Cały dom brudny i trzech podejrzanych

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 21, 2020 20:11 Cały dom brudny i trzech podejrzanych

To mój pierwszy wpis na tym forum, nie wiem czy to odpowiedni dział ale mam nadzieję, że tak :)

Ze mną i chłopakiem zamieszkują nasze trzy kociaki, które od niedawna zmuszają nas do biegania za nimi z mopem w najlepszym przypadku 3 razy dziennie. Problem polega na tym, że od około 3 tygodni znajduję w różnych miejscach w domu czasami wymioty i codziennie mocz i kupki, na początku próbowaliśmy szukać oczywistych przyczyn i jakichkolwiek zależności, pilnujemy, żeby kuwety były cały czas czyste, nie zostawiamy żadnych materiałów na wierzchu, żadnych ubrań, reklamówek ani gazetek ponieważ zwykle wybierały takie miejsca, dokładnie wszystko czyścimy ale niewiele to dało, teraz znajdujemy ślady zbrodni już bezpośrednio na podłodze, oprócz tego korzystają równocześnie normalnie z kuwet, to absurdalnie brzmi ale to wygląda jakby bardzo dbały, żeby ich nie przyłapać ponieważ rzadko udaje się je na tym przyłapać, zwykle „czekają” aż będę w toalecie, żeby zostawić niespodziankę w salonie albo przynajmniej czekają aż się odwrócę, zajmę czymś i nie będę patrzeć, aktualnie mieszkamy bez zasłon bo to miejsce było ich ulubionym i żadne mycie nic nie dało a ślady udawało im się zostawiać dość wysoko, kociaki jedzą animondę carny, catz finefood, carnilove i teraz zmiana na acanę, były badane i z tego co wiemy są zdrowe, z próbek kału nie wyszło, żeby były zarobaczone, kociaki są ze sobą wszystkie bardzo zaprzyjaźnione i energiczne, mają apetyt, nie mają biegunki
Nasza najstarsza koteczka Kiyoko ma 5,5 miesiąca, kotka syberyjska, nie jest jeszcze sterylizowana ale niedługo będzie, to nasza najbardziej dominująca kotka, kocurek Murmur ma 4,5 miesiąca (szkocki fold), niekastrowany i najmłodszy 3,5 miesięczny kocurek perski Shiro też niekastrowany, tych dwóch panów przyłapaliśmy na gorącym uczynku
Największą trudnością jest dla nas odgadnięcie, który z nich nam podsikuje, przyłapaliśmy jednorazowo dwójkę z nich, nie wiemy czy robią to wszystkie i nie wiemy jak to sprawdzić, gdyby był to jeden z nich i wiedzielibyśmy który wtedy moglibyśmy skupić się na znalezieniu przyczyny dlatego pytanie brzmi w jaki sposób możemy to sprawić skoro nie robią tego kiedy są obserwowani? Kamery w domu? Miała któraś z was podobną sytuację? Ja jestem w domu przez większą część dnia i obserwuję, chłopak odwrotnie

Aishaya

 
Posty: 20
Od: Sob lis 21, 2020 19:23
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 22, 2020 1:57 Re: Cały dom brudny i trzech podejrzanych

Myślę, że koty dojrzewają i po prostu zaczynają znaczyć, szczególnie, że - jak piszesz - ślady są dość wysoko, a poza tym koty bez problemów korzystają z kuwety. Kotek 4,5 mies. może już powoli stawać się kocurem, a młodszy go naśladuje. Obecność niesterylizowanej kotki może dodatkowo stymulować hormony.
Sterylizacja powinna pomóc. Na forum część osób odradza zbyt wczesną sterylizację kocurka, ale z drugiej strony nie byłoby dobrze, gdyby nawyk znaczenia się utrwalił.
Oczywiście wskazane byłoby przebadanie u weta, zrobienie badań (w tym badanie moczu), żeby się upewnić, czy są zdrowe.
Dla porzadku spytam, ile macie kuwet, czy są otwarte, czy zamkykane i jeszcze z drzwiczkami. Jakiego żwirku używacie?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 22, 2020 15:06 Re: Cały dom brudny i trzech podejrzanych

Mamy dwie kuwety, zamykane, jedna z drzwiczkami a z drugiej drzwiczki są wyjęte, żwirek to cats best czerwony, murmur dosłownie kilka minut przed tym jak to piszę przy nas załatwił się na krzesło...

