Co dolega Psotce-wyniki z 01.08.2020-co dalej robić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 30, 2020 7:53 Co dolega Psotce-wyniki z 01.08.2020-co dalej robić?

W poprzednim tygodniu byłam z kotkiem kilka razy u weta bo często wymiotował i bardzo schudł :( Zrobione zostało badania usg i badanie kału. Nic nie wykazało. Po zastrzykach przeszło ale od wtorku znowu często wymiotuję :( Nie wiem co robić i co dać do jedzenia... gotowanego ryżu z filetem kurczaka nie chce jeść a jak trochę zje mięska to wymiotuję. Jest coraz gorzej bo wymiotuje teraz na żółto.
Do weta nie mam jak się dostać z kotem bo nie mam samochodu ani prawo jazdy.
Ostatnio edytowano Śro sie 12, 2020 18:34 przez Kariqa, łącznie edytowano 2 razy

Kariqa

 
Posty: 16
Od: Pon lis 04, 2019 16:27

Post » Czw lip 30, 2020 12:25 Częste wymioty u kota

Proszę o pomoc, mam kotka który często wymiotuje. Byłam kilka razy u weterynarza, miała usg, zbadany kał i nic nie wykazało. Dostała zastrzyki, pastę odkłaczająca i specjalną karmę. Wszystko było już dobrze ale wczoraj znowu kilka razy zwymiotowała jedzeniem i to na żółto z kłaczkami.
Daję jej tylko do jedzenia ryż i gotowany filet z kurczaka. A dziś dostała trochę białego serka i jak do tej pory nie zwymiotowała.
Zamówiłam nawet karmę taką samą co dostawała od weta po której czuła się lepiej ale chyba w tym tygodniu kurier nie dostarczy.
Co jeszcze mogę dawać do jedzenia ? Proszę o pomoc

Kariqa

 
Posty: 16
Od: Pon lis 04, 2019 16:27

Post » Czw lip 30, 2020 13:09 Re: Częste wymioty u kota

Warto było by zrobic szczegółowe badania krwi, morfologię, parametry nerkowe, watrobowe, trzustkowe, troche dziwne , że wet nie zaproponował badania krwi. Mocz tez można było by zrobić. Być może kicia ma wrażliwy układ pokarmowy, albo coś się innego dzieje. Do jedzenia to gotowany kurczak jest ok, może tez jakies karmy monobiałkowe, które sa dla kotów z problemami żołądkowymi np. Catz Finfood, Gusto. jednak ja zrobiłabym badania najpierw, zeby wykluczyc np. chorobe nerek
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw lip 30, 2020 13:14 Re: Co podawać kotku do jedzenia przy częstych wymiotach

Bez wizyty u weterynarza się nie obejdzie
Zrób badanie krwi ogólne i próby wątrobowe. Gdzie mieszkasz ?

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25464
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 30, 2020 14:37 Re: Co podawać kotku do jedzenia przy częstych wymiotach

Koniecznie badania, w tym na trzustkę (kocia, specyficzna lipaza).
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lip 30, 2020 20:27 Re: Co podawać kotku do jedzenia przy częstych wymiotach

W jakim wieku jest kot? Co normalnie dostawał do jedzenia? Od jak dawna wymiotuje? Kiedy się to zaczęło?
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie sie 02, 2020 10:57 Re: Co podawać kotku do jedzenia przy częstych wymiotach

Dzięki za rady i przepraszam że dopiero teraz odpisuję.
W czwartek wieczorem byłam u weta bo coraz gorzej kotka się czuła, nie jadła i kupy nie zrobiła od kilku dni. Dostała zastrzyki ale nie pamiętam jakie. Badanie krwi też zostały zrobione i ma PLT oraz WBC podwyższone.
WBC-19,1
RBC-7,47
HGB-113,0
HCT-0,355
MCV-47,5
MCH-15,1
MCHC-318,0
PLT-720,0
W piątek dostała kolejne zastrzyki, kroplówkę i coś aby się wypróżniła. Kupę zrobiła w sobotę nad ranem :)
W sobotę rano też byliśmy u weterynarza, dostała zastrzyki i kroplówkę. Wieczorem apetyt wrócił i lepiej się czuję. W nocy przyszła spać do łóżka a nie robiła tego od kilku dni.

