Hendryk .. Maja szuka kociej koleżanki.str.5. Poznań.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 14, 2020 8:04 Re: Sympatyczny Hendryk szuka miłej Dużej/Dużego

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34247
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon wrz 14, 2020 8:40 Re: Sympatyczny Hendryk szuka miłej Dużej/Dużego

Nie zagryzaj się watpliwościami - one i tak będą. Kot i tak sam zdecydował, że wolności to miał już po kokardę i weźmjestontnatychmiastbłagambopadnę.
Ruda surykatka pozdrawia :1luvu:
Obrazek

Anneke_

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Czw mar 28, 2013 15:24
Lokalizacja: Poznań miasto doznań :)

Post » Pon wrz 14, 2020 8:57 Re: Sympatyczny Hendryk szuka miłej Dużej/Dużego

Dzisiaj rano telefon, patrzę, numer Państwa z wczoraj.....pierwsza myśl, dupa, pewnie się rozmyślili, ale to i tak ładnie, że dzwonią, wzdycham, odbieram......
Dzwoni Pan, czy może jestem jeszcze w domu, bo on by chciał przywieźć Hendrykowi legowisko, bo oni mają w domu kilka i może by się przydało, kot mógłby już poznać zapach domu.
Szczęka mi z lekka opadła, mówię ok, jasne, przyda się.
Przyjeżdża Pan z córką, przywożą duże legowisko z poduchą i siatkę karmy i smaczki 8O
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Pon wrz 14, 2020 9:06 Re: Sympatyczny Hendryk szuka miłej Dużej/Dużego

To chyba będzie dobry domek! :D :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60178
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon wrz 14, 2020 9:11 Re: Sympatyczny Hendryk szuka miłej Dużej/Dużego

Pięknie się zachowali :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10662
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon wrz 14, 2020 12:22 Re: Sympatyczny Hendryk szuka miłej Dużej/Dużego

Czymię kciuki :)
Obrazek

Anneke_

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Czw mar 28, 2013 15:24
Lokalizacja: Poznań miasto doznań :)

Post » Pon wrz 14, 2020 13:12 Re: Sympatyczny Hendryk szuka miłej Dużej/Dużego

Ja też.
Obrazek

muza_51

 
Posty: 2263
Od: Pon paź 04, 2010 10:04
Lokalizacja: Jarosław

Post » Wto wrz 22, 2020 23:50 Re: Hendryk ...prosi o ściągę karm nerkowych

Dzisiaj odebrałam wyniki badań Hendrykowych i trochę się przyłamałam.
Ogólnie wyniki dobre, poza podniesiona krea i mocznikiem, nie jakoś dużo, ale zawsze.
Krea 2,7 przy normie do 2,00
Mocznik 80 przy normie do 70
Sam początek, ale zaczyna się.... :?
Badania były podstawowe, pojutrze idziemy jeszcze raz, trzeba dorobić jonogram i usg.
Zabieg zębowy na razie chyba muszę odłożyć, nie jest tak źle, żeby to był priorytet, a boje się teraz dołożyć mu narkozą.

Rozmowę z potencjalnym DS przełożyłam na jutro, boję się, zbieram myśli i informacje.
W związku z tym duża prośba, czy ktoś zorientowany mógłby mi podrzucić ściągę karm, które można podawać potencjalnemu nerkowcowi ?
Bytówki o obniżonej zawartości fosforu i ewentualnie białka.
Czy już wchodzić z czymś na ten mocznik ?
Albo jakiś link do takiego aktualnego spisu, jeżeli jest, próbowałam znaleźć, ale nie mam teraz siły przebijać się przez wątki nerkowe.
Cena tych karm też, niestety, gra rolę.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Śro wrz 23, 2020 5:36 Re: Hendryk ...prosi o ściągę karm nerkowych

viewtopic.php?f=36&t=201179
na pierwszej stronie masz dwie ściągi dotyczące karm. Mało kiedy zdarza się takie świadome podejście nowego domku do potrzeb kota, oby się nie wystraszyli i nie wycofali z adopcji. Za Hendryka i domek :ok: :ok: :ok: :ok:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro wrz 23, 2020 9:57 Re: Hendryk ...prosi o ściągę karm nerkowych

Zbadaj mu proszę mocz z badaniem UPC i USG nerek zrób. Wiem, że dodatkowy wydatek (zwłaszcza USG) ale to sporo rzutuje na rokowanie kota. A może się okaże, że jest jakaś infekcja w układzie moczowym?

