Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 31, 2020 6:44 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

Anna2016 pisze:Lukasek w sam raz- pupinkę na półce zmieścił :P :ok:
Czyżby TEN drapak miał liście dookoła słupków? Ale fajny !

Dzień dobry :1luvu:
Tak ma liście. Pupinka :ryk: się zmiescila tylko w plecy już uwiera.
Lucas 2014
Juliś pozdrawia Zunie ♥️♥️♥️

lucas 2014

 
Posty: 2994
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35

Post » Pt lip 31, 2020 8:17 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

Ojej, tyle się dzieje na wątku, a mnie nie było :oops:
Lucasku, Julku, dobrze, że się zmieściliście na drapaczku - czy on teraz będzie Wasz? Nie dziwcie się Dużej, czasem trudno sobie wyobrazić, jakie co jest wielkie, nawet jak się widzi. Duża mowi, że każdy mebel, który kupowała, w sklepie był o wiele mniejszy niż w domu :twisted:
Chiko, wiesz co, może to jednak świadczy, że Duża Cię kocha, skoro poleciała wymienić tego obcego kota na Ciebie? Kocha, tylko jest gapa, jak większość Dużych :1luvu:
Jak się okazuje, inne Ciocie też myliły kotki w opakowaniu :strach: - myliły samochód, którym kotek miał podróżować (Ciocia MalgWroclaw, Ciocia Chikita), albo sprawdzały po chipie, czy odnalazły swojego własnego kota (Ciocia Nul). :wink: A i weci nieprzytomni, skoro nie oddali kotki Ciociu MaryLux - szczęście, że się upomniała :ok:
Tak sobie pomyślałam, że może góra transportera powinna być przezroczysta? :twisted: Nasza Duża zwykle pisze na transporterze, albo przykleja kartkę z imieniem kotka i telefonem, bo nigdy nie wiadomo, co się zdarzy w podróży.
U nas zaraz będzie ogólne śniadanie. Ja wczoraj słabo jadłam mokre, aż Duża się martwiła, ale bawiłam się, więc Duża się pociesza, że chyba nie czuję się źle. To końcówka przerwy w podawaniu sterydu, zawsze wtedy mam gorszy apetyt :oops: Dobrego piątku! :1luvu: :201461
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 31, 2020 8:29 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

Miau Sabcia. Jestem oburzona. Wczoraj Duża o mnie zapomniała, a dziś jak przyjechał po nią ktoś tam z pracy żeby pomógł się dowlec to ona... ona pozwoliła mnie pogłaskać :evil: zawołała i jak przyszłam to oczywiście, że można to ja pacnełam tego obcego, bo jak to inny może mnie pogłaskać ? Szczególnie po tych wczorajszych traumatycznych przeżyciach.
Jak wróci to będę na nią obrażona, że pozwoliła, bo często nie pozwala i prosi aby mnie ignorować.
Duża żeby znowu nie pomylić to jakieś bazgroły na dachu pomalowała. Mówiła, że takiego to na pewno nikt nie będzie miał.

Ładnie wyszłam ?
Obrazek

Chiko

Chikita

 
Posty: 6447
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt lip 31, 2020 8:41 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

No, ja bym nie pozwoliła głaskać obcym dużym kota po TAKICH przejsciach! :twisted: Ale podpisanie transportera to dobry sposób, żeby Cię więcej nie pomylić!
A wyszłaś bardzo ladnie, bo przecież jesteś piękną kotką :1luvu:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 31, 2020 17:03 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

jolabuk5 pisze:Ojej, tyle się dzieje na wątku, a mnie nie było :oops:
Lucasku, Julku, dobrze, że się zmieściliście na drapaczku - czy on teraz będzie Wasz? Nie dziwcie się Dużej, czasem trudno sobie wyobrazić, jakie co jest wielkie, nawet jak się widzi. Duża mowi, że każdy mebel, który kupowała, w sklepie był o wiele mniejszy niż w domu :twisted:
Chiko, wiesz co, może to jednak świadczy, że Duża Cię kocha, skoro poleciała wymienić tego obcego kota na Ciebie? Kocha, tylko jest gapa, jak większość Dużych :1luvu:
Jak się okazuje, inne Ciocie też myliły kotki w opakowaniu :strach: - myliły samochód, którym kotek miał podróżować (Ciocia MalgWroclaw, Ciocia Chikita), albo sprawdzały po chipie, czy odnalazły swojego własnego kota (Ciocia Nul). :wink: A i weci nieprzytomni, skoro nie oddali kotki Ciociu MaryLux - szczęście, że się upomniała :ok:
Tak sobie pomyślałam, że może góra transportera powinna być przezroczysta? :twisted: Nasza Duża zwykle pisze na transporterze, albo przykleja kartkę z imieniem kotka i telefonem, bo nigdy nie wiadomo, co się zdarzy w podróży.
U nas zaraz będzie ogólne śniadanie. Ja wczoraj słabo jadłam mokre, aż Duża się martwiła, ale bawiłam się, więc Duża się pociesza, że chyba nie czuję się źle. To końcówka przerwy w podawaniu sterydu, zawsze wtedy mam gorszy apetyt :oops: Dobrego piątku! :1luvu: :201461
Sabcia

