , mail : seja@poczta.onet.pl, 503 121 809
- wsparcie finansowe: nie
- informacje pozostałe: relacje z innymi kotami- w DT prócz niej przebywają inne koty i jeżeli jej nie dręczą , to świetnie się dogaduje ; relacje z psami- boi się; charakter - mała gaduła, miziak , przytulak do skrajnej upierdliwości ;) jest przekochana i pcha się tak długo na kolana aż się dopcha :)

14.
data dodania: 05-10-2012
Obrazek Obrazek
imię : Bulba
płeć : kotka
wiek:ok. 8 miesięcy
stan zdrowia: Ze względu na stan uszkodzenia i delikatnie pisząc zabrudzenie operacja trwała długo
Wyjęto resztkę oczka wyczyszczono oczodół zaszyto, ale wstawiono sączek.
Sterczący patyk z oczka jest wysuwany co dwa dni pierwsze trzy doby były najgorsze
prawie cały czas z oczka lał się krwisty śluz. Kotka dostaje zastrzyki z antybiotykiem,
czymś na zwalczanie ropy i środki przeciwbólowe .Kotka jest bardzo grzeczna
czasem cichutko miauknie przy wszelkiego rodzaju zabiegach .W czwartej dobie przestaje się ranka ślimaczyć a w piątej usuwamy jej sączek .
Jeszcze troszkę i usuniemy szwy
miejsce przebywania: Kraków .Bulba jest pod opieką KTOZ Kraków ul Floriańska
watek:http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=146395
kontakt:
wsparcie finansowe:
pozostałe informacje:Bardzo ładnie korzysta z kuwety ,je wszystko nie grymasi , korzysta z drapaka .
Nie boi się psa i chętnie zaprzyjaźnia się z innymi kotami ,otacza opieką mniejszego
kota - no ideał .Przyjdzie się pogłaskać i w nocy przychodzi do łóżka z wdzięcznością
uśpi opiekuna mrucząc mu kołysankę.



************************************************
koty, o których nie mamy żadnych wieści :(

aleksis pisze:Jestem zmuszona do poszukania nowego domu dla swoich dwóch kotów.
Najbardziej mi zależy na znalezieniu dobrego domu dla 7-miesięcznego kocurka o ubarwieniu biało-szarym pręgowanym,ma na imię piratka .Jest kocurkiem który uwielbia towarzystwo ludzi i innych kotów.
Z powodu złej opieki jako maluszek stracił jedno oczko :( .Nie zauważyłam żeby mu to przeszkadzało ponieważ nadrabia tą skaże brawurą w czasie zabawy :D .Jest to kot który uwielbia kąpiele w letniej wodzie.Został już wysterylizowany.
Ponieważ rzadko bywam na forum dlatego podaję numer telefony:502-242-887

aleksis pisze:Obrazek
To zdjęcie zostało zrobione 2 miesiące temu.
Piratka mieszka w gdańsku

viewtopic.php?f=13&t=105628&hilit=alexis&start=15

Burasek Obrazek
a tu z rodzeństwem kontakt meggi2
watek viewtopic.php?t=97862
Ostatnio edytowano Pt paź 05, 2012 15:57 przez Klub Ślepaczkowy, łącznie edytowano 43 razy
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Sob maja 14, 2011 13:03 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

kącik pamięci-2011rok Obrazek


Ewa_Anna pisze:Chcę powiedzieć, że moja Frytka już nie żyje. Pisałam o tym w w wątku "moje ogony". Frycia wprawdzie miała dwoje oczu, ale nie zwężały jej się źrenice, miała takie nierówne. Do końca była trzymana na rękach. Miała około 20 lat.
ObrazekObrazek

czerwiec 2012r.

Albert ObrazekObrazek umarł 14 -02-2012r.
DT Patkazal
viewtopic.php?f=1&t=127572



Gabryś u Tysiek ObrazekObrazek
odszedł 19-11-2011 /FIP/

Jeremi ObrazekObrazek
odszedł 17-11-2011r. na białaczkę w samotności i cierpieniu, nigdy nie doczekał domu...
viewtopic.php?f=13&t=125886

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Pelagia (Pela)
DT Ptok
"była baaaardzo kochana kicią- spokojna, łagodna, słodka. Pchała się na kolanka do miziania potrafiła chodzić za człowiekiem krok w krok."




