Może zdarzy się cud w życiu Kajtusia - KRAKÓW

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie kwi 26, 2009 14:34 Może zdarzy się cud w życiu Kajtusia - KRAKÓW

Zakładam ten wątek licząć właściwie tylko na cud, bo takich psów jak Kajtuś szukających domu jest zbyt dużo. A Kajtuś niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale też chciałby na starość znależć kochający dom, który może zająłby się nim tak, jak nikt nigdy do tej pory się nim nie zajmował.

Kajtusia zobaczyłam pod naszym blokiem po powrocie ze świąt. Mnóstwo czasu przesiaduje pod naszą klatką, koło której ma miski z wodą i jedzeniem. Dołączyłam do osób karmiących go, a jest nas kilka, więc jedzenia mu nie brakuje. I to jest jedyna rzecz, której temu psiakowi obecnie nie brakuje :(

Od sąsiadki, która zaczęła pieska dokarmiać dowiedziałam się, że jest to piesek po zmarłym jesienią pijaczku mieszkającym w okolicy. Nie wiemy jak i gdzie Kajtuś spędził zimę :( Z rozmów z sąsiadem byłego Pana Kajtusia dowiedziałyśmy się, że czasem ktoś z sąsiadów daje mu jeść. Rodzina, która chętnie przyjęła w spadku po zmarłym działkę, psem się nie interesuje. Piesek błaka się po całej okolicy, a ostatnio najczęściej można go spotkać na naszym osiedlu, a szczególnie koło naszej klatki.

Kajtuś jest niedużym czarnym pieskiem z bardzo smutnymi oczami. Nikt nigdy właściwie nie opiekował się nim, bo nawet, kiedy jego Pan żył, piesek biegał po okolicy luzem, a mieszkał w przydomowej nieocieplanej budzie.

Piesek ma może 11-12 lat i bardzo chciałby spędzić ostatnie lata życia z kimś, kto zaopiekowałby się nim i pokazał jak to jest być ukochanym zwierzakiem. Może znacie jakąś starszą osobę, której brakuje towarzystwa starszego i spokojnego psiaka? A może ktoś mógłby Kajtusiowi zaproponować DT, w którym mógłby czekać na swój cud? Myślę, że nawet kawałek ogródka z czystą budą byłby lepszym miejscem dla niego niż osiedle z mnóstwem ludzi i samochodów.

Niestety nie umiem pisać pieknie, a tak bardzo chciałabym ująć kogoś za serce, by zechciał dać temu pieskowi domek. Odkąd Kajtusia zobaczyłam o niczym innym nie potrafie myśleć. On zasługuje spędzić starość w godnych warunkach otoczony miłością.

Oto Kajtuś:
Obrazek Obrazek Obrazek
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie kwi 26, 2009 17:00

Biedaczysko... :(
Trzeba wierzyć, że mu się uda, będę pytała znajomych.
Obrazek

mjs

 
Posty: 8428
Od: Pon kwi 03, 2006 17:46
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie kwi 26, 2009 19:50

Zawsze podobały mi się małe i średnie kundelki.
Takie pieski są najładniejsze i najmądrzejsze ze wszystkich piesków :D

Niestety, tak mi się życie ułożyło, że nie mogłam mieć pieska :( Trudno zostawiać pieska samego w domu na 10, 11 godzin codziennie.

Dlatego będę strasznie zazdrościć komuś, kto przygarnie Kajtusia, bo Kajtuś jest prześliczny :love:

Tylko oczka ma takie smutne :(

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie kwi 26, 2009 20:24

Mjs, Mb, bardzo Wam dziękuję. Kajtuś ma bardzo smutne oczy, bo nie ma nic wesołego w swoim życiu :(

Właśnie u niego byłam. Dałam mu jeść i wygłaskałam go. Tylko tyle mogę dla niego zrobić :(
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 28, 2009 21:39

hop do góry!

Mruczeek

 
Posty: 1449
Od: Sob kwi 19, 2008 10:35

Post » Wto kwi 28, 2009 22:23

Mruczeek pisze:hop do góry!