Sabciu ♥️♥️♥️ jedz proszę
:201494 Lucas
Ten drapak dlugo u nas nie zostanie. Co prawda lezymy :ryk: lub siedzimy na nim :ryk: ale wygodnie nie jest. :placz:
U naszej Dużej to odwrotnie. Kupi coś... jest za małe. Przede wszystkim :twisted: dla niej samej. Duża chyba da dla bylego domku Julka najpierw nasz :oops: stary drapak. Podejrzewa, że jest praktyczniejszy. Naturalnie będzie pytac i wyśle zdjęcia. A nam po raz kolejny obiecala :D drapak Rufi. Który jest dobry dla nas nie ma zielonego pojecia :?: :?: :?: Duża myśli, że powinien być kupiony już z myśla o starosci! Ciekawe jej czy naszej? :evil:
Pozdrawiamy :1luvu: :1luvu:
Lucas i Julek

lucas 2014

 
Posty: 2994
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35

Post » Pt lip 31, 2020 17:58 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

Lukasku i Julku ja mam drapak Rufi dla dużych kotów :mrgreen: :mrgreen: jest ok. Dużej się podoba jeszcze drapak z serii " do wolier" - wersja z poduszkami - bo ma duże, wygodne półki z poduszkami (W-2)....Do domu oczywiście.....
Zuniawtrakciefotogragowaniałapek

Anna2016

 
Posty: 10471
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Pt lip 31, 2020 18:03 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

Anna2016 pisze:Lukasku i Julku ja mam drapak Rufi dla dużych kotów :mrgreen: :mrgreen: jest ok. Dużej się podoba jeszcze drapak z serii " do wolier" - wersja z poduszkami - bo ma duże, wygodne półki z poduszkami.....Do domu oczywiście.....
Zuniawtrakciefotogragowaniałapek

:love: :love: :love:
Kocie paputki. :dance: :dance2: :dance: :dance2: Przepraszam, ale muszę tutaj się wtracic w kocie rozmowy
:oops:
Czekam z niecierpliwoscia.☺️
Lucas 2014

lucas 2014

 
Posty: 2994
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35

Post » Pt lip 31, 2020 19:27 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

Lucasku, zjadłam 3 pasty. A suche jem cały czas, więc głodna nie jestem :oops:
Co do drapaka, to nasza Duża robi inaczej. Kupuje proste drapaki typu słupek, 80-cm, z grubego sizalu. One służą do drapania i Duża je wymienia, jak się zniszczą (rurę wymienia, podstawa zostaje). Mamy też duży drapak, ale mało z niego korzystamy, wolimy posłanka na szafach, albo kanapy. Jeszcze są 2 drapaki typu wieża, czasem na nich śpimy.
Ale drapaki Rufi są na pewno bardzo porządne.
Czekamy na zdjęcia paputek Zuni :1luvu:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 31, 2020 19:42 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

jolabuk5 pisze:Lucasku, zjadłam 3 pasty. A suche jem cały czas, więc głodna nie jestem :oops:
Co do drapaka, to nasza Duża robi inaczej. Kupuje proste drapaki typu słupek, 80-cm, z grubego sizalu. One służą do drapania i Duża je wymienia, jak się zniszczą (rurę wymienia, podstawa zostaje). Mamy też duży drapak, ale mało z niego korzystamy, wolimy posłanka na szafach, albo kanapy. Jeszcze są 2 drapaki typu wieża, czasem na nich śpimy.
Ale drapaki Rufi są na pewno bardzo porządne.
Czekamy na zdjęcia paputek Zuni :1luvu:
Sabcia

Nasza Duża na zniszczony slupek ...wklada drugi wiekszy. :oops:
Lucas

lucas 2014

 
Posty: 2994
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35

Post » Pt lip 31, 2020 20:05 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

Duża ma własny słupek do drapania? :D
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 31, 2020 20:05 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

KĄCIK MUZYCZNY
Dziś chciałabym jeszcze pozostać w węgierskich klimatach. Zaproponuję Wam kilka utworów węgierskiego kompozytora Ferenca Liszta (1811-1886). Był prawie równolatkiem Chopina (1810 -1949), ale żył niemal 2 razy dłużej niż nasz Fryderyk. O samym Liszcie napiszę nieco później, teraz niech przemówią jego utwory. Dotąd w Kąciku cytowałam tylko lisztowski Liebestraum nr 3 (na str. 12) w wersji orkiestrowej, teraz posłuchamy go w oryginalnej formie - na fortepian. (Utwór kończy się po 4 minutach, ale autor filmiku jeszcze przez prawie 2 minuty pokazuje ładne zdjęcia bez muzyki... Za to zapomina podać, kto gra :wink: )


