Nowy kociak - biegunka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 24, 2023 10:55 Re: Nowy kociak - biegunka

Fibre Response jest aby przetkać (u nas jest zbawienna), ale Royal zmienił opakowania i wszystko wrzucił w worki Gastro. Trzeba zwracać uwage co jest napisane pod Gastro, bo wszystkie opakowania są takie same. Nawet wersje moderate tam wrzucili.

Chikita

Od: Śro cze 28, 2017 18:05

Post » Pt lis 24, 2023 20:50 Re: Nowy kociak - biegunka

:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Od: Wto lip 18, 2006 12:53

Post » Sob lis 25, 2023 10:51 Re: Nowy kociak - biegunka

Eh wróciłam do pierwotnej karmy kupy jak by lepsze ale nadal nie idealnie ..trzymają kształt ale są takie kleiste no i nadal ich za dużo ok 4 dziennie. Mam jeszcze pomysł aby mu podać bio protect na jelita..boję mu się zmienić znowu karmę nawet na lecznicza bo to będzie już kolejna zmiana w krótkim okresie...a może jelita potrzebują po prostu odpocząć..

draco_kot

Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Sob lis 25, 2023 11:28 Re: Nowy kociak - biegunka

Mam w domu jeszcze milprazon bo jak byliśmy na USG/RTG to lekarz powiedzial że można już mu podać kolejną dawkę ...Może ten brzuszek i kupy to jednak robaki a nie dieta? Mogłabym zrobić badanie kału ale wtedy miał badany 2x przeze mnie i przez hodowcę i nic nie wyszło..a leczenie fenbendazolem pomogło...

draco_kot

Post » Sob lis 25, 2023 16:05 Re: Nowy kociak - biegunka

Nie dawaj mu teraz na odrobaczenie.
Szczególnie Milprazonu, jeśli już to jakiś z inną substancją chemiczną.
Duży apetyt, spory brzuszek, obfite/częste, lużne kupy i wolny przyrost masy ciała to informacja, że on słabo przyswaja.
Wykluczyć trzustkę, stan zapalny jelit, enteropatię. Uspokoić jelita dobrą karmą.
U nas dobrą robotę zrobił barf gotowany. Jak nie masz chęci czy możliwości to polecam karmę
Katz Plate Vet Gastro. Droga okropnie ale u nas zamiennie z gotowanym barfem.

makrzy

Od: Sob sie 04, 2018 14:23

Post » Pon lis 27, 2023 20:10 Re: Nowy kociak - biegunka

Chikita pisze:Może ktoś ze starszych forumowiczów pamięta, ale była historia sfinxa który cierpiał na chroniczne biegunki. Nie pamiętam dokładnie, ale kot był długo diagnozowany i w końcu się udalo. Poszła qpa na dodatkowe badania i znaleźli. Podobna sytuacja, tamten kot był na jednej karmie po której było lepiej. Może tutaj też warto pokusić się o odnalezienie wątku i co było przyczyną.

Czy chodzi o historię Toli? Śledziłam wtedy wątek: viewtopic.php?f=1&t=187986
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Wto lis 28, 2023 19:36 Re: Nowy kociak - biegunka

Mały po prostu nie przyswaja. Uważam, że karmienie go w takim układzie do oporu zupełnie nie ma sensu. Nigdy zresztą nie karmię kociaków na żądanie i w sposób nieograniczony. Nigdy. Ani razu mi się to nie sprawdziło i jestem temu przeciwna. Kończy się niestrawnością, biegunkami i luznymi kupami w ilościach stanowczo zbyt dużych, bo jedzenie się nie wchłania, kiedy nie jest trawione, a to jest bez sensu.
U mnie kocięta mają stałe pory posiłków i kupki raz dziennie, ładne, twarde. Tak. Dawkuję kociętom jedzenie, by właśnie nie miały rewolucji, bo karmienie do oporu mija się z celem. Szkoda jedzenia, szkoda kasy, szkoda nadwerężonych jelit kocięcia, bo i tak nic z tego nie ma, tylko trzeba potem leczyć błędy żywieniowe.

