Marcepanka mikrokotka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 01, 2021 5:38 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Można zbankrutować przez te kociaste :) No nic oby zdrowe były....

aga66

 
Posty: 6121
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto cze 01, 2021 6:55 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Potwierdzam - właśnie zamówiłam zapas mięsa (20 kg, bo wwięcej w paczkę nie wsadzają)... i zaczęłam się poważnie zastanawiać kto jada lepiej w tym domu i dlaczego kot :| .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto cze 01, 2021 9:52 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Wspaniale! Dzielna Dziewczynka :D :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 01, 2021 13:14 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Sierra pisze:Potwierdzam - właśnie zamówiłam zapas mięsa (20 kg, bo wwięcej w paczkę nie wsadzają)... i zaczęłam się poważnie zastanawiać kto jada lepiej w tym domu i dlaczego kot :| .

U mnie to samo, co prawda nie jadaja surowizny, tylko puszki,jednak cenowo najdroższe, a mnie ostatnio na zwykła bluzke nie stac. Najgorsze jest jednak to , jak sie futerka pochorują, cena weterynarza zwala znóg, badania, konsultacje, zabiegi. Wychodzi drożej niz prywatna opieka medyczna dla człowieka .

Super, ze koteczka ma lepszy apetyt, oby tak dalej. :ryk:
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto cze 01, 2021 15:09 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Myszorek bo my na surowiźnie oszczędzamy... Dzięki temu stać mnie na kupno lepszego mięsa (dzikie gołębie, dzikie zające, dzikie jelenie... Zawsze dzikie mięso będzie lepsze od hodowlanego)... A, i zamrażarki. Przemyślałam sprawę i strzeliłam fochem - ja też chcę móc mieć jakieś mrożonki! W efekcie, za zaoszczędzone pieniądze, zamówiłam sobie niedużą zamrażarkę. Obiecuję sprawiedliwy podział - 5 szuflad dla Tulki, 1 dla mnie :lol: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto cze 01, 2021 17:13 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Ale jak to dzikie gołębie? 8O Wszędzie przy informacjach o Whole Prey piszą, że hodowlane i wolne od pasożytów i że tym się właśnie różnią od dzikich zwierząt.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto cze 01, 2021 17:31 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

A ja wolę dzikie i badane, za którą to przyjemność płacę dwa razy drożej :roll: . Mam dostęp, to niech się kotek pławi w zdrowych luksusach :mrgreen: .
Hodowlanych teoretycznie nie trzeba badać, ale osobiście w tą teorię za mocno nie wierzę... To tak samo jak twierdzenie, że nasze koty nie mają pasożytów, bo przecież mieszkają w domach... Za to zróżnicowana dieta dzikich zwierząt daje lepsze, "pełniejsze" mięso.
To tak jak z warzywami - ilość wit. C w ziemniakach spadła 20-krotnie od lat 50' do 2010 (badania własne, porównywane z 60-letnią tabelką)... Efekt sztucznego pędzenia zarówno roślin jak i zwierząt :evil:

Ja za to na kolację znowu będę się pławić w ziemniakach z kefirem :roll:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto cze 01, 2021 19:40 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Co do ziemniaków, to nie tyle pędzenie, ile a) miejsce uprawy (Egipt stał się popularny) b) selekcja odmian.
Podobnie jest z różami. Prace hodowlane nad coraz ciekawiej wyglądającymi okazami doprowadziły do tego, że róże często nie pachną. Zaczęto więc poszukiwać starych odmian róż w zapuszczonych ogrodach, aby ponownie wprowadzić zapach.
Do jabłoni są nawet dotacje - też do starych odmian.

Jak wygląda kupowanie dzikiego gołębia? Skąd się takiego bierze? Gdzie się potem zleca badanie?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto cze 01, 2021 20:03 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Akurat w "moim" sklepie z mięsem dla zwierząt je mają... O badania dzwoniłam i dopytywałam - jak sobie życzę to mogą mi wysłać na maila co i jak badają. Sama zadowoliłam się faktem, że badają :oops: . Maila i tak nigdy nie sprawdzam...

