Przewoz, transport kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 31, 2020 3:46 Re: Przewoz, transport kota

Im krótsza podróz tym lepiej, więc samolot >prom.
Koty się stresują, ale nic im nie będzie, leciałam z dwoma kotami kilka razy (w UE), raz z przesiadką (niecały miesiąc temu).
Wszystko było znacznie prostsze nz sie spodziewalam, ważne żebyś sprawdział przepisy importu i eksportu zwierząt z krajów między którymi lecisz, bo niektóre mają dodatkowe wymagania, mnie w czasie przesiadki poproszono o wypelnienie formularza-oświadczenia że przewożę zwierzęta zgodnie z przepisami, ale to były wymagania lotniska lub linii (Kopenhaga, Norwegian), więc można zadzwonić na lotnisko i do lini i zapytać czy coś będzie dodatkowo potrzebne.
Jeśli koty nie lecą z właścicielem to właściciel pisze karteczkę z upoważnieniem.
W liniach lotniczych sa ograniczenia ilości zwierząt na pokładzie, zaleznie od linii, więc trzeba dzwoinic i pytać. W LOT jak leciałam było jedno, w Norwegianie 2 lub 3, więc LOTem lecialam z moim partnerem dzień po dniu. Jedna osoba może mieć jeden transporter, wymiary powinny byc na stroni linii, my mamy takie
https://allegro.pl/oferta/ibiyaya-torba ... 11e8414338
Wkładam podkłady chłonne do transpotera (puppy trainers) ale koty sie stresują i wstrzymują, raz mieliśmy duzo opóznienie i koty wytrzymaly ok 12h.
Jeden je smaczki, jeden nic nie chce bo sie stresuje, żaden nie chcial pić. Nie dawać żadnych srodków uspokajających bo mogą zaszkodzić.
Norwegian pozwala kupić Pet on board online, w locie musiałam dzwonić, polecam zadzwonic i zapytac linię.

Nia ma odprawy online, odprawisz się normalnie na lotnisku przy nadawaniu bagażu, więc bądź troche wcześniej.
Zważą kota, może ważyc max 8 kg z transporterem, Kot musi miec ważne (chyba min 21 dni po pierwszym szczepieniu) szczepienie na wścieklizne w paszporcie i czip.
Przy odprawie mogą chcieć obejrzeć koci paszport i sprawdzić szczepienie na wściekliznę (raz mi nic nie sprawdzano).

Przez bramki transporter przejezdża, kota trzeba wziąć na ręce i przenieść przez bramke dla ludzi. Nie może mieć szelek, nasze za pierwszym razem mialy i kazano zdjąć, koty się bały ale nie próbowały uciekać, raczej sie wtulały.
Przechodzisz przez bramkę, wkladasz kota do transportera. Dalej nikt nic juz nie sprawdza, koty siedzą w transporterze, na lotnisku wyjęliśmy je z transporterów w szelkach i nigdy nikt nic nie mówil. W samolocie transporter jest pod nogami, w tym miejscu gdzie maly bagaż podręczny, więc polecam nie brac malego bagażu bo zabraknie miejsca na nogi.
Nie mozna siedziec przy wyjściach ewakuacyjnych, więc nie wybieraj ich przy rezerwacji.
Po starcie mozna transporter dac na kolana, ale raczej nie można go otwierać, stewardessy nam powiedziały ze już mialy koty biegajace po pokładzie i nie chcą powtórki, jeśli wsuniesz rękę do transportera żeby głaskac kota, raczej nie będzie problemu.
Koty stresuje start i zmiana ciśnienia, ale nic złego im sie nie dzieje, moga mialczeć, ale samolot jest głosny i nikomu to nie będzie przeszkadzać.
Po wylądowaniu jest zaleznie od kraju - mnie tylko raz sprawdzono bo podeszłam, pan sprawdzil czip bez wyjmowania kotów z transporterów, obejrzał paszporty i tyle. W pozostalych przypadkach poprostu idziesz do wyjścia :)

Stosik

 
Posty: 12
Od: Pt lis 25, 2016 12:42

Post » Pt lip 31, 2020 12:42 Re: Przewoz, transport kota

FuterNiemyty,
bardzo dziekuje, Twoja wypowiedz troche mnie pocieszyla. Cenna dla mnie, dziekuje.
Obrazek
Obrazek

111janina

Avatar użytkownika
 
Posty: 619
Od: Śro cze 18, 2014 19:16

Post » Pt lip 31, 2020 12:51 Re: Przewoz, transport kota

she,s a witch,
bardzo, bardzo Ci dziekuje za wpis.
Wiec wybiore samolot za Twoja rada.
Bardzo mnie podbudowala Twoja wypowiedz, serdecznie dziekuje.
Obrazek
Obrazek

