Odczyn moczu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 24, 2020 23:36 Odczyn moczu

Felkowi w badaniu siusiu wyszło ,ze ma odczyn obojętny.Badanie jest z wczoraj.Wet powiedział ,ze mogą wytrącać się struwity jeżeli nie będzie zakwaszać się moczu i zaleciłL-Methiocid. To już drugie badanie ze złym odczynem z dnia 27.01 ,20 ph było 7,77.Kurcze nie wiem co robić,bo czytałam gdzieś ,że przy zakwaszaniu moczu mogą pojawić sie szczawiany wapnia a to podobno 100 kroć gorsze od struwitów. Każde pobranie było bezpośrednio do pojemnika i rano, ale nie nad czczo .Czy to ma znaczenie.Za pierwszym razem wet powiedział,ze kotek jeszcze młody i zjadł przed badaniem ,więc może mieć taki odczyn i to nie jest nic złego.
A teraz inny mówi żeby zacząć zakwaszać. Doradźcie coś :cry:
Inne parametry w normie,morfologia tez dobra :)

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 25, 2020 0:31 Re: Odczyn moczu

Zależy, co kot je na co dzień. Gdyby jadł wyłącznie mokrą wysokomięsną karmę najlepiej z dolaną wodą. to zakwaszanie najprawdopodobniej nie byłoby konieczne.
Jaki był ciężar właściwy moczu i czym mierzony? Albo do jakiego labu mocz był wysłany?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob lip 25, 2020 9:55 Re: Odczyn moczu

Stomachari dobrze radzi. W zagęszczonym moczu zawsze będą się tworzyć kryształy, dlatego podstawowa sprawa to dostarczanie kotu wody. Ja mam 2 struwitowce i ciągle główkuję, co zrobić, żeby więcej piły, bo nawet mokra karma nie zaspokaja pełnego zapotrzebowania kota na wodę. W necie znajdziesz artykuły, jak zachęcać kota do picia. Oprócz ustawienia naczyń z wodą w różnych miejscach w mieszkaniu kupuję na przykład takie zagęszczone rosołki, które rozcieńczam wodą. Jednemu kotu bardzo smakują, gorzej z drugim :evil:

https://www.bitiba.pl/shop/karma_dla_ko ... mor/723176

Są też zakwaszające o podobnym smaku, mój kot sobie chwalił

https://animalia.pl/kattovit-urinary-dr ... 0962/#opis

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Sob lip 25, 2020 11:18 Re: Odczyn moczu

Stomachari pisze:Zależy, co kot je na co dzień.

Kot je tylko mokre karmy wysoko mięsne GranataPet,Feringa Mac itp i surowe mięso wieprzowe średnio tłuste.Zawsze dolewam mu wody ,nawet do mięsa.
Cięzar właściwy z badania z 28.01 1,027 ,osad moczu biały,skąpy ,stabilny.Badanie było robione Vetlab
badanie z 23.07 gęstość względna 1,040 ,osad moczu mierny żółty ,stabilny. Badanie robione Lab-wet
Stomachari pisze:Oprócz ustawienia naczyń z wodą w różnych miejscach w mieszkaniu kupuję na przykład takie zagęszczone rosołki, które rozcieńczam wodą. Jednemu kotu bardzo smakują, gorzej z drugim

Miski stoją wszędzie tylko sie o nie potykam :evil: Kupiłam tak zachwalane rosołki Miamor i sama mogę je sobie wypić :evil:
Jeżeli nie chciał tych Miamorków to czy Kattovit Urinary Drink mu podejdzie ?
Felek jest drobnej budowy ale pulchny,je często ale po troszku.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 25, 2020 18:33 Re: Odczyn moczu

Do 8 godzin po jedzeniu utrzymuje się podwyższone ph moczu tzw. po posiłkowe. Jeżeli nic się nie dzieje, to nie zakwaszałabym moczu, tym bardziej, że kotek je mięso i mięsne karmy. Jeśli będzie do tego dobrze nawodniony, to struwity nie powinny się wytrącać. Zresztą mocz też nie jest mocno zagęszczony.

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Sob lip 25, 2020 18:59 Re: Odczyn moczu

Nie polegałabym na ciężarze właściwym z VetLabu. Oni ten parametr źle podają.
Wynik podany w Lab-Wecie jest pośrodku skali. Rozważyłabym dolewanie nieco większej ilości wody (ja dodaję po 10 ml do każdego z trzech posiłków), ale nic więcej. Skoro nie ma struwitów, to nie szłabym w zakwaszanie.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob lip 25, 2020 19:21 Re: Odczyn moczu

alinkaka pisze:Jeżeli nie chciał tych Miamorków to czy Kattovit Urinary Drink mu podejdzie ?


Wątpię, bo na oko i nos są bardo podobne. Mój jeden kot lubi wszystkie, a drugi olewa takie rosołki. Tak samo zupki Cosmy.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Sob lip 25, 2020 20:10 Re: Odczyn moczu

Oj tez mam takiego kocurka, ktory za malo pije i mimo wylacznie diety mokrej sie zatyka.
Dzisiaj nakupilam cala siate roznych saszetek, sosikow, musow, wszystko to o badziewnym skladzie oczywiscie, ale co zrobic. Mam nadzieje, ze cos mu z tego podpasuje zeby go nawadniac w ten sposob. Do jedzenia nie mozna mu nawet za duzo wody podlac, bo nie zje.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob lip 25, 2020 20:27 Re: Odczyn moczu

pibon pisze:Mam nadzieje, ze cos mu z tego podpasuje zeby go nawadniac w ten sposob. Do jedzenia nie mozna mu nawet za duzo wody podlac, bo nie zje.

