Uwaga Convenia zabija

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 28, 2020 21:09 Re: Uwaga Convenia zabija

ASK@ pisze:Amen
Lepiej bym nie ujęła.
Też ten antybiotyk stosuję. Nieoceniony przy mało obsługiwalnych kotach. Nieoceniony w niektórych przypadkach. NIGDY nie było problem!!!
Tworzenie takich "reklam" to wielka nieodpowiedzialność. Szkodzi kotom przede wszystkim.


W pełni się zgadzam.
Każdy antybiotyk może spowodować reakcje niepożądane, bywa że i śmiertelne.
Convenia jest specyficzna, działa dwa tygodnie, nie można jej odstawić z dnia na dzień, dlatego nie powinna być nadużywana w sytuacjach gdy spokojnie można podać inny skuteczny lek.
Ale w niektórych przypadkach jest nieoceniona.
U kotów którym nie da się podawać regularnie innych antybiotyków albo jest to okupione ich dużym stresem i zagrożeniem dla opiekuna, przy niektórych chorobach.

Każdy lek może zabić.
Podobnie jak nie podanie leku gdy jest potrzebny.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie maja 16, 2021 9:57 Re: Uwaga Convenia zabija

Odświeżam wątek ... nasz kotka lat 16 podaną miała Convenie i leki przeciwzapalne za zapalenie dziąseł...zaczęły się problemy. Po jednym dniu zaczęły się wymioty . Po 4 dniach podbarwione krwią plus dziwny atak podczas snu. Kotka wybudziła się podczas snu z „wyciem” , wygięła się łuk i miała sztywne łapki . Badanie wykazały zapalenie trzustki (prawdopodobnie lekami). Niestety 17 dni po podaniu leków ten atak podczas snu przytrafiła się ponownie, a następnego dnia kolejne dwa razy. Weterynarz kazała nagrać żeby cokolwiek zdziałać , ale nie udało
mi się , bo ten atak od wczoraj nie powtórzył się . Nie wiem tak naprawdę czy antybiotyk, czy leki przeciwzapalne, ale coś rozpoczęło ten nieszczęsny schemat :(

Magdalena_K_B

 
Posty: 40
Od: Pon maja 10, 2021 8:05

Post » Nie maja 16, 2021 11:15 Re: Uwaga Convenia zabija

Zarówno na żołądku jak i trzustce działania niepożądane wywołują nlpz'ty, więc raczej je bym "obwiniała" za te wymioty (tym bardziej, że pojawiła się w nich krew).

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Nie maja 16, 2021 11:48 Re: Uwaga Convenia zabija

I tak obstawiałam do czasu kiedy pojawiły się objawy neurologiczne . Zarówno wymioty i jak i np. drgawki wymienione są w ulotce Conveni. Poza tym tylko ten antybiotyk utrzymuje się tak długo. Przeciwzapalny lek nie utrzymuje się raczej ponad dwa tygodnie w organizmie .

Magdalena_K_B

 
Posty: 40
Od: Pon maja 10, 2021 8:05

Post » Nie maja 16, 2021 12:44 Re: Uwaga Convenia zabija

Podobno nalezy podawac duze dawki probiotykow przy convenii i ja tak robilam gdy mojemu kotu podano ten antybiotyk bez pytania mnie czy nie wole zwyklego (nie bylo problemu z podawaniem mu doustnie lekow).
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie maja 16, 2021 13:34 Re: Uwaga Convenia zabija

Moja kotka po zabiegu na zabki, tez to dostała, wet oczywiscie nie zapytała czy chce ten antybiotyk. Nawet mi nie powiedziała, ze dostała conwenię, tylko przeczytałam w wypisie. ja codziennie podawałam rozcieńczoną z wodą Forti flore, nawet dłuzej niż owe dwa tygodnie, przez ktore antybiotyk ma sie utrzymywac w organizmie. u mnie wymiotów nie było
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon maja 17, 2021 4:43 Re: Uwaga Convenia zabija

Magdalena_K_B pisze:Odświeżam wątek ... nasz kotka lat 16 podaną miała Convenie i leki przeciwzapalne za zapalenie dziąseł...zaczęły się problemy. Po jednym dniu zaczęły się wymioty . Po 4 dniach podbarwione krwią plus dziwny atak podczas snu. Kotka wybudziła się podczas snu z „wyciem” , wygięła się łuk i miała sztywne łapki . Badanie wykazały zapalenie trzustki (prawdopodobnie lekami). Niestety 17 dni po podaniu leków ten atak podczas snu przytrafiła się ponownie, a następnego dnia kolejne dwa razy. Weterynarz kazała nagrać żeby cokolwiek zdziałać , ale nie udało
mi się , bo ten atak od wczoraj nie powtórzył się . Nie wiem tak naprawdę czy antybiotyk, czy leki przeciwzapalne, ale coś rozpoczęło ten nieszczęsny schemat :(

To mogła być reakcja na narkozę. Jedzie ona po organach mocno. Długo sie utrzymuje. Osobiście wiem coś o tym.
Miała przed zabiegiem kicia pełny panel badań zrobiony? Morfologia, pełna biochemia, rozmaz manualny, trzustka i tarczyca, jonogram? W tym wieku kotka przed zabiegiem winna być dokładnie zbadana.
Zgłaszałaś wetowi objawy? Robiliście badania kontrole "po" gdy zaczęły sie kłopoty by sprawdzić czy np nery i trzustka nie dostały? Co bardzo często się zdarza. Przy zatruciu mocznikiem sa objawy neurologiczne. Koniecznie trzeba je zrobić!
Powinnaś też, po wykluczeniu innych przyczyn, zgłosić producentowi problemy jakie wystąpiły.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie cze 06, 2021 5:01 Re: Uwaga Convenia zabija

dorcia44 pisze:mój Tytek dostawał i było ok. :roll:

Mój Duduś (rudy) 7-8 latek, mocznica bardzo zaawansowana dostał 2krotnie i działa, ale krótko. Około 6 dni od podania "stawia na nogi" ale potem objawy zatrucia wracają.

bozenkamaria

 
Posty: 3
Od: Śro mar 10, 2021 8:34

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, skaz i 223 gości