okna uchylne -uświadamiania zagorożenia nigdy za wiele!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 09, 2010 13:20 okna uchylne -uświadamiania zagorożenia nigdy za wiele!

horrorowa scenka z utkniętym kotkiem, na szczęście z happy endem i na szczęście nie wszyscy tylko się gapili. Ostrzeżenie dla wszystkich, dla których alternatywą zabezpieczeń okiennych jest uchylanie okna zamiast otwieranie. Brrrrrr! http://www.tvn24.pl/-1,1659930,0,1,trud ... omosc.html
http://www.youtube.com/watch?v=m8extTyg6ik
Ostatnio edytowano Śro cze 09, 2010 19:19 przez boniantos, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 09, 2010 13:25 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

Miał wielkie szczęście, że przeżył.
Często takie zaklinowanie kończy się uszkodzeniem kręgosłupa.
Ostatnio edytowano Śro cze 09, 2010 13:33 przez kalewala, łącznie edytowano 1 raz
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 09, 2010 13:27 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

brawo dla tego pana :ok:
krynia08
 

Post » Śro cze 09, 2010 13:33 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

annskr pisze:Miał wielkie szczęście, że przyżyl.
Często takie zaklinowanie kończy się uszkodzeniem kręgosłupa.

albo uduszeniem lub uszkodzeniem organów :(.

dlatego zamieściłam filmik, czasem jak się zobaczy to wtedy dopiero uwierzy :( na co naraża się pupila.
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 09, 2010 13:41 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

Bardzo dobrze zrobiłaś,na każdym kocim forum ten film powinien zaistnieć bo ludziom brakuje wyobraźni . Dobrze że znalazł się ktoś kto pomógł kociakowi,sama wdrapałabym się zamiast stać i patrzeć.
" ... wolę zwierzęta bez duszy niż katoli bez serca "

Małgocha Pe

Avatar użytkownika
 
Posty: 4338
Od: Wto paź 30, 2007 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro cze 09, 2010 13:48 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

biedny kicio, rzeczywiscie mogło to sie skończyć tragicznie i to szybko :(
A Ci kretyni robiący fotki - bez komentarza :evil:

Mam nadzieję że kot sobie niczego nie uszkodził, miał przecież brzuszek zaklinowany :(

piccolo

Avatar użytkownika
 
Posty: 5626
Od: Czw kwi 03, 2008 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 09, 2010 13:50 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

czy ktoś wie jak umieścić ten filmik np. na youtube albo jak go sobie zapisać? chciałabym aby trafił do ABC, ale ten link może stać się wkrótce nieaktywny :(.
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 09, 2010 14:03 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

Niestety, nie wiadomo czy kot przeżył.
Po czymś takim kot znajomej miał zmiażdżone organy wewnętrzne, żył jeszcze 3 dni, nie udało się go uratować.

Trzeba koniecznie ten filmik jakoś zdobyć, dołączałabym go do pakietu info przed adopcją kota.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Śro cze 09, 2010 14:05 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

Jana pisze:Niestety, nie wiadomo czy kot przeżył.



Mam takie same obawy.... :cry:

piccolo

Avatar użytkownika
 
Posty: 5626
Od: Czw kwi 03, 2008 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 09, 2010 14:13 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

Jana pisze:Niestety, nie wiadomo czy kot przeżył.
Po czymś takim kot znajomej miał zmiażdżone organy wewnętrzne, żył jeszcze 3 dni, nie udało się go uratować.
:cry: :cry: :cry:

Jana pisze:Trzeba koniecznie ten filmik jakoś zdobyć, dołączałabym go do pakietu info przed adopcją kota.
zapytam TŻ czy ma pomysł jak go skopiować i zapisać, a jak nie to napiszę do stacji z prośbą o przekazanie. Wątpię jednak aby ktoś tam znalazł czas aby się mną zająć.
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 09, 2010 14:33 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

rzeczywiście wyglądało to przerażająco i dlatego sama zamieściłam link ale Jana już pokazała że temat jest na miau

rzeczywiscie bardzo mocno miał zmiażdżony brzuszek ale tak naprawdę bardziej okolice nóg więc jest szansa że nic mu się nie stało
pan mógł się wdrapać bo na szczęście było to dosyć nisko, gdyby było na wyższym piętrze raczej nie byłoby na to szans.
Zaś co do tych co się gapili to cóż - nie wszyscy wiedzą jak pomóc czy potrafią, nie wszyscy tez mają koty czy lubią koty i dla wielu to tylko okazja do popatrzenia na to co się dzieje :(

karunia

 
Posty: 2224
Od: Pon kwi 26, 2004 22:10
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post » Śro cze 09, 2010 14:46 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

rybcie pisze:
Jana pisze:Trzeba koniecznie ten filmik jakoś zdobyć, dołączałabym go do pakietu info przed adopcją kota.
zapytam TŻ czy ma pomysł jak go skopiować i zapisać, a jak nie to napiszę do stacji z prośbą o przekazanie. Wątpię jednak aby ktoś tam znalazł czas aby się mną zająć.

Mam namiary do kogo trzeba się zgłosić, ale licencja niestety kosztuje i to dużo, więc trzeba się zastanowić jak to przeprowadzić...

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Śro cze 09, 2010 14:48 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

...
Ostatnio edytowano Śro cze 09, 2010 19:37 przez marikita, łącznie edytowano 1 raz
Nie ma takiego głupstwa i nikczemności, które, byle stale powtarzane, nie zostały wreszcie przyjęte i przestały razić jako głupstwo i nikczemność.
Sławomir Mrożek

marikita

 
Posty: 1601
Od: Śro kwi 08, 2009 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 09, 2010 19:14 Re: okna uchylne -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

oto link do youtube: http://www.youtube.com/watch?v=m8extTyg6ik
Napisałam w opisie cel umieszczenia, myślę, że nie powinno być z tym problemu. To nie jest cel komercyjny. Poproszę o umieszczenie w kocim ABC.
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 09, 2010 19:18 Re: ku przestrodze -tłumaczenia zagorożenia nigdy za wiele!

karunia pisze:rzeczywiście wyglądało to przerażająco i dlatego sama zamieściłam link ale Jana już pokazała że temat jest na miau

rzeczywiscie bardzo mocno miał zmiażdżony brzuszek ale tak naprawdę bardziej okolice nóg więc jest szansa że nic mu się nie stało
pan mógł się wdrapać bo na szczęście było to dosyć nisko, gdyby było na wyższym piętrze raczej nie byłoby na to szans.
też mam nadzieję, że fakt iż to w okolicy tylnych łapek a nie na samym brzuszku zwiększa jego szanse.
karunia pisze:Zaś co do tych co się gapili to cóż - nie wszyscy wiedzą jak pomóc czy potrafią, nie wszyscy tez mają koty czy lubią koty i dla wielu to tylko okazja do popatrzenia na to co się dzieje :(
też byłam zła że się gapią, ale dzięki temu, że ktoś nakręcił - możemy pokazywać i edukować. Najważniejsze, że ktoś zareagował.
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, Google [Bot], Majestic-12 [Bot], skaz, wicherek i 226 gości