Aishaya

 
Posty: 20
Od: Sob lis 21, 2020 19:23
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 22, 2020 19:33 Re: Cały dom brudny i trzech podejrzanych

Może za mało kuwet dla trzech kotów.
Poradniki polecają: liczba kotów + 1.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie lis 22, 2020 19:39 Re: Cały dom brudny i trzech podejrzanych

Pomyślałabym o kastracji całej trójki.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 22, 2020 20:40 Re: Cały dom brudny i trzech podejrzanych

Jarka pisze:Pomyślałabym o kastracji całej trójki.

Myślę, że to może być przyczyna.
Ale przede wszystkim wyjmij drzwiczki z tej drugiej kuwety (koty za nimi nie przepadają) i spróbuj przynajmniej w jednaj zastosować zwirek typu Benek zbrylajacy, bezzapachowy, drobny (ja używam niebieski). Koty go bardzo lubią, może to je skłoni do częstszego korzystania z kuwety. Ale najważniejsza jest kastracja, zwłaszcza starszego kocurka.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 22, 2020 20:52 Re: Cały dom brudny i trzech podejrzanych

Wszystko co dziewczyny mówią trzeba zrobić.
Ja się jeszcze dopytam czy badanie kału było także robione w kierunku kokcydiizy, lamblii, rzesistka... To ważne. O to trzeba poprosić specjalnie. To pierwotniaki mogą być odpowiedzialne za obecny stan.
Nie wiem skąd macie koty. Jeśli z renomowanej hodowli to w papierach winna być informacja, że jest wolna od powyższych i jeszcze kilku. Jeśli z pokatnej to mogłaś sobie sama przytargać z którymś. A reszta zaraziła się.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto gru 01, 2020 14:02 Re: Cały dom brudny i trzech podejrzanych

Niewiele się zmieniło od czasu pierwszego wpisu, kociaki nie zareagowały w żaden sposób na otwieranie kuwet, kombinacje ze żwirkiem, liczba kuwet, jeszcze częstsze sprzątanie, rezygnacja z neutralizatora w kuwetkach ani miejsca w których kuwetki stoją też nie robią różnicy, pierwotniaki też można wykluczyć, nie jest to też chyba typowe znaczenie bo zwykle znajdujemy dużą ilość moczu na płaskich powierzchniach, z wyjątkiem zasłon, murmur dwa dni temu nasikał na szafkę na moich oczach, w ostatnim momencie wzięłam mu telefon sprzed pupy bo chciał załatwić się dokładnie na niego :-| Zamierzamy zabrać oba kocurki do weterynarza bo może można zrobić dodatkowe badania, których jeszcze nie było i niedługo kastrować dwójkę najstarszą ale jesteśmy zmuszeni czekać z tym do stycznia bo mamy gorszy okres finansowy
Naszej kotki już nie podejrzewamy, mamy dowody na winę kocurków, myślałam jeszcze, czy może przyczyna nie leży jeszcze gdzieś indziej, problem zaczął się mniej więcej w tym momencie kiedy chłopak zaczął praktycznie całe dnie spędzać w pracy ale nie wiem czy to mogłoby spowodować taki stres i tęsknotę i mieć wpływ na załatwianie się, oprócz tego nic się w ich życiu nie zmieniło a problem zaczął się nagle i wydaje mi się, że się powiększa bo ofiarami jest już elektronika i łóżko, ograniczyliśmy im nawet dostęp do pomieszczeń kiedy nas nie ma bo już wyciągają ubrania z kosza na pranie albo skaczą na suszarkę a ubranie na ziemi=mocz na ubraniu, bestie są coraz bardziej inteligentne i kupy zostawiane są w coraz bardziej niestandardowych miejscach

Aishaya

 
Posty: 20
Od: Sob lis 21, 2020 19:23
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 01, 2020 19:05 Re: Cały dom brudny i trzech podejrzanych

Moim zdaniem to JEST znaczenie, nie zawsze musi wyglądać typowo (siusianie pionowo). Ale oczywiście zacznijcie od weta i badań.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw gru 03, 2020 23:43 Re: Cały dom brudny i trzech podejrzanych

Znalazłam doraźny sposób :) :) i musi wystarczyć do stycznia bo wtedy weterynarz - zanoszenie ich co jakiś czas do kuwety, shiro do jakiejkolwiek a murmura do odkrytej i idealnie czystej, robię tak po posiłkach, kiedy podejrzanie kręcą się wokół niektórych miejsc i obwąchują i jeszcze raz na jakiś czas przez cały dzień, sami nie pofatygują się do kuwety ale zaniesieni na rękach załatwiają się tam, dzięki temu dzisiaj nasikane w domu było tylko raz, spróbuję jeszcze ich nagradzać smakołykami po każdym takim załatwieniu się do kuwety

Aishaya

 
Posty: 20
Od: Sob lis 21, 2020 19:23
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 184 gości