Żwirki - pyt. s.10

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 13, 2007 21:57

Ja wrzucam po jednej grudce i spłukuję za każdym razem...Otis robi baaaardzo duże grudki :wink:

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Nie sty 14, 2007 14:17

Próbowałam różnych żwirków itp. BENEK jest optymalny. 10 l. za 18 zł. starcza mi na prawie 2 miesiące.

Tajemnica tkwi w tym, że trzeba wsypać go dużo do kuwety. Wtedy siki kocie nie przedostaja się na dno i do niego nie lepią. Wyrzucam ażurową łopatką zbryloną kulkę i po krzyku. Kuweta ciągle czysta i pachnąca.

Obok kuwety trzymam malutenką zmiotkę z szufelką - komplet w sprzedaży z przeznaczeniem do zamiatania obrusów ze stołu. Były tez takie maleńkie komplety do zamiatania w samochodzie.
Jeżeli rozsypie sie troszkę piasku, bez problemu podmiatam.
Obrazek

Jewka

 
Posty: 19
Od: Pon sie 29, 2005 12:05

Post » Nie sty 14, 2007 14:39

[size=142]Anka[/size] pisze:Spójrz poniżej na tym forum - tam jest cały wątek poświęcony żwirkom
Ciekawe, gdzie jest ten drugi wątek? W temacie na pewno nie ma słowa "żwir...". Moze ściśle tajny? :)


[size=142]FreEp[/size] pisze:To co w nim kocham to brak grudek, i to, ze pomimo szczochow jest ciagle sypki.
Co masz na mysli, że jest ciagle sypki i dlatego wygodny. Jak w takim razie usuwasz siki? Czekasz aż przesyci sie sikami? Nie rozumiem.
Miałam taki ciągle sypki piasek i nie wiedziałam, jak go czyścić, a nie chcialam zasikanego trzymać w kuwecie.
Obrazek

Jewka

 
Posty: 19
Od: Pon sie 29, 2005 12:05

Post » Nie sty 14, 2007 14:52

Jewka pisze:Próbowałam różnych żwirków itp. BENEK jest optymalny. 10 l. za 18 zł. starcza mi na prawie 2 miesiące.


Obok kuwety trzymam malutenką zmiotkę z szufelką - komplet w sprzedaży z przeznaczeniem do zamiatania obrusów ze stołu. Były tez takie maleńkie komplety do zamiatania w samochodzie.
Jeżeli rozsypie sie troszkę piasku, bez problemu podmiatam.

Mam pytanie gdzie można dostać taki tani BENEK? Ja używam BENKA,ale płacę 11zł za 5l ( i to już i tak najtańszy znalazłam).
I jeszcze gdzie szukać takich sprytnych mioteczek? ;)

Almacita

 
Posty: 989
Od: Czw sty 11, 2007 11:18
Lokalizacja: Katowice/Będzin

Post » Nie sty 14, 2007 14:53

Jewka pisze:
[size=142]Anka[/size] pisze:Spójrz poniżej na tym forum - tam jest cały wątek poświęcony żwirkom
Ciekawe, gdzie jest ten drugi wątek? W temacie na pewno nie ma słowa "żwir...". Moze ściśle tajny? :)


Proszę, to link do tego drugiego wątku :D
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=15 ... hlight=eco

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto lut 06, 2007 22:07

Ja polecam Cat's Best Eco Plus. Co prawda jest drogi, ale wystarcza na długo. Świetnie pochłania zapachy (duuuużo lepiej niż Benek - sprawdzone ;) ). Jest zdrowszy dla kota, bo zrobiony jest z drewna (nie pyli sie jak Benek). Qpki i siuśki (zbrylone) codziennie usuwam do toalety - nie ma problemu ;) Poza tym mi odpowiada ( kotu też;) ) ten "trocinowy" zapach, a Benek śmierdzi już sam w sobie.
Jednym słowem Cat's Best Eco Plus!!!!! :)
Ostatnio edytowano Wto lut 06, 2007 22:10 przez misza, łącznie edytowano 1 raz

misza

 
Posty: 39
Od: Czw lut 01, 2007 19:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Wto lut 06, 2007 22:10

Moje koty też przestawiłam na CBE+, teraz rozglądam się za krytą kuwetą, bo niestety nosi się okrutnie...ale coś za coś zapach drewienka jest bardzo pociągający...i nie chrupie pod nogami...

