Jak nauczyć kota pić wodę

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 30, 2020 7:22 Jak nauczyć kota pić wodę

Ostatnio mój kot skończył 9 tygodni, chce go nauczyć pić wodę, ponieważ mleko bez laktozy nie ma dla kota żadnych wartości odżywczych itp. Jednak on wody wogole nie rusza. Próbowałem mieszać mu ją z pokarmem. Nic. Dałem mu wodę z ugotowanego kurczaka. Znowu nic. Mieszałem mu nawet wodę z przekąskami dla kociąt. Również nic. Mieszałem mu ją nawet z mlekiem bez laktozy, na to też się nie nabrał. Czy są jeszcze jakieś sposoby na nauczenie go?

tracinek

 
Posty: 10
Od: Wto cze 23, 2020 13:28

Post » Czw lip 30, 2020 12:12 Re: Jak nauczyć kota pić wodę

Ja małemu 3 miesięcznemu dodaję przegotowanej wody to żarełka i je, dodaję gotowany rosołek też do jedzonka i też je.Oprócz tego rozpuszczam Forti florę z wodą, a nie tak jak piszą żeby posypywać jedzenie i piją to moje koty, Myślę, że jednak powinnaś do jedzenia troszke wody dodawać, żeby od maluszka był nauczony tak jeść. Dlaczego nie chcesz mu podawać mleka dla kociąt, gdzie przeczytałaś, że specjalne mleko dla kociąt nie ma właściowści odżywczych?
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw lip 30, 2020 17:45 Re: Jak nauczyć kota pić wodę

9 tygodni to mały, energiczny i ciekawski kociak. Może warto pomyśleć o fontannie? Woda się będzie "ruszać", płynąc, kapać, co powinno zainteresowac malego.

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Czw lip 30, 2020 19:12 Re: Jak nauczyć kota pić wodę

A co kot dokładnie dostaje do jedzenia?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw lip 30, 2020 20:25 Re: Jak nauczyć kota pić wodę

Moje obie kotki piły mleko dopóki same się nie odstawiły, Ofelia w wieku ok. pół roku, Mała Czarna trochę później. W dodatku piły zwykłe mleko krowie. Jeżeli kot nie ma problemów trawiennych, to niech pije mleko. W pewnym momencie sam przestawi się na wodę. A 9-tygodniowy kociak to jeszcze maleństwo, w tym wieku kociaki jeszcze są na mleku.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Cosmos, Majestic-12 [Bot], pimpuś..wampirek i 234 gości