Bardzo dziękuję za podrzucenie wątku :1luvu:

Dzisiaj sąsiadka i ja byłyśmy z Kajtusiem u weterynarza. Został zbadany i zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. Kupiłyśmy tabletkę na odrobaczenie, którą mamy mu podać za kilka dni oraz preparat przeciwko pchłom i kleszczom. Za dwa tygodnie mamy go zaszczepić przeciwko wirusówkom. Podczas badania okazało się, że Kajtuś ma powiększone jedno jądro i trzeba go będzie wykastrować, bo to pewnie zmiana nowotworowa. Teraz musimy jakoś wykombinować skąd wziąć 200 zł + badanie krwi. Będziemy myśleć.
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 29, 2009 10:59

anna09 pisze:Podczas badania okazało się, że Kajtuś ma powiększone jedno jądro i trzeba go będzie wykastrować, bo to pewnie zmiana nowotworowa. Teraz musimy jakoś wykombinować skąd wziąć 200 zł + badanie krwi. Będziemy myśleć.


Mogę wspomóc Kajtusia kwotą 100 złotych.

Jeśli kastracja musi być zrobiona szybko, to mogę sfinansować ją w całości już teraz, a nadwyżkę nad te 100 zł rozliczy się jakoś później.

Za zdrówko i domek Kajtusia :ok: :ok: :ok:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 29, 2009 15:50

mb pisze:Mogę wspomóc Kajtusia kwotą 100 złotych.

Jeśli kastracja musi być zrobiona szybko, to mogę sfinansować ją w całości już teraz, a nadwyżkę nad te 100 zł rozliczy się jakoś później.

Za zdrówko i domek Kajtusia :ok: :ok: :ok:

Mb, Brak mi słów. Bardzo dziekuję za propozycję wsparcia dla Kajtusia i za nieustanne kciuki :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Z kastracją musimy poczekać do zakończenia szczepień Kajtusia, więc jeszcze mamy trochę czasu, aby zebrać potrzebne pieniadze. Ty zaproponowałaś sporą kwotę i jestem Ci ogromnie wdzięczna. Może jednak zobaczymy ile osób będzie chętnych, żeby sfinansować zabieg Kajtusia i równo podzielimy się kosztami.
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 29, 2009 19:26

Strasznie mi żal tej biednej psiny.
Poza tym w ostatnich latach pomagałam właściwie tylko kotom. Tymczasem już 5 lat minęło od czasu, gdy uczestniczyłam w pomocy dla skatowanej suczki, więc teraz wypada pomóc Kajtusiowi.

Myślę też, że "wyremontowany" :wink: Kajtuś będzie bardziej atrakcyjny jako "kawaler do wzięcia" :D

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 29, 2009 21:12

Ja też dołączam do zrzutki :)
Obrazek

mjs

 
Posty: 8428
Od: Pon kwi 03, 2006 17:46
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 29, 2009 21:44

mjs pisze:Ja też dołączam do zrzutki :)

Mjs, bardzo dziękuję :1luvu: :1luvu: :1luvu:

mb pisze:Strasznie mi żal tej biednej psiny.

Mnie też jest go strasznie żal i serce mi pęka za każdym razem, gdy widzę te smutne oczka :cry: Tak bardzo bym chciała znależć mu kochający domek. On nigdy nie miał prawdziwego domu i nigdy nie zaznał prawdziwej (i odpowiedzialnej) miłości człowieka :(
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 30, 2009 15:05

Strasznie żal tych wszystkich biednych zwierzątek. :(

Ja niestety, mogę tylko zaglądać do Kajtusia. :oops:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40250
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw kwi 30, 2009 15:08

Chcę mieć Kajtusia w podpisie 8)
Obrazek

mjs

 
Posty: 8428
Od: Pon kwi 03, 2006 17:46
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 30, 2009 15:35

kasia86 pisze:Strasznie żal tych wszystkich biednych zwierzątek. :(

Ja niestety, mogę tylko zaglądać do Kajtusia. :oops:

Aniu, zagladanie i podnoszenie wątku jest ogromną pomocą. Będzie nam bardzo miło, jesli będziesz tutaj zaglądała :D

mjs pisze:Chcę mieć Kajtusia w podpisie 8)

Bardzo proszę :D
Kod: Zaznacz cały
[url=http://tiny.pl/zjsm][img]http://upload.miau.pl/3/209264m.jpg[/img][/url]

Mb przygotowała banerek, za który bardzo dziękuję :1luvu:
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 30, 2009 19:37

Po prostu, przynajmniej chociaż raz, zrobiłam w pracy coś odrobinę pożytecznego :lol:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości