Zapalenie oka?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 10, 2022 10:37 Re: Zapalenie oka?

no i ta tarczyca...czy ona jest ogarnięta ? poziom T4 jest stabilny ? w tarczycy są guzy ?

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 10, 2022 21:59 Re: Zapalenie oka?

Dzwonilam dzisiaj do weta i powiedziala, ze skoro zamglenie zeszlo z oka to jestesmy na dobrej drodze i zeby dalej brac leki. Powiedziala tez, ze teczowka moze juz nie wrocic do oryginalnego koloru i ze to normalne. Rano to oko wygladalo duzo lepiej, natomiast na wieczor znow robi sie brazowe i tak jakby podchodzi krwia.. ale takiego bezposrednego wylewu krwi na oko nie ma (nidy nie bylo).
Ostatnio edytowano Pon paź 10, 2022 22:01 przez zawiszka, łącznie edytowano 1 raz

zawiszka

 
Posty: 15
Od: Nie lip 17, 2022 19:40

Post » Pon paź 10, 2022 22:00 Re: Zapalenie oka?

Tak, tarczyca jest ogarnieta, Kicia dostaje wlasciwa dawke i nie nie, ma guzow.

zawiszka

 
Posty: 15
Od: Nie lip 17, 2022 19:40

Post » Pon paź 10, 2022 22:02 Re: Zapalenie oka?

Czy ktos tak mial, ze oko robilo sie bardziej zalane i metne na wieczor, a w dzien bylo lepiej?

zawiszka

 
Posty: 15
Od: Nie lip 17, 2022 19:40

Post » Wto paź 25, 2022 21:06 Re: Zapalenie oka?

Drodzy,

Czy ktos mial kota z zapaleniem blony naczyniowej oka i moze powiedziec ile trwalo leczenie? Podajemy krople juz 3 tygodnie, Kicia dostala juz 8 zastrzykow przeciwzapalnych, a poprawy nie widac… Wet mowi, ze takie zapalenie trwa nawet do pol roku ale kurde Kicia jest juz na maxa zestresowana tymi kroplami, sika poza kuweta, chowa sie po katach. Szkoda mi jej strasznie.

zawiszka

 
Posty: 15
Od: Nie lip 17, 2022 19:40

Post » Śro paź 26, 2022 9:46 Re: Zapalenie oka?

zawiszka pisze:Drodzy,

Czy ktos mial kota z zapaleniem blony naczyniowej oka i moze powiedziec ile trwalo leczenie? Podajemy krople juz 3 tygodnie, Kicia dostala juz 8 zastrzykow przeciwzapalnych, a poprawy nie widac… Wet mowi, ze takie zapalenie trwa nawet do pol roku ale kurde Kicia jest juz na maxa zestresowana tymi kroplami, sika poza kuweta, chowa sie po katach. Szkoda mi jej strasznie.

Akuratnie takiego chyba nie miałam ale miałam ciężkie przypadki. pisałam już, że nasze koty miały zmieniane dawkowanie a nawet leki po 2-3 tygodniach. Naszej Tami leczenie trwało dobre pół roku jeśli nie więcej. Tymczasom dwóm z piwnicy 4 miechy na bank zajęło doprowadzenie oczu do jako takiego stanu. Przy tym wszystkie koty dostawały dodatkowo w pierwszej fazie antybiotyk (w iniekcji lub tabletkach) nie tylko były krople.
Leczenie oczu bywa bolesne i bardzo nie przyjemne. Więc dostawały obowiązkowe p. bólowe/zapalne najczęściej w iniekcji. Bez tego ni rusza. Nasze koty prowadziła Marta Warzecha z lecznicy Jacka Garncarza.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lis 05, 2022 21:07 Re: Zapalenie oka?

Hej,

Leczymy sie juz dokladnie miesiac. Zapalenie blony sluzowej oka sie slimaczy i nic nie poprawia, dodatkowo tydzien temu Kicia przestala otwierac chore oko wiec pojechalismy do weta, ktory zawyrokowal, ze kot musial sobie drapac oko i dodatkowo uszkodzil rogowke. Wiec zmiana kropel na takie, ktore maja wyprowadzic rogowke i sterydow na zapalenie blony nie mozemy chwilowo podawac. Kicia dostaje jakies 17 kropel dziennie plus zastrzyki co drugi dzien. I kolnierz do tego. Jest osowiala, ma juz tego zdecydowanie dosyc, a zamiast sie poprawiac to sytuacja sie pogarsza :(
W miedzyczasie zrobilismy test na toksoplazmoze, ktory wyszedl negatywnie, a we wtorek idziemy na usg oka.

zawiszka

 
Posty: 15
Od: Nie lip 17, 2022 19:40

Post » Nie lis 06, 2022 7:12 Re: Zapalenie oka?

Zawiszka, kotką opiekuje się okulista?
Kotka powinna dostawać, według mnie, ogólny antybiotyk. Nie tylko celowy do oka. Oraz leki przeciw bólowe i zapalne. Dostaje?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lis 24, 2022 20:55 Re: Zapalenie oka?

Hej, sorki dopiero zobaczylam odpowiedz. Kicia dostaje krople ze sterydami, krople rozszerzajace zrenice, krople zmniejszajace cisnienie w oku, klople lagodzace i masc lagodzaca na chwile obecna. Plus sterydy w zastrzykach co 2 dni. Dostawala antybiotyk w kroplach jak miala uszkodzona rogowke, ale teraz juz nie. Zaraz minie 2 miesiace odkad zaczelismy leczenie, a jest bez poprawy. Chociaz, jak miala odklejona rogowke i nie podawalismy sterydow to bylo jeszcze gorzej.
Kurde nie wiem juz co robic…i tak, jest pod opieka okulisty.

zawiszka

 
Posty: 15
Od: Nie lip 17, 2022 19:40

Post » Czw lis 24, 2022 20:57 Re: Zapalenie oka?

To USG oka tez nic nie wykazalo.

zawiszka

 
Posty: 15
Od: Nie lip 17, 2022 19:40

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 368 gości