Innymi słowy odwalają całą robotę za mnie, za "skromną" opłatą. Nie wiem skąd mają gołębie, ale np. zające to efekt uboczny polowań z tchórzami - rolnik płaci za "oczyszczenie" pola, myśliwy zające zabiera ze sobą za darmo... Odsprzedaje je (pewnie za jakieś grosze) do "mojego" sklepu, gdzie kontrolują mięso... A na koniec ja płacę jak za pierwszej klasy wołowinę, bo badania potężnie podbijają cenę. Taki królik hodowlany jest mniej-wiecej 3 razy tańszy :strach:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto cze 01, 2021 20:13 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Sierra, super, ze u Ciebie masz taką mozliwość, wiadomo , że mięsko przebadane, Tulcia może spokojnie pałaszować. Ja to obecnie mogę co najwyżej na myszkę zapolować :ryk: , bo strasznie duzo jest polnych mysz. Nawet moje dwa ostatnio złapały, bo weszła im jakoś przez osiatkowane drzwi. Tylko stracha miałam przez kilka dni, bo sąsiadka stosuje trutki na myszy, ale 10 dni minęło koty żyją, więc chyba myszka zdrowa była. Czytałam trochę o tej diecie, która Ty stosujesz u Tulki, ale to nie dla mnie, jak widzę zwłoki jakichkolwiek zwierząt, no moze oprócz much i pająków , krew, to mam dosyć.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto cze 01, 2021 20:41 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Jeśli to lokalny sklep, może być ciężko powtórzyć to samo w innych miejscach :) Myślałam, że może w sieci można znaleźć kogoś od dzikich zwierząt i że można znaleźć odpowiednik w Polsce :)


A teraz pozwolę sobie napisać o ogłoszeniach Marcepanki. Jest na olx, ale tam odpisała tylko jedna pani i to z Gdańska... Trochę za daleko.
Ktoś napisał z Warszawy, ale nie odpowiedział, jak dowiedział się, że to pod Warszawą.
No i jest facebook. Poniżej jest lista postów, które się ukazały i dotyczą małej. Jeśli ktoś miałby chęć udostępnić, polubić czy skomentować, to będzie dla mnie olbrzymią pomocą. Tylko chyba nie można tego zrobić za jednym zamachem, wchodząc w kolejne linki. Algorytm facebooka przy podobnej próbie rok temu odrzucał kolejne udostępnienia, dopuszczając jedynie to dotyczące pierwszego posta.
Ponieważ grup zwierzęcych jest tak dużo, największe znaczenie mają posty na samej górze. A żeby się utrzymać na górze, w poście musi się dziać duży ruch. Dlatego niestety każdy z tych postów jest ważny…
Na razie najwięcej się zadziało w pierwszym na liście i on jest najistotniejszy. Aczkolwiek jeśli zechcecie poświęcić czas, żeby przez kolejne dni klikać w kolejne posty, będę bardzo, bardzo wdzięczna! :201494
Za każdą pomoc serdecznie dziękuję :1luvu:

1. https://www.facebook.com/stowarzyszenie ... 9869212581
2. https://www.facebook.com/groups/2676463 ... 605391727/
3. https://www.facebook.com/groups/1687772 ... 715688173/
4. https://www.facebook.com/groups/1637143 ... 856286940/
5. https://www.facebook.com/groups/1756823 ... 961015030/
6. https://www.facebook.com/kotydoadopcjiw ... 5363878398
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto cze 01, 2021 21:31 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Przekaze znajomym,bo sama nie mam facebooka.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto cze 01, 2021 21:34 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Dziękuję :1luvu:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro cze 02, 2021 6:18 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Sierra pisze:Akurat w "moim" sklepie z mięsem dla zwierząt je mają... O badania dzwoniłam i dopytywałam - jak sobie życzę to mogą mi wysłać na maila co i jak badają. Sama zadowoliłam się faktem, że badają :oops: . Maila i tak nigdy nie sprawdzam...


Tak z ciekawości to ja bym o tego maila poprosiła, skoro płacisz kupę kasy za badania - warto wiedzieć co to tak naprawdę oznacza ;)
Bo może badanie np. co setnego gołębia w partii pod kątem pasożytów skórnych i chorób zagrażającym innym ptakom.

To są gołębie jakiegoś dzikiego gatunku? Żyjącego w lasach czy jakichś połoninach, odżywiającego się ziarenkami i co tam jedzą dzikie gołębie?
Czy zwykłe gołębie żyjące dziko w miastach?
Nie wiem skąd Twój sklep bierze te gołębie ani gdzie mieszkasz - ale takiego miejskiego gołębia z Polski to ja bym się nie odważyła kotu podać :twisted:
To są zwykle niedożywione (ubiegie w składniki, często zepsute jedzenie), z przewlekłymi biegunkami, pełne pasożytów ptaki, często spędzające większość czasu przy dużych ulicach.
No ale może to o inne chodzi.

Stomahari - jak wrócę do domu to podziałam z ogłoszeniami :)

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro cze 02, 2021 7:03 Re: Potrzebny domek dla Marcepanki mikrokotki. Nawet DT

Sierra pisze: [...] Zawsze dzikie mięso będzie lepsze od hodowlanego)... .

Nie. Jeśli nie zostanie poddane starannej obróbce cieplnej, z całą pewnością nie będzie lepsze niż hodowlane. Bo będzie, zapewniam, że BĘDZIE, potwornie zapasożycone.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23775
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab., Google [Bot], kicalka, mraucia, Silverblue, Szymkowa i 109 gości