Problem z okiem 10 tygodniowego Bobaka.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 14, 2020 16:59 Problem z okiem 10 tygodniowego Bobaka.

Cześć.

Jestem Bobak. Mam około 10 tygodni. Mój sługa martwi się o moje prawe oko. Od kilku dni wydaje mu się że ropieje, ponieważ sierść pod okiem jest lepka i jakby sztywna. Na początku mój sługa myślał, że to zwykłe "śpiochy" bo jestem jeszcze mały, jednak sytuacja od kilku dni się nie zmienia, więc sługa zaczął się martwić. Czy inni koci przyjaciele mieli podobny problem i mogą służyć kocią poradą? Poniżej załączam zdjęcie obecnej sytuacji. Pozdrawiam!

Bobak!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PePeK1988

 
Posty: 4
Od: Pon wrz 14, 2020 16:08

Post » Pon wrz 14, 2020 18:35 Re: Problem z okiem 10 tygodniowego Bobaka.

To może być początek kataru, lepiej od razu pokaż go wetowi, to się nie rozpaprze dalej. Tylko kociaka trzymaj u weta na własnym kocyku w kontenerku, weź też własny termometr, żeby czegoś dodatkowego nie złapał, bo pewnie jeszcze nie szczepiony. Za wcześnie chyba rozłączył się z matką.
Albo przynajmniej foty pokaż wetowi, jeśli z kotem nie chcesz ryzykować.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon wrz 14, 2020 18:42 Re: Problem z okiem 10 tygodniowego Bobaka.

No coś tam kicha czasem. Na katar się chyba nie umiera? Może być jeszcze gorzej? Je i załatwia się normalnie, nie zauważyłem też zmian w zachowaniu. Nie był jeszcze szczepiony. Nie wiem jak w Polsce, ale w Anglii koty oddają już po 8 tygodniach. Chyba wizyta u weterynarza będzie konieczna

PePeK1988

 
Posty: 4
Od: Pon wrz 14, 2020 16:08

Post » Pon wrz 14, 2020 19:39 Re: Problem z okiem 10 tygodniowego Bobaka.

imho, czy początek kataru kociego, czy po prostu coś oczku się stało, to w tej chwili wygląda tak, jest zaawansowany stan, że moim zd. interwencja lekarska i -krople do oczu ( może wystarczą ), czy może mocniejsze leki także dla całego organizmu są konieczne.

I tak, jak mziel powiedziała- nie stawiaj kici bezpośrednio na stołach lekarskich, weź swój kocyk- dodatkowy i trzymaj malucha tylko na nim ( po zabiegu ten kocyk do osobnej torby, a w transporterze, czy w czym tam będziesz malucha mieć jeszcze jedno ociepladełko, jak zobaczysz, że stół po poprzednim pacjencie nie jest odkażony ( nadal się to zdarza ) to poproś o jego wyczyszczenie
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon wrz 14, 2020 20:01 Re: Problem z okiem 10 tygodniowego Bobaka.

Dziękuję ślicznie za rady, wizyta już zamówiona, dam znać co i jak. Miłego wieczoru!

PePeK1988

 
Posty: 4
Od: Pon wrz 14, 2020 16:08

Post » Pon wrz 14, 2020 23:36 Re: Problem z okiem 10 tygodniowego Bobaka.

Może to moje spaczenie, ale jak dla mnie to mogą być nawet objawy chlamydii. Rozważyłabym wymaz i PCR w tym kierunku.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto wrz 15, 2020 9:04 Re: Problem z okiem 10 tygodniowego Bobaka.

Stomachari pisze:Może to moje spaczenie, ale jak dla mnie to mogą być nawet objawy chlamydii. Rozważyłabym wymaz i PCR w tym kierunku.


Teraz to się przeraziliśmy oboje z kotkiem. Oko i obszar wokół niego nie wygląda tak źle jak na chlamydię jednak zwrócę na to uwagę u veta dziś o 17. Dzięki za pomoc.

PePeK1988

 
Posty: 4
Od: Pon wrz 14, 2020 16:08

Post » Wto wrz 15, 2020 12:56 Re: Problem z okiem 10 tygodniowego Bobaka.

Nie chcę Ciebie martwić, ale oczko mojej wyglądało na poczatku podobnie, tak jakby sie w niego uderzyła, najpierw jedno, potem były oba. Okazało się, że to chyba chlamydia była, leczyłam kociaki , bo drugi tez to złapał, przez 2,5 miesiąca. ja moim robiłam test w kierunku chlamydi, mykoplazmy kalciowirusa, cały panel. Jesli możesz finansowo sobie na to pozwolić to radziłabym go zrobić.nie wiem jak Twój wet. , ale u mnie , to o wszystko trzeba sie dopominać, bo sami, leczą "na oko"
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto wrz 15, 2020 18:05 Re: Problem z okiem 10 tygodniowego Bobaka.

PePeK1988 pisze:Teraz to się przeraziliśmy oboje z kotkiem. Oko i obszar wokół niego nie wygląda tak źle jak na chlamydię jednak zwrócę na to uwagę u veta dziś o 17. Dzięki za pomoc.

Nie zawsze objawy są tak drastyczne jak na niektórych zdjęciach. Znalazłam 9-tygodniowego kociaka, u którego wydzieliny było dużo mniej niż u Twojego malucha, raptem po malutkiej kuleczce w kącikach oczu. Mogły być to objawy jakiejś alergii, więc nie spieszyłam się z wymazami. Dopiero jak miał 5 miesięcy, wydzieliny było więcej, ale nadal nie drastycznie.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 189 gości