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Śro wrz 23, 2020 21:56 Re: Hendryk ...prosi o ściągę karm nerkowych

Dzięki za linki i podpowiedzi.
Z moczem jest problem, nie bardzo mam jak złapać, musiałby się wysikać jak akuratnie jestem u niego, trudno tak trafić. Rano chwile u niego posiedzę, może a nuż, z wetka jestem tak umówiona, ze jakby mi się udało rano to przyniosę jej pod dom i zbada poza godzinami przyjęć.
Jutro na 17 40 jesteśmy umówieni na jonogram i usg. Chciałam od razu do nefrolog, bo ona ma lepszy sprzęt i ogląd, ale w tym tygodniu nie ma już terminu. Na razie zrobimy chociaż takie, zawsze coś tam będzie już widać.
Do DS napisałam wstępnie co i jak i że skontaktuje się jutro po badaniach, żeby mieli jasność sytuacji i świadomy wybór.
Jakie jeszcze parametry z krwi warto zbadać ?
Jonogram i co ?
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Czw wrz 24, 2020 3:39 Re: Hendryk ...prosi o ściągę karm nerkowych

Ja tylko dorzucę, że jeśli już robić jonogram, to warto poszerzyć o żelazo, ale to nie w związku z nerkami, a z powodu częstych niedoborów.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10662
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw wrz 24, 2020 14:15 Re: Hendryk ...prosi o ściągę karm nerkowych

Wilber, to jeszcze nie musi być początek niewydolności nerek - może to związek z ogólnym stanem po przejściach. Te wyniki są na granicy i całkiem prawdopodobne, ze jak się wykuruje i ustabilizuje, to wyniki biochemii będa ok.

Mój Rudy miał gorsze wyniki 10 lat temu, kiedy do mnie trafił. Potem normalne życie, dobre jedzenie i opieka i wyniki ok (takie na granicy od wielu lat, a teraz ma ich prawie 18).

Co do karm nerkowych - Znikotka karmiłam dobrymi, miesnymi puszkami (Feringa, Grau, Catz Finefood, Mjamjam, Gussto) i surowym mięsem. Najważniejsze jest pilnowanie poziomu fosforu w karmie (poniżej 0,2%). I sprawdzanie poziomu fosforu we krwi - najlepiej żeby był w dolnej granicy normy.
Jakby co dzwoń, Znikotek mnie mocno przećwiczył w temacie nerek przez ostatnie 2 lata.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt wrz 25, 2020 9:27 Re: Hendryk ...prosi o ściągę karm nerkowych

Dzięki wszystkim :D
Hendryk po wczorajszym usg i nie jest źle, nerki prawidłowej wielkości z nieco zatartą strukturą, ale nie widać jakiejś tragedii, torbieli narośli brak, trzewia, wątroba też ok., w pęcherzu lekki dramat, świeci, trochę piasku, trochę kamyków, pewnie stan przewlekły, co też pewnie może rzutować na wyniki biochemii.
Też wetka powiedziała, że, no widać, że coś w nerkach zaczyna się dziać, to też pewnie kwestia wieku, ale na karmie, suplach, zaopiekowany ma szansę, że wyniki wrócą do normy i ogólnie to może żyć jeszcze ładnych kilka lat, tylko trzeba to monitorować, pilnować diety i kontrolować, no jest trochę kotem o podwyższonych wymogach i kosztach.
Dokładnie, jak mówi Avian :1luvu:
Mocz udało mi się złapać dopiero około 2 w nocy, więc raczej nie pora na badanie, sprawdziłam tylko ph, pasek zielony, 7,5, prawie 8, wiec struwity.
Wyniki rozszerzonego jonogramu i tarczycy będą może dzisiaj, ma wetka dzwonić, ale nie spodziewa się tragedii, oby.
Dostał wczoraj renalwet, vivomixx, uninomet i l*metioninę i laktuloze, powinien częściej robić, tez podobno laktuloza wspomaga jakoś wydalanie mocznika, chyba przez to, ze kał nie zalega, a te bakterie chyba powodują, że mocznik wydalany jest z kałem, coś jakoś.

Napisałam wczoraj do DS, napisałam jak jest, ludzie muszą mieć świadomość, że to jest kot większej troski, czekałam do dzisiaj na odpowiedź.
Po zastanowieniu.........biorą go :D
Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było dobrze, żeby się dogadał z ich kotką.
Normalnie prawie nie wierzę.

A do mnie wczoraj trafiły jeżowe oseski.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Pt wrz 25, 2020 10:52 Re: Hendryk ...prosi o ściągę karm nerkowych

Ten vivomixx i laktuloza to przy moczniku 80 do szczęścia mu potrzebne :) Renalvet podobnie - najpierw się upewnijcie jak wygląda poziom fosforu bo jeśli nerki ładne, wyniki niewielkie to może bez sensu go futrować tym wszystkim. Parametry mogą być podniesione od stanu zapalnego w pęcherzu. Badanie moczu na pewno trzeba zrobić :) jeśli są kamyki to oby udało się je rozpuścić.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 243 gości