Coś na uspokojenie podczas wizyty u weta ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 29, 2020 2:59 Coś na uspokojenie podczas wizyty u weta ?

Proszę o radę, co podać na uspokojenie kotce ok.10 letniej która jest trochę dzika, boi się obcych i nigdy nie była u weta. Kotka mieszka na wsi i większość czasu spędza w gospodarstwie niż w domu. Chciałabym kotkę wykastrować ale nie wiem jak zareaguje na podróż i wizytę u weta. Jaki najbezpieczniejszy będzie środek na uspokojenie dla kotki ?

Khandi

 
Posty: 5
Od: Czw lip 23, 2020 11:13

Post » Czw paź 29, 2020 8:50 Re: Coś na uspokojenie podczas wizyty u weta ?

Niczego bym jej nie dawała, koty czasami reagują pradoksalnie na środki uspokajające (pobudzają je silnie zamiast uspokoić), trzeba by jej podać coś działającego doraźnie, musiałoby to być dosyć silne by pokonać stres związany z jazdą - ryzyko jest zbyt duże, tym bardziej że kotka jest niewiadomego stanu zdrowia.

Są takie preparaty, ale je trzeba najpierw wypróbować na spokojnie, bez jazdy, zobaczyć jak kotka na nie reaguje (nie można by jej wtedy przez kilka godzin wypuszczać na dwór) lub wręcz podawać kilka dni (i też wtedy nie powinna wychodzić) - bo podane tuż przed jazdą w połączeniu ze stresem nasilonym tym że kotka czuje się otumaniona i bezbronna mogą dać nieprzewidywalne efekty.

Więc w sytuacji takiej jak opisujesz bezpieczniej nic nie podać, tylko skupić się na jak najsprawniejszym dostarczeniu kotki do weta, z ograniczeniem jej stresu.
Konieczny jest bezpieczny kontenerek - absolutnie nie bierz pod uwagę wiezienia na rękach czy w jakimś przypadkowym pudełku (skoro kotka nigdy u weta nie była nie wiem czy masz kontenerek, wolę więc to napisać, ludzie miewają z niewiedzy różne pomysły) bo w chwili stresu może skończyć się to tragedią.

Kotka będzie miała badania przed kastracją?
To ważne, zawsze - ale szczególnie w przypadku Twojej kotki.

Blue

 
Posty: 20754
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw paź 29, 2020 9:32 Re: Coś na uspokojenie podczas wizyty u weta ?

Kiedy kotka będzie już w transporterze, warto przykryć go kocem - będzie tam miała ciszej i ciemniej, a to zawsze działa uspokajająco.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6511
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań
Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 67 gości