KefirekObrazek Obrazek - dt missieek
viewtopic.php?f=13&t=131799

Pysioklon ObrazekObrazek
- viewtopic.php?f=1&t=106628&p=6070710#p6070710


Benia ObrazekObrazek
BOZENAZWISNIEWA pisze:Benia 26,07-2011 zasnęła na zawsze o 23.50 :cry:
Przyszła do mnie na łózko,połasiła sie , pomruczała i westchneła....wstałam i chciałam ja przełożyć do jej koszyczka,a już nie żyła...Odeszła cichutko... :cry:


Mimi ObrazekObrazek odeszła 12-07-2011r.
viewtopic.php?f=1&t=129931


malutka tri ObrazekObrazek
wątek: viewtopic.php?f=13&t=128971

Lucuś ObrazekObrazek
viewtopic.php?f=13&t=125906
odszedł 18-06-2011r.
bardzo mi przykro, tak krótko dane mu było życie w miłości .... :cry:

Nutka
anita5 pisze:ObrazekObrazek
Nutka jednooczka odeszła 02-06-2011r. :cry: Pokonała ją białaczka. Nutka chorowała też na padaczkę. Miała dopiero nieco ponad rok. Strasznie żal...



Rosiczka ObrazekObrazek odeszła 25 maja 2011r.

Pimpuś u Jusi_P ObrazekObrazek

GieniaObrazekObrazek dt Igulec .Śpij spokojnie koteczko [*][*][*]

Gilda ObrazekObrazek odeszła 22-03-2011r.[*] dt jamkasica
viewtopic.php?f=1&t=125162

Tymonek ObrazekObrazek
jerzykowka pisze:W piątek pożegnałam mojego cudownego Tymusia ['].
Zasnął w moich ramionach....................................................
Kocham Cię bardzo Tymonku, pamiętaj!
viewtopic.php?f=1&t=121110&start=615

Tysiek pisze:Dziś rano niewidomy Piccolo odszedł za TM. Przegrał z bialaczką i FIP-em.

Piccolo ObrazekObrazek odszedł 27-01-2011r. [*]

Obrazek ObrazekObrazek Nie ma juz z nami dzielnej Mikomi- kociego cienia bez znanej nam przeszłości...odeszła 25-01-2010r. [*] viewtopic.php?f=1&t=123169

Martynka ObrazekObrazek ze schroniska w Koninie,znalazła dom u Lutencji, odeszła 15-01-2011r.[*]

Raaś dt seja ObrazekObrazek

odszedł 08-01-2011r. [*]

ObrazekObrazek bardzo przykro, mały, niepotrzebny, bezimienny, ale nie zapomniany
w kaciku pamięci w klubie ślepaczków będzie z nami, będzie przypominał nam jak ważny jest czas i jak okrutne jest schronisko dla takiego chorego maluszka [*]
najbardziej mnie boli, że nie zdążył prócz bólu poczuc niczego dobrego... odszedł 01-01-2011r. (data umowna)
Ostatnio edytowano Pon cze 25, 2012 13:19 przez Klub Ślepaczkowy, łącznie edytowano 15 razy
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Sob maja 14, 2011 13:03 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

lista klubowiczów

a oto nasze ślepaczki na zawsze :wink:

u cataliny
:arrow: Tontinek
:arrow: Platero
:arrow: Zuzia
:arrow: Negra
:arrow: Misia

