Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 12, 2021 21:00 Re: Patmol

szkoda :mrgreen: fajne byłyby takie wskazówki

Wybierajmy kota czarnego dowolnej płci. Są one najmniej wrażliwe na stres i w związku z tym bardziej towarzyskie. Koty płci męskiej koloru rudego są bardziej agresywne, nieśmiałe i strachliwe niż czarne. Najagresywniejsze są biało-czarne kotki. Wnioski takie wysnuwam na podstawie ponad dwudziestoletniej praktyki weterynaryjnej i behawioralnej [5]. Kolor czarny kociego futra pochodzi od genów recesywnych. Futro czarne i związane z nim cechy środowiskowe dają kotom większą możliwość przetrwania. 5. Cichoń R.: Dokumentacja Przychodni Weterynaryjnej DOG w Skarżysku Kamiennej; s. 112.

Patmol

Od: Śro gru 30, 2009 14:03

Post » Wto paź 12, 2021 23:58 Re: Patmol

Dwa najbardziej miziaste koty jakie poznałam w życiu - mój niebieski point Romiś i rudy Rudy od znajomej. Najdziksze zaś oba były czarnymi kocurami :twisted:

Swoją drogą jak ktoś mi mówi, że kolor czarny jest u kota recesywny to ciężko wymagać dużej wiedzy :roll: .
Kolor czarny jednolity jest recesywny w stosunku do pręgowania, ALE dominujący w stosunku do: pointa, niebieskiego i liliowego :smokin: . Rudość i czerń mają ten sam stopień dominacji, po prostu rudy występuje rzadziej. Btw. Z genetycznego punktu widzenia koty pręgowane są... czarne. Żolto-brazowa Sierra też genetycznie jest czarna :twisted: . Rudości się po niej ni pietruszka nie uzyska.

I jeżeli ktoś chce tytułować się doktorem weterynarii i stanowić autorytet to powinien posiadać taką wiedzę (naprawdę, podstaw genetyki uczono mnie na kolorach kotów :roll: )

Sierra

Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Śro paź 13, 2021 11:16 Re: Patmol

To moja biało czarna kotka chyba sie przefarbowała, bo dziczek jest owszem, ale agresji w niej za grosz nie ma. Aczkolwiek kocurek jej syn biało czarny chce weta zeżreć przy pobieraniu krwi. nawet wyciągnięcie z kontenerka grozi podrapaniem :ryk:
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

Od: Czw sie 08, 2019 8:34

[poprzednia]