111janina

Avatar użytkownika
 
Posty: 619
Od: Śro cze 18, 2014 19:16

Post » Pt lip 31, 2020 13:01 Re: Przewoz, transport kota

Stosik,
brak mi slow wdziecznosci za Twoj wpis,
straszne pocieszenie dla mnie i przyplyw odwagi,
strasznie Ci dziekuje.
Obrazek
Obrazek

111janina

Avatar użytkownika
 
Posty: 619
Od: Śro cze 18, 2014 19:16

Post » Wto sie 04, 2020 15:49 Re: Przewoz, transport kota

Witam.
Jeszcze troche pomarudze,
bardzo mi pomogly Wasze wpisy, czuje sie o wiele lepiej i razniej. Jednak,
mam klopot, moj starszy kot wazy 10kg. wraz z transporterem. Nie wyobrazam sobie nadac go do luku.
Pomyslalam, moze kupic materialowy transporter? chyba bedzie lzejszy od tego plastikowo-metalowego?
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek

111janina

Avatar użytkownika
 
Posty: 619
Od: Śro cze 18, 2014 19:16

Post » Wto sie 04, 2020 17:12 Re: Przewoz, transport kota

Tylko dowiedz się, czy linie lotnicze akceptują taki transporter.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60220
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 04, 2020 17:13 Re: Przewoz, transport kota

ja musialam miec miekki, materialowy transporter, takie bylo wymaganie linii, bardzo sensowne zreszta, bo w zaleznosci od rodzaju samolotu, twardy sie po prostu pod siedzenie nie zmiesci.
ale tez w Air France byl limit wagowy 8kg kot wraz z transporterem. Musisz znalezc linie ktora ma wiekszy limit. Moich kotow nikt nie wazyl ale nie ryzykowalabym.

she's a witch

Avatar użytkownika
 
Posty: 161
Od: Wto paź 03, 2017 19:08

Post » Wto sie 04, 2020 17:50 Re: Przewoz, transport kota

Bardzo dziekuje za odpowiedzi, wszystkie bardzo pomocne.
Mam jeszcze troche czasu bo planujemy leciec w pazdzierniku.
Prawdopodobnie Lufthansa i pozniej SaS.
Pozdrawiam. :1luvu:
Obrazek
Obrazek

111janina

Avatar użytkownika
 
Posty: 619
Od: Śro cze 18, 2014 19:16

Post » Wto sie 04, 2020 18:33 Re: Przewoz, transport kota

wydaje mi sie, ze Lufthansa tez ma limit 8kg, ale najlepiej z nimi pogadac czy robia wyjatki. Osobiscie nigdy przenigdy nie zdecydowalabym sie na transport w luku.

she's a witch

Avatar użytkownika
 
Posty: 161
Od: Wto paź 03, 2017 19:08

Post » Wto sie 04, 2020 19:33 Re: Przewoz, transport kota

Nigdy w zyciu w luku, dzieki.
Obrazek
Obrazek

111janina

Avatar użytkownika
 
Posty: 619
Od: Śro cze 18, 2014 19:16

Post » Wto sie 04, 2020 19:36 Re: Przewoz, transport kota

she's a witch pisze:wydaje mi sie, ze Lufthansa tez ma limit 8kg, ale najlepiej z nimi pogadac czy robia wyjatki. Osobiscie nigdy przenigdy nie zdecydowalabym sie na transport w luku.



Oczywiscie, ze pogadam z liniami lotniczymi, nie chce miec niespodzianek, zwlaszcza, ze bedziemy leciec z miedzyladowaniem.
Dzieki serdeczne.
Obrazek
Obrazek

111janina

Avatar użytkownika
 
Posty: 619
Od: Śro cze 18, 2014 19:16

Post » Śro sie 05, 2020 21:09 Re: Przewoz, transport kota

Czesc,
postanowilismy ze zabieramy tylko klatki i maly plecaczek z dokumentami.
Bedzie nas dwoje i dwa koty w osobnych klatkach.
Najgorsze, ze jeden , starszy kot sam wazy 8 kg.
Ograniczylam mu, z bolem serca, karme ale czy uda sie obnizyc wage do pazdziernika? zeby chociaz na styk byla, eh...
Obrazek
Obrazek

111janina

Avatar użytkownika
 
Posty: 619
Od: Śro cze 18, 2014 19:16

Post » Wto wrz 08, 2020 20:44 Re: Przewoz, transport kota

Gdyby ktos w przyszlosci mial podobny problem, to - https://clicktrans.pl/transport/zwierza ... gI8I_D_BwE
Obrazek
Obrazek

111janina

Avatar użytkownika
 
Posty: 619
Od: Śro cze 18, 2014 19:16

Post » Śro wrz 09, 2020 19:42 Re: Przewoz, transport kota

Obrazek
Obrazek

111janina

Avatar użytkownika
 
Posty: 619
Od: Śro cze 18, 2014 19:16

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 360 gości