Nieco podobny w nastroju jest cykl zwany Consolations (Pocieszenie). Liszt napisał 2 takie cykle po 6 utworów, ale bardziej znany jest ten późniejszy, z lat 1849-50. Posłuchajmy Consolation nr 3 Des-dur (Lento placido) w wykonaniu Vladimira Horowitza. Liszt czerpał tu inspirację z nokturnów Chopina i kompozycja była wyrazem hołdu, złożonego zmarłemu rok wcześniej przyjacielowi.


Liszt, jako węgierski patriota, chętnie sięgał w swoich utworach do ludowej muzyki węgierskiej. Najbardziej chyba znanym przykładem będzie Rapsodia węgierska nr 2, jedna z cyklu 19 rapsodii skomponowanych na fortepian (później Liszt osobiście dokonał aranżacji wersji orkiestrowej). Dłuższy czas zastanawiałam się, które wykonanie Rapsodii Wam zaproponować - bardzo czysto brzmi nagranie Alfreda Brendel'a, ale chciałam jednak, aby widać było grającego artystę, dlatego wybrałam Rapsodię w wykonaniu Ignacego Paderewskiego (z filmu Moonlight sonata, 1937).


Jak wspomniałam w Kąciku poświęconym Brahmsowi, Liszt był zwolennikiem muzyki programowej. Stworzył formę poematu symfonicznego, jednoczęściowego utworu orkiestrowego o swobodnej budowie (w kontrze do ściśle określonej konstrukcji sonaty), w którym można było "malować dźwiękami" ludzkie charaktery, emocje, obrazy otaczającego nas świata. Posłuchajmy finału pierwszego z 13 poematów symfonicznych Liszta - Les Préludes, inspirowanego poezją Alphonsa de Lamartine. Orkiestrą Berlińskich Filharmoników dyryguje Christian Thielemann.

Dla chętnych - tutaj całość poematu.
https://www.youtube.com/watch?v=doJxtcGzMZQ

Dużą część twórczości Liszta zajmują transkrypcje na fortepian i parafrazy utworów innych kompozytorów. Niekiedy miały pomóc w popularyzacji utworu przyjaciela, jak choćby transkrypcja fortepianowa Symfonii fantastycznej Hektora Berlioza, niektóre były wyrazem fascynacji kompozytora konkretnym artystą, np. Paganinim. Liszt dokonał transkrypcji kilku wirtuozowskich dzieł Paganiniego, jednym z nich jest etiuda La Campanella (po włosku Dzwoneczek), oparta na trzeciej części jego II koncertu skrzypcowego b-moll. Posłuchajmy najpierw oryginału w wykonaniu Davida Garretta (nie wiem, jaka orkiestra mu towarzyszy i kto dyryguje):


A tak gra to na fortepianie Evgeny Kissin. Etiuda uchodzi za jeden z najtrudniejszych utworów napisanych na fortepian.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 31, 2020 20:08 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

jolabuk5 pisze:Duża ma własny słupek do drapania? :D
Sabcia

Prawie. :ryk:
Lucas i Julek
Pozwalamy jej też podrapać. :mrgreen:

lucas 2014

 
Posty: 2994
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35

Post » Pt lip 31, 2020 21:55 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

Chiko zdjęcie masz 1-sza klasa :ok: :ok: :ok: piękna z Ciebie kicia :201461 :201461 :201461

A tutaj obiecane dla Julinka łaputki Zazulki :P

W najnowszym kartonie dziś rano
Obrazek

A tutaj reportaż z ziewania wieczornego :)
1. Jestem zaspana....

Obrazek

2. Zara ziewnę...
Obrazek[/URL

3. Ziew....
[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/b3bb08f274c00f3f]Obrazek


4. Co się duża tak paczysz???
Obrazek

Anna2016

 
Posty: 10471
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Sob sie 01, 2020 2:28 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

Śliczna Zunia odwrócona :D
Paputki :1luvu:
Obrazek

Ziew :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano Nie sie 02, 2020 2:36 przez jolabuk5, łącznie edytowano 1 raz
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sie 01, 2020 4:25 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 4

jolabuk5 pisze:Śliczna Zunia odwrócona :D
Paputki :1luvu:
Obrazek

Ziew :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuje za cudowne zdjecia. :1luvu: :1luvu: :1luvu: umila mi dzisiaj poranna "dniówkę".
Pozdrawiamy sobotnio i zyczymy apetytow. :love:
Lucas 2014 z Lucasem i Julkiem

lucas 2014

 
Posty: 2994
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 295 gości