Whiskas, Kitekat - dlaczego nie?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 23, 2002 13:21

Mysza generalnie dostaje domowe jedzonko.
Ale zawsze do domowego jest Royal suchy.
A czasemi, w chwilach braku pomyslu na domowe, dostaje Whiskas Advanced dla kociat.
Ale to naprawde sporadycznie.
Gdzies tak schodza trzy saszetki w miesiacu.

Nie jestem zwolenniczka saszetkowego jedzenia bo tak naprawde nie wiadomo co tam jest...
Obrazek Obrazek

Macda

 
Posty: 34413
Od: Śro lut 20, 2002 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 23, 2002 15:04

a u mnie to jest jakas taka dziwna prawidlowośc, ze jak kot trafia do domu, to na początku je wszystko: resztki marchwi z psiej miski i generalnie psie zarcie, suche jakie by nie było, puchy, bez wyjątku tanie drogie aby dużo. ale wystarczy miesiąc i zaczyna sie, pucha - owszem ale Sheba, i to nie z wolowina, ale kraby, krolik, cielecina, suche owszem ale rc dla kociat, zadne tam dla kastratow 9smam sie wykastruj i jedz to czym chcesz kota otruc), ryba tak ale pstrag z foli pieczony z maslem - ale pamietaj tylko swieze maslo, sprawdx daty). a co ja pies jestem, zeby mnie karmic marchewką, wstydz sie.

Iwona

 
Posty: 12805
Od: Wto lut 05, 2002 15:55
Lokalizacja: Zielonka, Mazowsze

Post » Wto kwi 23, 2002 15:09

a moja Mysiajdka kochana ma bardzo wrażliwy brzusio (co jest najprawdopodobniej skutkiem sześciotygodniowej kuracji ketokonazolowej dzięki której tragiczna grzybica schroniskowa została przepędzona do diabła) i lubi mięska gotowane, Royal fioletowy (ten dla wrażliwych brzuszków) i czasem trochę Royala żółtego (na sierść).KK mokrego nawet nie chciała spróbować, po kilku chrupkach KK miala uporczywe wymioty i trzeba było stosować dietke..
Dlatego ja już nigdy KK nie kupię, nawet kotom podwórkowym.Koniec i kropka.

basia

 
Posty: 2450
Od: Czw mar 21, 2002 13:38
Lokalizacja: katowice

Post » Śro kwi 24, 2002 8:40

Wczoraj doznałam szoku. Pozytywnego. Poszłam sobie do sklepu na ul. Stawowej po RC Sensible dla mojej Wąsatej. I nie dość, że pięknie wystawiony Hills z objaśnieniami, co do czego i dla kogo, to jeszcze dostałam dwie próbki (na 3 dni żywienia każda, firmowo zamknięte i z aktualną datą) Hillsa dla kociąt i do czyszczenia ząbków. Powoli się robi Europa nawet w Katowicach... :lol:
...

Padme

 
Posty: 28589
Od: Pon lut 04, 2002 15:32

Post » Śro kwi 24, 2002 12:47

Ha, bo sklep na Stawowej od dawna należy do najlepiej zaopatrzonych w mieście. Jest niestety drogi - w odniesieniu do tych artykułów, gdzie producent nie wpływa na cenę końcową. (dlatego np.żwirek,trawke itepe należy kupować gdzie indziej). :)
Są jeszcze dwa sklepy na Kościuszki,też niezłe i z miłą obsługą (w jednym nawet mieszka kot rezydent Filip, czasem siedzi na ladzie, pomruga, czasem łaskawie zezwoli na głaska..) :)

basia

 
Posty: 2450
Od: Czw mar 21, 2002 13:38
Lokalizacja: katowice

Post » Śro kwi 24, 2002 13:07

I jeden pod Rondem, też nieźle zaopatrzony :-)
...

