Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 24, 2023 20:36 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Miałam raz kiedyś małże, zrobiłam je według przepisu z internetu.
Wyszło to obrzydliwe, przez cały kolejny tydzień odbijało mi się z niesmakiem :roll:
Resztę tego co zostało nie przyrządzone dałam kotom, bardzo im smakowały.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sty 24, 2023 20:52 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Katarzynka01 pisze:Konkluzja - mam koty z niższej półki i mało wyrafinowane :ryk:
I nie wiem cieszyć się, czy wręcz przeciwnie :?:

Chyba też mam takiego kota. Ona może wszystko jeść i nic jej nie jest.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4845
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Wto sty 24, 2023 21:51 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Annaa pisze:Miałam raz kiedyś małże, zrobiłam je według przepisu z internetu.
Wyszło to obrzydliwe, przez cały kolejny tydzień odbijało mi się z niesmakiem :roll:
Resztę tego co zostało nie przyrządzone dałam kotom, bardzo im smakowały.

Z owocami morza tak już jest. Jedni kochają, inni nienawidzą. Ja kocham.
Ale samodzielne przygotowanie na pierwszy raz, to duże ryzyko. Są proste do przygotowania, ale jednoczenie ta prostota jest trudna. Dziwnie brzmi, ale tak to jest :)
indianeczka pisze:
Katarzynka01 pisze:Konkluzja - mam koty z niższej półki i mało wyrafinowane :ryk:
I nie wiem cieszyć się, czy wręcz przeciwnie :?:

Chyba też mam takiego kota. Ona może wszystko jeść i nic jej nie jest.

Wniosek z tego taki, że najlepiej mieć koty o plebejskich gustach :)
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4467
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Wto sty 24, 2023 22:16 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Mopik szalal za krewetkami, reszta kotow niespecjalnie.
malzami gardzily wszystkie.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4414
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 24, 2023 22:19 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

A świeżych ostryg próbowałeś? O, jeszcze małże św. Jacka :oops:
Wiem, głupi żart. Sama bym to wyżerała pasjami z kocich misek i głośno warczała, żeby odpędzić :)

Swoją drogą nigdy nie poczęstowałam moich rodzonych kotów owocami morza :oops:
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4467
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Wto sty 24, 2023 23:25 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Swieze ostrygi sa swietne na chorobe morska - smakuja identycznie w obie strony.
Ale przegrzebki lubie, i owszem.

Acz najbardziej smakuja mi krewetki, szczegolnie w sosie maslano-winnym. Prosciutki przepis, a efekt rewelacyjny.
A Mopik lecial z krzykiem gdy tylko wyjmowalem krewetki z lodowki. I nie bylo przebacz, trzeba mu bylo porcyjke wydzielic przed smazeniem. Jadl az sie trzasl.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4414
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 24, 2023 23:32 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Świeże ostrygi po prostu kocham miłością wielką.
W ogóle lubię owoce morza.
Krewetki też, ale najbardziej z grilla (muszą być świeże, a o to trudno u nas), może dlatego, że to niezapomniany smak moich pierwszych w życiu krewetek? Albo najprostsze na maśle z pietruszką i czosnkiem
Oj, rozmarzyłam się na noc, może to jakoś wpłynie na kolejny sen :)
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4467
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro sty 25, 2023 0:00 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Krewetki też bardzo lubię ale ostryg nie wezmę do ust.
Będąc w Chorwacji zajadałam się
Crni Rizot czyli czarnym risotto z kalmarami.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25554
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 25, 2023 2:52 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Jak kot ma apetyt i zjada, co mu dajemy, to zawsze powód do radości! :D :201461
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60382
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sty 25, 2023 5:52 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

jolabuk5 pisze:Jak kot ma apetyt i zjada, co mu dajemy, to zawsze powód do radości! :D :201461

Otóż to!
Upadły Nodi :1luvu:
Do owoców morza mam stosunek nijaki. Czasami coś tam skubnę się zawsze raczej na przymus.
Wkleję wam swój sen z wątku o snach. Ostatnio kompletnie snów nie pamiętam chociaż zawsze mam powalone ale Kasia mnie chyba zainspirowała swoim ostatnim ;-)
Dzisiaj miałam taki sen, że muszę zrobić chyba klauzulę, że wszystkie przedstawione fakty to tylko sen i nie wydarzyły się w rzeczywistości ;-)
Śniło mi się, że byłam u siostry. Tańczyłam! z siostrzenicą a potem towarzystwo przerodziło się w bardziej dorosłe. I był tam chłopak a w zasadzie facet. Mieszkał u sis bo z jakiegoś powodu stracił dom i gospodarkę. Ja go wypytywałam o jego zwierzęta (gospodarskie), on mówił, że wszystkie są zabezpieczone u kogoś.
Potem zapytał nas czy chcemy zapalić dobrego skręta.
No, podniosło się parę osób w tym i my z siostrą ale patrzyłyśmy czy rodzice nie widzą. Oni palili te skręty gdzieś w jakiejś stodole? Altanie? My to nie wiem. Ale zaczęliśmy już czekać na dostawcę od kokainy. Przyszła dziewczyna, taka rastafarianka? i rozdała bo drazetce, takiej jak np. guma do żucia tej koki. Nic nie płaciliśmy. Wszyscy włożyliśmy to pod język i czekaliśmy. No owszem, było fajnie ale pomyślałam sobie, że efekt jest identyczny jak przy medytacji i nie warto.
8O

