Cm. Wolski - przygotowania do zimy.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 31, 2021 18:27 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 9

dziękujemy za banerek!!!

tymczasem reklamuję bazarek na wolskie biedy na facebooku.

można wylicytować PORTRET SWOJEGO PUPILA!

portret swojego zwierzaka na plastrze drewna - unikatowy gadżet spod rąk świetnej artystyki!

https://www.facebook.com/groups/bazarek ... 167124760/

przykłady:
Obrazek Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pt lut 12, 2021 19:00 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 9

Dziś byłam na cmentarzu, podsypałam suchego, nie spotkałam żadnego kota. Mam nadzieję fleur, że te puszki, które zamówiłam dla ciebie extra, do łapania kotów, rekomendowanych przez mziel, zamówionych
przez hoelderska dhz się przydały. Jeśli nie, daj znac.

alysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 2237
Od: Pt sie 17, 2007 21:56
Lokalizacja: W-wa/Holandia

Post » Śro lip 21, 2021 23:35 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 9

dawno nie pisałam, jak zwykle jest beznadziejnie.
towarzystwo się sypie i kosztuje.

Kotkot ogromnie spuchł na twarzy, okazało się, że to wielgachny ropień z przetokami. Zęby do wywalenia, nerki słabe - zrobiono, co się da z tym co jest, ale w ciągu paru miesięcy musiałby znowu trafić na stół. czy by się złapał? nie wiadomo. fundacja Bojkot zgodziła się go przejąć tak, by miał wolierę i był pod kontrolą. nasza karmicielka A. zgodziła się zaadoptować go wirtualnie :1luvu:

Misia - cmentarna weteranka, starutka kotka, ulubienica pani karmicielki G - okazało się, że koszmarnie się czuje, pani G już ją opłakała, bo nie pokazywała się kilka dni. potem, szczęśliwym trafem, pokazała się akurat, jak mogliśmy dojechać w ciągu pół godziny ze sprzętem - pojmaliśmy ją i okazało się, że ma ropę w opłucnej i koszmarnie zaropiały pyszczek (poprzednio była u dentysty w 2013). po długim leczeniu wyszła na prostą, czuje się nieźle - ale ponieważ jest to już staruszka, tutaj również Bojkot przyszedł z pomocą i przejął bezzębną babcię. adopcja wirtualna - pani A. z panią G. na spółkę.

no i dziś... mieliśmy mieć dzień urlopowego oddechu po grodziskim koszmarze, ale rano tel. - Grafitka umiera ;( dojechaliśmy i udało nam się złapać biedaczkę. faktycznie, wygląda bardzo marnie i serce pęka, a jeszcze 2 tyg. temu wszystko wyglądało ok. dziś się już zataczała. jest w lecznicy, nie mogę się doczekać wyników. bardzo się martwię.

zrobiłam nową zbiórkę letnią. jest kiepsko, więc bardzo proszę o wsparcie. faktury za staruchy są ogromne ;( a młodych już na cmentarzu nie mamy, po ogromnych o to staraniach...

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/cmentarzlato

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Śro lip 21, 2021 23:39 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 9

alysia pisze:Dziś byłam na cmentarzu, podsypałam suchego, nie spotkałam żadnego kota. Mam nadzieję fleur, że te puszki, które zamówiłam dla ciebie extra, do łapania kotów, rekomendowanych przez mziel, zamówionych
przez hoelderska dhz się przydały. Jeśli nie, daj znac.


tak, dzięki, już wszystkie wyszły. próbowane na cmentarzu, w Piastowie, w Jawczycach i wreszcie w Grodzisku poszła ostatnia na kocura z martwicą.
dziewczyny jeszcze mają po kilka puszek Feringi od Ciebie!

ach, jeszcze jedna informacja.
Asia, bardzo oddana karmicielka i bardzo pomocna wolontariuszka, wyjechała za granicę :( mamy w tej chwili głodne wtorki, łatamy jak się da, ale średnio się da :(

na łapanie czekają jeszcze 2 kocury, Denis i Rybka. prosimy o kciuki, może jeszcze w tym tygodniu spróbujemy.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw lip 22, 2021 23:29 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 1

niestety, ale wieści o Grafitce - nerki :placz:
wyjątkowo mnie to boli, w przeciwieństwie do Kotkota i Misi Grafitka nie jest niczyją ulubienicą, ot takim szarym, wypłowiałym kotkiem-duszkiem, dzikim, płochym.
w 2018 roku miała usunięte wszystkie zęby, były wyjątkowo paskudne. to po 3 latach... :201461
razem z lekarzami dajemy jej kilka dni... jeśli zareaguje na leczenie: jest szansa.
ale bardzo mała
Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pt lip 23, 2021 14:19 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 1