Wg mnie Twój Draco ma stan zapalny jelit od ciągłego, zbyt obfitego jedzenia którego nie może strawić. A ten stan zaczął mu się po giardii. Nie wchłanianie pokarmu to poważny problem. Ten brzuch, który on ma, nie jest normalny. Na pewno kot odczuwa ciągle dyskomfort.
I tak nie będziesz mnie słuchać, więc nawet nie piszę, jak ja radzę sobie z takimi stanami. Chyba, że chcesz się dowiedzieć, to napisz priv.

Absolutnie go teraz nie odrobaczaj. Pogorszysz sprawę. Jelita i tak są w stanie zapalnym. Kosmki jelitowe po giardii jeszcze nawet się nie odbudowały a to żywienie im nie pomaga. Odrobaczaczem możesz doprowadzić do stanu permanentnej biegunki i lania się z pupy. A stąd już łatwo o to, by kociak umarł z nieprzyswajania. Niestety znam taki przypadek.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto lis 28, 2023 23:49 Re: Nowy kociak - biegunka

Rozumiem Twoje podejście do karmienia kociąt. Stawianie na stałe pory posiłków i kontrolowane dawki żywności wydają się być skutecznym rozwiązaniem, aby uniknąć problemów zdrowotnych u młodych kotów. Ograniczenie ilości jedzenia może rzeczywiście pomóc w zapobieganiu niestrawności i innych dolegliwościom. Dbając o regularność i jakość posiłków, wspierasz zdrowy rozwój kociąt, co jest kluczowe dla ich późniejszego dobrostanu.
Wakacje ze swoim kocim przyjacielem https://trigodi.com/

Marek534

Od: Wto lip 11, 2023 11:27

Post » Śro lis 29, 2023 8:54 Re: Nowy kociak - biegunka

Ja zawsze karmiłam kiedy to ja zdecydowałam. Owszem, karmiłam moją co godzinę, półtorej i chętnie zjadała, teraz jak już ma 11 miesięcy to widzę, że już chce coraz mniej. Wiadomo, że nie ma co przekarmiać, ale kot jakby nie chciał/nie mógł/źle się czuł to by nie jadł. Draco wcześniej z tego co autorka mówiła miał już normalne i ładne kupy tylko kompletnie źle przeprowadziła zmianę karmy. Według mnie to po prostu zaszkodziło w dużej mierze. Co nie zmienia faktu że ten brzuch nie jest normalny, kot wymaga szerszej diagnostyki. Autorka mówiła, że kot miał USG więc jakby wcześniej było zapalenie to by raczej to wet zauważył. Można sobie gdybać... Najlepiej zrobić badanie kupy na strawność i przede wszystkim badania krwi z profilem trzustkowo-jelitowym

Zeeni

Od: Śro kwi 26, 2023 11:11

Post » Czw lis 30, 2023 23:13 Re: Nowy kociak - biegunka

Nadal walczę z tą kupa.. Generalnie zgadzam się że on słabo przyswaja..tylko jak to poprawić?

Wróciłam do pierwszej karmy rosies farm kitten.
Kupy trzymające kształt ale klejące. Odczekalam parę dni i ponownie zaczęłam przestawiać na Gussto.
Kot je ok 4-5 razy dziennie (co trzy godziny) jednorazowo 80g. Przestawiam go na Gussto dając:
1 dzień 75g stara + 5 g nowa
2 dzień 70g + 10g
3 dzień 65g + 15g
4 dzień 60g + 20g
5 dzień 50g + 30g

Kupy kleiste ok 4-5. Też mi się wydaje że je za dużo i że nie wchłania ..on je 1/3 masy ciała .. ma też śmierdzące gazy.