Dokładnie jak za dużo doleję to sama mogę zjeść,muszę tak wyważać, aby dolać ale nie zrobić zupy. Dwa razy w tygodniu podaję mu rozwodnione mleko bez laktozowe to wypije ale za bardzo rozwodnić nie mogę, bo zostawi.Boję się podawać częściej mleko bo chodzi o to ,ze jest słodkie i będą kłopoty z zębami a widzę już delikatny nalot ,więc zaczęliśmy czyścić ząbki .Dwa razy w tygodniu pasta i szczoteczka a w pozostałe wacikiem z jonami srebra.Na razie odpukać trochę sobie da czyścić .Szczęśliwy nie jest ale cos tam wyczyścimy ,no i mamy zaprawę do obsługi po operacji .
Nie wiem tylko co zrobić z tymi tabletkami mam nierozpakowane opakowanie 60 kapsułek ważne do lipca 2021 r

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 25, 2020 20:33 Re: Odczyn moczu

Jak Ty o tego swojego Felusia dbasz :1luvu: Az milo poczytac.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob lip 25, 2020 20:38 Re: Odczyn moczu

pibon pisze:Jak Ty o tego swojego Felusia dbasz :1luvu: Az milo poczytac.

Staram się on i tak ma dużo problemów i wolę jak się uda innych mu oszczędzić.Poza tym jeżeli biorę zwierzątko to czuje się za nie odpowiedzialna inaczej nie umiem.
Stomachari pisze:Nie polegałabym na ciężarze właściwym z VetLabu. Oni ten parametr źle podają.

To jakie laboratorium zrobi najlepiej badanie
inezka70 pisze:Do 8 godzin po jedzeniu utrzymuje się podwyższone ph moczu tzw.

Ja mówiłam ,ze kotek nie był nad czczo a wet swoje :evil:

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lip 26, 2020 13:05 Re: Odczyn moczu

alinkaka pisze:
Stomachari pisze:Nie polegałabym na ciężarze właściwym z VetLabu. Oni ten parametr źle podają.

To jakie laboratorium zrobi najlepiej badanie

Najlepiej by było, gdyby wet miał u siebie refraktometr lunetowy. Absolutnie nie paseczki, bo paseczki źle podają ciężar właściwy.
Najpewniejszy jest IDEXX, ale najdroższy.
Kiedyś polecałabym Laboklin, ale takie numery odwalają z próbkami, że obecnie odradzam.
Lab-Wet może dobrze podaje.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lip 26, 2020 20:51 Re: Odczyn moczu

Stomachari pisze:Najlepiej by było, gdyby wet miał u siebie refraktometr lunetowy.

Tylko gdzie takiego szukać?
Za trzy miesiące zrobię jeszcze raz badanie moczu i poproszę o Lab -wet i zapytam o metodę badania refraktometr lunetowy.
Na razie nie będę go faszerować tym zakwaszaczem co wet polecił.
Może ktoś chce odkupić nienaruszone opakowanie L-Methiocid 60 kapsułek za 30zł + koszt listu 6zł? Dałam 50 zł :evil:

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lip 26, 2020 22:00 Re: Odczyn moczu

Mało weterynarzy ma refraktometr lunetowy, trzeba by było dzwonić i pytać w gabinetach.
Nie wiem, jak wygląda sytuacja, kiedy gabinet nawiąże współpracę z IDEXX i ma u siebie ich podstawową maszynkę do badań. Może w tej maszynce jest też refraktometr tylko że elektroniczny? (elektroniczny też jest dobry, tylko tak drogi, że prędzej weterynarz nabędzie lunetowy niż elektroniczny. Chyba że dostanie go w wyniku współpracy).
Nie wiem, czy IDEXX udziela informacji, jakie gabinety w danej okolicy nawiązały współpracę i dysponują ich maszynkami. Trzeba by było zadzwonić i spytać.
Aczkolwiek jeśli w Lab-Wecie używają refraktometru (takiego czy innego), to pewnie najprościej będzie do nich wysyłać.

L-Methiocid możesz wystawić na bazarku w cenie rynkowej. Co jakiś czas czytam, że ktoś używa, może wypatrzy i kupi. No i na allegro.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lip 27, 2020 12:04 Re: Odczyn moczu

alinkaka pisze:Aczkolwiek jeśli w Lab-Wecie używają refraktometru (takiego czy innego), to pewnie najprościej będzie do nich wysyłać.

A czy weterynarz będzie wiedział jakimi metodami badają ?Zapytam następnym razem.Laboratorium mogę wybrać ale tylko z tych dwóch.
alinkaka pisze:L-Methiocid możesz wystawić na bazarku w cenie rynkowej. Co jakiś czas czytam, że ktoś używa, może wypatrzy i kupi. No i na allegro.

Już znalazł się chętny
Wkurzyło mnie tylko ,że po jaką .....wciskał mi ten zakwaszasz , ja mówiłam ,ze mocz jest z rana ale nie nad czczo :evil: Jak tu wierzyć weterynarzom :cry:A i jeszcze przepłaciłam za L-Methiocid :twisted:

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 186 gości