Biedne kociny, ale i tak mają dzięki Fleur i paniom karmicielkom lepszą opiekę, niż w wielu innych miejscach.
Szacun. Kto może, niech je wspomoże.
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/cmenta ... MamzvG0m28
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt lip 23, 2021 17:03 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 1

muszę powiedzieć, że to prawda - jak się dłużej zawiesi oko na samych cmentarniakach, to tego nie czuć, bo serce pęka na poniewierkę tych staruszków, ale z drugiej strony jak się przyjrzeć kotom w miasteczku G czy innych zaniedbanych miejscach, których przecież nie brakuje, a gdzie koty nikogo nie obchodzą... to na zasadzie kontrastu wydaje się, że zombie-staruszki mają i tak lepiej.
ale to wybór na zasadzie mniejszego zła, bo nawet na cmentarzu można uznać, że kot ma szczęście, jak uda się go złapać do eutanazji :(
przez to, że cmentarniaki miały szczęście na nas trafić, mają "szczęście" teraz dożywać starości. a starość...

z Graficią na razie czekamy, ja ciągle staram się mieć nadzieję, że zareaguje na leczenie... ale nawet jeśli Bojkot zdecyduje się ją przyjąć na dożycie, to w przypadku konieczności ciągłego podawania leków kiepsko to wygląda. rokowanie nie jest wesołe :(
to już ostatni dymniaczek z cmentarza. Posęp został wyniesiony wraz z budką na "ostatnią wizytę" wet., Trójkątka, zwana u p. Wandy Skrzacikiem, umarła już po Jej śmierci.
mamy jeszcze na cmentarzu 3 sreberka, dziewczyny starsze, Sępisię i Seledynkę, oraz młodszego, mniejszego kocura z zamglonym okiem, Irysa. Irys trochę chorował wiosną, ale mimo prób złapania nie dał się pojmać i ogarnął się sam. Sępisia kulała niedawno na przednią łapkę, ale też już jest OK. cała srebrna trójca jest praktycznie niełapalna, znają już wszystko, każdy rodzaj klatki i siatki. obawiam się, że gdyby coś, to jak w przypadku Posępa będzie to ostatnia podróż.

następni w kolejce do weta, kocury nowopojawione, zwłaszcza Denis - pojawił się jako dorosły kocur w zeszłym roku, Rybka już parę lat. największym problemem jest to, że przychodzą nieregularnie i w różnych miejscach się objawiają.

Obrazek Obrazek

proszę nadal o kciuki za Grafitkę:

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pt lip 23, 2021 18:09 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 1

Tu dla chętnych banerek z nową zbiórką
Kod: Zaznacz cały
[color=#4000BF][b]NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA[/b][/color]
[url]https://www.ratujemyzwierzaki.pl/cmentarzlato?fbclid=IwAR2Jx4bettfv8s5vPM2NFTcTG4qu6VZ7d3JmYXcRU8ear0qyFIeBOU_o4s0[/url]


Moja Gadułka, pojmana w kocięctwie na cmentarzu, skończyła niedawno 13 lat. Córka Słoneczka. Najstarsza w stadzie. Dzięki swojemu hobby ma zęby jak młody kociak.

https://www.youtube.com/watch?v=9moCQx5 ... Q&index=24
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob lip 24, 2021 16:54 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 1

:ok: :ok: :ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Nie lip 25, 2021 10:41 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 1

niestety, nie udało się.
Graficiu [*]

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Nie lip 25, 2021 11:53 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 1

:placz:
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lip 25, 2021 15:25 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 1

:(
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lip 26, 2021 10:33 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 1

:(
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 27, 2021 12:58 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 1

odebrałam wczoraj pusty transporter po Grafici. przynajmniej nie cierpi już, nie umiera pod krzakiem.
pani karmicielka G. też bardzo przeżywa jej śmierć :cry: łatwo się do nich przyzwyczaić.

Fleur pisze:następni w kolejce do weta, kocury nowopojawione, zwłaszcza Denis - pojawił się jako dorosły kocur w zeszłym roku, Rybka już parę lat. największym problemem jest to, że przychodzą nieregularnie i w różnych miejscach się objawiają.

Obrazek Obrazek


pan Denis wczoraj przepięknie stawił się w miejscu łapania i z gracją i bez wahania wszedł do klatki. potem już nie było tak wesoło, otarł sobie pyszczek, jest bardzo silny i duży. pozbawimy go jąder, zajrzymy do zębów i zbadamy krew, jest w szpitaliku.

Obrazek

nieustająco prosimy o wsparcie, bo to wszystko to koszta :cry:

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Sob lip 31, 2021 21:20 Re: Cm. Wolski ZMIANA KONTA/ bieda - zbiórka UDOSTĘPNIJ s. 1

jest kiepsko, faktura za samą Misię to ponad 1300 zł, na zbiórce jest ledwo ponad 1000 :(
do tego za Grafitkę [*] musimy zapłacić 625 zł a fv za Denisa szykuje się kolosalna, bo okazało się, że zęby miał fatalne. z tych, co zostały, poszło 13, dodatkowo jeszcze kilka korzeni po tych, co wypadły wcześniej. trzeba było to zrobił, bo cierpiałby bardzo i nie mógłby jeść.
na szczęście wyniki krwi ma OK. za jakieś 5 dni będzie mógł wrócić, na razie musi brać leki, bo operacja była bardzo duża.
nie mam pojęcia z czego za to zapłacimy.
bardzo proszę, kto ma facebooka, udostępnijcie zbiórkę proszę, oto link: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/cmentarzlato
podrzucam udostępnienia co parę dni, ale utknęło :(

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz i 225 gości