Rano jedzonko zjadła z apetytem i domagała się dokładki. I najważniejsze, nie wymiotuje :D Dostała też antybiotyk który mam podawać przez kilka dni. Dziś też zrobiła kupkę bo już trochę się martwiłam że znowu będą z tym problemy. Mam nadzieję że będzie już tylko lepiej :201461
Ostatnio edytowano Nie sie 09, 2020 10:06 przez Kariqa, łącznie edytowano 1 raz

Kariqa

 
Posty: 16
Od: Pon lis 04, 2019 16:27

Post » Nie sie 02, 2020 13:56 Re: Co podawać kotku do jedzenia przy częstych wymiotach

Oj to cale szczescie ze juz lepiej jest! Oby calkiem odeszlo chorobsko :ok:
Tak sie czasem szczesliwie sklada ze nawet nie da sie od razu zdiagnozowac co sie dzieje ale podadza antybiotyk i przechodzi.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro sie 05, 2020 15:51 Re: Co podawać kotku do jedzenia przy częstych wymiotach

Z kotką z dnia na dzień jest coraz lepiej, ma wilczy apetyt i na szczęście nie wymiotuje ale... teraz mam inny problem. Mam jeszcze inne koty które wychodzą i przyniosły pchły do domu. Jak pozbyć się pcheł u kotki ? Zrobiła sobie drobną ranę na szyi od drapania. Kupiłam Bio-zasypke aby pozbyć się niechcianych gości u kotów ale nie wiem czy nie zaszkodzę kotce która powoli wraca do zdrowia. Czy może lepiej kupić coś innego ?
Kolejnym problemem jest że kilka dni temu jeden z kotów zaczął trochę kichać i wszystkim podaje profilaktycznie Rutinoscorbin. Czy kotce też mogę podać ?

Kariqa

 
Posty: 16
Od: Pon lis 04, 2019 16:27

Post » Nie sie 09, 2020 7:26 Kotka znowu wymiotuje :(

Moja kotka zwymiotowała nad ranem niestrawioną karmą i przed chwilą trochę z sierścią :( Cały czas było dobrze, jadła i nie było żadnych wymiotów aż do teraz :(
W nocy zrobiła normalną kupkę.
Brzuszek ma miękki, więc skąd znowu te wymioty? Może za dużo wczoraj dostała karmy?
Dostawała do jedzenia karmę Smilla i trochę karmy weterynaryjnej na zmianę. Wczoraj była bardzo głodna i dałam dodatkowo ok.godz.22 trochę karmy weterynaryjną a nad ranem zwymiotowała.
Co mam podać teraz do jedzenia? Wody nie chce pić

To co teraz napiszę to wszyscy się oburzą ale pomyślałam aby kotkę uśpić, nie będzie się więcej męczyć nawracającymi wymiotami. Piszę to z bólem serca ale nie chcę aby ciągle Kotka Psotka cierpiała. Po wizytach u weta jest lepiej a po kilku dniach znowu wymioty. Ostatnio jak byłam u weta to ważyła zaledwie 2 kg

Kariqa

 
Posty: 16
Od: Pon lis 04, 2019 16:27

Post » Nie sie 09, 2020 10:20 Re: Co podawać kotku do jedzenia przy częstych wymiotach

Moim zdaniem za wcześnie na takie rozwiązania. Może się po prostu zakłaczyła i stąd wymioty? Poczekaj, co będzie dalej, daj do jedzenia to co będzie chciała jeść, lepiej z sosem, żeby było trochę wody.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sie 09, 2020 12:26 Re: Co podawać kotku do jedzenia przy częstych wymiotach

jolabuk5 pisze:Moim zdaniem za wcześnie na takie rozwiązania. Może się po prostu zakłaczyła i stąd wymioty? Poczekaj, co będzie dalej, daj do jedzenia to co będzie chciała jeść, lepiej z sosem, żeby było trochę wody.

Dostała trochę karmy z saszetki i wszystko ładnie zjadła. Może faktycznie się teraz zakłaczyła bo apetyt dopisuje i miseczkę wylizała to czysta. Ja już jestem przewrażliwiona jak mi kotka wymiotuje.
Wkleiłabym fotkę mojej chudzynki Psotki i reszty bandy ale nie umiem

Kariqa

 
Posty: 16
Od: Pon lis 04, 2019 16:27

Post » Nie sie 09, 2020 12:36 Re: Co podawać kotku do jedzenia przy częstych wymiotach

Oczywiście, że za wcześnie na takie rozwiązania. Koty się leczy nawet z najcięższych chorób, a Twoja kotka nie została nawet zdiagnozowana. Wykonane zostało tylko USG i morfologia,
którą wkleiłaś ? Nie zrobiono w ogóle biochemii z krwi ? Jak w takim razie ustalić co dzieje się w organiźmie ? Co do USG, to warto je na pewno powtórzyć u dobrego weta specjalizującego się w diagnostyce obrazowej. Jeśli nie masz dostępu do takiego, to warto powtórzyć USG u innego weta. Karma weterynaryjna na pewno nie wyleczy kota, potrzebna jest konkretna diagnoza i
leczenie. W ogóle w przypadku takich problemów zrezygnowałabym z jakiejkolwiek suchej karmy, to nie jest naturalny pokarm dla kota.