:arrow: Bazylek u voigtkampff
:arrow: Bąbel u Tysiek
:arrow: Bąbelek u jerzykowej
:arrow: Biesik Obrazek u IKI 6
:arrow: BeniaObrazek u Bożeny z Wiśniewa
:arrow: Boguś u Iwety
:arrow: Charlie u alanisart
:arrow: Diesel u Ewick
:arrow: Dolly u Adrii
:arrow: Dusia u Lidki
:arrow: Dusia u selengi
:arrow: Elmo u puss
:arrow: Filipek u Anny Katolik
:arrow: Frania u Seattle2
:arrow: Franuś u xmademoisellex
:arrow: FrytkaObrazekObrazek u Ewy_Anny
:arrow: Funiek u Tysiek
:arrow: Gajina u Agn
:arrow: Garfield u ALICJA Borgelt
:arrow: Gwiazdeczka Obrazek u anity 5
:arrow: Jura u Marcjannykape
:arrow: Kacperek u annnnna
:arrow: Kajtuś u Petka-P1
:arrow: Kasia u mamucik
:arrow: Karlusia u izabeli
:arrow: Kizia u BożenyzWiśniewa
:arrow: Klusia Obrazek u Szczęściary13
:arrow: Kocia u Anny Katolik
Krecik u meggi2 Obrazek
:arrow: Kubuś u Lidki
:arrow: Kubuś u Legnicy
:arrow: Kuleczka u barby50
:arrow: Lentilka u Patsy
:arrow: Leoś u EwyJANCZUK
:arrow: Lotka u Julki_
:arrow: Lucky u BozenyzWisniewa
:arrow: Lulu u doroty_d
:arrow: Lusia u Anielki G
:arrow: Maciuś u nahajki1
:arrow: Mania u nahajki1
:arrow: Masza u BożenyzWiśniewa
:arrow: Maszeńka u Duduś
:arrow: Milka u nahajki
Milo u alessandryObrazek
:arrow: Milusia u anity5
:arrow: Minutka u selengi
:arrow: Ninusia Pusia u Nualli
:arrow: Nora u Bożeny z Wiśniewa
:arrow: Nova u Agn
:arrow: Omar u Nah
:arrow: Piracik u Ewy_Anny
:arrow: Pusia Obrazek u Anity5
:arrow: Pysia u elkozzo
:arrow: Quarek u Malati
:arrow: Ramzes vel Lepek Obrazek u Bożeny z Wiśniewa
Rolfik u alessandryObrazek
:arrow: Rudy/Rudi u chemika28
:arrow: Srebrny u anity5
:arrow: Tasia u joshua_ady
:arrow: Temidek Obrazek u Bożeny z Wiśniewa
:arrow: Toffi u annnnna
:arrow: Tosia u Ewy JANCZUK
:arrow: Zoe u Never
:arrow: Zuza u dzidzi
Ostatnio edytowano Pon cze 25, 2012 13:24 przez Klub Ślepaczkowy, łącznie edytowano 10 razy
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Sob maja 14, 2011 13:05 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

...
Ostatnio edytowano Czw cze 30, 2011 13:16 przez Klub Ślepaczkowy, łącznie edytowano 2 razy
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Śro maja 18, 2011 11:46 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

Obliczyłam, że poprzednia część miała 9 postów wstępu, tu rezerwacji jest więcej, więc starczy postów na wszystkie działy.
W trakcie aktualizacji działu pilne, okazało się, że Blejzi jest za TM [']
Do kącika pamięci... :(

alessandra pisze:
Blejzi jest nazywana też Gienią. Świetnie porusza się po mieszkaniu i orientację traci tylko wtedy, jak się czegoś przestraszy. Ze względu na to, że jej oczyma jest słuch, nie łatwo się zorientować osobie postronnej, że nie widzi, ponieważ musi poruszać głową, aby łapać dźwięki i wygląda, jakby się rozglądała. Jak tylko usłyszy człowieka, od razu próbuje władować się na ramię, bo to jej ulubione miejsce leżakowania.


Blejzi

Obrazek Obrazek Obrazek

viewtopic.php?f=13&t=120618
Obrazek Obrazek
W moim domu koty bawią się strzykawkami. A jednak patologia czai się gdzie indziej...

joshua_ada

Avatar użytkownika
 
Posty: 9851
Od: Pon gru 03, 2007 8:41

Post » Śro maja 18, 2011 11:48 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