Od 3 dni zaczęłam mu dawać bioprotect 1 tabletka dziennie. Pierwszego dnia w nocy ładna kupa potem kleiste. Drugiego 3 ładne kupy potem kleista i na wieczór taka już słabo trzymająca kształt. Dzis o 16 dostał 3 dawkę. Dwa razy dałam mu surowa pierś z kurczaka i to momentalnie poprawiło sytuację z kupami.

Generalnie kot jest ciągle głodny..po nocy to masakra ( je o 20 potem ok 7) zamiast 80g muszę mu dać 100-120 bo płacze. Dziś po 3 tablecie na razie nie czuje żeby powiedział bo normalnie to ma dużo dosyć śmierdzących gazow. Dziewczyny pisały o jakieś zmianie karmy.. ale to nawet nie wiem jak to przeprowadzić..odstawić Gussto i mieszać to z tymi pasztecikami rosies farm kitten?

Wagowo wygląda to tak: (pomiar raz w tygodniu w sobotę)
1.34
1.55
1.60
1.68
1.70
Teraz ok 1.90
Widać że na początku przybierał potem zaczęłam kombinować z dietą więc słabo a teraz znowu lepiej.

Powiedziałabym że bioprotect coś tam działa ale martwią mnie że kleiste maloksztaltne kupy to pojawiają się to znikają..

draco_kot

Post » Czw lis 30, 2023 23:21 Re: Nowy kociak - biegunka

Rozważam nawet przejście na barf..ale najbardziej by mi odpowiadało surowe mięso + felini Complet. Czy taki model był by ok?

draco_kot

Post » Czw lis 30, 2023 23:22 Re: Nowy kociak - biegunka

A dlaczego tak się uparłaś na to Gussto ? Po Gussto nie ma poprawy, kotu ewidentnie nie służy, a i tak wciąż do niej wracasz.

Chikita

Post » Czw lis 30, 2023 23:24 Re: Nowy kociak - biegunka

Bo to dobra karma..próbowałam też wcześniej na rosies farm w puszkach dla dorosłych kotów i było to samo. Karmienie go 100g pasztecikami mnie dobija ..wolałabym żeby to była puszka 400g

draco_kot

Post » Czw lis 30, 2023 23:35 Re: Nowy kociak - biegunka

o miesie bylo co najmniej miesiac temu, wielokrotnie wspominane, np:

ewar pisze:U mnie nie, napisałam dlaczego. Ale ja nie karmię tylko puszkami.Mam dorosłe koty. Czteromiesięczna kotka u mojej sąsiadki je, ile chce, bez ograniczeń. Dostaje dobre puszki, surowe mięso, uwielbia serek bieluch z żółtkiem jaja. Mięso ma posypywane zmielonymi skorupkami z jajek. Suchej karmy nie tknie. Wygląda ślicznie, kupy są podręcznikowe, chociaż to kotka chora, ma padaczkę. Cud, że żyje, bo straciła mamę, kiedy miała dwa tygodnie, ciężka była walka o jej przeżycie. Udało się, wystarczyło ją dobrze karmić.

Gusto i Rosies kotu wyraznie nie sluza, a z uporem sa forsowane, po co?
Powtorze po innych: roznorodnosc mies, dodatkow - oczywiscie z czasem.
Samo mieso i Felini nie wystarczy na dluzsza mete. Jest dobre na poczatek.
No i po co startowac od kurczaka, chyba najgorsze z mozliwych mies (pomijam opcje dostepu do miesa z dobrego zrodla, domowego chowu)?

FuterNiemyty

Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw lis 30, 2023 23:36 Re: Nowy kociak - biegunka

Nie każda dobra karma, z wyższej półki, choćby najwyższej będzie „dobra” dla każdego kota. U Ciebie ewidentnie się nie sprawdza. Każdy organizm jest inny, każdy inaczej trawi, inaczej przyswaja. Wybór karm jest dość spory, jest w czym wybierać aby próbować i obserwować.
Mięso to byłby najlepszy wybór, ale je też trzeba suplementowac mieszankami. Samo mięso jest ubogie w składniki których potrzebuje kot do życia.

Chikita

[poprzednia][następna]