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32475
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sty 25, 2023 10:20 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Gosiagosia pisze:Krewetki też bardzo lubię ale ostryg nie wezmę do ust.
Będąc w Chorwacji zajadałam się
Crni Rizot czyli czarnym risotto z kalmarami.

Dobre to. A wiesz, że nadal możesz się zajadać?
W formie rizotto albo z makaronem - o przepraszam, z pastą się mówi :P
Kiedyś atrament z sepii woziłam z Włoch, ale od kilku lat można kupić u nas, a danie efektowne i proste do zrobienia.
https://winotoskanii.pl/product-pol-383 ... -130g.html
Tylko ryż i makaron muszą być czarne. Wypraktykowałam. Ze zwykłym ryżem czy makaronem, nawet z dodatkiem sepii wychodzi szare i nie wygląda jak powinno
jolabuk5 pisze:Jak kot ma apetyt i zjada, co mu dajemy, to zawsze powód do radości! :D :201461

Święta prawda, no chyba, że kot chce jeść tylko suche :twisted:
Ale tak, miernikiem mojego humoru jest apetyt moich kotów :lol:
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4467
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro sty 25, 2023 10:23 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

jozefina1970 pisze:
jolabuk5 pisze:Jak kot ma apetyt i zjada, co mu dajemy, to zawsze powód do radości! :D :201461

Otóż to!
Upadły Nodi :1luvu:
Do owoców morza mam stosunek nijaki. Czasami coś tam skubnę się zawsze raczej na przymus.
Wkleję wam swój sen z wątku o snach. Ostatnio kompletnie snów nie pamiętam chociaż zawsze mam powalone ale Kasia mnie chyba zainspirowała swoim ostatnim ;-)
Dzisiaj miałam taki sen, że muszę zrobić chyba klauzulę, że wszystkie przedstawione fakty to tylko sen i nie wydarzyły się w rzeczywistości ;-)
Śniło mi się, że byłam u siostry. Tańczyłam! z siostrzenicą a potem towarzystwo przerodziło się w bardziej dorosłe. I był tam chłopak a w zasadzie facet. Mieszkał u sis bo z jakiegoś powodu stracił dom i gospodarkę. Ja go wypytywałam o jego zwierzęta (gospodarskie), on mówił, że wszystkie są zabezpieczone u kogoś.
Potem zapytał nas czy chcemy zapalić dobrego skręta.
No, podniosło się parę osób w tym i my z siostrą ale patrzyłyśmy czy rodzice nie widzą. Oni palili te skręty gdzieś w jakiejś stodole? Altanie? My to nie wiem. Ale zaczęliśmy już czekać na dostawcę od kokainy. Przyszła dziewczyna, taka rastafarianka? i rozdała bo drazetce, takiej jak np. guma do żucia tej koki. Nic nie płaciliśmy. Wszyscy włożyliśmy to pod język i czekaliśmy. No owszem, było fajnie ale pomyślałam sobie, że efekt jest identyczny jak przy medytacji i nie warto.
8O

Ciekawe czy wsadzają za sny :)
W każdym razie pojechałaś z tym snem :201494

Ja dzisiaj skromniutko, ale za to jak miło.
Argentyna rozgrywała finał MŚ w Łodzi, na stadionie Widzewa. Pogadałam sobie z Kempesem, powiedziałam mu, że dla mnie jest Bogiem.
Było miło :)
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4467
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro sty 25, 2023 10:26 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Kiedyś lubiłam owoce morza. Ostatnio mi przeszło (poza rybami)

MaryLux

 
Posty: 159730
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 25, 2023 10:30 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Nie mogą mnie wsadzić, jest klauzula ;-)
Twój sen zdecydowanie bardziej miły.
Ja jestem w stanie zjeść jakąś krewetkę i chyba kiedyś jadłam krążki ośmiornicy. Acha i były jeszcze takie paluszki krewetkowe? To mogłam zjeść nawet ze smakiem. Kiedyś przyjaciółka zrobiła mi owoce morza takie podsmażone na oliwie z czosnkiem, też było niezłe z tego, co pamiętam. Ale jakąś specjalną miłością nie pałam

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32475
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sty 25, 2023 10:32 Re: Moje koty XIX. Druid ['] Zawieszka ['] Dżygit [']

Ja nadal lubię, nic nie zabije tej miłości :)
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4467
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue i 298 gości