I czy dałoby się na sam koniec pierwszego postu przenieść zasady zgłaszania ślepaczków?
Tak, żeby każdy zgłaszający nie mógł tego przeoczyć :wink:
Klub Ślepaczkowy pisze:ZASADY ZGŁASZANIA ŚLEPACZKÓW W POTRZEBIE- prosimy stosować! podawać jak nawięcej poniższych danych
- zdjęcie małe lub link do zdjęcia np. imageshack, fotosik itp.
- imię (jeśli posiada) lub "bezimienny"
- płeć (jeśli b. mały kociak można napisać, że jeszcze nie określona)
- wiek
- stan zdrowia: opis wady wzroku tj. przed operacją, po operacji, utrata stała, niedowidzenie, usunięcie gałki ocznej, wszystko co najważniejsze co dotyczy wzroku.
Plus inne informacje zdrowotne przydatne dla potencjalnych DT czy w przypadku pomocy finansowej, np. inne urazy, brak łapek, schorzenia neurologiczne, cukrzyca, padaczka, nerki itp. Po prostu to co o kocie wiadomo. Jak wiadomo niewiele (bo np. kot ze schroniska) to można wpisać, że w trakcie diagnostyki
- schronisko/szpital/ulica (jeśli określona data, kiedy kot traci schronienie np. musi być wypisany ze szpitalika to podać datę)
- miejscowość (plus w przypadku małych miejscowości województwo) - to dla potenjalnych DT, które chciałyby kotu pomóc
- link do wątku na miau lub innej strony np. dogomania, facebook itp.
- kontakt: w przypadku osób z miau - nick; w przypadku osób z zewnątrz (karmicielek, weterynarzy itp.) imię i telefon lub e-mail. W każdym razie jakiś kontakt
- wsparcie finansowe: tak/nie
- informacje pozostałe: np. relacje z innymi kotami, psami, charakter, bojaźliwość, coś co jest ważne w przypadku poszukiwania DT lub DS.
Obrazek Obrazek
W moim domu koty bawią się strzykawkami. A jednak patologia czai się gdzie indziej...

joshua_ada

Avatar użytkownika
 
Posty: 9851
Od: Pon gru 03, 2007 8:41

Post » Pon maja 23, 2011 10:47 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

Stan na 23.05.2011r. - 408,69

Wpłaty na fundusz + bazarki = 190,00 zł
Wpłaty na fundusz + bazarki + rezerwa = 408,69 zł

Wpłaty na Fundusz Klubu - 190,00

karolinaS
Cynamon i Wanilia
Anita5
alessandra
Liwia_
puss
joluka
AgaPap
Jerzykowka
Lutencja
Priscilla

Bazarki - 0,00 zł

Rezerwa z kwietnia 2011 : 218,69
19.11.10 - Tosia (*) - kocie dziecko, któremu los dał tak mało czasu
26.08.11 - Czikita (*) moja pierwsza kocia miłość - przyszła, zabrała moje serce i odeszła tak szybko
14.12.12 - Felciu (*) zawsze będziesz z nami
26.04.14 - Papaja (*) najsłodsza strachliwa królewna, takiej już nie będzie
31.07.17 - Rudolf (*) moja najukochańsza kocia pierdoła

AgaPap

 
Posty: 8937
Od: Pt sie 31, 2007 6:49
Lokalizacja: Katowice i trochę Świdnica

Post » Pon maja 23, 2011 10:49 Re: Ślepaczki-prosze nie pisać - dopiero budujemy;)

Wydaje mi się, że alessandra mogłaby już zmienić tytuł, że można pisać.

Ja swoje posty uzupełniłam i od razu wpisałam aktualny stan gotówki na koncie ślepaczkowym i zaczynam się martwić, bo strasznie spadły nam wpływy i osoby zagladające też :(
19.11.10 - Tosia (*) - kocie dziecko, któremu los dał tak mało czasu
26.08.11 - Czikita (*) moja pierwsza kocia miłość - przyszła, zabrała moje serce i odeszła tak szybko
14.12.12 - Felciu (*) zawsze będziesz z nami
26.04.14 - Papaja (*) najsłodsza strachliwa królewna, takiej już nie będzie
31.07.17 - Rudolf (*) moja najukochańsza kocia pierdoła

AgaPap

 
Posty: 8937
Od: Pt sie 31, 2007 6:49
Lokalizacja: Katowice i trochę Świdnica

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, KotSib, skaz i 241 gości