Virbagen, Cykloferon koty felv+. Pilne!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 18, 2023 14:24 Virbagen, Cykloferon koty felv+. Pilne!

Czy są to zamienniki? Gdzieś czytałam, że Cykloferon tylko uzupełnia kurację Virbagenem? Inne informacje mówią o stosowaniu jako zamiennika i takiej samej lub nawet większej skuteczności niż virbagen? Jak długo stosować Cuykloferon u kotki z felv? Moi weci nie mają doświadczenia żadnego z tym lekiem.

Kotki są krótko po zarażeniu ( od 2 do 4 miesięcy).
Tymczas miał negatywny test, fałszywie. Po 5 tygodniach (początek listopada) dołączył do grupy, był wyleczony, został wykastrowany. Nawróciła mu w grudniu pierwsza infekcja, nie chciała się leczyć, więc zrobiłam test, tylko tym razem PCR. Liczyłam na fiv, a jest dodatni felv.
Niestety zaraziły się 2 koty z 5ciu Jeden od wystąpienia objawów odszedł w ciągu 4 dni. Nie reagował na żadne leczenie :placz:

Zdarzają się przypadki przechorowania i póki mamy na to szans chciałabym je wspomóc, by organizm walczył, ale im więcej czytam tym głupsza jestem, a czas ucieka!
Jutro dorabiamy ostatnie potrzebne badania i po niedzieli chciałabym zacząć.

Dodałam wpisy na wątku białaczkowym, ale tam chyba zagląda mało osób stąd odpowiedzi mało.

niki2117

 
Posty: 1858
Od: Sob paź 09, 2010 1:54

Post » Śro sty 18, 2023 14:42 Re: Virbagen, Cykloferon koty felv+. Pilne!

Udałabym się do onkologa z badaniami. On podpowie i wspomoże.
jedno i drugie ma podobne działanie. Interferon. Mozna to mieszać?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 18, 2023 15:07 Re: Virbagen, Cykloferon koty felv+. Pilne!

Niestety nie mamy żadnego onkologa w województwie aktualnie. Tam gdzie znalazłam w google, że niby jest tak naprawdę już go nie ma. A nie jestem mobilna i aktualnie nie mam nawet kogo poprosić. Dwa, że jestem przed 4ta operacja kręgosłupa i moja sprawność na takie wycieczki nie jest za dobra :( Dlatego robię co mogę tu na miejscu. Mam jeszcze 3 zdrowe koty i walcze jak mogę, a weci za mało leczyli takich przypadków :( Zazwyczaj na leczenie przychodzili ludzie z kotami w zaawansowanej wiremii...

niki2117

 
Posty: 1858
Od: Sob paź 09, 2010 1:54

Post » Śro sty 18, 2023 15:19 Re: Virbagen, Cykloferon koty felv+. Pilne!

To faktycznie trudność.
Nie potrafię pomóc. Moze na watku felv coś poradzą. Na fb też jest. Poszukaj.
Kciuki :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sty 19, 2023 9:47 Re: Virbagen, Cykloferon koty felv+. Pilne!

Nikt nie stosował ?
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw sty 19, 2023 14:05 Re: Virbagen, Cykloferon koty felv+. Pilne!

ametyst55 pisze:Nikt nie stosował ?

Jeden z moich kotów brał interferon. Ale gdy zabrakło to dopiero mowa była o kocim interferonie w zamian. Onkolog nie zalecał stosowania obu na raz.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sty 19, 2023 14:53 Re: Virbagen, Cykloferon koty felv+. Pilne!

ASK@ pisze:
ametyst55 pisze:Nikt nie stosował ?

Jeden z moich kotów brał interferon. Ale gdy zabrakło to dopiero mowa była o kocim interferonie w zamian. Onkolog nie zalecał stosowania obu na raz.


Pytałam swojego weta o interferon, jest teraz droższy od Virbagenu.
Jaki był efekt stosowania interferonu u Twojego kota?
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw sty 19, 2023 15:19 Re: Virbagen, Cykloferon koty felv+. Pilne!

ametyst55 pisze:
ASK@ pisze:
ametyst55 pisze:Nikt nie stosował ?

Jeden z moich kotów brał interferon. Ale gdy zabrakło to dopiero mowa była o kocim interferonie w zamian. Onkolog nie zalecał stosowania obu na raz.


Pytałam swojego weta o interferon, jest teraz droższy od Virbagenu.
Jaki był efekt stosowania interferonu u Twojego kota?

Bardzo dobry. Kot ma rozległą narośl w środku. Kazano nam się już z nim żegnać twierdząc ,że tylko opieka paliatywna wchodzi w grę. Pojechaliśmy do onkologa- ostatni dryg. Ale miesiące brania pokazały, że tradycyjne podejście nie zdaje egzaminu. Sorrek dostaje 1 ml x dziennie. Plus steryd. Wcześniej brał 7 dni i 7 dni przerwy. Miał żyć kilka tygodni zaraz będzie półtora roku.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie sty 22, 2023 16:26 Re: Virbagen, Cykloferon koty felv+. Pilne!

:?:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Śro sty 25, 2023 13:09 Re: Virbagen, Cykloferon koty felv+. Pilne!

Tak bardzo pobieżnie, raczej ze źródeł niż z doświadczeń, bo z Virbagenem nie mam żadnego (cykloferon sprawdził się ładnie).
Virbagen: skład: interferon omega pochodzenia kociego (ulotka: https://www.ema.europa.eu/en/documents/ ... ion_pl.pdf )
Cykloferon: podstawowy składnik: kwas akrydonooctowy (przynajmniej tak gugiel tłumaczy nazwę) - syntetyczny odpowiednik alkaloidu z Citrus grandis, który aktywizuje produkcję interferonu w organiźmie oraz stymuluje pracę szpiku kostnego (info stąd: https://www.gdp3podolsk.ru/blog/instruk ... erona-dlja )

Czyli Virbagen - podajemy gotowy interferon, Cykloferon - zachęcamy organizm do produkcji. Więc to nie są w pełni zamienniki.

W linkowanym rosyjskim źródle napisali też, że cykloferon można stosować w połączeniu z interferonami, wzmacnia to ich działanie.

Zamiennik Virbagenu to raczej będzie pewnie Feliferon (też rosyjski) [ https://megavet.ge/en/product/feliferon/ ] Nie znam, nie stosowałam, wiem tylko że takie coś jest.
Kicia ? - 09'96 ['] Czarnulka 1.06.97 - 24.12.08 ['] Myszka 26.05.96 - 4.06.11 ['] Mrówcia 05/06'13-13.03.16 ['] Szarusia Agatka ? - 7.02.2018 ['] Kicia Liza 04/05'2000 - 29.05.2018 ['] Pusia '06/'07? -11.10.22 [']
Taki mały kot; taki wielki brak......

włóczka

 
Posty: 1376
Od: Sob kwi 25, 2009 16:43
Lokalizacja: miasto prządek / miasto zalewajki ;-)

Post » Nie cze 25, 2023 20:56 Re: Virbagen, Cykloferon koty felv+. Pilne!

Witam.
Gdyby ktoś potrzebował, to ostatnio udało mi się sprowadzić partię świeżego cykloferonu.
Termin ważności to marzec 2027.
Proszę pisać PW, a najlepiej mailem: danqcd@wp.pl
Pozdrawiam

Thorex

 
Posty: 39
Od: Pt cze 07, 2013 15:55




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cosmos, Google [Bot], Kocia Lady, pimpuś..wampirek i 196 gości