Poza tym tak jak Jolabuk napisała jednorazowe wymioty z kłaczkiem mogą świadczyć o zwykłym zakłaczeniu, to się zdarza kotom co jakiś czas. Może ugotuj kotce gęstego gluta z siemienia lnianego, może jej to pomoże. Tylko lepiej podać na 2 godziny przed jedzeniem, bo uniemożliwia wchłanianie składników odżywczych. Warto też zaopatrzyć się w trawkę, o ile kotka będzie chciała ją skubać :)

EDIT Nie zauważyłam, że napisałaś. To dobrze, że wrócił apetyt. Gdyby wróciły wymioty, to warto zrobić porządną diagnostykę, zwłaszcza, że kotka schudła.

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Nie sie 09, 2020 16:12 Re: Co podawać kotku do jedzenia przy częstych wymiotach

inezka70 pisze:Oczywiście, że za wcześnie na takie rozwiązania. Koty się leczy nawet z najcięższych chorób, a Twoja kotka nie została nawet zdiagnozowana. Wykonane zostało tylko USG i morfologia,
którą wkleiłaś ? Nie zrobiono w ogóle biochemii z krwi ? Jak w takim razie ustalić co dzieje się w organiźmie ? Co do USG, to warto je na pewno powtórzyć u dobrego weta specjalizującego się w diagnostyce obrazowej. Jeśli nie masz dostępu do takiego, to warto powtórzyć USG u innego weta. Karma weterynaryjna na pewno nie wyleczy kota, potrzebna jest konkretna diagnoza i
leczenie. W ogóle w przypadku takich problemów zrezygnowałabym z jakiejkolwiek suchej karmy, to nie jest naturalny pokarm dla kota.

Poza tym tak jak Jolabuk napisała jednorazowe wymioty z kłaczkiem mogą świadczyć o zwykłym zakłaczeniu, to się zdarza kotom co jakiś czas. Może ugotuj kotce gęstego gluta z siemienia lnianego, może jej to pomoże. Tylko lepiej podać na 2 godziny przed jedzeniem, bo uniemożliwia wchłanianie składników odżywczych. Warto też zaopatrzyć się w trawkę, o ile kotka będzie chciała ją skubać :)

EDIT Nie zauważyłam, że napisałaś. To dobrze, że wrócił apetyt. Gdyby wróciły wymioty, to warto zrobić porządną diagnostykę, zwłaszcza, że kotka schudła.


Przed chwilą znowu zwymiotowała,3 raz dzisiaj, więc to chyba nie zakłaczenie?

Psotka miała pobraną krew na początku miesiąca ale ja nie umiem wklejać tych wyników na forum. USG też miała dwa razy zrobione i kał zbadany. Test na białaczkę też miała robiony i jej nie ma. A diagnoza była że winna jestem ja bo nagle zmieniłam karmę i od tego czasu zaczęły się wymioty u kotki. Wróciłam z powrotem do karmy Smilla.
Ostatnio u weta z Psotką byłam 1 sierpnia i wszystko było dobrze aż do dzisiaj. Ani razu nie zwymiotowała, a dziś już 3 razy.
Nie mam żadnych kwiatów w domu, nie wypuszczam Psotki do ogrodu od 2 tyg, wiec nic innego nie mogła zjeść poza karmą którą dostaje.

Kariqa

 
Posty: 16
Od: Pon lis 04, 2019 16:27

Post » Nie sie 09, 2020 18:24 Re: Co podawać kotku do jedzenia przy częstych wymiotach

Myślę, że powinnaś zmienić weta, skoro nie potrafi postawić diagnozy, a wymioty tłumaczy zmianą karmy. Kotka jadła wcześniej mokrą karmę smilla, zmieniłaś na jakąś inną (jaką ?) i zaczęły się wymioty ? Od kiedy to trwa ? Szkoda, że nie możesz wkleić wszystkich badań. Może ktoś byłby w stanie coś podpowiedzieć.

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: muza_51 i 159 gości