Padme

 
Posty: 28589
Od: Pon lut 04, 2002 15:32

Post » Śro kwi 24, 2002 15:33

i jeden na Mariackiej z pełnym repertuarem Iamsa (suche i puszeczki), małe puszeczki Felixa,Sheby i te wszystkie inne farbowane również.
Ale dużo dla ptaszków i rybek, dla piesków też sporo tam widziałam. :)

basia

 
Posty: 2450
Od: Czw mar 21, 2002 13:38
Lokalizacja: katowice

Post » Śro kwi 24, 2002 15:36

Te udogodnienia w kupowaniu karmy kociej macie dziewczyny pewnie z powodu wspominanego juz waszego v-ce prezydenta miasta :lol:

Daga

 
Posty: 25458
Od: Pon lut 04, 2002 15:46
Lokalizacja: Mysiadło

Post » Śro kwi 24, 2002 15:55

no jasne!!
Teraz zbieramy podpisy pod petycją o zmianę nazwy miasta na Kotowice!!

basia

 
Posty: 2450
Od: Czw mar 21, 2002 13:38
Lokalizacja: katowice

Post » Śro kwi 24, 2002 15:57

No to całkiem sensowna nazwa! Macie mój podpis!
Liv + Mafi
& Lewka za Tęczowym Mostem
Obrazek


Zapraszam do czytania i komentowania:
Mój blog: Rekin w Himalajach

Liv

 
Posty: 21685
Od: Pon lut 04, 2002 15:40
Lokalizacja: Kraków - Balice

Post » Czw kwi 25, 2002 3:10 Whiskas, Kitekat - dlaczego nie?

zuza pisze:Kochani, wielokrotnie slyszalam i slysze wokol, ze karmy supermarketowe sa zle.
Ale dlaczego? Wiecie - chodzi mi o konkrety. Jakies przyklady, ze kotom szkodzi?


Polecam ciekawy artykul na ten temat na stronie Animal Protection Institute:
http://www.api4animals.org/doc.asp?ID=79

Melania

Melania

 
Posty: 50
Od: Sob lut 09, 2002 18:10

Post » Czw kwi 25, 2002 3:39

Dzięki Melanio. Przeczytałem. Brr... Szczegółowe, aż niedobrze może się zrobić.

Ale najciekawsze są wnioski - po pierwsze nie kupować tanich karm (chociaż nie zawsze cena świadczy o jakości), a po drugie... stosować jak najszerzej odpowiednio dobrane domowe żarełko :D

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 25, 2002 9:31

Mój Maxio dopóki jadł puchy KK cały czas prawie nie wychodził z kuwety - jakiś tydzień spokoju i od nowa.... teraz je domowe i odpukać wogóle nie wiem co to sraczka od jakichś 2 m-cy, tzn je też KK - tylko suche, ale to jako uzupełnienie.

I jestem zdania że te puchy nie mogą być dobre - jest tam pełno konserwantów i NA PEWNO nie dja tam tego co nejlepsze i najświezsze...
Lora oraz
Lucilla Obrazek & Maximus Obrazek "Czas upływa... Z róż opadają płatki, ale nie ciernie."

Lora

 
Posty: 7552
Od: Wto lut 05, 2002 10:35
Lokalizacja: Kraków- Nowa Huta

Post » Sob lip 13, 2002 13:05

dla Kamy
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob lip 13, 2002 21:00

jejej az nie widomo czym karmic tezwierzaki........ :?
Czy te lepsze karmy, ktorych koty jedza niby mniej, trzeba im wydzielac w jakis konkretnych porcjach? czy dac jesc tyle ile chca????

Czy rzeczywiscie jest roznica miedzy np kitekatem polskim , a niemieckim????? Bo mam mozliwosc przywozic sobie z niemiec karme.
Felixy tez sa u nas bo w Toruniu nie widzialam?

Troszke trudno byloby mi przekona rodzicow do tych drogich karm........czasem kiepsko z kasa aby wyzywisc psy i koty.....

Ciesze sie bo Keskese powiedziala mi o zwirku z Leader Price'a ...tani! :))))

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, włóczka, Wojtek i 212 gości