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Wto lut 06, 2007 22:16

izaA pisze:Moje koty też przestawiłam na CBE+, teraz rozglądam się za krytą kuwetą, bo niestety nosi się okrutnie...ale coś za coś zapach drewienka jest bardzo pociągający...i nie chrupie pod nogami...


To prawda...Jeśli kuwetka nie jest zakryta to wokół aż roi się od żwirku (bez względu na to, czy drewniany, czy bentonitowy).
Kryta kuwetka "załatwia" sprawę.

misza

 
Posty: 39
Od: Czw lut 01, 2007 19:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Wto lut 06, 2007 22:16

HM.. aja sie chcialam zapytać czy w przypadku silikonu siku sie zbryla / bo mi sie wydaje ze nie / i jak to usuwac - zostawic te żółto zabarwione granulki w kuwecie czy wyrzucac? :roll:
Żegnaj Budusiu......tęsknimy

moś

 
Posty: 60858
Od: Wto lip 06, 2004 16:48
Lokalizacja: Kalisz

Post » Śro lut 07, 2007 10:02

Ten silikon co ja miałam nie zbryla sie tylko siki spływaja na dno ,nie nie tak wchłania je ten silikon i zmienia barwe.
Fajny był przy 2 kotach ,przy 6 padłam finansowo :evil:
Teraz tylko Hilton truskawkowy ,suuper jest bynajmniej pod wzgledem zbrylania,a co do kuwety krytej ,tez zołzy potrafia wysypać :wink:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43915
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 07, 2007 10:15

Przy moich Diabłach- Benek 10l starczy na 8dni,
Cats Best eco plus- 10l - ok.1,5tyg.
w obu przypadkach do szalu doprowadza mnie niewiarygodne wprost roznoszenie żwirku po mieszkaniu - mimo krytej kuwety- zdazyło się tez, iz koci żwirtek miałam w łóżku, bo koty po toalecie szły myć się na "swoje legowisko" ;)
od dłuższego czasu używam "żwirek" (jest to pelet sprzedawany jako opał do kominków - cena za kg ok.1,3) a'la pigwa - worek 25kg starczy mi na m-c. Teraz przy kociakach to zużywam "ciut" więcej.

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lut 07, 2007 16:00

Ehh... Nie rozumiem... Po co kupywac jakies cuda i dziwy ze zwirkow skoro to sluzy tylko do zalatwiania sie! Kotek tam ( przepraszam za wyrazenie) nasra i naszcza a zwirek 20 zl 8O Ja kupuje tani zwirek ( nie biedronkowy bo jest lokropny)! A bedziecie mowili ze smierdzi i w ogolee. Bzdura! Przy regularnym zmienianiu i wyrzucaniu Qoo i sioo w ogole nic nie czuc...
Obrazek
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu.

ciumek14

 
Posty: 101
Od: Pt gru 22, 2006 12:52
Lokalizacja: Elbląg

Post » Śro lut 07, 2007 16:52

moś pisze:HM.. aja sie chcialam zapytać czy w przypadku silikonu siku sie zbryla / bo mi sie wydaje ze nie / i jak to usuwac - zostawic te żółto zabarwione granulki w kuwecie czy wyrzucac? :roll:


Silikon działa jak pampers...wchłania i zabarwia się, czyli po siooo nic nie robisz, kupala do toalety...U miech starczał na 3 tygodnie w dwóch kuwetach, żeby mogło wyschnąć. Używałam z odkażaczem...finansowo CBE+ zdecydowanie lepiej wychodzi i nie mam już sytuacji awaryjnych z powodu "francuzika".

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Śro lut 07, 2007 20:54

dzieki :D teraz juz wszystko rozumiem 8)
Żegnaj Budusiu......tęsknimy

moś

 
Posty: 60858
Od: Wto lip 06, 2004 16:48
Lokalizacja: Kalisz

Post » Sob lut 10, 2007 10:09

mojej kici najczesciej kupujemy Benka lub Hiltona, ostatnio kupujemy Szczesliwego Kota, tez bardzo fajny, zbrylający, osobiście polecam wlasnie te 3 żwirki;)

dziudziu

 
Posty: 3
Od: Pt sie 25, 2006 15:43

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab. i 141 gości